Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Ali Babacan haberleri, Ali Babacan son dakika, son dakika Ali Babacan

Son Dakika Ali Babacan Haberleri

Son dakika Ali Babacan haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ali babacan haberleri anında burada.


 • 16:22 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Türkiye, Gazze'deki insani kriz için çaba göstermek zorunda

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Türkiye, Gazze'deki insani kriz için çaba göstermek zorunda DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gazze'deki insani duruma ilişkin açıklamalarda bulunarak Türkiye'nin çözüm önerilerini somutlaştırması gerektiğini belirtti. Babacan, İsrail'in devam eden saldırılarının büyük bir katliam olduğunu vurguladı ve Türkiye'nin aktif bir oyuncu olarak barış için rol alması gerektiğini söyledi.

 • 14:01 Ali Babacan: "İsrail Hükümetinin ve Ordusunun İçinde Bulunduğu Bu Cinnet Haline Derhal Son Verilmelidir"

  Ali Babacan: 'İsrail Hükümetinin ve Ordusunun İçinde Bulunduğu Bu Cinnet Haline Derhal Son Verilmelidir' DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail’in Filistine yönelik saldırılarında yaşamını yitirenlerle ilgili, “Bunlar, ilk 20 günde, yani 7 Ekim ile 26 Ekim arasında ölenlerin isimlerinin listesi. 165 sayfa. 6 bin 767 kişi. Her bir satır, her biri isim bir hayat. Daha ismi tespit edilemeyen yüzlerce insan var. Dün itibarıyla tam 60 gün doldu. Ve o günden bu güne, bu liste yayınlandıktan sonra hayatını kaybedenlerin sayısı bunun iki misli daha. Hepsini eklesek 500 sayfa. Tam bir insanlık suçu, tam bir savaş suçu. Her geçen gün büyüyen bu insanlık krizini uluslararası toplum derhal çözmek zorunda. Öncelikle İsrail hükümetinin ve ordusunun içinde bulunduğu bu cinnet haline derhal son verilmelidir. İnsanlık ayağa kalkmalıdır. Öncelikle dinmek bilmeyen bu intikam körlüğüne ‘dur’ denmelidir” dedi. Hükümete de seslenen Babacan, “Hükümet diplomatik adımların yanı sıra, İsrail’e yönelik ekonomik yaptırımları da derhal devreye sokmalıdır” diye konuştu.

 • 03.12.2023 03 Ara 21:02 DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması

  DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Genel seçimlerde topladığımız takdiri, farkındalığı, bilinirliği; yerel seçimlerde insanları yeniden DEVA Partisi'ne ikna ederek taçlandırmak zorundayız." dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:12 Deva Partisi, 51 Belediye Başkan Adayını Tanıttı.

  Deva Partisi, 51 Belediye Başkan Adayını Tanıttı. DEVA Partisi bugün 51 belediye başkan adayını açıkladı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Biliyoruz ki bu kafayla, bu hukuksuzluk ve adaletsizlikle bu iktidar sonuç üretemeyecek. Onun için bu yerel seçimlerde diyorum ki ‘Gelin, sarı kartı gösterelim.’ Ama genel seçimlerde de hep beraber kırmızı kartlarımızı hazırlayalım ve genel seçimlerde de artık kırmızı kartı gösterip bu görevi beraberce sona erdirelim. Sarı kartı gösterelim ki dikkat etsinler. Sarı kartı gösterelim ki hukuktan, adaletten saptıklarının farkına varsınlar. Bu yerel seçimlerde, DEVA'ya yakışan bir sonuç alalım ki iktidar, genel seçime kadar iki elinin arasına başını alıp biraz düşünsün, kendine gelsin. Nasıl genel seçimlerde o 52/48 sarstıysa, bir rasyonalite arayışına az da olsa girdilerse bu yerel seçimlerde bizim iyi sonuç almamız, genel seçimlere kadar da ülkenin daha iyi yönetilme çabasını bir miktar oluşturabilir. Sarı kartı gösterelim ki pervasızlıktan, vurdumduymazlıktan vazgeçsinler. DEVA Partisi buna hazır. Belediyecilik anlayışımızla hazırız” dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:01 Babacan: İktidara yerel seçimlerde sarı kart, genel seçimlerde ise kırmızı kart gösterelim

  Babacan: İktidara yerel seçimlerde sarı kart, genel seçimlerde ise kırmızı kart gösterelim DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, il ve ilçe belediye başkanı adaylarının açıklandığı programda, 'Biliyoruz ki iktidar bu kafa ile sonuç üretemeyecek. Onun için yerel seçimlerde sarı kartı gösterelim ama genel seçimlerde kırmızı kartı hazırlayalım ve genel seçimlerde kırmızı kartı gösterip bu dönemi beraberce sona erdirelim' dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 16:01 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Yerel seçimlerde sarı kartı gösterelim, genel seçimlerde kırmızı kartı hazırlayalım

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Yerel seçimlerde sarı kartı gösterelim, genel seçimlerde kırmızı kartı hazırlayalım DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, il ve ilçe belediye başkanı adaylarının açıklandığı programda, iktidarın sonuç üretemeyeceğini belirterek, yerel seçimlerde sarı kartı gösterip genel seçimlerde kırmızı kartı göstererek bu dönemi sona erdirmeyi hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, DEVA Partisi'nin 51 il ve ilçe belediye başkan adayı da açıklandı.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:04 Ali Babacan: Asgari ücret artışı gerçek enflasyonun altında tutulmak isteniyor

  Ali Babacan: Asgari ücret artışı gerçek enflasyonun altında tutulmak isteniyor DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümetin asgari ücretin sınırlı tutulması çabasında olduğunu belirterek, bu yıl oluşan enflasyon farkının halka unutturularak, gelecek yıl için açıklanan düşük bir enflasyon üzerinden zam yapılacağını söyledi. Babacan ayrıca, TBMM'de kabul edilen ekonomik düzenlemelere ilişkin kanun teklifinde haksız servet transferini önleyecek, imar rantlarını vergilendirecek, vergide adaleti ve öngörülebilirliği sağlayacak hiçbir adım olmadığını ifade etti.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:03 DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, gündemi değerlendirdi Açıklaması

  DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, gündemi değerlendirdi Açıklaması DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'nin üçüncü çeyrek büyüme verilerine ilişkin, "Türkiye'deki en önemli sorun büyümenin kalitesi. Enflasyon konusunda açıkladığı rakamlara güvenilmeyen TÜİK'in büyüme rakamlarına ne kadar itibar ederiz ayrı konu. Vatandaş 'alışveriş torbam küçüldü' diyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 12:01 MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ali Babacan'ın açıklamasına yanıt verdi

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ali Babacan'ın açıklamasına yanıt verdi MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın MHP'ye yönelik açıklamalarına cevap vererek, MHP'nin Türk varlığının kayyımı olduğunu ve liderleri Devlet Bahçeli'nin liderliğinde milletin bekası için kıyamete kadar kıyamda olacağını belirtti.

 • 25.11.2023 25 Kas 17:17 Ali Babacan: Hukuk ve adalet olmadığında para kaçıyor

  Ali Babacan: Hukuk ve adalet olmadığında para kaçıyor DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gölbaşı'nda vatandaşlarla bir araya gelerek, hukuk ve adaletin önemine vurgu yaptı. Babacan, 200 TL'lik banknotun değerinin hukuk ve adaletle ilişkili olduğunu belirterek, hukuk olmadığında ve adalet olmadığında paranın kaçtığını ifade etti. Ayrıca, çiftçilerin unutulduğunu ve sürekli ithalat yapıldığını söyledi.

 • 23.11.2023 23 Kas 14:27 Babacan: Gelin, bu sistemi değiştirelim

  Babacan: Gelin, bu sistemi değiştirelim DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 50+1 tartışması ile ilgili, "Gelin bu sistemi değiştirelim. Ülkemizi, 100 yılı aşmış Cumhuriyetimizi, 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' ile taçlandıralım" dedi.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:18 DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan gündemi değerlendirdi

  DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan gündemi değerlendirdi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin hükümlüsü Ogün Samast'ın şartlı tahliyesinin, kamu vicdanında karşılığını bulmuş bir gelişme olmadığını belirtti.

 • 16.11.2023 16 Kas 13:51 DEVA Partisi lideri Ali Babacan: Mevcut Anayasa'yı tanımayanlara itibar etmemiz mümkün değil

  DEVA Partisi lideri Ali Babacan: Mevcut Anayasa'yı tanımayanlara itibar etmemiz mümkün değil DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı basın toplantısında, mevcut Anayasa'yı tanımayanların yeni anayasa laflarına itibar etmelerinin mümkün olmadığını belirtti. Babacan ayrıca, yüksek yargıya ilişkin tartışmalara ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin AYM'ye ilişkin sözlerine değindi.

 • 14.11.2023 14 Kas 00:14 İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bergama Meclis Üyesi Nezih Özuyar, İYİ Parti'ye katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bergama Meclis Üyesi Nezih Özuyar, İYİ Parti'ye katıldı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından rozeti takılan Nezih Özuyar, İYİ Parti'ye geçiş yaptı. İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, Özuyar'ın katılımını sosyal medya hesapları üzerinden duyurdu.

 • 13.11.2023 13 Kas 19:38 İYİ Parti lideri Akşener'den Babacan'a taziye ziyareti

  İYİ Parti lideri Akşener'den Babacan'a taziye ziyareti İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı ziyaret ederek, geçtiğimiz günlerde vefat eden Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan için taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaret yaklaşık 30 dakika sürdü ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından ikili arasındaki ilk ziyaret gerçekleşti.

 • 13.11.2023 13 Kas 17:40 Akşener'den DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'a taziye ziyareti

  Akşener'den DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'a taziye ziyareti İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı ziyaret etti. Akşener, Ali Babacan'ın vefat eden babası Hilmi Babacan için başsağlığı dileğinde bulundu.

 • 13.11.2023 13 Kas 16:55 Meral Akşener, Ali Babacan'a taziye ziyaretinde bulundu

  Meral Akşener, Ali Babacan'a taziye ziyaretinde bulundu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babasının vefatı üzerine taziye ziyaretinde bulundu. Akşener, İYİ Parti Grup Başkanı Koray Aydın ve İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ile birlikte DEVA Partisi Genel Merkezi'ne giderek başsağlığı dileklerini iletti. Ziyaretin ardından Babacan, Akşener ve beraberindekileri uğurladı.

 • 10.11.2023 10 Kas 23:17 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ali Babacan'a taziye ziyaretinde bulundu

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ali Babacan'a taziye ziyaretinde bulundu CHP Genel Başkanı Özgür Özel, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın değerli babası Hilmi Babacan'ı kaybetmesi üzerine taziye ziyaretinde bulundu.

 • 10.11.2023 10 Kas 16:15 CHP Genel Başkanı Özel'den DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'a taziye ziyareti

  CHP Genel Başkanı Özel'den DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan'a taziye ziyareti CHP Genel Başkanı Özgür Özel, babası vefat eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a taziye ziyaretinde bulundu.

 • 07.11.2023 07 Kas 22:57 Özgür Özel, Meral Akşener'e teşekkür etti

  Özgür Özel, Meral Akşener'e teşekkür etti CHP Genel Başkanı Özgür Özel, genel başkan seçilmesi sonrasında kendisini tebrik eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e teşekkür etti. Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, demokrasinin büyük yara aldığı ve adaletin çürümeye yüz tuttuğu bir dönemde aldığı sorumluluğun bilinciyle toplumsal muhalefeti büyütmek için var gücüyle mücadele edeceğini belirtti.

 • 07.11.2023 07 Kas 20:50 Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan hayatını kaybetti

  Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan hayatını kaybetti DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan hayatını kaybetti. DEVA Partisinin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda Ali Babacan ve babası Hilmi Babacan'ın fotoğrafı paylaşılarak başsağlığı dileklerinde bulunuldu.

 • 07.11.2023 07 Kas 14:40 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Babası Hilmi Babacan Son Yolculuğuna Uğurlandı

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Babası Hilmi Babacan Son Yolculuğuna Uğurlandı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan, Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. 85 yaşında hayatını kaybeden Hilmi Babacan, cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi. Törene Türk siyasetinin önde gelen isimleri katıldı.

 • 07.11.2023 07 Kas 14:32 Ali Babacan'ın babası son yolculuğuna uğurlandı

  Ali Babacan'ın babası son yolculuğuna uğurlandı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan (85), Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'nde bir süredir tedavi gören Hilmi Babacan, dün yaşamını yitirdi. Babacan için Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın yanı sıra 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, eski TBMM başkanları Cemil Çicek ve Bülent Arınç ile Kemal Kılıçdaroğlu katıldı. Babacan'ın cenazesi, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. Öte yandan cenaze töreni sonrası bir vatandaş, Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, 'Sakın partiden istifa etmeyin, partinin size ihtiyacı var' dedi.

 • 07.11.2023 07 Kas 14:26 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası son yolculuğuna uğurlandı

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası son yolculuğuna uğurlandı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede birçok siyasi lider hazır bulunurken; AK Parti'den törene sadece AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve AK Parti Grup Başkanvekili Abdulhamit Gül katıldı.

 • 06.11.2023 06 Kas 18:52 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ali Babacan'ın babasının vefatıyla ilgili başsağlığı diledi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ali Babacan'ın babasının vefatıyla ilgili başsağlığı diledi CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan'ın vefatıyla ilgili başsağlığı mesajı yayınladı.

 • 06.11.2023 06 Kas 13:48 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Babası Hayatını Kaybetti

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Babası Hayatını Kaybetti DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Hilmi Babacan'ın cenazesi yarın Hacı Bayram-ı Veli Camisi'nde kılınacak namazın ardından defnedilecek.

 • 06.11.2023 06 Kas 13:43 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan hayatını kaybetti

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan hayatını kaybetti DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan hayatını kaybetti. DEVA Partisinin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda Ali Babacan ve babası Hilmi Babacan'ın fotoğrafı paylaşılarak başsağlığı dilekleri iletilmiştir.

 • 06.11.2023 06 Kas 13:17 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası vefat etti

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası vefat etti DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın babası Hilmi Babacan, 85 yaşında hayatını kaybetti.

 • 05.11.2023 05 Kas 12:15 Ali Babacan, CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel'i tebrik etti

  Ali Babacan, CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel'i tebrik etti Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel'i tebrik etti. Babacan, yayınladığı mesajda CHP'ye ve ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.

 • 02.11.2023 02 Kas 14:31 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına son verilmesini istedi

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına son verilmesini istedi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınayarak derhal ateşkes ilan edilmesini ve operasyonlara son verilmesini talep etti. Babacan ayrıca, İsrail'in insanlık suçu işlediğini ve uluslararası yargı önüne çıkarılması gerektiğini belirtti.

 • 02.11.2023 02 Kas 13:37 Ali Babacan: "Kendi Deyimiyle Tolga Şardan Gazetecilik Yaptı. Yer Yerinden Oynaması Gereken Konuyu Gündemde Tutan Gazeteciye Yapılan Haksızlıktır"

  Ali Babacan: 'Kendi Deyimiyle Tolga Şardan Gazetecilik Yaptı. Yer Yerinden Oynaması Gereken Konuyu Gündemde Tutan Gazeteciye Yapılan Haksızlıktır' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali  Babacan, gazeteci Tolga Şardan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Babacan, “Kendi ifadesiyle Tolga Şardan gazeteci, gazetecilik yaptı, o kadar. Böylesine önemli bir konuda yer yerinden oynaması gerekirken bu konuyu farklı açılardan gündemde tutmaya çalışan bir gazeteciye yapılan haksızlıktır. Hükümet gündemden düşürmeye çalışsa da biz bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceğim" dedi. Babacan, tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliye edilmemesiyle ilgili de "AYM'nin kararları bağlayıcıdır, birilerinin keyfine göre, siyasi hesaplara göre bu kararları eğip bükemezsiniz. AYM'nin verdiği karara rağmen Can Atalay hala hapiste. Bunlar hukuksuzluğu bir adet haline getirdiler, biz bu hukuksuzluğu reddediyoruz" diye konuştu.

 • 02.11.2023 02 Kas 13:05 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: İsrail, Filistin'de etnik temizlik yapıyor

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: İsrail, Filistin'de etnik temizlik yapıyor DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail'in Filistin'de yaptığı etnik temizliği kınayarak, saldırıların derhal durması ve ateşkes ilan edilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, hukuk ihlalleri, ekonomi politikaları ve gençlerin can güvenliği gibi konuları da eleştiren Babacan, yerel seçimlerde kadın adayların çoğalması için 'Yerelde Kadına Yer Var' kampanyasını başlattıklarını duyurdu.

 • 29.10.2023 29 Eki 12:01 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünü kutladı

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünü kutladı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhuriyet'in 100'üncü yıl dönümünü kutladı. Babacan, 'Yüzümüzü geçmişten bugüne ve yarına çevireceğiz. Aramızdaki duvarları yıkmak için, mahalleleri birleştirmek için... Birleştireceğiz ki yüz yüze bakalım. 'Öteki-beriki' demeden birbirimize bakacak yüzümüz olsun. 'Onlar-bunlar' demeden birbirimizle yaşayacak yüzümüz olsun. Yüzümüz olsun ki daha nice 100'lerimiz olsun. Tam demokrasi ile taçlandıracağımız Cumhuriyetimiz kutlu olsun' dedi.

 • 28.10.2023 28 Eki 00:57 Ali Babacan: İsrail'in Gazze'deki operasyonu yeni bir safhaya taşındı

  Ali Babacan: İsrail'in Gazze'deki operasyonu yeni bir safhaya taşındı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail'in Gazze'de yürüttüğü kıyımı ve topyekün yıkım hareketini eleştirerek, milyonlarca insanın evinden, yurdundan edilmesinin 'etnik temizlik' anlamına geldiğini belirtti. Babacan, İsrail'in uluslararası kamuoyunu ve hukuku yok saydığını vurgulayarak, insanlık ve savaş suçlarına destek veren ülkelere tepki gösterdi ve kaç masum sivilin daha hayatını kaybetmesi gerektiğini sordu.

 • 26.10.2023 26 Eki 13:21 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: İnsanlar gelecek kaygısı ile yaşıyor

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: İnsanlar gelecek kaygısı ile yaşıyor DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'de insanların gelecek kaygısı ile yaşadığını ve yerli paramızın değersizleşmesi nedeniyle vatandaşların çare aradığını belirtti. Babacan, bu ortamda dolandırıcılık faaliyetlerinin arttığını söyledi ve vatandaşları sahte haberlere, uydurma reklamlara ve dolandırıcılık girişimlerine karşı uyardı.

 • 26.10.2023 26 Eki 13:07 Ali Babacan: "Bizim Beklentimiz Derhal Can Atalay'ın Serbest Bırakılıp Buradaki Görevine Hemen Başlaması"

  Ali Babacan: 'Bizim Beklentimiz Derhal Can Atalay'ın Serbest Bırakılıp Buradaki Görevine Hemen Başlaması' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Can Atalay mazbatasını aldığı gün derhal serbest bırakılmalı ve TBMM çatısı altındaki koltuğuna oturmalıydı. AYM’nin bu kararı aldıysa hemen uygulanması lazım. AYM kararına uymuyorum demek anayasa ihlalidir. Yeni anayasa getireceğiz diyen iktidarın öncelikle şu andaki anayasanın hükümlerine uyarak bu konudaki samimiyetini ortaya koyması lazım. Bizim beklentimiz derhal Can Atalay’ın serbest bırakılıp buradaki görevine hemen başlaması. Bunu bir gün dahi geciktirmek anayasa ihlalidir” dedi.

 • 26.10.2023 26 Eki 12:01 Kılıçdaroğlu'nun DEVA'lı başkanlarla gizlice görüşmesine Babacan'dan ilk yorum

  Kılıçdaroğlu'nun DEVA'lı başkanlarla gizlice görüşmesine Babacan'dan ilk yorum DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun DEVA Partili başkanlarla yaptığı gizli görüşmeye ilişkin sessizliğini bozdu. Babacan, ''Sayın Kılıçdaroğlu'yla bir araya geleceklerini bilmiyorduk'' dedi.

 • 26.10.2023 26 Eki 10:44 DEVA'da büyük deprem! Binlerce isim CHP'nin yolunu tutuyor

  DEVA'da büyük deprem! Binlerce isim CHP'nin yolunu tutuyor CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da DEVA Partisi ilçe başkanları ile yaptığı gizli toplantının ardından DEVA Partisi'nde deprem yaşanıyor. İstanbul'daki 13 eski ve yeni ilçe başkanı yaklaşık 500 kişi ile birlikte istifa etti. Siyaset gündemine bomba gibi düşen bu gelişmenin yankıları sürerken 18 Kasım'da 20 bin DEVA Partisi üyesinin istifa ederek CHP'ye katılacakları konuşuluyor.

 • 23.10.2023 23 Eki 18:53 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hatay'da depremden etkilenen yurttaşları ziyaret etti

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hatay'da depremden etkilenen yurttaşları ziyaret etti DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 'Cumhuriyet'in 100. yılı' programı kapsamında Hatay'da depremden etkilenen yurttaşları ziyaret etti. Babacan, ziyaret sırasında açıklamalarda bulunarak birlik ve dayanışma mesajları verdi.

 • 23.10.2023 23 Eki 16:57 Ali Babacan'dan deprem açıklaması: Hükümete sesleniyorum

  Ali Babacan'dan deprem açıklaması: Hükümete sesleniyorum DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Hatay'da yaşanan depremlerden etkilenen iller için hükümete çağrıda bulunarak, yerel yönetimlerle işbirliği yapılmasını ve sorunların yerelde çözülmesi için koordinasyon yapısı oluşturulmasını istedi.

 • 19.10.2023 19 Eki 20:13 Ali Babacan: 2024 bütçesi memur, emekli, işçi, çiftçi ve sabit gelirlilere rahatlama getirmiyor

  Ali Babacan: 2024 bütçesi memur, emekli, işçi, çiftçi ve sabit gelirlilere rahatlama getirmiyor DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Meclis'e sunulan 2024 yılı bütçesine ilişkin, '2024 bütçesi; memur, emekli, işçi, çiftçi ve sabit gelirlilere hiçbir rahatlama getirmeyen bir bütçedir' dedi.

 • 19.10.2023 19 Eki 13:21 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 2024 bütçesini eleştirdi

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 2024 bütçesini eleştirdi DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Meclis'e sunulan 2024 yılı bütçesinin memur, emekli, işçi, çiftçi ve sabit gelirlilere hiçbir rahatlama getirmediğini belirtti. Babacan ayrıca İsrail-Filistin meselesine de değinerek, İsrail'in terör saldırısı mazeretini öne sürerek orantısız, hukuksuz askeri güç kullanmasını eleştirdi.

 • 19.10.2023 19 Eki 13:09 DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan gündemi değerlendirdi Açıklaması

  DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan gündemi değerlendirdi Açıklaması DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin "ABD'nin şu ana kadar ortaya koyduğu tutumu kınıyorum.

 • 18.10.2023 18 Eki 13:21 Ali Babacan, Filistin Büyükelçisi'ni ziyaret etti

  Ali Babacan, Filistin Büyükelçisi'ni ziyaret etti DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gazze'de yaşanan saldırılar sonrası Filistin Büyükelçisi Faed Mustafa'yı ziyaret ederek başsağlığı diledi. Babacan, uluslararası kamuoyunun bu kıyıma dur demesi gerektiğini belirtti ve Filistin davasının evrensel bir adalet meselesi olduğunu vurguladı. Büyükelçi Mustafa ise Türk halkının dayanışma gösterdiğini ve bağımsız bir vatan istediklerini ifade etti.

 • 13.10.2023 13 Eki 17:30 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gazze'deki İnsani Krizi Dünya Liderlerine Çağırdı

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gazze'deki İnsani Krizi Dünya Liderlerine Çağırdı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail ordusunun Gazze'nin kuzeyinde yaşayan Filistinlilerin bölgeyi terk etmeleri kararına tepki göstererek uluslararası topluma insani krizi önleme çağrısında bulundu. Babacan, bölgenin boşaltılmasının insanlık felaketi olduğunu vurgulayarak dünya liderlerini ve uluslararası toplumu bu krizi ve olası vahşeti engellemeye çağırdı.

 • 12.10.2023 12 Eki 15:07 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gazze'deki İnsanlık Dramını Kınadı

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gazze'deki İnsanlık Dramını Kınadı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gazze'deki insanlık dramını kınayarak, baskı ve zulüm altında ezilen Gazze halkının temel insani ihtiyaçlarından mahrum bırakılmasının kabul edilemez olduğunu belirtti. Babacan, Filistin-İsrail meselesinin çözümünün iki devletli çözüm olduğunu vurgulayarak, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın derhal toplanması gerektiğini söyledi.

 • 12.10.2023 12 Eki 13:33 Ali Babacan: İktidarın İsrail-Filistin meselesindeki tutumunu olumlu buluyorum

  Ali Babacan: İktidarın İsrail-Filistin meselesindeki tutumunu olumlu buluyorum DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsrail-Filistin meselesiyle ilgili olarak iktidarın tutumunu olumlu bulduğunu belirtti. Babacan, Dışişleri Bakanlığı döneminde Filistin-İsrail çatışmasının çözümü için çalıştığını ve Türkiye'nin barışçıl bir ülke olarak itibarının önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca, çözüm için uluslararası toplumun ateşkes ve kalıcı barış için taraf olması gerektiğini söyledi. Babacan, Türkiye'nin Gazze halkının yanında olduğunu ve antisemitizmi kınadığını da belirtti. Haberde ayrıca, Babacan'ın iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdiği ve seçim öncesi verilen sözlerin tutulmadığını ifade ettiği bilgiler de yer alıyor.

 • 10.10.2023 10 Eki 14:58 DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Garı Katliamı'nın 8. yıl dönümünde mesaj paylaştı

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Garı Katliamı'nın 8. yıl dönümünde mesaj paylaştı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 10 Ekim Ankara Garı Katliamı'nın 8. yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj paylaştı. Babacan, hayatını kaybeden 103 insanı unutmayacaklarını ve terörün her türlüsünü lanetlediklerini belirtti. Ayrıca, barış ve kardeşlik için çalışmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • 10.10.2023 10 Eki 14:39 DEVA Partisi medyaya ambargo mu uyguluyor?

  DEVA Partisi medyaya ambargo mu uyguluyor? DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın 2 sene önce Ankara'da bir vatandaşın eleştirel sözlerine maruz kalması sonrası, bu görüntüleri yayınlayan Medya Ankara'ya ambargo uyguladığı ortaya çıktı. Babacan ve parti üyelerinin söz konusu medya kuruluşunun mikrofonlarına konuşmadığı öğrenildi.

 • 01.10.2023 01 Eki 22:57 Babacan: Çalışmaları Varsa Gönderirler Meclis'e İnceleriz. Yok Meclis'te Bir Çalışma Yapılsın İsterlerse Çalışmalara Katkı Veririz

  Babacan: Çalışmaları Varsa Gönderirler Meclis'e İnceleriz. Yok Meclis'te Bir Çalışma Yapılsın İsterlerse Çalışmalara Katkı Veririz DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni anayasa çağrısına “Çalışmaları varsa, gönderirler Meclis’e inceleriz. Yok Meclis’te bir çalışma yapılsın isterlerse çalışmalara katkı veririz” dedi.

Advertisement