Son dakika Alaplı haberleri, Alaplı son dakika, son dakika Alaplı

Son Dakika Alaplı Haberleri

 • Zonguldak'ta Yola Akan Su Kazaya Neden Oldu
  13:19 Zonguldak'ta Yola Akan Su Kazaya Neden Oldu

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yola akan su nedeniyle meydana gelen kazada motosiklet sürücüsü yaralandı. Kontrolünü kaybeden sürücü, devrilen motosikletten düşerek yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Yolun ıslak olması nedeniyle diğer motosiklet sürücülerinin de kaza tehlikesi atlattığı belirtildi. Sürücüler, suyun bölgeden tahliye edilmesini istedi.

 • Alaplı'da Berat Gecesi Programı Düzenlendi
  25 Şub Alaplı'da Berat Gecesi Programı Düzenlendi

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Berat Gecesinde Kur'an-ı Kerim tilaveti, mevlit ve ilahi programları yapıldı. Programda din görevlileri tarafından Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu, ilahiler söylendi. Berat gecesinin kurtuluş, af ve arınma gecesi olduğunu hatırlatan cami imamı Satılmış Ermiş, af ve bağışlanma dilemek için bu tür gün ve gecelerin en iyi şekilde idrak edilmesi gerektiğini hatırlattı.

 • Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde tartışma sonucu bıçaklanan adam toprağa verildi
  24 Şub Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde tartışma sonucu bıçaklanan adam toprağa verildi

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşanan olayda tartıştığı kişi tarafından göğsünden bıçaklanan ve hastanede hayatını kaybeden Erhan Salçık, gözyaşları arasında defnedildi. Olayın ardından zanlı gözaltına alındı ve tutuklandı.

 • Zonguldak'ta bıçaklı kavgada ağır yaralanan kişi hayatını kaybetti
  24 Şub Zonguldak'ta bıçaklı kavgada ağır yaralanan kişi hayatını kaybetti

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde çıkan bıçaklı kavgada ağır yaralanan Erhan Salçık, hastanede yapılan tedavilerine rağmen hayatını kaybetti. Kavganın sebebi olarak önceye dayalı husumet gösteriliyor. Zanlı Ekrem Y., polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı ve tutuklandı.

 • Alaplı Belediye Başkan Adayı Recep Ocak, ev kadınlarına Çanakkale Şehitliği gezisi sözü verdi
  24 Şub Alaplı Belediye Başkan Adayı Recep Ocak, ev kadınlarına Çanakkale Şehitliği gezisi sözü verdi

  Alaplı Belediye Başkan Adayı Recep Ocak, Yeni Siteler Mahallesi'nde bulunan kadınlarla bir araya geldi. Ocak, seçildiği takdirde Alaplı'da bulunan ev kadınlarını Çanakkale Şehitliği'ne götürme sözü verdi.

 • Kdz.Ereğli'de, Posbıyık Gönüllüleri Seçim Ofisi Açıldı
  24 Şub Kdz.Ereğli'de, Posbıyık Gönüllüleri Seçim Ofisi Açıldı

  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Yalı Caddesi girişinde Posbıyık Gönüllüleri Seçim Bürosu’nun açılışını yaptı, CHP Belediye Meclis üyelerini tanıttı.

 • Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir kişi tartıştığı şahsı bıçaklayarak kaçtı
  23 Şub Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir kişi tartıştığı şahsı bıçaklayarak kaçtı

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşanan bir tartışma sonucunda bir kişi bıçaklanarak ağır yaralandı. Olayın ardından kaçan zanlı polis tarafından yakalandı.

 • Merdiven boşluğunda çıkan yangın korkuttu
  22 Şub Merdiven boşluğunda çıkan yangın korkuttu

  Zonguldak'ın Alaplı İlçesi Yeni Siteler Mahallesinde bir apartman merdiven boşluğunda çıkan yangın apartman sakinlerine korkulu dakikalar yaşattı. Yangın Zonguldak'ın Alaplı Yeni Siteler Mahallesi'nde bulunan bir apartmanın zemin katındaki merdiven boşluğunda çıktı. İtfaiye ekipleri kısa sürede müdahale ederek yangını söndürdü. Yangında posta kutuları kullanılamaz hale geldi.

 • Zonguldak'ta bir apartmanın merdiven boşluğunda yangın çıktı
  22 Şub Zonguldak'ta bir apartmanın merdiven boşluğunda yangın çıktı

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bulunan bir apartmanın merdiven boşluğunda çıkan yangın, apartman sakinlerine korkulu dakikalar yaşattı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü. Yangında posta kutuları kullanılamaz hale geldi.

 • Ak Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Recep Ocak, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor
  22 Şub Ak Parti Alaplı Belediye Başkan Adayı Recep Ocak, Seçim Çalışmalarını Sürdürüyor

  Zonguldak'ın Alaplı Belediyesi'ni etkin ve üretken bir yönetimle buluşturmayı hedefleyen Ak Parti Belediye Başkan Adayı Recep Ocak, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Ocak, Alaplı'nın ihtiyaç ve sorunlarından haberdar olan, vatandaşın memnuniyetini öncelikli tutan bir yönetim anlayışı benimseyeceğini vurguladı.

 • Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çalışmalarını değerlendirdi ve vaatlerini sıraladı
  20 Şub Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, çalışmalarını değerlendirdi ve vaatlerini sıraladı

  Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, Ereğli'nin yaşadığı sıkıntıları ve gerçekleştirdikleri projeleri anlattı. Posbıyık, gelecek dönemde yapacakları çalışmaları da vaat etti.

 • Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Müşteri ve Çözüm Odaklı Yaklaşımlarıyla Başarılı Çalışmalara İmza Attı
  20 Şub Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, Müşteri ve Çözüm Odaklı Yaklaşımlarıyla Başarılı Çalışmalara İmza Attı

  Başkent EDAŞ ve Toroslar EDAŞ, dijitalleşme odaklı projeler ve yatırımlar ile Ankara ve Zonguldak'ta müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımlarıyla başarılı çalışmalara imza attı. Başkent EDAŞ, Ankara'da 21 bin 273 trafo ve 66 bin 644 kilometre hat uzunluğunda bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü. Zonguldak'ta ise 3 bin 339 trafo ve 16 bin 516 kilometre hat uzunluğunda aynı çalışmaları gerçekleştirdi. Toroslar EDAŞ ise Mersin'de 12 bin 96 trafo ve 43 bin 70 kilometre hat uzunluğunda bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdü.

 • Zonguldak'ın Alaplı İlçesinde Belediye Dükkanlarında Hırsızlık Olayı
  19 Şub Zonguldak'ın Alaplı İlçesinde Belediye Dükkanlarında Hırsızlık Olayı

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bulunan belediye dükkanlarında yer alan çay ocağında hırsızlık olayı meydana geldi. Hırsızlar, vitrin camını kırarak kasadaki 12 bin lirayı çaldılar.

 • Saadet Partisi Zonguldak'ta Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  18 Şub Saadet Partisi Zonguldak'ta Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  Saadet Partisi, Zonguldak il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Aday tanıtım toplantısında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını konu alan bir slayt gösterisi izlendi. Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, konuşmasında İslam coğrafyasının lider arayışına girdiğini belirtti ve merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın siyaset sahnesine çıkarak görevini yerine getirdiğini vurguladı. Toplantının ardından adaylara rozetleri takıldı.

 • Bakan Tunç: 'AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü arasında büyük fark var'
  17 Şub Bakan Tunç: "AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü arasında büyük fark var"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kalkınma hamleleri ile güçlenen Türkiye'nin enerjide bağımsız olmayı sürdüreceğini belirterek AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü standartlar arasında büyük farklar olduğunu söyledi.

 • Zonguldak'ta hareket halindeki kamyonet alev aldı
  17 Şub Zonguldak'ta hareket halindeki kamyonet alev aldı

  Zonguldak'ın Alaplı İlçesinde hareket halindeyken motorundan alev alan kamyonet, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü. Olayda kamyonette maddi hasar meydana geldi.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasi standartları yükseldi
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye'de demokrasi standartları yükseldi

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye'de demokrasinin standartlarının AK Parti öncesiyle karşılaştırıldığında büyük fark olduğunu belirterek, temel hak ve özgürlüklerin alanını genişlettiklerini söyledi. Tunç, ayrıca yerel yönetimlerle merkezi hükümet arasındaki uyumun önemine vurgu yaparak, bölgede yapılan projelerle insanları güçlendirmenin gayreti içinde olduklarını ifade etti.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye enerjide bağımsız olmayı sürdürecek
  17 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Türkiye enerjide bağımsız olmayı sürdürecek

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kalkınma hamleleri ile güçlenen Türkiye'nin enerjide bağımsız olmayı sürdüreceğini belirterek AK Parti öncesi demokrasinin standartlarıyla bugünkü standartlar arasında büyük farklar olduğunu söyledi. Tunç, ayrıca AK Parti'nin belediyeler arasında ayrım yapmadığını ve yerel merkezi hükümet arasındaki uyumun önemine vurgu yaptı.

 • Adalet Bakanı Tunç: 'Danıştay'ın karar verdiği göreve iade dosyaları yeniden incelenecek'
  17 Şub Adalet Bakanı Tunç: "Danıştay'ın karar verdiği göreve iade dosyaları yeniden incelenecek"

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Danıştay 5. Dairesi tarafından FETÖ'den ihraç edilen yargı mensuplarının göreve iadesi kararı ile ilgili, "HSK olarak yeniden bir inceleme başlattık ve bu inceleme neticesinde de bu dosyalar yeniden değerlendiriecek" dedi.

 • Başkan Demirtaş binlerce kişiyle seçim startını verdi
  14 Şub Başkan Demirtaş binlerce kişiyle seçim startını verdi

  Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş, binlerce kişinin katılımı ile İYİ Parti Gülüç Belde Başkanlığı ve Seçim Bürosu'nun açılışını yaparak seçim startını verdi.

 • Alaplı'da 'patpat' kaza sonucu bir kişi hayatını kaybetti
  13 Şub Alaplı'da 'patpat' kaza sonucu bir kişi hayatını kaybetti

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Cemal Çakmakçı'nın kullandığı 'patpat' olarak bilinen tarım aracı, kontrolden çıkarak ormana devrildi. Çakmakçı olay yerinde hayatını kaybederken, jandarma soruşturma başlattı.

 • Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde patpat kazası: 1 kişi hayatını kaybetti
  13 Şub Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde patpat kazası: 1 kişi hayatını kaybetti

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Gümeli beldesi Kale Mahallesi'nde meydana gelen patpat kazasında sürücü Cemal Çakmaklı hayatını kaybetti. Kazanın ardından yapılan inceleme sonucunda ceset, otopsi için Alaplı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 • Zonguldak Alaplı'da Tır Çarpışması: 2 Yaralı
  12 Şub Zonguldak Alaplı'da Tır Çarpışması: 2 Yaralı

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında iki tır çarpıştı ve 2 kişi yaralandı. Kazanın ardından sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi ve yaralılar hastaneye kaldırıldı. Yığılca kara yolunda yaşanan kaza nedeniyle yol bir süre trafiğe kapandı.

 • Alaplı Ak Parti İlçe Başkanlığı Muhtarlarla Buluştu
  12 Şub Alaplı Ak Parti İlçe Başkanlığı Muhtarlarla Buluştu

  Alaplı Ak Parti İlçe Başkanlığı, muhtarlarla bir araya gelerek dayanışma ve birlik mesajları verdi. Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt'un katılımıyla gerçekleşen etkinlikte beş yıl planlama programı yapıldı. Muhtarlarla yapılan kahvaltıda Alaplı'nın köyleriyle ilgili sorunlar ve talepler konuşuldu. Ak Parti İlçe Başkanı Altan Güngör, muhtarlarla yapılan toplantının önemine vurgu yaparak çalışmalarında başarılar diledi.

 • Erdoğan: Gabar'daki günlük petrol üretim miktarı 35 bin varili geçti
  10 Şub Erdoğan: Gabar'daki günlük petrol üretim miktarı 35 bin varili geçti

  CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 2024 yerel seçimleri öncesi Zonguldak'ta düzenlediği mitingde Gabar'da çıkarılan petrolle ilgili, "Muhalefetin burun kıvırdığı Gabar'daki petrol kuyumuzun günlük üretimi bugün itibarıyla müjdeye dikkat, 35 bin varili geçti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zonguldak'a son 21 yılda 189 milyar liralık kamu yatırımı yapıldı
  10 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Zonguldak'a son 21 yılda 189 milyar liralık kamu yatırımı yapıldı

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'a son 21 yılda 189 milyar liralık kamu yatırımı yaptıklarını açıkladı. Erdoğan, eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma kadar birçok alanda yapılan yatırımları anlattı ve Zonguldak'ın istihdamını desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıklaması
  10 Şub Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Her zaman söylüyorum, biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. Biz bu millete hizmet için varız. Bizi, partimizi ve ittifakımızı CHP'nin başını çektiği müzmin muhalefetten ayıran temel vasfımız budur.

 • İYİ Parti Milletvekili Adayı Evrim Balbaloğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ı ziyaret etti
  09 Şub İYİ Parti Milletvekili Adayı Evrim Balbaloğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ı ziyaret etti

  İYİ Parti 28. Dönem Zonguldak Milletvekili Adayı Evrim Balbaloğlu, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. İYİ Parti yöneticileri ve partililerin katıldığı ziyarette, Demirtaş'ın seçim çalışmalarına destek verildi.

 • Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybeden Sergen Mudanya anıldı
  06 Şub Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybeden Sergen Mudanya anıldı

  Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden Sergen Mudanya, mezarı başında anıldı. Acılı anne gözyaşları içinde oğluna veda etti.

 • Zonguldak'ın 2023 Nüfusu 591 Bin 492 Kişi Oldu
  06 Şub Zonguldak'ın 2023 Nüfusu 591 Bin 492 Kişi Oldu

  Türkiye İstatistik Kurumu'nun Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, Zonguldak'ın 2023 yılında toplam nüfusu 591 bin 492 kişi olarak belirlendi. Bu rakam, bir önceki yıla göre 2 bin 982 kişi artış gösterdi. İlçeler arasında en yüksek nüfusa sahip olan ilçe ise 175 bin 294 kişiyle Kdz. Ereğli oldu.

 • Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir evin mutfağında yangın çıktı
  03 Şub Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir evin mutfağında yangın çıktı

  Alaplı ilçesindeki bir evin mutfağında çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yangında maddi hasar meydana geldi.

 • Zonguldak'ta bir kavgada adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası talep edildi
  03 Şub Zonguldak'ta bir kavgada adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası talep edildi

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde meydana gelen bir kavgada Rıza Akman göğsünden bıçaklanarak hayatını kaybetti. Kavgaya karışan 4 şüpheli hakkında müebbet hapis cezası talep edildi. Fezlekede, şüphelilerin kasten öldürme suçunu işledikleri belirtildi.

 • Alaplı'dan Umre'ye Dualarla Uğurlama Töreni
  03 Şub Alaplı'dan Umre'ye Dualarla Uğurlama Töreni

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde umre ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar dualarla kutsal topraklara uğurlandı. Alaplı Merkez Cami önünde gerçekleşen uğurlama törenine Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve diğer yetkililer de katıldı.

 • Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, İl Özel İdaresi Kdz. Ereğli Bakımevinde İncelemelerde Bulundu
  01 Şub Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, İl Özel İdaresi Kdz. Ereğli Bakımevinde İncelemelerde Bulundu

  Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kdz. Ereğli ilçesinde yapılan köy yolları, sıcak asfalt üretimi ve afet çalışmalarının yürütüldüğü İl Özel İdaresi Kdz. Ereğli Bakımevi'nde incelemelerde bulundu. Vali Hacıbektaşoğlu, personelle bir araya gelerek özverili çalışmaları için teşekkür etti ve Zonguldak'ın afetlerden korunmasını diledi.

 • Düzce'de av için gittiği karla kaplı hipotermiden ölen adamın cansız bedeni bulundu
  01 Şub Düzce'de av için gittiği karla kaplı hipotermiden ölen adamın cansız bedeni bulundu

  Düzce'de av için gittiği karla kaplı ormanda kaybolan 35 yaşındaki Atilla Temizel'in cansız bedeni Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bulundu. Jandarma ekipleri, kayıp ihbarı sonrası saatlerce süren arama çalışmaları sonucunda Temizel'in izini sürdü ve cansız bedenine ulaştı. Olayın hipotermi sonucu meydana geldiği değerlendiriliyor.

 • Alaplı Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
  01 Şub Alaplı Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bulunan Alaplı Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında işçilerin maaşları önemli ölçüde artırıldı.

 • Zonguldak'ta avlanmaya giden 2 avcıdan biri donarak öldü
  01 Şub Zonguldak'ta avlanmaya giden 2 avcıdan biri donarak öldü

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde avlanmaya giden Atilla Temizel donarak hayatını kaybetti. Diğer avcı Hasan Dursun İyci ise orman evinde bulundu. Ailelerin haber alamaması üzerine arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Atilla Temizel'in cesedi bulunurken, Hasan Dursun İyci'nin sağlık durumu iyi olduğu belirtildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Zonguldak'ta ormanda avlanmaya giden kişilerden biri ölü bulundu
  01 Şub Zonguldak'ta ormanda avlanmaya giden kişilerden biri ölü bulundu

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde avlanmak için ormanlık alana giden Atilla Temizel ve H.D.İ'den haber alınamayınca aileleri durumu yetkililere bildirdi. Yapılan arama çalışmaları sonucunda Temizel'in cesedi bulunurken, H.D.İ. ise sağ olarak bulundu. Temizel'in donarak hayatını kaybettiği belirlendi.

 • Eşiyle boşanma tartışması yaşayan adam, tabancayla eşini öldürdü
  30 Oca Eşiyle boşanma tartışması yaşayan adam, tabancayla eşini öldürdü

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Tarık Kanyılmaz, boşanmak isteyen eşi Bahar Kanyılmaz'ı başından vurarak öldürdü. Kanyılmaz'ın ifadesine göre, çocukları vermek istemeyen eşiyle tartışma çıktı. Şüpheli tutuklandı.

 • Zonguldak'ın Alaplı Şehir İçi Özel Halk Otobüsü Kooperatifi Yeni Başkanını Seçti
  30 Oca Zonguldak'ın Alaplı Şehir İçi Özel Halk Otobüsü Kooperatifi Yeni Başkanını Seçti

  Zonguldak'ın Alaplı Şehir İçi Özel Halk Otobüsü Kooperatifi'nin seçimli olağan genel kurul toplantısında Adem Durmuş yeni başkan seçildi. Durmuş, üyelerin değişim isteğine karşılık vermek ve güveni hak etmek için çalışacaklarını belirtti.

 • Zonguldak'ta batan gemide kayıp 7 kişinin arama çalışmaları devam ediyor
  25 Oca Zonguldak'ta batan gemide kayıp 7 kişinin arama çalışmaları devam ediyor

  Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin mürettebatından kayıp 7 kişinin bulunmasına yönelik çalışmalar 68 gündür devam ediyor. Karadeniz Ereğli ilçesinde 19 Kasım 2023'te fırtına nedeniyle mendireğe çarptıktan sonra batan Türk bayraklı 'Kafkametler' adlı gemideki kayıp personeli arama çalışmaları kapsamında karadan tarama faaliyeti yürütülüyor. Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD ile diğer kurumlardan ekipler, denizden arama tarama çalışmalarına devam ederken çalışmalar Alaplı ve Kandilli bölgeleri ile Bozhane Limanı'nda yoğunlaştı. Denizcilik Genel Müdürlüğünün kontrolünde yürütülen batık geminin enkazını kaldırma işlemleri de sürüyor. Bu arada aynı tarihte fırtınada ikiye bölündükten sonra karaya oturan Kamerun bayraklı 'Pallada' isimli kargo gemisinin söküm işlemleri sürüyor. Sahil güzergahının bir bölümü çalışmalar nedeniyle emniyet şeridine alınarak yaya geçişine kapalı tutuluyor. Rusya'dan İzmir Aliağa Limanı'na yük taşıyan Türk bayraklı 'Kafkametler' adlı kuru yük gemisi, 19 Kasım 2023'te fırtına nedeniyle Ereğli Limanı'ndan çıkarken askeri bölgedeki mendireğe çarparak batmıştı. Gemideki 12 kişilik Türk mürettebattan 5'inin cesedine ulaşılmıştı.

 • AK Parti Alaplı İlçe Başkanı: Alaplı'yı şantiye alanına çevirdik
  22 Oca AK Parti Alaplı İlçe Başkanı: Alaplı'yı şantiye alanına çevirdik

  AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Av. Altan Güngör, Alaplı ilçesinin devlet yatırımlarıyla birlikte şantiyeye dönüştüğünü belirtti. Alaplı'da devam eden hastane, okul, emniyet müdürlüğü ve kültür merkezi inşaatları hızla ilerliyor. Güngör, AK Parti'nin bölge milletvekilleriyle birlikte sürekli inceleme yaparak sorunları tespit ettiğini vurguladı.

 • Zonguldak Alaplı'ya yeni cezaevi yapılacak
  20 Oca Zonguldak Alaplı'ya yeni cezaevi yapılacak

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yapılması planlanan cezaevi projesi, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı'nın yatırım programına alındı. Adalet Bakanlığı tarafından 2024 yılına programa alınan proje, Alaplı Mollabey Köyü sınırları içerisinde 240 kişilik açık cezaevi yapılmasını öngörüyor.

 • MHP Zonguldak'ta beş İlçe Belediye Başkan adayını açıkladı
  18 Oca MHP Zonguldak'ta beş İlçe Belediye Başkan adayını açıkladı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Zonguldak'ta Kdz. Ereğli, Devrek, Çaycuma, Alaplı ve Gökçebey ilçeleri için beş İlçe Belediye Başkan adayını açıkladı. Adaylar şunlardır: Kdz. Ereğli: İlkay Özdemir, Devrek: Erol Kaplan, Çaycuma: Semih Aydın, Alaplı: İsmail Öztürk ve Gökçebey: Atakan Çiçek.

 • Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı
  15 Oca Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Çatak köyünde meydana gelen kazada, patpat sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu 2 kişi yaralandı. Yaralılar, sağlık görevlileri tarafından Ereğli'deki özel bir hastaneye kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumu iyi olup, kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Zonguldak'ta Gençler Taekwondo İl Birinciliği tamamlandı
  14 Oca Zonguldak'ta Gençler Taekwondo İl Birinciliği tamamlandı

  Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2023-2024 sezonu okullar arası Gençler Taekwondo İl Birinciliği müsabakaları sona erdi. Alaplı Anadolu Lisesi öğrencisi Azra Zehra Durmaz, Büşra Sıla Koçak ve Umut Koçdemir birincilik elde etti. Dereceye giren sporcular Bartın'da yapılacak grup müsabakalarına katılacak.

 • Zonguldak'ta Jandarma Genel Komutanlığı'nın ihalesinin ardından 31 noktaya kent yönetim sistemi kurulacak
  11 Oca Zonguldak'ta Jandarma Genel Komutanlığı'nın ihalesinin ardından 31 noktaya kent yönetim sistemi kurulacak

  Zonguldak İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Cezmi Yalınkılıç, jandarmanın çalışmalarını aktararak, 2023 yılında jandarma için verimli geçtiğini belirtti. Yalınkılıç, su altı arama kurtarma timinin önemine değinirken, Jandarma Genel Komutanlığı'nın ihalesiyle birlikte 31 noktaya kırsal kent yönetim sistemi kurulacağını açıkladı.

 • Alaplı Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig 6.Grup'ta gol kralı oldu
  08 Oca Alaplı Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig 6.Grup'ta gol kralı oldu

  Alaplı Belediyespor, TFF Bölgesel Amatör Lig 6.Grup'ta mücadele ederken attığı 35 golle en golcü takım unvanını elde etti. İlk yarıyı 24 puanla 5. sırada tamamlayan Alaplı Belediyespor, başarılı performansını devam ettirmek istiyor.

 • Zonguldak'ın Alaplı İlçesi Aşağıdoğancılar Mahallesinde İlk Doğalgaz Ateşi Yakıldı
  07 Oca Zonguldak'ın Alaplı İlçesi Aşağıdoğancılar Mahallesinde İlk Doğalgaz Ateşi Yakıldı

  Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Aşağıdoğancılar Muhtarı Rahmi Yapar tarafından, Alaplı'nın 6. mahallesi olan Aşağıdoğancılar Mahallesindeki Oktay Ailesinin evinde ilk doğalgaz ateşi yakıldı. Başkan Tekin, doğalgazın evlerde yanmaya başladığını belirterek, mahalle sakinlerine verilen sözün tutulduğunu ifade etti. Mahalle Muhtarı Yapar ve ev sahibi Kemal Oktay da Başkan Tekin ve doğalgaz şirket müdürüne teşekkürlerini iletti.

 • Yalova'da çalınan lüks otomobil Zonguldak'ta bulundu
  05 Oca Yalova'da çalınan lüks otomobil Zonguldak'ta bulundu

  Yalova'da araç kiralama şirketinden çalınan lüks otomobil, Zonguldak'ta yakalandı. Zanlının Alaplı ilçesinde çaldığı otomobil, Zonguldak Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ele geçirildi. Şüpheli, Yalova ve Zonguldak emniyet müdürlüklerine teslim edildi.

 • Yalova'da Çalınan Lüks Otomobil Zonguldak'ta Yakalandı
  05 Oca Yalova'da Çalınan Lüks Otomobil Zonguldak'ta Yakalandı

  Yalova'da bir araç kiralama şirketinden çalınan 3 milyon liralık lüks otomobil, Zonguldak'ta yakalanarak araç sahibine teslim edildi. Hırsızlık zanlısının 18 yaşından küçük olduğu belirlendi.

 • Yalova'da Oto Kiralama Dükkanından Otomobil Çalan Şüpheli Yakalandı
  05 Oca Yalova'da Oto Kiralama Dükkanından Otomobil Çalan Şüpheli Yakalandı

  Yalova'da bir oto kiralama dükkanından 3 milyon TL değerinde otomobil çalan şüpheli, Zonguldak'ta polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Yalova'da Oto Kiralama Dükkanından Otomobil Çalan Şüpheli Yakalandı
  05 Oca Yalova'da Oto Kiralama Dükkanından Otomobil Çalan Şüpheli Yakalandı

  Yalova'da bir oto kiralama dükkanından çalınan 3 milyon TL değerindeki otomobil, Zonguldak'ta şüpheliyle birlikte yakalandı. Hırsızlık anı güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Zonguldak'ta İnşaat İşçilerinin Tedavi Ettirdiği Köpek ve Kedinin Arkadaşlığı
  04 Oca Zonguldak'ta İnşaat İşçilerinin Tedavi Ettirdiği Köpek ve Kedinin Arkadaşlığı

  Zonguldak'ta faaliyet gösteren bir inşaat firmasında çalışan işçiler, tedavi ettirdikleri sahipsiz köpek ile ormanda buldukları kedinin dostluğuyla dikkat çekiyor. İşçiler, köpeğe 'Öksüz' adını verirken, köpek ve kedi birlikte oynayıp uyuyor ve birbirlerinden ayrılmıyorlar. İşçiler, köpeğin kediyi annelik yapmaya başladığını belirtiyor.

 • Zonguldak'ta şoförün nöbet geçirdiği araç öğrenci servisine çarptı
  03 Oca Zonguldak'ta şoförün nöbet geçirdiği araç öğrenci servisine çarptı

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir şoförün nöbet geçirdiği araç, karşı yönden gelen taşımalı öğrenci servisine çarparak durabildi. Kaza sonucunda şoför sıkıştığı araçtan çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Öğrenci servis aracında ise öğrenci bulunmamaktaydı.

 • Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde uyuşturucu ve kumar makinesi ele geçirildi
  01 Oca Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde uyuşturucu ve kumar makinesi ele geçirildi

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir evde yapılan aramada, uyuşturucu ve kumar makinesi bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan bir kişi ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Zonguldak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Jandarma ekiplerinin Adli Makamlardan alınan arama kararıyla gerçekleştirdiği operasyonda uyuşturucu ve 2 adet kumar makinesinin ele geçirildiği belirtildi.

 • Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti
  30 Ara Zonguldak'ta 2023 yılı böyle geçti

  Zonguldak'ta asayişten, sağlığa, ekonomiden, siyaset ve kültür-sanata birçok alanda yaşananların ardından 2023 yılı böyle geçti.

 • Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'in kayınvalidesi toprağa verildi
  29 Ara Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'in kayınvalidesi toprağa verildi

  Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'in 78 yaşında vefat eden kayınvalidesi Ayşe Oğul'un cenazesi, Zonguldak'ta düzenlenen törenin ardından köyde defnedildi. Törene, birçok önemli isim katıldı ve Yiğit'e taziyeler iletildi.

 • Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'in Kayınvalidesi Son Yolculuğuna Uğurlandı
  29 Ara Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'in Kayınvalidesi Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Danıştay Başkanı Zeki Yiğit'in kayınvalidesi Ayşe Oğul, Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi. Törene, birçok devlet yetkilisi ve aile yakınları katıldı.

 • Zonguldak'ta Sahte Alkol Operasyonu
  26 Ara Zonguldak'ta Sahte Alkol Operasyonu

  Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yılbaşı öncesinde Alaplı ilçesinde bir şüpheliye ait evde yapılan operasyonda litrelerce sahte alkol ele geçirdi. Operasyonda ayrıca ruhsatsız tabanca da bulundu.

 • Zonguldak'ta hırsızlar güvenlik kamerasını da çaldı
  26 Ara Zonguldak'ta hırsızlar güvenlik kamerasını da çaldı

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde hırsızlık amacıyla giren şüpheliler, kendilerini kaydeden iş merkezinin güvenlik kamerasını da çaldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Zonguldak'ta pat pat sürücüsü çayda mahsur kaldı
  24 Ara Zonguldak'ta pat pat sürücüsü çayda mahsur kaldı

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir pat pat sürücüsü, çayda su seviyesinin aniden yükselmesiyle mahsur kaldı. İş makinesi yardımıyla sürücü kurtarıldı.

 • Zonguldak'ta evinde ölü bulunan kişi
  24 Ara Zonguldak'ta evinde ölü bulunan kişi

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yalnız yaşayan Hüseyin Akgül'ün evinde ölü bulundu. Elektrikli ısıtıcının bulunduğu odada çıkan yangın sonucu hayatını kaybettiği değerlendiriliyor.

 • Zonguldak'ta evinde ölü bulunan yaşlı adamın gazdan zehirlendiği ihtimali
  24 Ara Zonguldak'ta evinde ölü bulunan yaşlı adamın gazdan zehirlendiği ihtimali

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşayan Hüseyin Akgül, ailesinin 3 gün boyunca haber alamaması üzerine evinde ölü bulundu. Evde çıkan yangında uyuyan Akgül'ün gazdan zehirlendiği ihtimali üzerinde duruluyor.

 • Zonguldak'ta yaşlı adam yanmış halde ölü bulundu
  24 Ara Zonguldak'ta yaşlı adam yanmış halde ölü bulundu

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesine bağlı Çayköy'de tek başına yaşayan 76 yaşındaki Hüseyin Akgül, evinde yanmış halde ölü bulundu. Akgül'ün ölüm sebebi otopsi sonucunda belirlenecek.

 • CHP Sözcüsü Yücel: Yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız
  21 Ara CHP Sözcüsü Yücel: Yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, "Milli Mücadele'nin en zor günlerine denk gelmesine rağmen, cepheden çıkıp Maarif Kongresini toplayan ruhun devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yarın 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yapacağız" dedi.

 • Zonguldak'ta otomobilde çıkan yangın söndürüldü
  18 Ara Zonguldak'ta otomobilde çıkan yangın söndürüldü

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir otomobilde çıkan yangın söndürüldü.

 • Zonguldak'ta park halindeki otomobil yangında kullanılamaz hale geldi
  18 Ara Zonguldak'ta park halindeki otomobil yangında kullanılamaz hale geldi

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde park halindeki bir Tofaş marka otomobil, motor bölümünde çıkan yangın sonucunda kullanılamaz hale geldi. Yangına vatandaşlar müdahale etti ancak araç tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

 • CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  14 Ara CHP 227 Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  CHP Parti Meclisi'nde (PM) 31 Mart seçimlerinde; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mansur Yavaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Mustafa Bozbey, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Ahmet Akın, Bolu Belediye Başkanlığı'na Tanju Özcan, Bayburt Belediye Başkanlığı'na Kubilay Erel, Karaman Belediye Başkanlığı'na Recep Sertçelik ve Niğde Belediye Başkanlığı'na Mehmet Bilgin'in aday gösterilmesi kararı alındı. CHP PM, bugünkü toplantıda 227 adayı belirledi.

 • CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi
  14 Ara CHP'de 227 seçim çevresinde belediye başkan adayları belirlendi

  CHP Parti Meclisi, 4'ü Büyükşehir olmak üzere 227 seçim çevresinde belediye başkan adaylarını belirledi. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da ise Mansur Yavaş yeniden aday oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, belediye başkan adaylarını açıklarken, Türkiye'nin yarısını sosyal belediyecilik anlayışıyla tanıştırdıklarını ve 31 Mart seçimlerinde insan odaklı politikalarla belediyelerin sayısını artıracaklarını belirtti.

 • Zonguldak'ta 34 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu
  14 Ara Zonguldak'ta 34 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumu'na ait öğrenci yurdunda kalan 34 öğrenci, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle hastanelere başvurdu. Öğrencilerin sağlık durumu incelenirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Zonguldak'ta 34 üniversite öğrencisi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedaviye alındı (3)
  13 Ara Zonguldak'ta 34 üniversite öğrencisi gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedaviye alındı (3)

  TABURCU OLDULARZonguldak'ın Alaplı ilçesinde KYK yurdunda yedikleri yemekten zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan 34 öğrenci, tedavilerinin ardından taburcu oldu.

 • Zonguldak'ta 34 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvurdu
  13 Ara Zonguldak'ta 34 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvurdu

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bulunan bir öğrenci yurdunda kalan 34 öğrenci, mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetiyle hastanelere başvurdu. Öğrencilerin sağlık durumu hakkında inceleme başlatıldı.

 • 20 ÖĞRENCİ TABURCU OLDU
  13 Ara 20 ÖĞRENCİ TABURCU OLDU

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde KYK Yurdu'nda zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan 34 öğrenciden 20'si taburcu oldu. 14 öğrencinin ise tedavisi sürüyor. Öğrenciler, sabah kahvaltıda yedikleri patates kızartmasının zehirlenmeye neden olduğunu belirtti.

 • KYK Yurdunda Gıda Zehirlenmesi Şüphesi
  13 Ara KYK Yurdunda Gıda Zehirlenmesi Şüphesi

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesindeki KYK yurdunda kalan 34 üniversite öğrencisi, kahvaltıdan sonra gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurdu. Öğrencilerin tedavisi sürüyor.

 • Zonguldak'ta 34 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu
  13 Ara Zonguldak'ta 34 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir yurtta kalan üniversite öğrencilerinden 34 kişi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu. Öğrencilerin genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri yemekten numune aldı.

 • Zonguldak'ta hastane yolu çöktü
  10 Ara Zonguldak'ta hastane yolu çöktü

  Zonguldak'ta Uzun Mehmet Göğüs Hastalıkları Hastanesi önünde bulunan hastane yolu çöktü. Vali, Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürü olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. İstinat duvarında çökme meydana geldiği için tedbirler alındı ve sürücüler alternatif yollara yönlendirildi. Yağış nedeniyle suyun bölgeye akışı engelleniyor ve belediye ekipleri çalışmalara devam ediyor. Ereğli-Alaplı yolunda da heyelan meydana geldi ve çift yönlü trafiğe kapanan yol daha sonra tek yönlü olarak açıldı.

 • Zonguldak-Alaplı kara yolunda heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten çift yönlü sağlanıyor
  09 Ara Zonguldak-Alaplı kara yolunda heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten çift yönlü sağlanıyor

  Zonguldak-Alaplı kara yolunda meydana gelen heyelan sonucu ulaşım tek şeritten çift yönlü olarak sağlanmaya başlandı. Heyelan nedeniyle yolun bir bölümü kapanırken, diğer yönden ise kontrollü olarak ulaşım sağlanıyor. Ayrıca Kozlu Esenköy Mahallesi Kızılcakese köy yolunda da toprak kayması nedeniyle trafiğe kapatma yapıldı ve alternatif yol kullanılıyor.

 • Zonguldak'ta hastane yolu çöktü (5)
  09 Ara Zonguldak'ta hastane yolu çöktü (5)

  TOPRAK KALDIRILDI, YOL AÇILDIZonguldak'ta, Ereğli- Alaplı karayolunda meydana gelen heyelan sonrası tek şeritten kontrollü olarak sağlanan ulaşım, yoldaki toprağın ve taşların kaldırılmasıyla 2 yönlü olarak açıldı.

 • Dev kayaların düştüğü heyelan anı kamerada
  09 Ara Dev kayaların düştüğü heyelan anı kamerada

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen heyelan, amatör bir kamera tarafından kaydedildi. Heyelan nedeniyle Alaplı - Ereğli Karayolu ulaşıma kapatıldı ve trafik alternatif güzergahlardan sağlanıyor.

Advertisement