Malatya Baba Evinde Yas - Son Dakika
Güncel

Malatya Baba Evinde Yas

Malatya Baba Evinde Yas

Şehit ateşi Malatya'ya düştü (2)BABA EVİNDE YASHakkari Çukurca'da şehit olan 28 yaşındaki Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ın acı haberi, Malatya'nın Akçadağ İlçesi Aktepe Mahallesi'ndeki baba evine de ateş düşürdü.

03.05.2016 18:33

Şehit ateşi Malatya'ya düştü (2)

BABA EVİNDE YAS

Hakkari Çukurca'da şehit olan 28 yaşındaki Uzman Çavuş Gökhan Aslan'ın acı haberi, Malatya'nın Akçadağ İlçesi Aktepe Mahallesi'ndeki baba evine de ateş düşürdü. Atike- Ömer Aslan çiftine oğlullarının şehit olduğu haberini, İlçe Kaymakamı Serdar Demirhan, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Serhat Çotuk, sağlık ekibi eşliğinde verdi. Aslan çifti acı haberle gözyaşına boğuldu. Sağlık görevlileri fenalaşan şehidin yakınlarına müdahale ederken evden feryatlar yükseldi.

Eve ve sokağa Türk bayrakları asılırken, Malatya kent merkezinde oturan şehidin eşi Şaynur ile çocukları Enes ve Melek, askeri yetkililer tarafından Akçadağ İlçesi'ne getirildi. Şehidin annesi Atike Aslan, torunlarına sarılarak uzun süre gözyaşı dökerken, şehidin yaklaşık 2 yıldır Hakkari'de görev yaptığı öğrenildi.

Bu arada şehit Uzman Çavuş'un kendisi gibi Uzman Çavuş olan ağabeyi Mehmet Aslan'ın da 15 gün önce bölgedeki operasyonlarda yaralandığı ve şu an durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bu akşam Malatya'ya getirilmesi beklenilen şehidin cenazesinin yarın ilçe merkezinde öğlen namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği bildirildi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Malatya Baba Evinde Yas - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement