Turan Ailesi'nin Ev Hayalleri Gerçek Oldu - Son Dakika
Güncel

Turan Ailesi'nin Ev Hayalleri Gerçek Oldu

Turan Ailesi\'nin Ev Hayalleri Gerçek Oldu

Zonguldak Alaplı ilçesine bağlı İsafakılı köyünde yıkılmak üzere olan harabe evde yaşam mücadelesi veren fiziksel engelli Turan ailesinin ev hayali gerçek oldu.

18.10.2017 18:21

Zonguldak Alaplı ilçesine bağlı İsafakılı köyünde yıkılmak üzere olan harabe evde yaşam mücadelesi veren fiziksel engelli Turan ailesinin ev hayali gerçek oldu.

İsafakılı Köyü Durabeyli Mahallesi'nde harabe evde yaşayan yüzde 50 engelli İsmail Turan (47) eşi ve 3 çocuğu için, Alaplı Kaymakamlığı tarafından 3 odalı ev yapıldı. Yeni evlerine taşınan engelli aile duygu dolu anlar yaşadı. Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, yıllarca harabe bir evde yaşadıklarını devletin yardımlarıyla sıcak bir yuvaya kavuştuklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ettiklerini ifade eden Turan şöyle konuştu:

"Ben ve eşim Havva kemik hastalığı nedeniyle fiziksel engelliyiz. 25 yıllık bir evliliğimiz var. Engelli olduğum için iş bulamadık. 3 aylık engelli maaşı, eş ve dostun yardımlarıyla ayakta durabildik. 3 çocuğumu da engelli maaşı ile okuttum. Yeni yapılan evimin hemen yanında eski harabe bir evde 15 yıl yaşadık. Çok zorluklar çektik. Kışın çok üşüdük. Çatımız sürekli akıyordu. Devletimizden, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan ve Muhtarımız Recep Korkut'tan Allah Razı Olsun. Bizlere sahip çıktılar. Muhtarımız ile birlikte Kaymakamlığa ev için başvurduktan sonra bize ev yapılacağını söylediklerinde hayalimiz gerçek olmuştu. 1 yılda evimiz tamamlanarak teslim edildi. Bizde eski evdeki eşyalarımızı yeni evimize taşıyarak evimize yerleştik. Sıcak bir yuvaya kavuştuğumuz için çok mutluyuz.Çatı yapılması lazım maddi durumu iyi olmadığı için yaptıramıyoruz." Eşi Havva Turan ise, eski evde sürekli korku içinde yaşadığını belirterek, "Evimiz yıkılmaz üzereydi.Evimize bir misafir gelecek diye hep çok korkardı. Ne kadar temizlik yapsam evimiz eski olduğu hiç yaptığım temizlik belli olmuyordu. Kışın hep üşürdük. Ama şimdi sıcacık bir yuvaya kavuştuk. Bize destek olanlardan Allah razı olsun." - ZONGULDAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Turan Ailesi'nin Ev Hayalleri Gerçek Oldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement