Son Dakika Haberleri: Ankara Merkezli 16 İlde FETÖ Operasyonu: 70 Öğretmen Hakkında Gözaltı Kararı

Ankara Merkezli 16 İlde FETÖ Operasyonu: 70 Öğretmen Hakkında Gözaltı Kararı

7 gün önce

Ankara merkezli 16 ilde yapılan FETÖ operasyonunda, KHK ile kapatılan okullarda görev yapan 70 öğretmen için gözaltı kararı çıkarıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, KHK ile kapatılan FETÖ okullarında görev yapan ve FETÖ ile irtibatları tespit edilen 70 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi.

70 ÖĞRETMEN İÇİN GÖZALTI KARARI ÇIKARILDI

Ankara merkezli 16 ilde, haklarında gözaltı kararı verilen, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait olduğu gerekçesiyle kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan okullarda çalışan 70 öğretmenin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında KHK ile kapatılan okullarda çalıştıkları belirlenen 70 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi.

ANKARA MERKEZLİ 16 İLDE OPERASYON BAŞLATILDI

Başsavcılığın talimatıyla harekete geçen Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, şüphelilerin yakalanması için Ankara merkezli 16 ilde operasyon başlattı.

BYLOCK'ÇU OLANLAR VE BANK ASYA'YA PARA YATIRINLAR VAR

Şüphelilerden bazılarının örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullandıkları, bazılarının da FETÖ elebaşının talimatıyla örgütün finans kurumu Bank Asya'ya para yatırdıkları belirtildi.

Zanlıların gözaltı işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.Otomobil Yolcu Otobüsünün Altında Kaldı: 1 Ölü, 2 Yaralı Yıllarını Sanata Adayan Nalan Varol, Müge Anlı'da Kansere Yakalandığını Duyurdu
Gözaltına Alınan HDP'li Osman Baydemir Serbest Bırakıldı Kuyumcu Cuma Namazına Gidince Dükkanı Soydular