Merit Internatıonal ve Dilek Hanif'den Anlamlı Defile - Son Dakika
Güncel

Merit Internatıonal ve Dilek Hanif'den Anlamlı Defile

Merit Internatıonal ve Dilek Hanif\'den Anlamlı Defile

Kuzey Kıbrıs’ın en büyük turizm yatırımcısı olan Merit International Hotels&Resorts, sponsor olduğu ünlü moda tasarımcısı Dilek Hanif’in defilesine hazırlanıyor.

26.01.2017 13:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kuzey Kıbrıs'ın en büyük turizm yatırımcısı olan Merit International Hotels&Resorts, sponsor olduğu ünlü moda tasarımcısı Dilek Hanif'in defilesine hazırlanıyor.

Dilek Hanif imzası taşıyan 30 parça kıyafetin sergileneceği defileden elde edilecek gelir, Kuzey Kıbrıs Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı'na bağışlanacak. Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Özbaş, Kuzey Kıbrıs'ta kültür ve sanatı canlandırırken, bunun için öncelikli olarak modayı seçtiklerini söyledi.

Ünlü moda tasarımcısı Dilek Hanif'in "Haute Couture 2017 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu", Kuzey Kıbrıs'ta Merit Royal Hotel'de düzenlenecek defile ile ilk defa görücüye çıkacak. Merit International Hotels&Resorts sponsorluğunda 4 Şubat 2017 Cumartesi günü düzenlenecek defilenin koreografisini Uğurkan Erez hazırlayacak, baş mankeni ise Çağla Şikel olacak. Merit Royal Hotel'de Türkiye'den ve Kuzey Kıbrıs'tan seçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirilecek defile, ünlü perküsyon ustası Burhan Öcal ve DJ Murat Uncuoğlu'nun performanslarıyla renklenecek. Merit International Hotels& Resorts'un defileden elde edeceği gelirin tamamı ise Kuzey Kıbrıs'ta lösemi hastası çocuklar için çalışmalar yapan Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı'na bağışlanacak.

"Bağışlara devam edeceğiz"

Defile öncesinde İstanbul Divan Otel'de bir basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Merit Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Özbaş, Merit International PR Manager Yasemin Tibuk, Merit Royal&Merit Premium Hotel Genel Müdürü Aybars Kutluba, Dilek Hanif, Uğurkan Erez ve Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Kurucu Başkanı Nevhiz Özer katıldı. Bu tür büyük organizasyonlar için heyecanlı olduklarını söyleyen Hanzade Özbaş, "Türkiye'nin en önemli moda tasarımcılarından Dilek Hanif'in böylesi kıymetli koleksiyonuna sponsor olduğumuz için çok mutluyuz. Sosyal sorumluluk projeleri, toplumların yolunu aydınlatan, yaralarını saran önemli girişimlerdir. Merit International, sponsorluklarıyla hem toplumu kültür ve sanat olarak canlandırmakta hem de hayır kurumlarına destek olmaktadır ve olmaya devam edecektir. Bunun için öncelikli olarak modayı ve sağlık kurumlarına yardımcı olmayı seçtik" dedi.

5 Kasım 2016 tarihinde Kanser Hastaları Derneği yararına düzenledikleri Vural Gökçaylı defilesinde de açık arttırma ile 22 bin dolara satılan bir giysinin ve defileden elde edilen tüm gelirin bağışlandığını belirten Özbaş, "Bu defilemizde de sergilenecek Dilek Hanif imzalı kıyafetlerden biri, açık arttırma yöntemiyle satışa sunulacak. Kıyafetten elde edilecek gelir de Kuzey Kıbrıs Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfına bağışlanacaktır" diye konuştu.

Hanzade Özbaş, Merit International bünyesindeki otellerin sosyal sorumluluk projelerinde Kuzey Kıbrıs'a örnek olacaklarını, bu konuda Net Holding Yönetim Kurulu Başkanı Besim Tibuk'un ilk günden beri büyük duyarlılık gösterdiğini ve büyük destek sağladığını belirtti. Kuzey Kıbrıs'taki etkinliklerine önemli sanat ve kültür dallarını da ekleyeceklerini söyleyen Özbaş, "Belki ünlü aktör ve aktrislerle filmleri, ünlü tarihçilerle oturumları, ünlü yazarlar ile kitapları, ünlü ressamlar ile tabloları, ünlü operacılarla eserleri olacak. Çeşitli dallarda ünlü oyuncuların yarıştığı turnuvalar da projelerimiz arasında yer alacak. Kuzey Kıbrıs'ta kültür ve sanatı canlandıracağız" dedi.

Koleksiyon ilk kez görücüye çıkacak

Bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin içinde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten moda tasarımcısı Dilek Hanif de, "Merit International ailesine böyle anlamlı bir etkinliğe katkıda bulunduğu için çok teşekkür ediyorum. Hepimiz büyük bir heyecanla çalışıyoruz, güzel bir organizasyon olacağını düşünüyorum. Haute Couture 2017 İlkbahar-Yaz Koleksiyonumu ilk defa Kıbrıs'ta sergileyeceğim" dedi.

Uğurkan Erez de, defilelere bu kadar önem verdikleri ve hayır kurumlarına destek oldukları için Hanzade Özbaş'a ve Merit ailesine teşekkür etti. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Merit Internatıonal ve Dilek Hanif'den Anlamlı Defile - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement