Şehitler Törenle Memleketlerine Uğurlandı - Son Dakika
Güncel

Şehitler Törenle Memleketlerine Uğurlandı

Şehitler törenle memleketlerine uğurlandıHAKKARİ - Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen 2 asker için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında tören düzenlendi.

17.06.2017 19:19

Şehitler törenle memleketlerine uğurlandı

HAKKARİ - Hakkari'nin Çukurca ilçesi kırsalında teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen 2 asker için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında tören düzenlendi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Nirva Seytu Dağı Bölgesinde yürütülen Şehit Yüzbaşı Özgür Tekin 2. Operasyonu sırasında terör örgütü tarafından önceden yola döşenen El yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu P. Uzman Çavuş Onur Tekin ve Uzman Çavuş Erbil Arslan yaralandı. Yaralı askerler, kaldırıldıkları Hakkari Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. 2 çocuk babası Uzman Çavuş Erbil Arslan ve P. Uzman Çavuş Onur Tekin için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında cenaze töreni düzenlendi. Hakkari'nin Otluca köyü Dağ ve Komando Tugayında yapılan cenaze törenine Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Gökgöz, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ayhan Dal, kurum müdürleri ve askerler katıldı.

Yapılan saygı duruşunun ardından şehitlerin öz geçmişlerinin okunması ve yapılan duaların ardından şehitlerin cenazeleri helikopterle memleketlerine uğurlandı.

Şehitler Törenle Memleketlerine Uğurlandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Şehitler Törenle Memleketlerine Uğurlandı - Son Dakika


Advertisement