Kayseri'de CHP'lilerden '4+4+4' Protestosu - Son Dakika
Güncel

Kayseri'de CHP'lilerden '4+4+4' Protestosu

Kayseri\'de CHP\'lilerden \'4+4+4\' Protestosu

Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'nda biraraya gelen CHP'liler, zorunlu eğitimin 4+4+4 şeklinde kademelendirildiği yasa teklifini, protesto etti.

20.03.2012 13:01

Kayseri'de Cumhuriyet Meydanı'nda biraraya gelen CHP'liler, zorunlu eğitimin 4+4+4 şeklinde kademelendirildiği yasa teklifini, protesto etti.

Parti binasından Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı önüne kadar, üzerinde '4+4+4= karanlık/Teslim olmayacağız' yazılı pankartla yürüyen CHP'liler, Atatürk ve silah arkadaşları, şehitler ve Afganistan'da şehit olan 12 askerimiz için saygı duruşunda bulundu. CHP Kayseri İl Başkanı Ayhan Gülsoy, burada yaptığı konuşmada '4+4+4' olarak bilinen yasa teklifinin Milli Eğitim Komisyonu'nda yeterince görüşülmeden bir oldu bittiye getirilerek kılıfına uydurulduğunu savundu. Eğitim sisteminin yeni yasa ile yaz-boz tahtasına döndürüleceğini söyleyen Gülsoy, şöyle devam etti:

"9-10 yaşındaki bir çocuk, daha kendini tanımadan, yeteneklerini görmeden meslek seçmeye zorlanacağı için hayal kırıklıkları kaçınılmaz olacaktır. AKP'nin bir dayatma içinde, baskıcı ve kindar tutum ile çıkarmak istediği bu yasa, eğer çıkarsa, ülkemizin geleceği çocuklarımızın eğitimi gerçekten bir çıkmaz sokağa girecektir. Bu yasa ile kızlarımızın, özellikle yoksul aile kızlarımızın okullaşma oranı ve eğitim düzeyi düşecek, erken yaşlarda evlilikler çoğalacaktır. İlk dört yıldan sonra aile çocukları çıraklık gibi işlerde, ucuz işgücü olacaklardır."

CHP'liler, konuşmanın ardından dağıldı. - Kayseri

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kayseri'de CHP'lilerden '4+4+4' Protestosu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement