Ali Babacan, oy birliği ile DEVA Partisi'nin Genel Başkanı seçildi - Son Dakika

Ali Babacan, oy birliği ile DEVA Partisi'nin Genel Başkanı seçildi

10.03.2020 22:14

Pazartesi günü İçişleri Bakanlığı'na kuruluş dilekçesini veren Demokrasi ve Atılım Partisi, Kurucular Kurulu ilk toplantısını yaptı. Ali Babacan, oy birliği ile Genel Başkan seçildi.

Ali Babacan'ın 3 aydır ertelediği ve isminin "Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)" olması beklenen yeni partisi dün resmen kuruldu. Demokrasi ve Atılım Partisi, Kurucular Kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Ali Babacan oy birliği ile Genel Başkan seçildi.

KURUCULAR KURULU LİSTESİNDE 90 İSİM BULUNUYOR

Partinin kurucular kurulunda eski AK Parti'li bakanlar Sadullah Ergin, Selma Aliye Kavaf ve Nihat Ergün ile eski AK Parti milletvekilleri, MHP'de Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye karşı adaylık yarışına katılan Ramiz Ongun, Babacan'ın bakanlığı dönemindeki Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi ekibinin de yer aldığı 90 isim bulunuyor.

TBMM'DE TEMSİL EDİLEN 11. PARTİ OLACAK

AK Parti'den istifa eden Mustafa Yeneroğlu listede yer aldığından Babacan'ın partisi TBMM'de temsil edilen 11. parti olacak.

Genel başkan seçilen Babacan ve ekibinin 11 Mart 2020 günü saat 12.00'de Anıtkabir'e ziyaret yapacağı kaydedildi.

Ali Babacan, oy birliği ile DEVA Partisi'nin Genel Başkanı seçildi
Ali Babacan'ın yeni partisi DEVA'nın oy oranıyla ilgili çarpıcı tahmin: Yüzde 4 oy alabilir Ali Babacan'ın kurduğu Deva Partisi'nin logosu da belli oldu Kuruluş işlemleri tamamlanan Ali Babacan'ın partisinden ilk açıklama geldi

Son Dakika Güncel Ali Babacan, oy birliği ile DEVA Partisi'nin Genel Başkanı seçildi - Son Dakika


Son Dakika

Mesut Özil, Fenerbahçe'yi sosyal medyadan tebrik etti Siyaset sosyoloğu Prof. Dr. Nur Vergin evinde ölü bulundu Neslihan Atagül, Sefirin Kızı dizisinden ayrıldı Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'den ayrılacak futbolcuların ismini tek tek verdi Oyuncu Zehra Yılmaz, kar pozuyla takipçilerini mest etti DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde Feci kazada bir aile paramparça oldu: Anne ve oğlu öldü, baba ağır yaralı Kadın doktora tacizci şoku! Hastası gibi muayene odasına girdi, aylardır peşinde olduğu ortaya çıktı