Milletvekili Genel Seçiminin Ardından - Son Dakika
Güncel

Milletvekili Genel Seçiminin Ardından

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - ANTALYA- Kutlama yapanlar- Halay çekenler- Saygı duruşunda bulunulması- HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya 1. sıra milletvekili adayı Saruhan Oluç'un tanıtılması- HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya 1. sıra milletvekili adayı Saruhan Oluç'un konuşması- Genel görüntü- IĞDIR- Türkeli'nin konuşması- Adıyaman'ın konuşması- Partililer ve milletvekillerinin halkı selamlaması HDP'nin milletvekili genel seçiminde yüzde 10 barajını aşması, Iğdır 'da düzenlenen programla kutlandı.

08.06.2015 22:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - ANTALYA- Kutlama yapanlar- Halay çekenler- Saygı duruşunda bulunulması- HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya 1. sıra milletvekili adayı Saruhan Oluç'un tanıtılması- HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya 1. sıra milletvekili adayı Saruhan Oluç'un konuşması- Genel görüntü- IĞDIR- Türkeli'nin konuşması- Adıyaman'ın konuşması- Partililer ve milletvekillerinin halkı selamlaması HDP'nin milletvekili genel seçiminde yüzde 10 barajını aşması, Iğdır 'da düzenlenen programla kutlandı. Zübeyde Hanım Bulvarı'ndaki kutlamalara katılan vatandaşlar, halay çekip partilerinin başarısını kutladı.Resmi olmayan sonuçlara göre HDP'den Iğdır milletvekili seçilen Kıznaz Türkeli, yaptığı konuşmada, halkın sağduyusuyla bütün provokasyonları boşa çıkardıklarını belirtti.Türkeli, "Seçim süreci boyunca dedik ki Kürtlerin dili inkar ediliyorsa biz Kürtüz. Azerilerin, Şiaların mezhebi, dini, inancı inkar ediliyorsa biz Şiayız, biz Azeriyiz. Aleviler yok sayılıyorsa biz Aleviyiz. Sağduyulu, yürekli ama gerektiğinde de haksızlıklara, zulme ve baskılara karşılık verecek halkımıza buradan tekrar tekrar teşekkür ediyorum" dedi.Yine resmi olmayan sonuçlara göre Iğdır milletvekili seçilen Mehmet Emin Adıyaman da bu seçimde ülkede horlanan, aşağılanan, inkar edilen tüm inançların ve Türkiye'nin kazandığını dile getirdi.

Milletvekili Genel Seçiminin Ardından
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Milletvekili Genel Seçiminin Ardından - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalan 49 kişi tahliye edildi
  00:24 Antalya'daki teleferik kazasında mahsur kalan 49 kişi tahliye edildi

  AFAD, Antalya'daki teleferik kazasında 8 kabinde mahsur kalan 49 kişinin başarıyla tahliye edildiğini duyurdu. AFAD'ın açıklamasına göre, teleferik kabinlerinde mahsur kalan 184 kişiden 49'u kurtarıldı. Olayla ilgili arama kurtarma çalışmalarına 366 personel, 6 helikopter, 1 askeri kargo uçağı, 76 araç ve 6 ambulans görevlendirildi.

 • Van'da trafik kazası: 11 kişi yaralandı
  00:20 Van'da trafik kazası: 11 kişi yaralandı

  Van'ın Muradiye-Çaldıran Karayolu'nda meydana gelen trafik kazasında, 2 aracın çarpışması sonucu 11 kişi yaralandı. Kaza sonrası olay yerine ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazayla ilgili tahkikat başlatıldı.

 • İletişim Başkanı Fahrettin Altun, teleferik kazasıyla ilgili gelişmeleri takip ediyor
  00:18 İletişim Başkanı Fahrettin Altun, teleferik kazasıyla ilgili gelişmeleri takip ediyor

  İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya Konyaaltı'ndaki teleferik kazasına ilişkin gelişmeleri yakından takip ettiğini ve ilgililerden anlık bilgi aldığını bildirdi. Altun, kaza sonrası mahsur kalan kişilerin tahliyesi için İçişleri Bakanlığı'nın yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirtti ve vatandaşları dezenformasyon içeren paylaşımlara itibar etmemeleri konusunda uyardı.

 • Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı Maher Zain, Bosna Hersek'te konser verdi
  00:16 Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı Maher Zain, Bosna Hersek'te konser verdi

  Lübnan asıllı İsveçli şarkıcı Maher Zain, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'daki konserinde yüzlerce hayranıyla buluştu. Konserde Zain'in yanı sıra diğer sanatçılar da sahne aldı ve Zain'in performansı büyük beğeni topladı. Seyirciler, Zain'in parçalarına eşlik etmek için Filistin atkısı kullanarak sahnede yer aldı.


Advertisement