Son dakika Bank Asya haberleri, Bank Asya son dakika, son dakika Bank Asya

Son Dakika Bank Asya Haberleri

 • Adana'da FETÖ davasında 3 sanığa hapis cezası
  11:19 Adana'da FETÖ davasında 3 sanığa hapis cezası

  Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada yargılanan 4 sanıktan 3'ü, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, diğer sanığın ise beraatine karar verdi.

 • Adana'da FETÖ üyesine hapis cezası
  19 Şub Adana'da FETÖ üyesine hapis cezası

  Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde 'küçük bölge sorumlusu' olduğu gerekçesiyle yargılanan sanığa, 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sanığın FETÖ ile bağlantılı faaliyetlerini sürdürdüğü ve örgütün talimatları doğrultusunda hareket ettiği belirtildi.

 • İzmir'de ByLock Kullanan 15 FETÖ Şüphelisi Gözaltına Alındı
  16 Şub İzmir'de ByLock Kullanan 15 FETÖ Şüphelisi Gözaltına Alındı

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik operasyonda, ByLock kullanan ve içeriklerinde isimleri geçen 20 şüpheliden 15'i gözaltına alındı. 4 şüphelinin yurt dışında olduğu belirlenirken, 1 şüpheli ise firari durumda.

 • Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Diğerleri Yeniden Yargılandı
  15 Şub Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Diğerleri Yeniden Yargılandı

  FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin 'Silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım' suçundan haklarında verilen hükümler Yargıtay'da bozulan Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek'in yeniden yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Nazlı Ilıcak 5 yıl 3 ay, Ahmet Hüsrev Altan 6 yıl 3 ay, Fevzi Yazıcı ise 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılırken Yakup Şimşek ise beraat etti.

 • FETÖ'den yargılanan Nazlı Ilıcak: 'Öz eleştiri yapmak istiyorum, FETÖ'yü yanlış değerlendirdim, eksik bilgilere sahiptim'
  14 Şub FETÖ'den yargılanan Nazlı Ilıcak: "Öz eleştiri yapmak istiyorum, FETÖ'yü yanlış değerlendirdim, eksik bilgilere sahiptim"

  FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin bozma kararının ardından yeniden görülen davada sanık gazeteci Nazlı Ilıcak hakkında karar çıktı. Mahkeme, Ilıcak'ı 'üye olmamakla birlikte silahlı terör örgüne bilerek ve isteyerek yardım etme' suçundan 5 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

 • Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a FETÖ'den hapis cezası
  14 Şub Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak'a FETÖ'den hapis cezası

  Yargıtay'da bozulan Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek'in yeniden yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, Nazlı Ilıcak 5 yıl 3 ay, Ahmet Hüsrev Altan 6 yıl 3 ay, Fevzi Yazıcı ise 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılırken Yakup Şimşek ise beraat etti.

 • FETÖ/PDY Medya Davasında Karar: Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Fevzi Yazıcı Hapis Cezasına Çarptırıldı
  14 Şub FETÖ/PDY Medya Davasında Karar: Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak ve Fevzi Yazıcı Hapis Cezasına Çarptırıldı

  FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına ilişkin davanın yeniden görüldüğü duruşmada, Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek hakkında karar verildi. Nazlı Ilıcak 5 yıl 3 ay, Ahmet Hüsrev Altan 6 yıl 3 ay, Fevzi Yazıcı 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılırken, Yakup Şimşek ise beraat etti.

 • İzmir ve İstanbul'da FETÖ/PDY operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı
  14 Şub İzmir ve İstanbul'da FETÖ/PDY operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı

  İzmir ve İstanbul'da FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan operasyonda, örgüt üyesi oldukları iddia edilen 15 şüpheli gözaltına alındı. İzmir il merkezi ile Menemen, Torbalı, Urla ilçeleri ve İstanbul'da yapılan aramalarda 15 kişi yakalanırken, 5 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • İzmir'de FETÖ operasyonunda 23 kişi gözaltına alındı
  01 Şub İzmir'de FETÖ operasyonunda 23 kişi gözaltına alındı

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 27 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyonda 23 kişi gözaltına alınırken, 4 şüpheli ise yurtdışına kaçtı.

 • İzmir'de FETÖ şüphelilerine yönelik operasyon: 19 gözaltı
  23 Oca İzmir'de FETÖ şüphelilerine yönelik operasyon: 19 gözaltı

  İzmir'de terör örgütü FETÖ şüphelilerine yönelik yapılan operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmalarda, 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

 • İzmir'de FETÖ/PDY operasyonunda 19 şüpheli gözaltına alındı
  23 Oca İzmir'de FETÖ/PDY operasyonunda 19 şüpheli gözaltına alındı

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan operasyonda, 19 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

 • İzmir'de FETÖ operasyonunda 19 kişi gözaltına alındı
  23 Oca İzmir'de FETÖ operasyonunda 19 kişi gözaltına alındı

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne ilişkin faaliyet yürüttükleri tespit edilen 19 şüpheli gözaltına alındı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucunda şüphelilerin tamamı yakalandı ve işlemleri devam ediyor.

 • İzmir'de FETÖ operasyonunda 19 şüpheli gözaltına alındı
  23 Oca İzmir'de FETÖ operasyonunda 19 şüpheli gözaltına alındı

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturmalar kapsamında, örgütün güncel yapılanmasında faaliyet yürüttükleri belirlenen 19 şüpheli gözaltına alındı.

 • 10 ilde FETÖ'ye 'Kıskaç-4' operasyonu: 32 şüpheli yakalandı
  17 Oca 10 ilde FETÖ'ye 'Kıskaç-4' operasyonu: 32 şüpheli yakalandı

  İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, 10 ilde FETÖ'ye yönelik eş zamanlı gerçekleştirilen 'Kıskaç-4' operasyonlarında 32 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyonlarda, çok miktarda döviz, altın ve TL, tabanca ve çok miktarda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı: 'Kıskaç-4' Operasyonlarında 32 Şüpheli Yakalandı
  17 Oca İçişleri Bakanı: 'Kıskaç-4' Operasyonlarında 32 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 ilde FETÖ'ye yönelik gerçekleştirilen 'Kıskaç-4' operasyonlarında 32 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Aydın'da gerçekleştirilen operasyonda ise 1 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda döviz, altın, tabanca ve dijital materyal ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı: 'Kıskaç-4' Operasyonlarında 32 Şüpheli Yakalandı
  17 Oca İçişleri Bakanı: 'Kıskaç-4' Operasyonlarında 32 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 ilde FETÖ'ye yönelik gerçekleştirilen 'Kıskaç-4' operasyonlarında 32 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyonlarda, örgüte yardım eden kişilerin adlarına kiraladıkları gaybubet evlerinde kalan FETÖ mensupları da yakalandı. Ayrıca, örgütün askeri mahrem yapılanması ve GATA yapılanması içerisinde faaliyet gösteren şüpheliler de operasyonlarla yakalandı. Operasyonlarda, döviz, altın, tabanca ve dijital materyal ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı: FETÖ operasyonlarında 32 şüpheli yakalandı
  17 Oca İçişleri Bakanı: FETÖ operasyonlarında 32 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik 10 ildeki 'Kıskaç-4' operasyonlarında 32 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlarda döviz, altın, Türk lirası, dijital materyal ve örgütsel doküman ile tabanca ele geçirildi.

 • Kıskaç-4 Operasyonunda 32 FETÖ Şüphelisi Yakalandı
  17 Oca Kıskaç-4 Operasyonunda 32 FETÖ Şüphelisi Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 ilde gerçekleştirilen 'Kıskaç-4' operasyonlarında 32 FETÖ şüphelisinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlar sonucunda döviz, altın, tabanca ve dijital materyal ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı: 'Kıskaç-4' operasyonlarında 32 şüpheli yakalandı
  17 Oca İçişleri Bakanı: 'Kıskaç-4' operasyonlarında 32 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 ilde FETÖ'ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Kıskaç-4' operasyonlarında 32 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlar sonucunda çok miktarda döviz, altın, Türk Lirası, tabanca ve dijital materyal ele geçirildi.

 • 10 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu! 32 şüpheli yakalandı
  17 Oca 10 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu! 32 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 ilde FETÖ'ye yönelik eş zamanlı gerçekleştirilen "Kıskaç-4" operasyonlarında 32 şüpheli yakalandı. Operasyonlarda çok miktarda döviz, altın ve Türk Lirası, tabanca ve çok miktarda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi.

 • İzmir'de FETÖPDY operasyonunda 3 şüpheli daha tutuklandı
  12 Oca İzmir'de FETÖPDY operasyonunda 3 şüpheli daha tutuklandı

  İzmir'de polisin FETÖPDY'ye yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 3'ü daha tutuklandı. Böylelikle dün adliyeye sevk edilen şüphelilerin sayısı 7'ye yükseldi.

 • İzmir'de FETÖ operasyonunda 3 kişi daha tutuklandı
  12 Oca İzmir'de FETÖ operasyonunda 3 kişi daha tutuklandı

  İzmir'de polisin FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlediği operasyonda gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3'ü daha tutuklandı. Böylelikle dün adliyeye sevk edilen şüphelilerin sayısı 7'ye yükseldi.

 • Kayseri'de FETÖ Üyesi Olduğu İddiasıyla Sanığa Hapis Cezası
  12 Oca Kayseri'de FETÖ Üyesi Olduğu İddiasıyla Sanığa Hapis Cezası

  Kayseri'de FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan sanık, 6 yıl 3 ay hapse çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanığın yurt dışı yasağı şartıyla tahliyesine karar verdi.

 • İzmir'de FETÖ operasyonu: 4 şüpheli tutuklandı
  11 Oca İzmir'de FETÖ operasyonu: 4 şüpheli tutuklandı

  İzmir'de FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 şüpheliden 4'ü tutuklandı. İzmir polisi, Karaburun, Menemen ve Kemalpaşa ilçelerinde düzenlediği operasyonda 14 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin örgüt üyesi oldukları, ByLock kullandıkları ve Bank Asya'da işlemleri tespit edildiği belirtildi.

 • İzmir'de FETÖ/PDY operasyonunda 14 şüpheli gözaltına alındı
  10 Oca İzmir'de FETÖ/PDY operasyonunda 14 şüpheli gözaltına alındı

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgüt üyesi oldukları beyan edilen, ByLock kullanan ve Bank Asya'da işlemleri tespit edilen 17 şüphelinin yakalanması için operasyon düzenlendi. İzmir kent merkezi ile Karaburun, Menemen ve Kemalpaşa ilçelerinde gerçekleştirilen baskınlarda 14 kişi gözaltına alındı, diğer 3 şüphelinin ise yurt dışında olduğu belirlendi.

 • Adana'da FETÖ davasında 2 eski öğretmene hapis cezası
  10 Oca Adana'da FETÖ davasında 2 eski öğretmene hapis cezası

  Adana'da FETÖ'ye yönelik davada 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılanan 2 eski öğretmen, 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanıkların mevcut hallerinin devamına karar verdi.

 • İzmir'de FETÖ/PDY operasyonunda 14 şüpheli gözaltına alındı
  10 Oca İzmir'de FETÖ/PDY operasyonunda 14 şüpheli gözaltına alındı

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 14 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar İzmir kent merkezi ile Karaburun, Menemen ve Kemalpaşa ilçelerinde gerçekleştirildi.

 • FETÖ üyelerine 12 ilde 'Kıskaç-3' operasyonları; 38 gözaltı
  10 Oca FETÖ üyelerine 12 ilde 'Kıskaç-3' operasyonları; 38 gözaltı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 ilde FETÖ'ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Kıskaç-3' operasyonlarında 38 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlarda çok sayıda dijital materyal, para ve ziynet eşyasına el konuldu.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Kıskaç-3' operasyonlarında 38 şüpheli yakalandı
  10 Oca İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Kıskaç-3' operasyonlarında 38 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ'ye yönelik gerçekleştirilen 'Kıskaç-3' operasyonlarında 12 ilde 38 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlarda örgütün askeri mahrem yapılanması, güncel yapılanması ve öğrenci yapılanması içerisinde faaliyet gösteren şüphelilerin yanı sıra dijital materyal, para ve ziynet eşyalarına da el konuldu.

 • İçişleri Bakanı: 'Kıskaç-3' Operasyonlarında 38 Şüpheli Yakalandı
  10 Oca İçişleri Bakanı: 'Kıskaç-3' Operasyonlarında 38 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik 12 ilde gerçekleştirilen 'Kıskaç-3' Operasyonlarında 38 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlar, örgütün 'Askeri Mahrem Yapılanması', 'Güncel Yapılanması', 'Öğrenci Yapılanması' ve diğer faaliyetlerine yönelik gerçekleştirildi.

 • İçişleri Bakanı: FETÖ'ye yönelik operasyonlarda 38 şüpheli yakalandı
  10 Oca İçişleri Bakanı: FETÖ'ye yönelik operasyonlarda 38 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik 12 ilde gerçekleştirilen 'Kıskaç-3' operasyonlarında 38 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Bakan Yerlikaya, FETÖ'cü hainlerin peşlerini bırakmayacaklarını belirtti. Operasyonlarda çok sayıda dijital materyal, para ve ziynet eşyasına el konuldu.

 • İzmir'de FETÖ/PDY Operasyonu: 5 Şüpheli Gözaltına Alındı
  09 Oca İzmir'de FETÖ/PDY Operasyonu: 5 Şüpheli Gözaltına Alındı

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler arasında müzahir dernek kaydı, Bank Asya artan hesap kaydı, ByLock tespiti ve örgütsel olarak yurt dışı gezilerine katılanlar ile sosyal medya hesaplarında örgüt propagandası yaptıkları tespit edilenler bulunuyor. Diğer 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • Adana'da FETÖ davasında eski öğretmen çift hapis cezasına çarptırıldı
  02 Oca Adana'da FETÖ davasında eski öğretmen çift hapis cezasına çarptırıldı

  Adana'da FETÖ'ye yönelik davada 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılanan eski öğretmen çift, 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı.

 • FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen'in Yeğeni ve Eşi Yargılanıyor
  27 Ara FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen'in Yeğeni ve Eşi Yargılanıyor

  FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen ve eşi Nur Gülen'in de aralarında bulunduğu 4 sanık, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanıyor. Selman Gülen, örgütsel iletişimi olmadığını ve hakkındaki iddiaları reddettiğini savundu. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi ve duruşmayı erteledi. İddianamede, sanıklara 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

 • İstanbul'da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni dahil 4 sanığın yargılanması başladı
  27 Ara İstanbul'da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni dahil 4 sanığın yargılanması başladı

  İstanbul'da FETÖ'ye ait bir adreste yakalanan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen dahil 4 sanığın, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanmasına başlandı. Sanıkların tutukluluk hali devam ederken, duruşma ertelendi.

 • FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen'in Yeğeni ve Eşi Yargılanıyor
  27 Ara FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen'in Yeğeni ve Eşi Yargılanıyor

  Fethullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen ve eşi Nur Gülen'in de aralarında bulunduğu 4 sanığın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanmasına başlandı. Selman Gülen savunmasında, örgütsel iletişimi olmadığını ve hakkındaki iddiaları reddettiğini söyledi. Mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

 • FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen'in Yeğeni ve Eşi Yargılanıyor
  27 Ara FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen'in Yeğeni ve Eşi Yargılanıyor

  FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen ve eşi Nur Gülen'in de aralarında bulunduğu 4 sanık, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanıyor. Selman Gülen, örgütsel iletişimi olmadığını ve hakkındaki iddiaları reddettiğini savundu. Mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi ve duruşmayı erteledi. İddianamede, sanıklara 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

 • Adana'da FETÖ'ye yönelik davada sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası
  26 Ara Adana'da FETÖ'ye yönelik davada sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası

  Adana'da FETÖ'ye yönelik davada yargılanan ve örgütün 'ev abisi' olduğu öne sürülen sanığa 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Sanığın örgütsel faaliyetlerde bulunduğu, öğrencileri askeri okul sınavlarına yönlendirdiği ve örgütü destekleyici paylaşımlarda bulunduğu belirtildi.

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Ömer Faruk Gergerlioğlu: 'Hastayı Dinlemezsen Teşhis Yarım Kalır. Kürt Teyzeler, Amcalar, Derdini Türkçe Anlatamayanlar...
  16 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Ömer Faruk Gergerlioğlu: "Hastayı Dinlemezsen Teşhis Yarım Kalır. Kürt Teyzeler, Amcalar, Derdini Türkçe Anlatamayanlar...

  DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde;  “Ben bir Türk hekim olarak Kürt köylerinde görev yaptım. Kürt teyzeleri anlamakta zorlandım. Çünkü Kürtçe konuşuyorlardı. Biz parti olarak önerge verdik; hastanelere Kürtçe tercüman verin, reddedildi komisyonda. Hastalığın teşhisinin yarısını hastayı anlamaktır, dinlemektir. Hastayı dinlemezsen teşhis yarım kalır. Kürt teyzeler, amcalar, derdini Türkçe anlatamayanlar zor durumda. Bir Türk hekim olarak şundan çok rahatsızım; AKP'nin Kürt vekillerine soruyorum, bunlar hiç kanınıza dokunmuyor mu? Biriniz de çıkıp, 'liderim böyle şey olur mu' diye neden demiyorsunuz” dedi.

 • 15 Temmuz'dan bu yana firari olan FETÖ'cü Adana'da yakalandı
  07 Ara 15 Temmuz'dan bu yana firari olan FETÖ'cü Adana'da yakalandı

  Adana'da, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana firar olan FETÖ'nün askeri yapılanmasında mahrem ağabeyi olan şahıs hücre evinde yakalandı. Şüphelinin terör örgütüyle bağlantılı faaliyetleri ve suçlarıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Adana'da FETÖ soruşturması kapsamında zanlı gözaltına alındı
  07 Ara Adana'da FETÖ soruşturması kapsamında zanlı gözaltına alındı

  Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında aranan zanlı gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, M.A.D isimli zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı. Zanlının örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu ve örgüt elebaşının talimatıyla Bank Asya hesaplarına para yatırdığı belirlendi. Zanlı, Sarıçam ilçesinde saklandığı adreste yakalandı.

 • Adana'da FETÖ firarisi yakalandı
  07 Ara Adana'da FETÖ firarisi yakalandı

  Adana'da, 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana firar olan FETÖ'nün askeri yapılanmasında mahrem ağabeyi olan şahıs hücre evinde yakalandı. Şüphelinin terör örgütüyle bağlantıları ve faaliyetleriyle ilgili bilgiler emniyet tarafından inceleniyor.

 • Adana'da FETÖ davasında 2 sanığa hapis cezası
  04 Ara Adana'da FETÖ davasında 2 sanığa hapis cezası

  Adana'da FETÖ'ye yönelik davada 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılanan 2 sanık, 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, tutuksuz olan sanıkların tutuksuzluk hallerinin devamına karar verdi.

 • Ankara'da FETÖ üyesi ihraç emniyet amiri yakalandı
  29 Kas Ankara'da FETÖ üyesi ihraç emniyet amiri yakalandı

  Ankara polisinin düzenlediği operasyonda, FETÖ üyeliğinden 7 yıldır aranan ihraç emniyet amiri yakalandı. Emniyet Amiri Ergin Doğru'nun örgütle bağlantılı olduğu ve çeşitli önlemler aldığı tespit edildi. Doğru, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Ankara'da FETÖ üyesi eski emniyet amiri tutuklandı
  29 Kas Ankara'da FETÖ üyesi eski emniyet amiri tutuklandı

  Ankara'da 7 yıldır aranan ve FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan eski emniyet amiri Ergin Doğru, tutuklandı. Operasyon sonucu yakalanan Doğru'nun kripto haberleşme programı Bylock'u kullandığı ve Bank Asya'da hesapları olduğu belirlendi. Fiziki görünüşünde değişiklik yaparak yakalanmamaya çalışan Doğru, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Adana'da FETÖ üyesi eski polise hapis cezası
  29 Kas Adana'da FETÖ üyesi eski polise hapis cezası

  Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan eski polis, 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 • FETÖ sanığı eski rektör Hoşcoşkun'un ev hapsi kaldırıldı
  28 Kas FETÖ sanığı eski rektör Hoşcoşkun'un ev hapsi kaldırıldı

  İZMİR'de, 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve Terörle Mücadele Kanunu'nun 5'inci maddesi gereği 15 yıla kadar hapsi istenen eski Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun, FETÖ ile ilgili iddiaları reddederek, "Benim örgütle bağlantım yok.

 • Ege Üniversitesi eski rektörü FETÖ üyeliği suçlamasıyla yargılanıyor
  28 Kas Ege Üniversitesi eski rektörü FETÖ üyeliği suçlamasıyla yargılanıyor

  FETÖ soruşturması kapsamında aranan Ege Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun, tedavi için gittiği hastanede yakalanarak 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanmaya başlandı. Hoşcoşkun, FETÖ ile hiçbir bağlantısı olmadığını savunarak etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini ifade etti.

 • MİT Operasyonuyla Yakalanan Mehmet Kamış Tutuklandı
  23 Kas MİT Operasyonuyla Yakalanan Mehmet Kamış Tutuklandı

  FETÖ/PDY üyesi ve eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Mehmet Kamış, MİT operasyonuyla Çeşme'de yakalandıktan sonra İstanbul'da tutuklandı. Kamış, terör örgütü yöneticisi olduğu gerekçesiyle uzun yıllardır aranan ve kaçma şüphesi bulunan bir isimdi.

 • İzmir'de yakalanan FETÖ'nün kilit ismi İstanbul'a getirildi
  23 Kas İzmir'de yakalanan FETÖ'nün kilit ismi İstanbul'a getirildi

  FETÖ'nün üst düzey yöneticilerinden Mehmet Kamış, İzmir'de düzenlenen operasyonla yakalandıktan sonra sağlık kontrolü için İzmir'e götürüldü. İfadesi tamamlandıktan sonra soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul'a getirildi ve Terörle Mücadele Şubesinde sorgulanıyor.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: 'İttifakınız İçindeki Sorunları, Her Hafta Farklı Bir Anayasa Değişikliği Gündemiyle Örtemezsiniz'
  21 Kas CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: "İttifakınız İçindeki Sorunları, Her Hafta Farklı Bir Anayasa Değişikliği Gündemiyle Örtemezsiniz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Adalet Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’a; “Sizce Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin TBMM Başkanına talimat verme yetkisi var mıdır? Anayasanın bir maddesini çöpe atmaya kalkarsanız, bir gün başkaları da Cumhurbaşkanına yetki veren 104. maddesini çöpe atmaya kalkar, bir başkası da Anayasanın ilk üç maddesini çöpe atmaya kalkar. Anayasa Mahkemesi kararlarını eleştirebilirsiniz, ama uygulanmasını engelleyemezsiniz. İttifakınızın içindeki sorunları her hafta farklı bir anayasa değişikliği gündemiyle örtemezsiniz” dedi.

 • FETÖ Elebaşı Fetullah Gülen'in yeğenine 15 yıl hapis istemi
  11 Kas FETÖ Elebaşı Fetullah Gülen'in yeğenine 15 yıl hapis istemi

  FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in ağabeyi Kutbettin Gülen'in kızı Asiye Gülen ile dini nikahlı eşi Mustafa Çamyar hakkındaki soruşturma tamamlandı. İki şüphelinin 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15'er yıla kadar hapisleri istendi.

 • 'Gaybubet evi'nde yakalanan Selman Gülen'in de aralarında olduğu 4 sanığa dava
  26 Eki "Gaybubet evi"nde yakalanan Selman Gülen'in de aralarında olduğu 4 sanığa dava

  FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selman Gülen'in de aralarında bulunduğu 4 sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

 • FETÖ'nün eğitim yapılanmasına yönelik operasyonda 32 kişi gözaltına alındı
  24 Eki FETÖ'nün eğitim yapılanmasına yönelik operasyonda 32 kişi gözaltına alındı

  FETÖ'nün eğitim yapılanmasına yönelik operasyonda, örgütle bağlantılı kişilerin çocuklarının eğitim gördüğü Beylikdüzü'ndeki bir özel okulda, örgütle iltisakı tespit edilen idari ve eğitimci kadrosundaki 32 kişi gözaltına alındı.

 • Adana'da FETÖ davasında 3 sanığa hapis cezası
  20 Eki Adana'da FETÖ davasında 3 sanığa hapis cezası

  Adana'da FETÖ'ye yönelik davada 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılanan 1'i tutuklu 3 sanıktan 2'sine 6 yıl 3'er ay, diğer sanığa ise 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Sanıkların örgütle bağlantıları ve suçlamaları reddetmeleri üzerine mahkeme heyeti, cezaların infazının devamına karar verdi.

 • Adana'da FETÖ üyelerine hapis cezası
  16 Eki Adana'da FETÖ üyelerine hapis cezası

  Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye oldukları gerekçesiyle yargılanan 2 sanıktan biri 6 yıl 10 ay 15 gün, diğeri 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların Bank Asya hesaplarında örgüt elebaşının talimatı sonrası olağan dışı artış yaşandığı, örgütsel sohbet toplantılarına katıldıkları ve örgüt üyeliği suçundan işlem yapılan mahrem imamlar ile görüşme kayıtlarının olduğu belirtildi.

 • Adana'da FETÖ üyesi eski polise hapis cezası
  11 Eki Adana'da FETÖ üyesi eski polise hapis cezası

  Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan eski polis, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanığın mevcut halinin devamına karar verdi.

 • FETÖ, çekeceği belgeseli yayınlatmak için dijital platform arayışına girmiş
  06 Eki FETÖ, çekeceği belgeseli yayınlatmak için dijital platform arayışına girmiş

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 11 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, cezaevindeki örgüt mensuplarının çocuklarının yaşadıklarını konu alan belgesel hazırlayıp bunu dijital platformlarda yayınlatarak propaganda yapmak istedikleri belirtildi.

 • Adana'da FETÖ'ye yönelik davada sanığa hapis cezası
  03 Eki Adana'da FETÖ'ye yönelik davada sanığa hapis cezası

  Adana'da FETÖ'ye yönelik davada yargılanan ve örgütün 'ev abisi' olduğu öne sürülen sanığa 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

 • Adana'da FETÖ davasında 2 sanığa hapis cezası
  02 Eki Adana'da FETÖ davasında 2 sanığa hapis cezası

  Adana'da FETÖ'ye yönelik davada 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılanan farklı meslek gruplarına mensup 2 sanık, 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanıkların mevcut hallerinin devamına karar verdi.

 • FETÖ/PDY Operasyonunda Yakalanan Şüphelilerin Finansman Yöntemleri Ortaya Çıktı
  29 Eyl FETÖ/PDY Operasyonunda Yakalanan Şüphelilerin Finansman Yöntemleri Ortaya Çıktı

  FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan operasyonda yakalanan 7 şüphelinin, dolaylı yoldan aldıkları ihalelerden elde ettikleri parayı örgüte aktardıkları ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar sonrası FETÖ üyesi yöneticilerin izini sürerek operasyon düzenledi. Şüphelilerin, hastanelerin çamaşır yıkama ihalelerinden elde ettikleri parayı FETÖ'ye aktardıkları belirlendi. Ayrıca, şirketlerin üst düzey yöneticilerinin Bank Asya'ya 60 milyon liranın üzerinde para aktardığı tespit edildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin telefon kayıtlarında, FETÖ'nün tepe isimleriyle yapılan görüşmeler de ortaya çıktı. Soruşturma devam ederken, ihaleye aracı olan hastane görevlileri de inceleniyor.

 • Bakan Tunç: AİHM'in yetkisini aşarak delil incelemesi yapmak suretiyle ihlal kararı vermesi kabul edilemez
  28 Eyl Bakan Tunç: AİHM'in yetkisini aşarak delil incelemesi yapmak suretiyle ihlal kararı vermesi kabul edilemez

  Adalet Bakanı Tunç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Türkiye aleyhinde aldığı kararın kabul edilemez olduğunu belirtti. Bakan Tunç, AİHM'in Türkiye'nin iç hukuk standardını hiçe saydığını ve yetkisini aştığını ifade ederek, bu kararın sadece o dosya bakımından geçerli olduğunu ve iç hukuk uygulamaları sonrasında değerlendirileceğini söyledi. Ayrıca, Bakan Tunç zabıt katibi atamalarıyla ilgili yapılan mülakatların değerlendirme aşamasında olduğunu ve birkaç gün içinde açıklama yapılacağını belirtti. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Altın Portakal Film Festivali'nden çekilmesine ilişkin ise Bakan Tunç, terör örgütü propagandasına müsaade edilemeyeceğini ve Kültür Bakanlığı'nın aldığı kararı doğru bulduklarını ifade etti.

 • AİHM'in 'ByLock ve Bank Asya' kararı emsal teşkil eder mi?
  28 Eyl AİHM'in 'ByLock ve Bank Asya' kararı emsal teşkil eder mi?

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) “ByLock kullanmak” ve “Bank Asya’da hesabı olmak” suçlamalarıyla mahkum olan öğretmen Yüksel Yalçınkaya'nın açtığı davada Türkiye aleyhine ihlal kararı verdi.

 • FETÖ'ye Üye Olan ve Finansman Sağlayan 7 Şüpheli Gözaltına Alındı
  28 Eyl FETÖ'ye Üye Olan ve Finansman Sağlayan 7 Şüpheli Gözaltına Alındı

  İstanbul merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda, FETÖ'ye üye olan ve finansman sağlayan 7 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, kapatılan Bank Asya'yı fonladıkları, örgüt mensuplarıyla para transferleri yaptıkları ve örgüte ait televizyon kanallarının aboneliklerini iptal ettikleri belirlendi.

 • FETÖ/PDY Operasyonunda 7 Şüpheli Yakalandı
  28 Eyl FETÖ/PDY Operasyonunda 7 Şüpheli Yakalandı

  İstanbul merkezli üç ilde gerçekleştirilen operasyonda, FETÖ/PDY'nin mali yapılanmasında yer aldıkları ve Bank Asya'yı fonladıkları tespit edilen 7 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin örgüt üyeleriyle gerçekleştirdikleri para trafiği MASAK raporlarına da yansıdı. Operasyon sonucunda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

 • Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) yönelik İstanbul merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonlarda, örgütün mali yapılanmasında yer alan, kapatılan Bank...
  28 Eyl Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) yönelik İstanbul merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonlarda, örgütün mali yapılanmasında yer alan, kapatılan Bank...

  Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) yönelik İstanbul merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonlarda, örgütün mali yapılanmasında yer alan, kapatılan Bank Asya'yı fonladıkları tespit edilen ve örgüt üyeleriyle gerçekleştirdikleri para trafiği MASAK raporuna yansıyan 7 şüphelinin yakalandığı bildirildi.

 • AİHM'nin FETÖ kararı Türk yargısına darbe niteliğinde
  26 Eyl AİHM'nin FETÖ kararı Türk yargısına darbe niteliğinde

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) FETÖ davaları ile ilgili verdiği skandal karara karşı açıklama yapan Kayseri Barosu Avukatı Emir Akpınar, AİHM'nin kararının Türk yargısına darbe niteliğinde olduğunu belirtti. Akpınar, AİHM Büyük Daire'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsız mahkemelerinin üstüne geçerek hüküm tesis ettiğini ve hak ihlali kararı verdiğini ifade etti. Kararın Türk yargısına müdahale anlamına geldiğini vurgulayan Akpınar, Türkiye'nin Avrupa Konseyi'ne taraf olup olmama noktasında yeniden değerlendirme yapması gerektiğini söyledi.

 • Bakan Tunç'tan, AİHM'nin FETÖ davasına ilişkin kararına tepki: Yetkilerini aştılar
  26 Eyl Bakan Tunç'tan, AİHM'nin FETÖ davasına ilişkin kararına tepki: Yetkilerini aştılar

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, ByLock ve Bank Asya davasında mahkum olan FETÖ üyesi Yüksel Yalçınkaya'nın açtığı bireysel davada, Türkiye aleyhine ihlal kararı verdi. Bu kararı eleştiren Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "AİHM'in yetkisini aşarak delil incelemesi yapmak suretiyle ihlal kararı vermesi kabul edilemez." ifadelerini kullandı.

 • Adana'da FETÖ'ye yönelik davada tutuklu sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası
  22 Eyl Adana'da FETÖ'ye yönelik davada tutuklu sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası

  Adana'da FETÖ'ye yönelik davada yargılanan ve örgütün 'ev abisi' olduğu öne sürülen tutuklu sanığa 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Sanık, FETÖ üyesi olmadığını iddia ederek tahliye ve beraat talep etti.

 • FETÖ Üyesi Sincan'da Yakalandı
  20 Eyl FETÖ Üyesi Sincan'da Yakalandı

  Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 6 yıldır firari olan FETÖ mensubu Ebubekir Şafak Baş'ın Sincan ilçesinde yakalandığı bildirildi. Şüphelinin örgüt içerisinde önemli görevler üstlendiği ve çeşitli suçlara karıştığı tespit edildi. Tutuklanan şüpheli, cezaevine gönderildi.

 • 6 yıldır firari olan FETÖ'cü, Ankara polisinin operasyonuyla kıskıvrak yakalandı
  20 Eyl 6 yıldır firari olan FETÖ'cü, Ankara polisinin operasyonuyla kıskıvrak yakalandı

  Ankara'da Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, 6 yıldır firari olan FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün dershane ve yurtlarında yöneticilik yapan Ömer kod adlı Ebubekir Şafak Baş yakalandı. Şahsın, örgüt içerisinde önemli görevler üstlendiği ve çeşitli suçlardan dolayı tutuklandığı belirtildi.

 • Gaziantep'teki FETÖ davasında 4 sanığa 1 yıl 13 ay hapis
  17 Eyl Gaziantep'teki FETÖ davasında 4 sanığa 1 yıl 13 ay hapis

  Gaziantep'teki FETÖ davasında 4 sanığa 1 yıl 13 ay hapis Gaziantep'te FETÖ talimatıyla Bank Asya'ya para yatırdıkları iddia edilen, Müjde Eğitim ve Org. Hiz. Tic. A.

 • Gaziantep'teki FETÖ davasında 4 sanığa 1 yıl 13 ay hapis
  17 Eyl Gaziantep'teki FETÖ davasında 4 sanığa 1 yıl 13 ay hapis

  Gaziantep'te FETÖ talimatıyla Bank Asya'ya para yatırdıkları iddia edilen, Müjde Eğitim ve Org. Hiz. Tic. A.Ş ve Özel Mehmet Galip Hasırcı Yurdu ile Özel Ahmet Ali Sığındı Yurtları davasında yargılanan 4 sanık 1 yıl 13 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 • Verilen ceza 2 kez Yargıtay tarafından bozulan kızına cinsel istismar sanığı baba öldü
  14 Eyl Verilen ceza 2 kez Yargıtay tarafından bozulan kızına cinsel istismar sanığı baba öldü

  KAYSERİ'de, kızı D.A.'ya (29) cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılandığı davada 30 yıl hapis cezasına çarptırılan, karar 2 kez Yargıtay tarafından bozulan tutuksuz sanık C.A.'nın (55), 18 Ağustos'ta kalp krizinden yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

 • 7,5 Yıl Hapisle Aranan FETÖ Hükümlüsü Eski Emniyet Müdürü Yakalandı
  07 Eyl 7,5 Yıl Hapisle Aranan FETÖ Hükümlüsü Eski Emniyet Müdürü Yakalandı

  Mersin'de hakkında FETÖ üyeliğinden 7 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan eski emniyet müdürü Nihat Yıldırım, yakalandı. Yıldırım'ın FETÖ'nün üst düzey yöneticisi olduğu ve darbe girişimine katıldığı belirlendi.

 • Eski Emniyet Müdürü FETÖ Üyeliğinden Yakalandı
  07 Eyl Eski Emniyet Müdürü FETÖ Üyeliğinden Yakalandı

  Mersin'de hakkında FETÖ üyeliğinden kesinleşmiş hapis cezası bulunan eski emniyet müdürü Nihat Yıldırım, yakalandı. Yıldırım'ın FETÖ'nün üst düzey yöneticisi olduğu ve örgütün toplantılarına katıldığı belirlendi.

 • FETÖPDY Üyesi Eski Polis Yakalandı
  07 Eyl FETÖPDY Üyesi Eski Polis Yakalandı

  Adana'da hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan eski polis memuru Soner Öcal, saklandığı 'gaybubet evi'nde yakalandı. Öcal'ın FETÖPDY üyeliği, sohbet toplantılarına katılımı ve Bank Asya'ya para yatırması tespit edilmişti.

 • Mersin'de FETÖ üyesi eski emniyet müdürü yakalandı
  07 Eyl Mersin'de FETÖ üyesi eski emniyet müdürü yakalandı

  Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu gerekçesiyle hakkında 7 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan eski üçüncü sınıf emniyet müdürü yakalandı.

 • Eski Emniyet Müdürü FETÖ Üyeliğinden Yakalandı
  07 Eyl Eski Emniyet Müdürü FETÖ Üyeliğinden Yakalandı

  Mersin'de hakkında FETÖ üyeliğinden kesinleşmiş hapis cezası bulunan eski emniyet müdürü Nihat Yıldırım, Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Yıldırım'ın FETÖ'nün üst düzey yöneticisi olduğu ve örgütün toplantılarına katıldığı belirlendi.

 • FETÖ/PDY Üyesi Eski Polis Yakalandı
  07 Eyl FETÖ/PDY Üyesi Eski Polis Yakalandı

  Adana'da FETÖ/PDY üyeliğinden hüküm giymiş olan eski polis memuru Soner Öcal, saklandığı 'gaybubet evi'nde yakalandı. Öcal'ın örgüt faaliyetlerine katıldığı, ByLock kullandığı ve Bank Asya'ya para yatırdığı belirlendi.

Advertisement