Silahlı Saldırıda Ölen Üniversite Genel Sekreterinin Cenazesi, Otopsi İçin Ankara'ya Gönderildi - Son Dakika
Güncel

Silahlı Saldırıda Ölen Üniversite Genel Sekreterinin Cenazesi, Otopsi İçin Ankara'ya Gönderildi

Silahlı Saldırıda Ölen Üniversite Genel Sekreterinin Cenazesi, Otopsi İçin Ankara\'ya Gönderildi

Kastamonu Üniversitesi Genel Sekreteri Muhittin Sağlam, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken, cenazesi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

28.12.2012 03:28

Kastamonu Üniversitesi Genel Sekreteri Muhittin Sağlam, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken, cenazesi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Sağlam'ın ölüm haberini alan yakınları ve öğrenciler, hastane önüne akın ederken gözyaşlarını tutamadılar.

OLAY KARANLIK KALMAYACAK

AK Parti Kastamonu Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, hadisenin kesinlikle karanlık kalmayacağını belirterek, mutlaka sorumluların bulunacağını söyledi. Emniyet güçleri ile adliye personellerin her iki taraftan da olayı soruşturduğunu ifade eden Gülşen, "Karanlık kalmayacaktır. Gereken yapılacaktır. Arkadaşlar çalışıyorlar. Ne olduğunu bilen, ne de gören var. Ama Kastamonu ile ilgili bütün kayıtlar inceleniyor. Daha önceden alınmış herhangi bir tehdit falan da yok" dedi.

FAİLLERİN BULUNMASINI İSTİYORUZ

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın ise, bu akşam Genel Sekreterleri Muhittin Sağlam'ın merhum bir saldırı sonucu hayatını kaybettiğini söyleyerek, "Sadece başımız sağolsun diyebiliyoruz. Emniyet güçlerimizden de olayın aydınlatılmasını istiyoruz. Belki de tek tesellimiz bu olacak" diye konuştu.

4 KURŞUN İSABET ETMİŞ

Özel İsfendiyar Anadolu Hastanesine Nöbetçi Acil Servis Hekimi Dr. Ahmet San da, hastanın kendilerine geldiğinde yaşamadığını belirterek, "Biz hastanemiz olarak gereken müdahaleyi yaptık. Yaklaşık 1 saate yakın kalp masajı ile birlikte bütün imkanları denedik. Ancak hastamızdan hiçbir yanıt alamadık. 1,5 saat sonrada hastamızı ölü olarak kabul ettik" dedi.

Hastada 4 kurşunun bulunduğunu anlatan Dr. San, şöyle konuştu: "Hastada 4 kurşun vardı. Kurşunlar sağından girip solundan çıkmış. Yakın mesafeden atış olduğunu düşünüyoruz. Hastamız bize geldiğinde zaten ölüydü. Kan kaybı yaşanmış. Ölmesini de yaşanan kan kaybına bağlıyoruz. Sağ koltuk altından ve göğüs hizasından isabet etmiş, ayrıca bir tanede sol bacak kısmında bulunuyordu. Bacağı parçalamış. 112'ye olay düşme şeklinde intikal etmiş, ölüm olayı muhtemel olay yerinde olmuş. Hasta bize geldiğinde yaşamıyordu"

CENAZE OTOPSİ İÇİN ANKARA'YA GÖNDERİLDİ

Öte yandan Sağlam'ın cenazesi Cumhuriyet Savcılığına ait minibüsle otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

Üniversitede ise genel sekreterin öldürülmesine tepki için cuma namazı sonrası sessiz protesto yürüyüşü gerçekleştirileceği bildirildi. Üniversite öğretim üyeleri, öğrenciler ve çalışanların katılacağı yürüyüşün Eğitim Fakültesi binasından başlayıp yerleşkede son bulacağı, burada gıyabi cenaze kılınacağı öğrenildi. - KASTAMONU

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Silahlı Saldırıda Ölen Üniversite Genel Sekreterinin Cenazesi, Otopsi İçin Ankara'ya Gönderildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement