ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in Başkenti" Olarak Tanımasına Tepkiler - Son Dakika

ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in Başkenti" Olarak Tanımasına Tepkiler

08.12.2017 17:56
ABD'nin Kudüs'ü

Altınyayla ilçesinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıması kınandı.

Altınyayla ilçesinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü " İsrail'in başkenti" olarak tanıması kınandı.

İlçedeki siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve sendikalar, cuma namazı çıkışında Ahmet Ağa Meydanı'nda toplandı.

Kaymakam Musa Aydemir, burada yaptığı konuşmada, Kudüs, İslam ve insanlık davası için toplandıklarını söyledi.

Kudüs sahipsiz olmadığını dile getiren Aydemir, "Bu şanlı devlet İslam dünyasının ve tüm mazlum halkların hamisidir. Ne Kudüs ne de Cumhurbaşkanımız yalnız değildir." dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Sinan Akbulut da grup adına okuduğu basın açıklamasında Amerika'yı kınadıklarını ve Kudüs'ün yanında olduklarını söyledi.

Grup, İlçe Müftüsü Bilal Albayrak'ın duasının ardından dağıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in Başkenti' Olarak Tanımasına Tepkiler - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı