Altınordu'nun Hollanda Kampı - Son Dakika

Altınordu'nun Hollanda Kampı

24.07.2016 11:34
Altınordu'nun Hollanda Kampı, System.String[]

Sezon hazırlıklarını Hollanda'da sürdüren Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, en büyük avantajlarının istikrarlı kadroları olduğunu, ligin başında bunu skora yansıtmak istediklerini bildirdi.

Sezon hazırlıklarını Hollanda'da sürdüren Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, en büyük avantajlarının istikrarlı kadroları olduğunu, ligin başında bunu skora yansıtmak istediklerini bildirdi.

Eroğlu, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, PTT 1. Lig'de Göztepe ile iki İzmir ekibinden biri olmanın verdiği sorumlulukla hareket ettiklerini belirtti.

İyi ve kaliteli futbol oynarken, gençlere de örnek olmak istediklerini kaydeden Eroğlu, "Fair-Play ruhunu yaymak, futbolun güzel bir oyun olduğu fikrini sağlamlaştırmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Eroğlu, maçlarını oynamayı planladıkları yeni Doğanlar Stadı'nın kendileri için bir avantaj olacağını belirterek, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Stadyumlar, takım ruhunun oluşmasında çok önemli faktörler. Alsancak Stadı'nda 2 yıl başarılı bir performans sergiledikten sonra İzmir'deki stat sorunu nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşadık. Doğanlar'ın bize ve İzmir futboluna çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Gerçek futbol izlemek isteyenleri maçlarımıza davet ediyoruz. PTT 1. Lig'de alışma dönemi diye adlandırdığımız ilk iki yılı geride bıraktık. Gelenin gideni aratmayacağını, alternatifli bir kadro kurduk. Ligin ilk haftasından itibaren tempolu ve güzel futbol diye özetleyeceğimiz gerçek kimliğimizi sahaya yansıtmak istiyoruz. Bu sistemde gençlerin performansı da büyük önem taşıyor. Şu anda ulaştıkları noktadan memnunum."

Bazı rakiplerinin sezona sıkıntılı başlayacağını bildiren Eroğlu, şunları kaydetti:

"Bu süreçte bizim en büyük avantajımız istikrarlı kadro yapımız. Bunu skora yansıtmak ve lige hemen başında ağırlığımızı koymak istiyoruz. Şu anda bütün konsantrasyonumuzu savunma ve hücum geçişlerine verdik ki, bu bize skor ve oyun anlamında büyük artı sağlayacak. İdman tempomuzu her geçen gün daha da artırıyoruz. Takım oyununu yerleştirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Sistematik oyunumuzu tüm oyuncularımıza aktarmaya çalışıyor ve bunu uygulamalarla destekliyoruz. Cambuur ile oynadığımız ilk hazırlık maçında iyi sinyaller verdik. Bunun gelişerek devam edeceğine inanıyorum."

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Altınordu'nun Hollanda Kampı - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan'ın yeme-içme sektörüne verdiği destek ödemesi müjdesinin ayrıntıları ortaya çıktı! Peki kim ne kadar alacak? Fuhuş operasyonundan yürek burkan detay: Yetiştirme yurdundan ayrılan kızları tehdit edip dövmüşler Evine haciz gelen Defne Samyeli'den açıklama: Beni küçük düşürmek için yaptı Trabzonspor'dan İrfan Can ve Visca açıklaması: İki futbolcuyla da ilgilenmiyoruz Göttingen Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Metin Tolan seçildi Karısının cüretkar paylaşımlarına dayanamayan adam önce eşini sonra kendisini öldürdü Dünyaca ünlü yıldız Halsey, Türk senarist Alev Aydın'dan hamile kaldı Nesrin Cevadzade diziden ayrılıyor mu? Yasak Elma'nın fragmanı kafaları karıştırdı