Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Mustafa Yeneroğlu haberleri, Mustafa Yeneroğlu son dakika, son dakika Mustafa Yeneroğlu

Son Dakika Mustafa Yeneroğlu Haberleri

Son dakika Mustafa Yeneroğlu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son mustafa yeneroğlu haberleri anında burada.


 • 20.11.2023 20 Kas 14:21 Mustafa Yeneroğlu'dan İktidara İsrail Tepkisi: "Türkiye'nin, İsrail'e Kuvvetle Muhtemel Askeri Sanayisi İçin de Kullandığı Demir-Çeliğin Yüzde 65'ini...

  Mustafa Yeneroğlu'dan İktidara İsrail Tepkisi: 'Türkiye'nin, İsrail'e Kuvvetle Muhtemel Askeri Sanayisi İçin de Kullandığı Demir-Çeliğin Yüzde 65'ini... DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, TBMM'de, "7 Ekim'den bu yana Türk limanlarından, İsrail limanlarına 300'e yakın yük gemisinin; jet yakıtı dahil, akaryakıt, çimento, gıda, demir-çelik taşınmasını ayrıca her gün düzenli hava kargo seferleri yapılmasını nasıl izah ediyorsunuz? Bugün Türkiye maalesef bu desteğiyle Filistin'deki insanlık suçlarının İsrail tarafından işlenmesine bir şekilde dolaylı olarak destek vermiş olmuyor mu? Bu destekler karşısında sizin iç kamuoyuna yönelik haykırışınızı nasıl izah edeceğiz? Türkiye'nin, İsrail'e kuvvetle muhtemel askeri sanayisi için de kullandığı demir-çeliğin yüzde 65'ini tedarik etmesinin bir açıklaması var mı? İsrail’in savaş suçlarına ortak olma noktasında bu İsrail'e yönelik desteği mutlaka ve mutlaka Türkiye'nin gözden geçirmesini bu tutumuyla da daha inandırıcı bir tavır ortaya koymasını bekliyoruz" dedi.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:13 Yeneroğlu: Türkiye'nin Gazze'ye yönelik katliamı durdurabilecek ağırlığı yok

  Yeneroğlu: Türkiye'nin Gazze'ye yönelik katliamı durdurabilecek ağırlığı yok DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Türkiye'nin, Gazze'ye yönelik saldırıları durdurabilecek ağırlığının olmadığını belirtti. Yeneroğlu, Türkiye'nin bölgede güçlü ve saygın bir ülke konumunda olmadığını ifade ederek, iktidarın Filistin için bir şey yapmadığını söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin demokrasi ve hukukun üstünlüğü kriterlerinde dünyada son sıralarda yer aldığını ve dünyaya adalet dersleri vermenin ciddiye alınmayacağını vurguladı.

 • 15.11.2023 15 Kas 16:20 Mustafa Yeneroğlu: "Seçim Beyannamesinde Ak Parti, Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlarımıza Yönelik 27 Somut Vaade Yer Verdi.

  Mustafa Yeneroğlu: 'Seçim Beyannamesinde Ak Parti, Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlarımıza Yönelik 27 Somut Vaade Yer Verdi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, “Son genel seçim öncesi yayınlanan seçim beyannamesinde AK Parti, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik 27 somut vaade yer verdi. Bu vaatlerin hiçbirisi yerine getirilmedi. Söz verdin, niye yerine getirmiyorsun? Sayın Cumhurbaşkanına çağrıda bulunuyorum: Cuma günü Almanya’ya gideceksiniz. Diasporamızın yarısı Almanya’da yaşıyor. Oradaki vatandaşlarımıza verdiğiniz, ikisi bir talimatlık, imzalık, bu sözleri yerine getirin. Diğeriyle ilgili de kanuni düzenleme konusunda hemen Meclis’e getirin biz de her türlü desteği vereceğiz” dedi.

 • 15.11.2023 15 Kas 15:22 DEVA Parti'li Yeneroğlu: "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunları ikinci plana atıldı"

  DEVA Parti'li Yeneroğlu: 'Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın sorunları ikinci plana atıldı' DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, yurt dışında yaşayan vatandaşların sorunlarının "ikinci plana atıldığını" savundu.

 • 22.09.2023 22 Eyl 14:45 Mustafa Yeneroğlu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Yeni Anayasa' Tepkisi: "Sanki Mevcut Anayasa Ona Ülkeyi Hukuk Devleti Kurallarına Göre Yönetmeyi...

  Mustafa Yeneroğlu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Yeni Anayasa' Tepkisi: 'Sanki Mevcut Anayasa Ona Ülkeyi Hukuk Devleti Kurallarına Göre Yönetmeyi... Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni anayasa önerisini Var olan anayasayı yok sayan Cumhurbaşkanı, yeni anayasa yapıp onu ciddiye alacakmış. Bunu da ciddi ciddi her gün milletimize anlatıyor. Sanki mevcut anayasa, ona ülkeyi hukuk devleti kurallarına göre yönetmeyi yasaklıyor” diye değerlendirdi. AKP'nin seçim beyannamesinde "Ayrımcılık ve Nefretle Mücadele Kurulu" oluşturmayı vadettiğini anımsatan Yeneroğlu, "Peki bunu yaptınız, artık Cumhurbaşkanı ayrımcı dilden vazgeçecek mi? Artık Devlet Bahçeli nefret dilini terk edecek mi? İlk 100 gündeki hallerine bakıyoruz, en ufak bir değişiklik yok” dedi.

 • 09.09.2023 09 Eyl 20:31 DEVA Partili Yeneroğlu: Seçimleri kazansaydık, İmamoğlu ve Yavaş'ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığını kabul etmezdik

  DEVA Partili Yeneroğlu: Seçimleri kazansaydık, İmamoğlu ve Yavaş'ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığını kabul etmezdik 6'lı Masa'nın ortaklarından DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu'ndan dikkat çeken bir itiraf geldi. Yeneroğlu, seçimlerin kazanılması durumunda Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak kabul etmeyeceklerini açıkça söyledi. Yeneroğlu, ''Başka şekilde biz bunu Anayasaya aykırı bulurduk ve DEVA Partisi olarak kesinlikle kabul etmezdik.'' ifadelerini kullandı.

 • 01.09.2023 01 Eyl 15:06 DEVA Parti'li Yeneroğlu İnsan Hakları Eylem Planı'ndaki 163 hedefin tamamlanmadığını öne sürdü

  DEVA Parti'li Yeneroğlu İnsan Hakları Eylem Planı'ndaki 163 hedefin tamamlanmadığını öne sürdü DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, daha önce açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı'ndaki iki yılda tamamlanması gereken 276 hedeften 163'ünün hayata geçirilmediğini iddia etti.

 • 01.09.2023 01 Eyl 14:46 Mustafa Yeneroğlu: "Eskiden Askerlere İtaat Eden Yargıçlar Vardı, Bugün Siyasilere ve Nüfuzlu Avukatlara İtaat Eden Hakim ve Savcılar Var"

  Mustafa Yeneroğlu: 'Eskiden Askerlere İtaat Eden Yargıçlar Vardı, Bugün Siyasilere ve Nüfuzlu Avukatlara İtaat Eden Hakim ve Savcılar Var' DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, yeni adli yılın başlamasıyla ilgili “Eskiden askerlere itaat eden yargıçlar vardı, bugün siyasilere ve nüfuzlu avukatlara itaat eden hakim ve savcılar var” dedi. Yeneroğlu, iktidarı “Bunların zaten sonuçta lafa bakarsan, Allah namazı emrediyor, Allah adaleti emretmiyor mu, Allah yolsuzluğu yasaklamıyor mu? İşine geldiklerini yapıyorlar. Ama bak Ayasofya’yı açtık, ülkede cami inşa ediyoruz. Milletle dalga geçiyorlar” diye eleştirdi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 15:35 Köylüler, Akbelen Ormanı ve zeytinliklerini korumak için TBMM'de mücadele ediyor

  Köylüler, Akbelen Ormanı ve zeytinliklerini korumak için TBMM'de mücadele ediyor Muğla'nın Milas ilçesinde YK Enerji'nin madencilik faaliyetleri için Akbelen Ormanı'ndaki ağaçları kesmesine karşı çıkan İkizköylüler ile Hatay Dikmece'de zeytinliklerine acele kamulaştırma kararı verilen köylüler ve çevreciler, TBMM'de siyasi partileri ziyaret ediyor. Köylüler, DEVA Partisi İstanbul Milletvekilleri Mustafa Yeneroğlu ve Evrim Rızvanoğlu ile görüşerek sorunlarını ve taleplerini iletti. Köylüler, zeytinliklerinin zarar gördüğünü ve topraklarına sahip çıktıklarını belirtti. Ayrıca, madencilik faaliyetlerinin arıcılığı da etkilediğini ve topraklarını vermeyeceklerini vurguladılar.

 • 12.07.2023 12 Tem 16:21 DEVA Partisi Milletvekili Yeneroğlu, vergi artışlarını eleştirdi

  DEVA Partisi Milletvekili Yeneroğlu, vergi artışlarını eleştirdi DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi İhdası ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi'ne ilişkin düzenlemeleri eleştirerek, vergi artışlarının faiz ve israf nedeniyle milyarlarca açığın kapatılması için getirildiğini belirtti. Yeneroğlu ayrıca, Kovid-19 izni kapsamında hükümlülere denetimli serbestlik getirilmesine ilişkin düzenlemeyi de örtülü bir af olarak nitelendirdi.

 • 06.07.2023 06 Tem 15:10 DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP'nin yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik vaatlerinin yerine getirilmediğini belirtti

  DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP'nin yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik vaatlerinin yerine getirilmediğini belirtti DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP'nin yurt dışında yaşayan vatandaşlara yönelik Türkiye'de bulundukları sürede kayıtsız mobil cihazlarının kullanımı ile özel araçların kalma süresi, yurt dışı borçlanması yoluyla emekli olanlara tam zamanlı çalışma hakkı tanınması vaatlerinin hala yerine getirilmediğini belirtti. Yeneroğlu, verilen sözlerin unutulmaması ve en kısa zamanda yerine getirilmesi için sürecin takipçisi olacaklarını söyledi.

 • 06.06.2023 06 Haz 23:45 DEVA Partisi, TBMM Başkanlığı'na Mustafa Yeneroğlu'nu aday gösterdi

  DEVA Partisi, TBMM Başkanlığı'na Mustafa Yeneroğlu'nu aday gösterdi Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nu TBMM Başkanlığı için aday gösterdi. DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, İstanbul milletvekilleri Evrim Rızvanoğlu ve Hasan Karal, Yeneroğlu'nun adaylık başvurusunu TBMM Başkanlığı'na sundu.

 • 11.05.2023 11 May 14:30 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cep telefonunda 'KİM' uygulaması tartışması

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cep telefonunda 'KİM' uygulaması tartışması Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cep telefonunda 'KİM' uygulamasını kullanmasını TBMM gündemine taşıdı. Yeneroğlu, Soylu'ya 'Bakan olarak hangi kanuna dayanarak vatandaşların kişisel verisini cep telefonunuzda taşıyorsunuz?' diye sordu.

 • 09.05.2023 09 May 17:45 DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı ve Bakanların Seçim Kampanyalarında Devlet İmkanlarını Kullanmasını Meclis Gündemine Taşıdı

  DEVA Partisi Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı ve Bakanların Seçim Kampanyalarında Devlet İmkanlarını Kullanmasını Meclis Gündemine Taşıdı DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a soru önergesi vererek, Cumhurbaşkanı ve bakanların seçim kampanyalarında devletin imkanlarını kullanmasını sorguladı.

 • 27.04.2023 27 Nis 14:01 Mustafa Yeneroğlu'ndan Yurt Dışındaki Seçmene Çağrı: "Tüm Vatandaşlarımızı Demokratik Değişimin Yanında Olmaya Davet Ediyorum"

  Mustafa Yeneroğlu'ndan Yurt Dışındaki Seçmene Çağrı: 'Tüm Vatandaşlarımızı Demokratik Değişimin Yanında Olmaya Davet Ediyorum' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, bugün yurt dışında oy kullanmaya başlayan vatandaşlara seslenerek “Yurt dışındaki tüm vatandaşlarımızı vatandaşlık görevlerini yerine getirmeye ve demokratik değişimin yanında olmaya davet ediyorum. Bu vesileyle, 2023 seçimlerinin Türkiye’ye ve anavatandan uzak yaşayan bütün vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, yurt dışındaki insanlarımızın bu seçimde de anavatanına olan hassasiyetini bir kez daha göstermelerini ümit ediyorum” ifadelerini kullandı.

 • 07.04.2023 07 Nis 11:39 Mustafa Yeneroğlu: "Protesto Hakkı Demokratik Hukuk Devletinde En Temel Haktır. Ancak Zorba Rejimlerde Gasp Edilir"

  Mustafa Yeneroğlu: 'Protesto Hakkı Demokratik Hukuk Devletinde En Temel Haktır. Ancak Zorba Rejimlerde Gasp Edilir' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, “Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” yazılı etiketlerini tasarlayıp sosyal medya hesaplarından paylaşan Mahir Akkoyun’un gözaltına alınmasına ilişkin, “Protesto hakkı demokratik hukuk devletinde en temel haktır. Ancak zorba rejimlerde gasp edilir” dedi.

 • 05.04.2023 05 Nis 12:06 Mustafa Yeneroğlu: Yargı Bağımsızlığının Güçlendirilmesinin Yolu, Avukatlık Mesleğinin Etkili Şekilde İcra Edilmesinden Geçer

  Mustafa Yeneroğlu: Yargı Bağımsızlığının Güçlendirilmesinin Yolu, Avukatlık Mesleğinin Etkili Şekilde İcra Edilmesinden Geçer Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, 5 Nisan Avukatlar Günü mesajında, “Biliyoruz ki yargı bağımsızlığının ve demokrasinin güçlendirilmesinin yolu, avukatlık mesleğinin hukuka aykırı sınırlamalar olmaksızın, ekonomik kaygılar altında ezilmeksizin etkili bir şekilde icra edilmesinden geçmektedir” dedi.

 • 03.04.2023 03 Nis 13:17 Mustafa Yeneroğlu'ndan Bakan Soylu'ya: "Türkiye Tek Yürek Kampanyası'nda Toplanan Bağışların Ne Kadarı Deprem Bölgesinde Kullanıldı"

  Mustafa Yeneroğlu'ndan Bakan Soylu'ya: 'Türkiye Tek Yürek Kampanyası'nda Toplanan Bağışların Ne Kadarı Deprem Bölgesinde Kullanıldı' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Türkiye Tek Yürek Kampanyası kapsamında toplanan bağışların bugüne kadar ne kadarı deprem bölgesinde kullanılmıştır” diye sordu.

 • 30.03.2023 30 Mar 13:49 Mustafa Yeneroğlu: "Bu İktidarın İnsan Hakları Eylem Planı da Kara Mizah Olarak Tarihte Yerini Aldı"

  Mustafa Yeneroğlu: 'Bu İktidarın İnsan Hakları Eylem Planı da Kara Mizah Olarak Tarihte Yerini Aldı' DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, “Bu iktidarın İnsan Hakları Eylem Planı da kara mizah olarak tarihte yerini aldı. Adını dahi hakketmeyen samimiyetsizlik belgesi olmanın ötesine geçemedi” dedi.

 • 02.03.2023 02 Mar 14:40 Mustafa Yeneroğlu, Bakan Bilgin'e Depremde Çocuğunu Kaybedenlere Verilecek Ölüm Aylığını Sordu

  Mustafa Yeneroğlu, Bakan Bilgin'e Depremde Çocuğunu Kaybedenlere Verilecek Ölüm Aylığını Sordu Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e; “Çocuğunu kaybetmesi dolayısıyla ölüm aylığı hakkı olup henüz başvuruda bulunmayan kişi sayısını tespit ettiniz mi? Bu kişilerin haksız şekilde mahrum bırakıldıkları aylıkların kendilerine ödenmesine ilişkin bir çözümünüz var mı” sorularını yöneltti.

 • 07.02.2023 07 Şub 18:04 Mustafa Yeneroğlu: Ohal Kararı Gecikmeli de Olsa Doğru Bir Karar

  Mustafa Yeneroğlu: Ohal Kararı Gecikmeli de Olsa Doğru Bir Karar Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, “OHAL kararı gecikmeli de olsa doğru bir karar. Acil olarak tüm imkanlar bölgedeki ihtiyaçlar için seferber edilmeli. Felakete uğrayanların kurtarılması, temel ihtiyaçların karşılanması ile meydana gelen hasar ve zararın telafisi için gerekli tüm tedbirler acilen alınmalıdır” dedi.

 • 07.02.2023 07 Şub 18:04 Mustafa Yeneroğlu: Ohal Kararı Gecikmeli de Olsa Doğru Bir Karar

  Mustafa Yeneroğlu: Ohal Kararı Gecikmeli de Olsa Doğru Bir Karar Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, “OHAL kararı gecikmeli de olsa doğru bir karar. Acil olarak tüm imkanlar bölgedeki ihtiyaçlar için seferber edilmeli. Felakete uğrayanların kurtarılması, temel ihtiyaçların karşılanması ile meydana gelen hasar ve zararın telafisi için gerekli tüm tedbirler acilen alınmalıdır” dedi.

 • 11.12.2022 11 Ara 13:08 Mustafa Yeneroğlu: Tarikat ve Cemaat Yapılarının Şeffaf Olması, Denetlenebilir Olması Gerekiyor

  Mustafa Yeneroğlu: Tarikat ve Cemaat Yapılarının Şeffaf Olması, Denetlenebilir Olması Gerekiyor Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla evlendirmesine’ ilişkin, “Tarikat ve cemaat yapılarının şeffaf olması, denetlenebilir olması gerekiyor. Tarikat ve cemaatler, çok net olarak çocukların istismarına karşı durmalı, tavır almalı” dedi.

 • 28.11.2022 28 Kas 11:49 6'lı masadan seçim barajı önerisi! Yüzde 7'nin çok daha altını düşünüyorlar

  6'lı masadan seçim barajı önerisi! Yüzde 7'nin çok daha altını düşünüyorlar 6'lı masanın ortaklarından Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisinin Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, temsil gücünü artırabilmek amacıyla seçim barajını yüzde 3'e düşüreceklerini söyledi. Türkiye'de mevcut seçim barajı son değişikliğin ardından yüzde 10'dan 7'ye indirilmişti.

 • 09.11.2022 09 Kas 16:55 Mustafa Yeneroğlu: Alevilerin Talebi Cemevlerinin İbadethane Olarak Kabul Edilmesidir

  Mustafa Yeneroğlu: Alevilerin Talebi Cemevlerinin İbadethane Olarak Kabul Edilmesidir Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Alevilik de tıpkı diğer tüm inançlar gibi, devletin ve kanunun tanımlamasına muhtaç değildir. Alevilerin ibadethane olarak gördükleri yer neresi ise orası ibadethanedir. Aleviler, Aleviliği nasıl tanımlıyorsa Alevilik odur” açıklamasını yaptı.

 • 04.11.2022 04 Kas 12:59 Mustafa Yeneroğlu, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde Çalınan "Türkiye Yüzyılı" Şarkısını ve "Healttürkiye" Filmini Bakan Soylu ve Ersoy'a Sordu

  Mustafa Yeneroğlu, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde Çalınan 'Türkiye Yüzyılı' Şarkısını ve 'Healttürkiye' Filmini Bakan Soylu ve Ersoy'a Sordu Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde AKP’nin “Türkiye Yüzyılı” şarkısının söylenmesi ve aynı kampanyanın logosuyla başlayan “HealthTürkiye” filminin televizyon ve radyolarda “ücretsiz ve zorunlu” olarak yayınlanması kararıyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a soru önergesi verdi. Yeneroğlu, “Siyasi bir parti tarafından organize edilen program için bestelenen ve bu programda çalınan bir şarkının Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde çalınması hukuka aykırıdır” dedi.

 • 17.10.2022 17 Eki 13:48 Bartın haber: Mustafa Yeneroğlu'dan Bakan Dönmez'e: "Sayıştay Raporu Doğrultusunda, Amasra Müessesesindeki Eksikliklerin Giderilmesine Yönelik Herhangi Bir Tedbir...

  Bartın haber: Mustafa Yeneroğlu'dan Bakan Dönmez'e: 'Sayıştay Raporu Doğrultusunda, Amasra Müessesesindeki Eksikliklerin Giderilmesine Yönelik Herhangi Bir Tedbir... Bartın haberi: Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Bartın’daki maden faciasına ilişkin ihmal iddialarını Meclis gündemine taşıdı. Yeneroğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, “Sayıştay tarafından 2019 yılında hazırlanan rapor doğrultusunda, Amasra müessesesindeki eksikliklerin giderilmesine yönelik herhangi bir tedbir alınmış mıdır? Alındı ise bu tedbirler nelerdir” diye sordu.

 • 13.10.2022 13 Eki 16:48 Mustafa Yeneroğlu, Avrupa Birliği Komisyonu 2022 Türkiye Raporunu Değerlendirdi: "Ülkemizin İçinde Bulunduğu Karanlık Tablo, Bir Kez Daha Yüzümüze...

  Mustafa Yeneroğlu, Avrupa Birliği Komisyonu 2022 Türkiye Raporunu Değerlendirdi: 'Ülkemizin İçinde Bulunduğu Karanlık Tablo, Bir Kez Daha Yüzümüze... Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Avrupa Birliği Komisyonu 2022 Türkiye Raporu’nu değerlendirdi. Yeneroğlu, “Ülkemizin içinde bulunduğu karanlık tablo, Avrupa Birliği’nin bu raporu ile bir kez daha yüzümüze çarpmıştır. Ancak bu tablo bizi asla ümitsizliğe düşürmeyecektir. Aksine, ülkemizi bu koyu karanlıktan çıkartmak için daha çok mücadele edecek ve toplumun tüm farklı kesimleriyle birlikte demokrasiye, hukuk devletine, insan haklarına inanan insanlar olarak barış, huzur ve refah dolu Türkiye için daha çok çalışacağız” açıklamasını yaptı.

 • 07.10.2022 07 Eki 16:36 Mustafa Yeneroğlu: "Engelli Öğrencilerin Eğitim Hizmetlerinden Yararlanmasında Büyük Sıkıntılar Yaşanmaktadır"

  Mustafa Yeneroğlu: 'Engelli Öğrencilerin Eğitim Hizmetlerinden Yararlanmasında Büyük Sıkıntılar Yaşanmaktadır' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Milli Eğitim Bakanlığı’na ‘başta öğretmenlerin ve idarecilerin olumsuz tutum ve davranışlarını değiştirmeye, onları desteklemeye ve zihniyet dönüşümünü sağlamaya yönelik sorun ve ihtiyaçların tespit edilerek aksaklıkların giderilmesi’ tavsiyesine karşın engelli öğrencilerin okullarda yaşadığı sıkıntıların devam ettiğine dikkat çekti. Yeneroğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığını sordu.

 • 04.10.2022 04 Eki 15:05 Mustafa Yeneroğlu'ndan AKP ve MHP'li Milletvekillerine 'Sansür Yasası" Çağrısı: "Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi'ndeki Propaganda Sorumlularının...

  Mustafa Yeneroğlu'ndan AKP ve MHP'li Milletvekillerine 'Sansür Yasası' Çağrısı: 'Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi'ndeki Propaganda Sorumlularının... DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, TBMM Genel Kurulu'nda bugün görüşülecek olan ve ‘sansür yasası’ olarak nitelendirilen kanun teklifine ilişkin AKP ve MHP’li milletvekillerine “Bu kötülüğü, ülkemize, insanımıza yapmayın, sizler milletin vekilisiniz. Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi’ndeki propaganda sorumlularının iradenizi tahakküm altına almasına izin vermeyin” diye seslendi.

 • 20.09.2022 20 Eyl 13:19 Mustafa Yeneroğlu: Demokratik Olmayan Seçimi, Demokrasiyi Kurtarmak İçin Kazanmakla Sorumluyuz

  Mustafa Yeneroğlu: Demokratik Olmayan Seçimi, Demokrasiyi Kurtarmak İçin Kazanmakla Sorumluyuz Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, "Muhalefet partilerinin afiş ve pankart asmakta bile her türlü engellerle karşılaştığı bir ülkede seçimlerin demokratik olduğu söylenebilir mi? Demokratik olmayan seçimi, demokrasiyi kurtarmak için kazanmakla sorumluyuz” dedi.

 • 15.09.2022 15 Eyl 14:23 Mustafa Yeneroğlu: "Ülkemizin Bugüne Kadarki En Acı Kaybı Demokrasi Oldu"

  Mustafa Yeneroğlu: 'Ülkemizin Bugüne Kadarki En Acı Kaybı Demokrasi Oldu' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, “Ülkemizin bugüne kadarki en acı kaybı demokrasi oldu. Türkiye, demokrasisini, demokratik değerlerini kaybetti… Sizin gibi düşünmeyeni yok sayacaksınız, görmezden geleceksiniz, ona baskı uygulayacaksınız, ondan sonra da çıkıp ‘Ülkemizde demokrasi var’ diyeceksiniz, öyle mi? Olmaz. Böyle bir demokrasi anlayışı olmaz” dedi.

 • 14.09.2022 14 Eyl 18:08 Mustafa Yeneroğlu'ndan Halk Tv'ye Verilen Cezaya Tepki: "Rtük, İktidarın Tetikçiliğini Yapmaya Devam Ediyor"

  Mustafa Yeneroğlu'ndan Halk Tv'ye Verilen Cezaya Tepki: 'Rtük, İktidarın Tetikçiliğini Yapmaya Devam Ediyor' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, RTÜK tarafından Halk TV’ye verilen cezaya tepki göstererek “RTÜK, iktidarın tetikçiliğini yapmaya devam ediyor. Tüm kurumlarımızı zehirlendikleri bu güçten kurtaracağız” dedi.

 • 07.09.2022 07 Eyl 16:12 Mustafa Yeneroğlu'ndan Bakan Koca'ya: "Rüşvet Alan Kamu Görevlilerini Tespit Ettiniz Mi"

  Mustafa Yeneroğlu'ndan Bakan Koca'ya: 'Rüşvet Alan Kamu Görevlilerini Tespit Ettiniz Mi' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) yönelik rüşvet iddialarını Meclis gündemine taşıdı. Yeneroğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Rüşvet alan kamu görevlilerini tespit ettiniz mi? Bu kişiler hakkında idari soruşturma başlattınız mı” diye sordu.

 • 01.09.2022 01 Eyl 15:35 Mustafa Yeneroğlu: İflas Etmiş Bir Yargı Düzeninde Yeni Bir Adli Yıla Başlıyoruz

  Mustafa Yeneroğlu: İflas Etmiş Bir Yargı Düzeninde Yeni Bir Adli Yıla Başlıyoruz Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, bugün başlayan yeni adli yıla ilişkin, “İflas etmiş bir yargı düzeninde yeni bir adli yıla başlıyoruz… Yargının sorunları, ne kadar kökleşmiş olursa olsun kader değildir. Bu çürümüş yapıyı değiştirmek elimizde. Hukuk devleti yolunda adil bir yargı için en önemli değişiklik, iktidar değişikliği olacak. En önemli değişim, ülkeyi yöneten zihniyetin, yani bu iktidarın topyekûn değişmesi olacak” dedi.

 • 31.08.2022 31 Ağu 13:56 Mustafa Yeneroğlu'dan Adalet Bakanı Bozdağ'a: "İçişleri Bakanı'nın 16 Ay Önce Bulunduğunu İddia Ettiği Suç Duyurusu Hakkında Herhangi Bir Adli İşlem...

  Mustafa Yeneroğlu'dan Adalet Bakanı Bozdağ'a: 'İçişleri Bakanı'nın 16 Ay Önce Bulunduğunu İddia Ettiği Suç Duyurusu Hakkında Herhangi Bir Adli İşlem... DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Sedat Peker’in kendisi hakkındaki iddiaları üzerine Mayıs 2021’de suç duyurusunda bulunduğunu anımsatarak; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a “Suç duyurusu üzerinden 16 ay gibi bir süre geçmekle başvuru hakkında herhangi bir adli işlem yapılmış mıdır? Adli işlem yapıldıysa soruşturma hangi aşamadadır” diye sordu.

 • 27.08.2022 27 Ağu 16:50 Deva Partili Yeneroğlu: "Sedat Peker'in Yaptığı Açıklamalarda Adı Geçen Kişilerle İlgili Suç Duyurusunda Bulunacağız. Elbette Bir Gün Bu...

  Deva Partili Yeneroğlu: 'Sedat Peker'in Yaptığı Açıklamalarda Adı Geçen Kişilerle İlgili Suç Duyurusunda Bulunacağız. Elbette Bir Gün Bu... DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Sedat Peker'in eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve TOBB Deniz Meclisi üyesi Salih Orakcı’ya ilişkin iddiaları üzerine suç duyurusunda bulanacaklarını duyurdu. Yeneroğlu, “Yargının şu anda iktidarın hizmetinde olduğunu biliyoruz. Ancak tarihe not düşmek adına Sedat Peker'in bugün yaptığı açıklamalarda adı geçen kişilerle ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Elbette bir gün bu rezilliklerin peşine düşen sorumlu savcılar çıkacaktır” dedi.

 • 19.08.2022 19 Ağu 12:13 Mustafa Yeneroğlu'ndan Bakan Ersoy'a: "Kütüphanelere Sözleşmeli Personel Alımında 100 Bin TL Karşılığında Atanan Adaylar Oldu Mu"

  Mustafa Yeneroğlu'ndan Bakan Ersoy'a: 'Kütüphanelere Sözleşmeli Personel Alımında 100 Bin TL Karşılığında Atanan Adaylar Oldu Mu' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kütüphanelere sözleşmeli personel alımı için yaptığı mülakatlarda usulsüzlük yapıldığı iddiasını Meclis gündemine taşıdı. Yeneroğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, “Kültür Memur-Sen’de görevli üst düzey kişilerin ve çeşitli müdür/genel müdür unvanlı yöneticilerin, il bazındaki sıralamalarda son sıralarda bulunan adayların atanmasına referans olduğu iddiası doğru mudur? Bu alımlarda 100 bin TL karşılığında atanan adaylar olmuş mudur” diye sordu.

 • 18.08.2022 18 Ağu 13:03 Mustafa Yeneroğlu'ndan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na: "Rusya ile 2. Parti S-400 Alımı Konusunda Yeni Bir Sözleşme Yapılmış Mıdır?"

  Mustafa Yeneroğlu'ndan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'na: 'Rusya ile 2. Parti S-400 Alımı Konusunda Yeni Bir Sözleşme Yapılmış Mıdır?' DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Rus basınında yer alan ikinci parti S-400 alımıyla ilgili iddiaları TBMM gündemine taşıdı. Yeneroğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na “Rusya ile 2. parti S-400 alımı konusunda yeni bir sözleşme yapılmış mıdır? NATO füze ve hava araçlarını etkisiz hâle getirme özelliğine sahip Rus hava savunma sistemlerinin Türkiye’de konuşlanmasının üyesi olduğumuz NATO ve dost ülkeler tarafından nasıl algılanacağı düşünülmüş müdür” diye sordu.

 • 27.07.2022 27 Tem 14:56 Mustafa Yeneroğlu: "Acil Bir Şekilde İnfaz Hukuku Alanında Reform Yapılmalı"

  Mustafa Yeneroğlu: 'Acil Bir Şekilde İnfaz Hukuku Alanında Reform Yapılmalı' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, emekli orgeneral Çevik Bir ve siyasetçi Aysel Tuğluk’un da aralarında bulunduğu ağır hasta veya ileri derecede engelli mahpusların cezaevinde tutulmasının zulüm olduğunu belirterek, “Ülkemizde acil bir şekilde infaz hukuku alanında reformların yapılması ve cezaevi koşullarının iyileştirilmesi yanında infaz erteleme konusunda insan haklarını temel alan bir yaklaşımın benimsenmesi hukuki ve vicdani bir yükümlülüktür” dedi.

 • 20.07.2022 20 Tem 11:41 Mustafa Yeneroğlu'ndan Bakan Soylu'ya: "İdari Yargı Kararlarının Uygulanmamasına Yönelik Talimat Verdiniz Mi?"

  Mustafa Yeneroğlu'ndan Bakan Soylu'ya: 'İdari Yargı Kararlarının Uygulanmamasına Yönelik Talimat Verdiniz Mi?' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, OHAL KHK’larıyla ihraç edilen kamu personelinin yargıda verilen kararlara rağmen özellikle İçişleri Bakanlığı’nda görevlerine iade edilmediği iddialarını TBMM gündemine taşıdı. Yeneroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “İçişleri Bakanı olarak idari yargı kararlarının uygulanmamasına yönelik yazılı veya şifahi bir talimat veya izin verdiniz mi” diye sordu.

 • 10.07.2022 10 Tem 12:37 Deva Partili Yeneroğlu: "Hedefimiz, Çocuklarımıza Hukuk Devletini Miras Bırakmak"

  Deva Partili Yeneroğlu: 'Hedefimiz, Çocuklarımıza Hukuk Devletini Miras Bırakmak' DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “DEVA Partisi olarak en büyük hedefimiz çocuklarımıza tüm farklılıklarımızla birlikte, huzur içinde yaşayabilecekleri gerçek bir demokrasiyi ve hukuk devletini miras bırakmaktır” dedi.

 • 04.07.2022 04 Tem 17:40 Mustafa Yeneroğlu'dan Bakan Soylu'ya: "Bir Milletvekilini Hedef Gösteren Emniyet Genel Müdürü Hakkında Disiplin Soruşturması Başlatıldı Mı"

  Mustafa Yeneroğlu'dan Bakan Soylu'ya: 'Bir Milletvekilini Hedef Gösteren Emniyet Genel Müdürü Hakkında Disiplin Soruşturması Başlatıldı Mı' Demokrasi ve Atılım (DEVA) İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendisi hakkında yaptığı yazılı açıklamayı Meclis gündemine taşıdı. Yeneroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Bir milletvekilini hedef gösteren Emniyet Genel Müdürü hakkında disiplin soruşturması başlatılmış mıdır” diye sordu.

 • 23.06.2022 23 Haz 15:39 Son dakika haberi: Karamollaoğlu: "Milletvekili Arkadaşımıza Bir Polisin Parmak Sallayarak Adeta Kendisini Tehdit Etmesini Kabul Etmemiz Mümkün Değil"

  Son dakika haberi: Karamollaoğlu: 'Milletvekili Arkadaşımıza Bir Polisin Parmak Sallayarak Adeta Kendisini Tehdit Etmesini Kabul Etmemiz Mümkün Değil' Son dakika gündem haberine göre Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bir polisin parmak sallayarak DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun üzerine yürümesi ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün konuyla ilgili açıklamasına ilişkin “Hepsi birbirinden vahim. Bir milletvekili arkadaşımızın gayretleri karşısında bir polisin parmak sallayarak adeta kendisini tehdit etmesini kabul etmemiz mümkün değil” dedi. Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ek bütçe teklifine ilişkin de “Hükümet, bu ekonomiye 1 yıl bile taşıyamadı. Ayrıca devlet bile yıl sonunu getiremezken, vatandaş bu şartlarda ay sonunu nasıl getirsin” diye konuştu.

 • 23.06.2022 23 Haz 11:25 Şehit ailelerinden DEVA Partili Yeneroğlu ve AK Partili Özşavlı'ya tepki

  Şehit ailelerinden DEVA Partili Yeneroğlu ve AK Partili Özşavlı'ya tepki Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, yaptıkları ortak basın açıklaması ile DEVA Partili Mustafa Yeneroğlu'na ve AK Partili Halil Özşavlı'ya...

 • 20.06.2022 20 Haz 18:11 Deva Partisi İl Teşkilatlarından Egm'nin 'Mustafa Yeneroğlu' Açıklamasına Ortak Tepki: "Hukuksuzluklara, Kabadayılıklara Geçit Vermeyeceğiz"

  Deva Partisi İl Teşkilatlarından Egm'nin 'Mustafa Yeneroğlu' Açıklamasına Ortak Tepki: 'Hukuksuzluklara, Kabadayılıklara Geçit Vermeyeceğiz' Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’nin tüm il ve ilçe teşkilatları, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) bir emniyet amiri ile tartışan İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu hakkındaki açıklamasına ortak tepki gösterdi. DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Erhan Erol, "İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır. Bizler, DEVA Partisi İstanbul il teşkilatı olarak kararlıyız. Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz” dedi.

 • 19.06.2022 19 Haz 23:26 Gültekin Uysal: Bir Kolluk Mensubunun Mustafa Yeneroğlu'na Karşı Sözlü ve Fiziksel Tavrı, Demokrasiye Tecavüzdür

  Gültekin Uysal: Bir Kolluk Mensubunun Mustafa Yeneroğlu'na Karşı Sözlü ve Fiziksel Tavrı, Demokrasiye Tecavüzdür Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Bir kolluk mensubunun DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’na karşı sözlü ve fiziksel tavrı, demokrasiye tecavüzdür; bir demokratik hukuk devletinde kabul edilemez” dedi.

 • 19.06.2022 19 Haz 21:59 Mustafa Yeneroğlu: Zulmün, Hukuk Tanımazlığın, Devleti Baba Malı Zannetmenin Sonu Geldi. Gidiyorlar, Gidecekler

  Mustafa Yeneroğlu: Zulmün, Hukuk Tanımazlığın, Devleti Baba Malı Zannetmenin Sonu Geldi. Gidiyorlar, Gidecekler Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kendisine yönelik açıklamasına ilişkin, “Herkesin özgürce fikirlerini ifade edebildiği ve kimsenin zulme maruz kalmadığı gerçek bir hukuk devletini inşallah hep birlikte inşa edeceğiz. Buna inancımız tam. Kimsenin şüphesi olmasın; zulmün, hukuk tanımazlığın, devleti baba malı zannetmenin sonu geldi. Gidiyorlar, gidecekler” dedi.

 • 19.06.2022 19 Haz 20:59 Polis ve vekilin "Ahlaksız sensin" polemiğine dahil olan Babacan, Erdoğan'a çağrı yaptı: Çık ve gereğini yap

  Polis ve vekilin 'Ahlaksız sensin' polemiğine dahil olan Babacan, Erdoğan'a çağrı yaptı: Çık ve gereğini yap DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir polis amiri arasında yaşanan "Ahlaksız sensin" tartışmasına dahil oldu. Babacan, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Yeneroğlu hakkında soruşturma başlatılacağı açıklamasına tepki göstererek "Bir polisin yaptığı edepsizliği ve hukuksuzluğu tüm Emniyet teşkilatına mal eden bu açıklama, ülkem adına bir utanç vesikasıdır. Sayın Erdoğan, çık ve gereğini yap" dedi.

 • 19.06.2022 19 Haz 17:12 Emniyet, Mustafa Yeneroğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağını Açıkladı. Yeneroğlu: "Başıma Bir Şey Gelirse İçişleri Bakanı Sorumludur"

  Emniyet, Mustafa Yeneroğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağını Açıkladı. Yeneroğlu: 'Başıma Bir Şey Gelirse İçişleri Bakanı Sorumludur' Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara’da Somalilerin işlettiği bir kafenin tabela açılış töreninde Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir emniyet amiri arasında yaşanan tartışmaya ilişkin açıklama yaptı. Yeneroğlu’dan “teşkilatımıza yönelik düşmanlığı herkesçe bilinen milletvekili” diye bahsedilen açıklamada, emniyet amirinin “nahoş kelime kullandığı için uyarıldığı” belirtildi ve “Söz konusu milletvekili hakkında görevi başındaki memura yönelik tahrik, hakaret ve tehdit gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulacaktır” denildi. Yeneroğlu ise “Beni korumakla mükellef olan Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hedef gösterilebileceğimi hiç tahmin etmezdim. Bundan sonra başıma bir şey gelirse bu durumdan İçişleri Bakanı sorumludur” dedi.

Advertisement