Terör Mağdurlarına ve Sığınmacılara Uzanan Şefkat Eli - Son Dakika
Güncel

Terör Mağdurlarına ve Sığınmacılara Uzanan Şefkat Eli

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yapılan yardımların görüntüleri Yardım malzemelerinin poşetlenmesi ve düzenlenmesi Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin'in açıklamaları Siirt Üniversitesi öğrencisi Gökhan Demir'in açıklamaları Röportaj Terör mağdurlarına ve sığınmacılara uzanan şefkat eli Siirt'teki üniversite öğrencilerinin, terör olayları nedeniyle evlerinden ayrılmak zorunda kalan mağdur aileler ile sığınmacıların ihtiyaçlarına destek olmak için başlattıkları projeye ülkenin dört bir yanından destek geliyor Özellikle ihtiyaç sahiplerinin kışlık giyim ve ayakkabı ihtiyacını karşılamayı isteyen gençler, 2 bin kişiye yardım elini uzatmayı hedefliyor Üniversite öğrencisi Demir : "Siirt'e ülkenin batısından doğusuna çok farklı kentlerden yardımlar gönderiliyor" Siirt'te bir grup üniversite öğrencisinin, terör mağduru aileler ile ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeli sığınmacılar için sosyal medya aracılığıyla yürüttükleri yardım kampanyasına ülkenin dört bir yanından hayırseverler katkı sağlıyor.

02.02.2016 13:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Yapılan yardımların görüntüleri

Yardım malzemelerinin poşetlenmesi ve düzenlenmesi

Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin'in açıklamaları

Siirt Üniversitesi öğrencisi Gökhan Demir'in açıklamaları

Röportaj Terör mağdurlarına ve sığınmacılara uzanan şefkat eli

Siirt'teki üniversite öğrencilerinin, terör olayları nedeniyle evlerinden ayrılmak zorunda kalan mağdur aileler ile sığınmacıların ihtiyaçlarına destek olmak için başlattıkları projeye ülkenin dört bir yanından destek geliyor

Özellikle ihtiyaç sahiplerinin kışlık giyim ve ayakkabı ihtiyacını karşılamayı isteyen gençler, 2 bin kişiye yardım elini uzatmayı hedefliyor

Üniversite öğrencisi Demir :

"Siirt'e ülkenin batısından doğusuna çok farklı kentlerden yardımlar gönderiliyor"

Siirt'te bir grup üniversite öğrencisinin, terör mağduru aileler ile ülkelerindeki iç savaştan kaçan Suriyeli sığınmacılar için sosyal medya aracılığıyla yürüttükleri yardım kampanyasına ülkenin dört bir yanından hayırseverler katkı sağlıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Siirt Gençlik Merkezlerinde bir araya gelen gönüllü üniversite öğrencilerinin başlattıkları "Isınan Bedenler Gülümseyen Yüzler" projesi kapsamında toplanan yardımların Cizre ve Silopi'den gelen terör mağdurlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere ulaştırılması amaçlanıyor.

Türkiye genelinde sosyal medya aracılığıyla "Gençlerin iyilik ağacı gönüllülerin parmak izleriyle büyür" sloganıyla sürdürülen kampanyaya kentteki hayırseverlerin de katkı sağlamasına aracılık eden öğrenciler, topladıkları malzemeleri Gençlik Merkezi'nde mağdur aileler için paketliyor.

Özellikle ihtiyaç sahiplerinin kışlık giyim ve ayakkabı ihtiyacını karşılamayı isteyen gençler, 2 bin kişiye yardım elini uzatmayı hedefliyor.

"Ülkenin her yerinden destek geliyor"

Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, düzenlenecek törenle yardımları dağıtmaya başlayacaklarını söyledi.

Projenin Siirt'te öğrenim gören üniversite öğrencileri tarafından başlatıldığına işaret eden Tekin, "Şu an 600'e yakın bir paketimiz hazır. Bu rakamı 2 bin kişiye çıkarmayı hedefliyoruz. Kampanyamız devam ediyor, iş adamlarımızdan da destek bekliyoruz" diye konuştu.

Siirt Üniversitesi öğrencisi Gökhan Demir de yardım kampanyasını sosyal medyada üzerinden aktif bir şekilde yürüttüklerini anlattı.

Kampanya sayesinde Karabük'ten kendileriyle irtibata geçen bir grup gençle görüştüklerini ve önemli miktarda yardım malzemesinin kente ulaştırıldığını dile getiren Demir, "Siirt'e ülkenin batısından doğusuna çok farklı kentlerden yardımlar gönderiliyor. Gelen yardımlar içerisindeki kıyafetleri, yaş, cinsiyet ve bedene göre ayırarak paketliyoruz. Böylece ihtiyaç sahiplerine doğru yardımaların ulaşmasını sağlıyoruz" ifadesini kullandı.

Öğrencilerden İbrahim Çakır ise Siirt Valiliğinin de desteğini aldıklarını, sorumluluk bilinciyle çalışmalarını sürdürdüklerini vurguladı.

Çakır, mağdur ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında kampanyanın tanıtımına da ağırlık verdiklerini, örnek projelerin hayata geçirilmesinin, insanların eksiklerinin karşılanmasına vesile olacağını kaydetti.

Terör Mağdurlarına ve Sığınmacılara Uzanan Şefkat Eli
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Terör Mağdurlarına ve Sığınmacılara Uzanan Şefkat Eli - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • TÜMOSAN Konyaspor Teknik Direktörü: Böyle bir sonuç beklemiyorduk
  19:33 TÜMOSAN Konyaspor Teknik Direktörü: Böyle bir sonuç beklemiyorduk

  TÜMOSAN Konyaspor'un teknik direktörü Fahrudin Ömerovic, Corendon Alanyaspor'a 2-0 mağlup oldukları maçın ardından beklenmeyen bir sonuç olduğunu söyledi. Ömerovic, takımın yaşadığı şok etkilerden bahsederek Alanyaspor'u tebrik etti. Konyaspor Başkanı Ömer Korkmaz ise mağlubiyetten üzüntü duyduklarını ve taraftarın desteğine ihtiyaçları olduğunu belirtti.

 • Safranbolu'da Turizm Haftası Programı Gerçekleştirildi
  19:29 Safranbolu'da Turizm Haftası Programı Gerçekleştirildi

  UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, Turizm Haftası dolayısıyla düzenlenen programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşmalar yapıldı. Vali Mustafa Yavuz, turizmin önemine vurgu yaparken, AK Parti Karabük Milletvekili Durmuş Ali Keskinkılıç ise Safranbolu'nun Türkiye'nin marka değeri olduğunu belirtti. Programda ayrıca halk oyunları gösterisi ve resim sergisi de yer aldı.

 • Çorum'da Kuvvetli Rüzgarın Etkisi: Çatılar Uçtu, Ağaçlar Devrildi
  19:28 Çorum'da Kuvvetli Rüzgarın Etkisi: Çatılar Uçtu, Ağaçlar Devrildi

  Çorum merkez ve ilçelerinde etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle birçok bina çatısı uçtu, ağaçlar devrildi. Ulu Cami'nin minaresinden düşen ahşap parçalar sonucu bir kişi yaralandı. Elektrik kesintisi yaşanan bölgelerde ağaçlar ve çöp konteynerleri park halindeki araçlara zarar verdi. Ayrıca Samsun-Ankara kara yolu üzerindeki trafik levhaları da devrildi. Alaca ilçesinde iş yerlerinin çatıları uçarken, Sungurlu ilçesinde ise ağaçlar otomobillere zarar verdi. Dodurga ilçesinde ise enerji nakil hatlarındaki kopmalar nedeniyle elektrik kesintisi yaşandı.

 • Samsun'da Kuvvetli Rüzgar Hayatı Olumsuz Etkiledi
  19:24 Samsun'da Kuvvetli Rüzgar Hayatı Olumsuz Etkiledi

  Samsun'un Bafra ve Vezirköprü ilçelerinde etkili olan kuvvetli rüzgar, ağaçların devrilmesine ve elektrik tellerinin kopmasına neden oldu. Polis, itfaiye ve TEDAŞ ekipleri bölgede önlem aldı. Elektrik akımının kesilmesiyle tehlike önlendi ve devrilen ağaçlar kaldırıldı. Vezirköprü ilçesinde ise fırtına nedeniyle bir binanın çatısı uçtu ve çevredeki binalarla araçlara zarar verdi.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Anıtkabir'i ziyaret etti
  19:24 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Anıtkabir'i ziyaret etti

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, ilçe belediye başkanlarıyla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. Tugay, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesajda, halkın, kentin ve ülkenin çıkarlarını gözeteceklerini ve vicdanlarının sesini dinlemekten asla vazgeçmeyeceklerini belirtti. Tugay ve beraberindeki heyet, ayrıca İsmet İnönü'nün kabrini de ziyaret etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kurtulmuş ile görüştü
  19:23 Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kurtulmuş ile görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş ile bir araya geldi.

 • Fırtınada ağaç cipin üzerine devrildi, çatılar uçtu
  19:21 Fırtınada ağaç cipin üzerine devrildi, çatılar uçtu

  Konya'nın Ereğli ilçesinde kuvvetli fırtına ağaçları devirdi, çatıları uçurdu. Cadde kenarındaki bir ağaç ise park halinde cipin üzerine devrildi. Fırtına ilçede yaşamı olumsuz yönde etkiledi.


Advertisement