Londra Film Festivali Başlıyor - Son Dakika
Güncel

Londra Film Festivali Başlıyor

Londra Film Festivali Başlıyor

İngiltere'nin başkenti Londra'da, dünyanın farklı ülkelerinden 250'ye yakın filmin gösterileceği Londra Film Festivali bu akşam başlıyor.

08.10.2014 09:41  Güncelleme: 09:48

İngiltere'nin başkenti Londra'da, dünyanın farklı ülkelerinden 250'ye yakın filmin gösterileceği Londra Film Festivali bu akşam başlıyor.

17 farklı sinemada gösterilecek filmler arasında Türk filmleri de bulunuyor. Cannes Film Festivali'nde bu yıl Altın Palmiye ödülünü alan Nuri Bilge Ceylan imzalı "Kış Uykusu", Kutluğ Ataman'ın 2014 yapımı "Kuzu" ile Ömer Lütfi Akad'ın yönetmenliğini yaptığı 1973 yapımı "Gelin" isimli filmleri, festival çerçevesinde gösterilecek.

Festivalin açılış galası ise İngiliz kriptolog Alan Turing'in hayatının anlatıldığı "The Imitation Game" filmi ile Londra'nın sinema meydanı olarak bilinen Leicester Square'de bu akşam yapılacak.

Bu arada festival başlamadan önce Nuri Bilge Ceylan'ın ödüllü filmi "Kış Uykusu"na biletlerin tükenmesi dikkati çekti. "Kış Uykusu" 18 ve 19 Ekim'de Londra'daki sinemaseverlerle buluşacak.

Uzun metrajlı filmlerin yanı sıra belgesellerin ve kısa filmlerin de gösterileceği Londra Film Festivali, 19 Ekim'e kadar sürecek. Birleşik Krallık'taki en büyük film festivali olan etkinlik, 58'inci yılını kutluyor. - London, City of

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Londra Film Festivali Başlıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement