Son dakika Mali Suçlarla Mücadele haberleri, Mali Suçlarla Mücadele son dakika, son dakika Mali Suçlarla Mücadele

Son Dakika Mali Suçlarla Mücadele Haberleri

 • İstanbul'da sahte reçeteyle milyonluk vurgun: Aralarında doktor ve eczacıların da bulunduğu 18 kişi tutuklandı
  11:30 İstanbul'da sahte reçeteyle milyonluk vurgun: Aralarında doktor ve eczacıların da bulunduğu 18 kişi tutuklandı

  İstanbul ve Düzce'de yapılan operasyonlarda, bir eczacı kalfasının liderliğini yaptığı sahte reçete düzenleyen çete çökertildi. Çetenin 5 milyon liralık vurgun yaptığı tespit edilirken, 39 şüpheliden 18'i tutuklandı. Sahte reçetelerde belirtilen ilaçlar eczacı kalfalarının çalıştığı eczanelerden temin edilerek, SGK'ya fatura edildi. Kayıt dışı duruma düşen ilaçlar ise yurtdışına satıldı. Operasyon sonucunda 3 doktor ve eczacılar da dahil olmak üzere 18 kişi tutuklandı.

 • İstanbul ve Düzce'de Sahte Reçete Çetesi Çökertildi
  10:33 İstanbul ve Düzce'de Sahte Reçete Çetesi Çökertildi

  İstanbul ve Düzce'de yapılan operasyonlarda, bir eczacı kalfasının liderliğinde sahte reçete düzenleyen çete çökertildi. Çetenin 5 milyon liralık vurgun yaptığı tespit edilirken, 39 şüpheliden 18'i tutuklandı.

 • İstanbul'daki 'sahte reçete' soruşturmasında 18 şüpheli tutuklandı
  09:51 İstanbul'daki "sahte reçete" soruşturmasında 18 şüpheli tutuklandı

  İstanbul Beylikdüzü'nde gerçeğe aykırı reçete düzenleyerek SGK'nın yaklaşık 5 milyon lira zarara uğratılmasına ilişkin soruşturma kapsamında 3 doktor ve eczacıların da aralarında olduğu 18 zanlı tutuklandı.

 • İzmir'de tefecilik operasyonu: 5 gözaltı
  00:30 İzmir'de tefecilik operasyonu: 5 gözaltı

  İzmir'de polis ekipleri, haksız kazanç elde ettikleri iddia edilen şüphelilere yönelik operasyon düzenledi. Bayındır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonda 5 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise çeşitli suç unsurları ele geçirildi.

 • İzmir'de Haksız Kazanç İddiasıyla Operasyon: 5 Şüpheli Gözaltına Alındı
  00:25 İzmir'de Haksız Kazanç İddiasıyla Operasyon: 5 Şüpheli Gözaltına Alındı

  İzmir'de polis ekipleri, haksız kazanç elde ettikleri iddia edilen 5 şüpheliye yönelik 11 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda şüphelilerden biri tutuklandı, diğerleri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Aramalarda tapu senetleri, ruhsatsız silahlar ve senetler ele geçirildi.

 • İzmir'de tefecilik operasyonu: 1 tutuklama, 4 adli kontrol
  23 Şub İzmir'de tefecilik operasyonu: 1 tutuklama, 4 adli kontrol

  İzmir'in Bayındır ilçesinde gerçekleştirilen tefecilik operasyonunda gözaltına alınan 5 şüpheliden 1'i tutuklandı, diğer 4'ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Operasyon sonucunda yapılan aramalarda ise çeşitli belgeler ve silahlar ele geçirildi.

 • Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım
  23 Şub Dilan Polat'tan aylar sonra tek cümlelik paylaşım

  Kara para aklama ve vergi kaçırma gibi 4 ayrı suçtan tutuklu bulunan Dilan Polat'ın Instagram'daki sosyal medya hesabından aylar sonra bir paylaşım yapıldı. Polat çiftinin yer aldığı paylaşımdaki "Geciken adalet, adalet değildir." cümlesi ise dikkatlerden kaçmadı.

 • Erzurum Baro Başkanı, Adnan Oktar soruşturmasıyla ilgili iddialara cevap verdi
  19 Şub Erzurum Baro Başkanı, Adnan Oktar soruşturmasıyla ilgili iddialara cevap verdi

  Erzurum Baro Başkanı Talat Göğebakan, Adnan Oktar'ın silahlı suç örgütü soruşturmasını yürüten eski Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Furkan Sezer'in iddialarına cevap verdi. Göğebakan, Sezer'in elindeki belge ve bilgileri soruşturma makamı ile paylaşması gerektiğini belirtti ve Erzurum Barosu'nun görev ve yetki sorumluluğunu her zaman yerine getirdiğini vurguladı.

 • Eski Mali Şube Müdürü Sezer'den Adnan Oktar yapılanmasına ilişkin uyarı: Erzurumlular uyanık olsun
  18 Şub Eski Mali Şube Müdürü Sezer'den Adnan Oktar yapılanmasına ilişkin uyarı: Erzurumlular uyanık olsun

  Adnan Oktar operasyonunu yapan dönemin Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Furkan Sezer katıldığı canlı yayında dikkat çeken bir uyarıda bulundu. Oktar'ın Erzurum'da bir hapishanede kaldığını belirten Sezer, "Erzurum'da örgütün çok ciddi bir yapılanması var. Buradan hem Erzurum barosuna hem Erzurumlu vatandaşlarımıza uyanık olmalarını söylüyorum. Pandemi gibi, koronavirüs gibi bir virüs şu anda Erzurum'da. Umarım çok büyük hasar vermez" dedi.

 • İzmir'de PTT Görevlisi Rolüyle Dolandırıcılık Yapan Şüpheli Yakalandı
  16 Şub İzmir'de PTT Görevlisi Rolüyle Dolandırıcılık Yapan Şüpheli Yakalandı

  İzmir'in Karşıyaka ilçesinde kendisini PTT görevlisi olarak tanıtan bir şüpheli, vatandaşlara tebligat diye boş senet imzalatarak dolandırıcılık yapmıştır. Polis ekipleri tarafından yakalanan şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Vatandaşlar benzer dolandırıcılık yöntemlerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılmıştır.

 • İzmir'de Postacı ve Kurye Rolüyle Dolandırıcılık Yapan Şüpheli Yakalandı
  16 Şub İzmir'de Postacı ve Kurye Rolüyle Dolandırıcılık Yapan Şüpheli Yakalandı

  İzmir'in Karşıyaka ilçesinde kendisini postacı veya kurye olarak tanıtarak mağdurlara tebliğlerinin olduğunu söyleyip boş senetlere imza attırdığı iddia edilen şüpheli gözaltına alındı. Şüphelinin üst aramasında, zarf şeklinde evraklar ve altına yerleştirilmiş senetler ele geçirildi. Şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı ve vatandaşlar, sahtecilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

 • Ankara'da Kamu Görevlisi Görünümünde Dolandırıcılık Yapan Şahıs Yakalandı
  13 Şub Ankara'da Kamu Görevlisi Görünümünde Dolandırıcılık Yapan Şahıs Yakalandı

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kamu görevlisi gibi davranarak vatandaşları dolandıran M.H.'nin izini tespit etti. Firari olarak aranan şahıs, Sincan'da yakalanarak gözaltına alındı ve hakkında 7 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlendi. Tutuklanan M.H., cezaevine sevk edildi.

 • Çeşme'deki tarihi 'kara para' aklama operasyonunda tutuklu sayısı 12'ye yükseldi
  12 Şub Çeşme'deki tarihi 'kara para' aklama operasyonunda tutuklu sayısı 12'ye yükseldi

  İzmir'in Çeşme ilçesinde, bazı şirketlerin evrak üzerinde ihracat yapılmış gibi göstererek 'kara para' aklama girişiminde bulunduğu yönündeki polis operasyonunda 6 kişi tutuklanmıştı. Operasyonun 2'nci ayağında gözaltına alınan 6 şüpheli daha çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Operasyonlarda tutuklu sayısı böylelikle 12'ye yükseldi.

 • Çeşme'de kara para aklama operasyonunda 6 şüpheli daha tutuklandı
  12 Şub Çeşme'de kara para aklama operasyonunda 6 şüpheli daha tutuklandı

  İzmir'in Çeşme ilçesinde bazı şirketlerin evrak üzerinde ihracat yapılmış gibi göstererek 'kara para' aklama girişimine yönelik düzenlenen operasyonun ikinci ayağında gözaltına alınan 6 şüpheli daha çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Operasyonda tutuklu sayısı böylelikle 12'ye yükseldi.

 • Çeşme'de suç gelirlerinin aklanması operasyonunda 6 şüpheli tutuklandı
  12 Şub Çeşme'de suç gelirlerinin aklanması operasyonunda 6 şüpheli tutuklandı

  İzmir'in Çeşme ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, suç gelirlerinin aklanması, görevi kötüye kullanma, resmi belgede sahtecilik, rüşvet ve Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçlamalarıyla gözaltına alınan 6 şüpheli tutuklandı. Operasyonun ikinci ayağında İzmir, İstanbul ve Gaziantep'te gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri tamamlandıktan sonra Çeşme Adliyesine sevk edildi. Şu ana kadar tutuklananların sayısı 12'ye ulaştı.

 • Çeşme'de suç gelirlerinin aklanması operasyonunda 6 kişi gözaltına alındı
  12 Şub Çeşme'de suç gelirlerinin aklanması operasyonunda 6 kişi gözaltına alındı

  İzmir'in Çeşme ilçesinde gerçekleştirilen suç gelirlerinin aklanması operasyonunun 2. ayağında 6 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin suç gelirlerini aklama, görevi kötüye kullanma, resmi belgede sahtecilik, rüşvet ve kaçakçılıkla mücadele kanununa muhalefet gibi suçlar işlediği öne sürülüyor.

 • Çeşme'deki 1 milyar doları aşkın tarihi kara para aklama operasyonunda 2. dalga
  12 Şub Çeşme'deki 1 milyar doları aşkın tarihi kara para aklama operasyonunda 2. dalga

  İzmir'in Çeşme ilçesinde, bazı şirketlerin evrak üzerinde ihracat yapılmış gibi göstererek kara para aklama girişiminde bulunduğu yönündeki polis operasyonunda 6 kişi tutuklanmıştı. Operasyonun 2'nci ayağında 6 kişi daha yakalandı. İzmir'den 5, Gaziantep'ten ise 1 şüpheli olmak üzere toplamda 6 şahıs adliyeye sevk edildi.

 • İzmir'in Çeşme ilçesinde suç gelirlerinin aklanması iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i adliyeye sevk edildi
  12 Şub İzmir'in Çeşme ilçesinde suç gelirlerinin aklanması iddiasıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i adliyeye sevk edildi

  İzmir'in Çeşme ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda, suç gelirlerinin aklanması, görevi kötüye kullanma, resmi belgede sahtecilik, rüşvet ve Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet suçlamalarıyla gözaltına alınan 6 şüpheliden 5'i adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin, sahte belgelerle ülkeye girmiş gibi gösterdikleri ve sisteme dahil ettikleri 1 milyar 142 milyon 510 bin dolar, 18 milyon avro ile 6 milyon 950 bin Danimarka kronunu akladıkları iddia ediliyor.

 • Çeşme'de kara para aklama operasyonunda 6 kişi daha yakalandı
  12 Şub Çeşme'de kara para aklama operasyonunda 6 kişi daha yakalandı

  İzmir'in Çeşme ilçesinde yapılan polis operasyonunda kara para aklama girişiminde bulunduğu iddia edilen 6 kişi tutuklanmıştı. Operasyonun ikinci ayağında ise 6 kişi daha gözaltına alındı. İzmir'den 5, Gaziantep'ten ise 1 şüpheli adliyeye sevk edildi.

 • Faktoring Şebekesine Operasyon: 44 Şüpheli Yakalandı
  10 Şub Faktoring Şebekesine Operasyon: 44 Şüpheli Yakalandı

  İstanbul'da bir faktoring firmasını 11 milyon 870 bin 876 lira zarara uğrattıkları iddia edilen şebekeye 24 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 44 şüpheli gözaltına alındı. 25 şebeke üyesi tutuklanırken diğer şüpheliler adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

 • 5 milyarlık vurgunda yeni detaylar! Sedat Ocakçı kurbanlarını yazılımla ikna etmiş
  10 Şub 5 milyarlık vurgunda yeni detaylar! Sedat Ocakçı kurbanlarını yazılımla ikna etmiş

  İzmir'de yüksek faiz vaadiyle binlerce kişiden 5 milyar 123 milyon TL para toplayan holding sahibi Sedat Ocakçı'nın kripto için para topladığı sırada vatandaşları "Bir yazılım sistemi geliştirdim. Bu sayede borsa ve kripto para işinde piyasanın iniş veya çıkış dönemleri yaşansa bile hiç kaybetmiyorum" diyerek ikna ettiği ortaya çıktı.

 • Milyarlık vurgun yapan Ocakçı Holding patronu Sedat Ocakçı: Herkes parasını alacak, paralar Salih'te
  10 Şub Milyarlık vurgun yapan Ocakçı Holding patronu Sedat Ocakçı: Herkes parasını alacak, paralar Salih'te

  İzmir'de yüksek faiz vaadiyle binlerce kişiden milyarlarca lira para toplayan Ocakçı Holding'in sahipleri Sedat Ocakçı ve Seçilay Ocakçı'nın aralarında olduğu 27 şüpheli tutuklandı. Eskiden üsteğmen olan ve FETÖ'den ihraç edilen Sedat Ocakçı, yeğeni Salih Han'ın holdinge ait 5 milyar 123 milyon TL'lik soğuk cüzdanla Dubai'ye kaçtığını iddia etti. Ocakçı, adliyeye sevki sırasında basın mensuplarının ''Paralar nerede?'' sorusuna ''Herkes parasını alacak, paralar Salih'te.'' yanıtını verdi.

 • İzmir'de Yüksek Faiz Vaadiyle Para Toplayan Ocakçı Holding'in Sahipleri Tutuklandı
  10 Şub İzmir'de Yüksek Faiz Vaadiyle Para Toplayan Ocakçı Holding'in Sahipleri Tutuklandı

  İzmir'de yüksek faiz vaadiyle binlerce kişiden topladığı 5 milyar 123 milyon TL ile gündeme gelen Ocakçı Holding'in sahipleri Sedat Ocakçı ve eşi Seçilay Ocakçı, toplamda 27 şüpheli ile birlikte tutuklandı. Holdingin dron fabrikası kurma vaadiyle tanınması ve FETÖ bağlantılarının ortaya çıkmasıyla başlayan operasyonda, 32 kişi gözaltına alınmıştı.

 • Ocakçı Holding patronu Sedat Ocakçı, eşi ve 25 kişi tutuklandı
  10 Şub Ocakçı Holding patronu Sedat Ocakçı, eşi ve 25 kişi tutuklandı

  İzmir'de kurdukları holding ve iştirakleri aracılığıyla kar payı dağıtma vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve aralarında holding sahibi Sedat Ocakçı ve eşi Sevilay Ocakçı'nın da bulunduğu 25 şüpheli cezaevine gönderildi. Şüpheliler, "suç örgütü kurma ve üye olma" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlamalarıyla adliyeye sevk edilmişti.

 • İzmir'de Yüksek Kar Vaadiyle Dolandırıcılık Operasyonu
  09 Şub İzmir'de Yüksek Kar Vaadiyle Dolandırıcılık Operasyonu

  İZMİR'de 'yüksek kar' vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan gözaltına alınan holding sahibi Sedat Ocakcı (34) ile eşi Seçilay Ocakcı'nın (30) da aralarında bulunduğu 32 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

 • İzmir'de Kar Payı Dolandırıcılığı Operasyonu: Holding Sahibi Çift Adliyeye Sevk Edildi
  09 Şub İzmir'de Kar Payı Dolandırıcılığı Operasyonu: Holding Sahibi Çift Adliyeye Sevk Edildi

  İzmir'de kurdukları holding ve iştirakleri aracılığıyla kar payı dağıtma vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırdıkları suçlamasıyla yakalanan şüpheliler, 'suç örgütü kurma ve üye olma' ve 'nitelikli dolandırıcılık' suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi. Holding sahibi çiftin de aralarında bulunduğu 32 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra Karşıyaka Adliyesine sevk edildi. Şüphelilerden biri, paraların faaliyette olduğunu iddia etti. Holding sahibi S.O'nun ise suçlamaları kabul etmediği ve mağdur olduğunu iddia ettiği belirtildi.

 • 5 milyarlık vurgun yapan Sedat Ocakçı'dan 'Paralar nerede?' sorusuna yanıt: Herkes parasını alacak, paralar faaliyette
  09 Şub 5 milyarlık vurgun yapan Sedat Ocakçı'dan "Paralar nerede?" sorusuna yanıt: Herkes parasını alacak, paralar faaliyette

  İzmir'de yüksek faiz vaadiyle binlerce kişiden 5 milyar TL topladığı belirtilen Ocakçı Holding'in sahipleri Sedat Ocakçı ve eşi Seçilay Ocakçı, aralarında olduğu 32 şüpheliyle birlikte adliyeye sevk edildi. Sedat Ocakçı, basın mensuplarının "Paralar nerede?" sorusuna "Herkes parasını alacak, paralar faaliyette" yanıtını verdi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheli sayısı ise 32'ye yükseldi.

 • İZMİR'de Yüksek Kar Vaadiyle Dolandırıcılık Operasyonu
  08 Şub İZMİR'de Yüksek Kar Vaadiyle Dolandırıcılık Operasyonu

  İzmir'de yüksek kar vaadiyle dolandırıcılık suçundan haklarında gözaltı kararı verilen holding sahibi Sedat Ocakcı ve eşi Seçilay Ocakcı'nın da aralarında bulunduğu 28 şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Şüpheliler, yüksek kar vaadiyle paralarını veren kişilere dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor. Şu ana kadar 30 mağdur şikayetçi olarak polise başvurdu. Operasyon kapsamında Ocakcı Holding ve bağlı işletmelerinde arama yapıldı.

 • SEDAT OCAKÇI VE EŞİNİN DE ARASINDA BULUNDUĞU 4 KİŞİ İZMİR'E GETİRİLDİ
  08 Şub SEDAT OCAKÇI VE EŞİNİN DE ARASINDA BULUNDUĞU 4 KİŞİ İZMİR'E GETİRİLDİ

  İzmir'de yüksek kar vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan hakkında gözaltı kararı verilen Sedat Ocakçı ve eşinin de arasında bulunduğu 4 kişi İzmir'e getirildi. Sağlık kontrolünden geçen şüpheliler, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

 • SEDAT OCAKÇI VE EŞİNİN DE ARASINDA BULUNDUĞU 4 KİŞİ İZMİR'E GETİRİLDİ
  08 Şub SEDAT OCAKÇI VE EŞİNİN DE ARASINDA BULUNDUĞU 4 KİŞİ İZMİR'E GETİRİLDİ

  İzmir'de yüksek kar vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan hakkında gözaltı kararı verilen ve Adana'da eşiyle yurt dışına kaçma hazırlığındayken saklandığı evde yakalanan holding sahibi Sedat Ocakçı ve eşinin de arasında bulunduğu 4 kişi İzmir'e getirildi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçen 4 şüpheli, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

 • İzmir'de Nitelikli Dolandırıcılık Operasyonu: Holding Sahibi ve Eşi Yakalandı
  08 Şub İzmir'de Nitelikli Dolandırıcılık Operasyonu: Holding Sahibi ve Eşi Yakalandı

  İzmir'de yapılan operasyonda nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla aranan holding sahibi ve eşi Adana'da yakalanarak İzmir'e gönderildi. Operasyon kapsamında toplamda 27 kişi gözaltına alındı ve 3 şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Zanlılar, borsa ve kripto para piyasasında çok sayıda kişiyi dolandırdıkları iddiasıyla suçlanıyor.

 • 2,5 milyarlık vurgunda aranan Sedat Ocakçı yurt dışına kaçma hazırlığındayken yakalandı
  07 Şub 2,5 milyarlık vurgunda aranan Sedat Ocakçı yurt dışına kaçma hazırlığındayken yakalandı

  İzmir'de binlerce kişiden 2,5 milyar TL para toplayan Ocakçı Holding'in sahibi Sedat Ocakçı ve eşi, yurt dışına kaçma hazırlığındayken Adana'da yakalandı. Operasyon sonucunda gözaltı sayısı 26'ya yükseldi ve Sedat Ocakçı'nın TSK'dan ihraç edildiği ortaya çıktı.

 • Pos Cihazıyla Kara Para Aklama Operasyonu: Görünen Buzdağının Sadece Su Üstündeki Yüzü
  07 Şub Pos Cihazıyla Kara Para Aklama Operasyonu: Görünen Buzdağının Sadece Su Üstündeki Yüzü

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, İstanbul'da düzenlenen pos cihazıyla kara para aklama operasyonunu değerlendirdi. Operasyonda ele geçirilen 1,8 milyar dolarlık kara paranın sadece görünen yüz olduğunu belirten Karabat, geçmiş yıllarda tespit ettikleri kara para miktarının 70 milyar dolar üzerinde olduğunu ifade etti. Karabat, operasyonun derinleştirilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı.

 • Yüksek faiz vaadiyle para toplayan iş insanı yakalandı
  07 Şub Yüksek faiz vaadiyle para toplayan iş insanı yakalandı

  İzmir'de binlerce kişiden 2,5 milyar TL para topladığı belirtilen Ocakçı Holding'in sahibi Sedat Ocakçı ve eşi Seçilay Ocakçı, yasa dışı yollarla yurt dışına kaçış hazırlığındayken Adana'da saklandıkları ikamette yakalandı. Sedat Ocakçı'nın 2019 yılında TSK'dan ihraç edilen üsteğmen olduğu ortaya çıktı. Mağdurların sayısı ise artmaya devam ediyor.

 • İzmir'de Holding Yöneticileri Dahil 30 Zanlı Gözaltına Alındı
  07 Şub İzmir'de Holding Yöneticileri Dahil 30 Zanlı Gözaltına Alındı

  İzmir'de bir holdingin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 30 zanlı hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltı kararı verildi. Holding yöneticisi çiftin de bulunduğu 26 şüpheli yakalandı. Zanlılar, borsa yatırımları ve kripto piyasalarında para kazandıracaklarını ve dron fabrikası kurarak kar payı dağıtacaklarını vadettikleri yöntemlerle 2,5 milyar lira topladıkları öne sürüldü. Mağdurlar arasında evini, arabasını satanlar ve bankadan kredi çekenler de bulunuyor.

 • İzmir'de Holding Yöneticileri Dahil 30 Şüpheli Gözaltına Alındı
  07 Şub İzmir'de Holding Yöneticileri Dahil 30 Şüpheli Gözaltına Alındı

  İzmir'de bir holdingin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 30 şüpheli hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltı kararı verildi. İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şikayette bulunan 30 kişinin 23 milyon lirasını dolandırdıkları suçlamasıyla operasyon başlattı. Operasyonda şüphelilerden 20'si gözaltına alınırken, holding sahibi olan S.O. ve eşi S.O'nun da aralarında bulunduğu 10 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Zanlılar, borsa yatırımları ve kripto piyasalarında para kazandıracaklarını ve dron fabrikası kurarak kar payı dağıtacaklarını vadetmişler ve bu yöntemlerle 2,5 milyar lira topladıkları iddia ediliyor.

 • İzmir'de Yüksek Faiz Vaadiyle Para Toplayan İş İnsanı Gözaltına Alındı
  07 Şub İzmir'de Yüksek Faiz Vaadiyle Para Toplayan İş İnsanı Gözaltına Alındı

  İzmir'de binlerce kişiden 2,5 milyar TL para topladığı belirtilen Ocakçı Holding'in sahibi Sedat Ocakçı'nın da aralarında olduğu 30 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. İzmir polisi, Ocakçı'ya ait 3 ayrı iş yerinde aramalar yaparken, şuana kadar 20 kişinin yakalandığı belirtildi. Ayrıca, Sedat Ocakçı'nın 2019 yılında TSK'dan ihraç edilen üsteğmen olduğu ortaya çıktı.

 • Ankara'da FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyelerine ByLock Operasyonu
  07 Şub Ankara'da FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyelerine ByLock Operasyonu

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli haberleşme programı ByLock'u kullandığı belirlenen 5 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarla şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • Yüksek kar vaadiyle milyarlarca lira toplayan holding sahibi sırra kadem bastı! 30 şüpheli için gözaltı kararı
  07 Şub Yüksek kar vaadiyle milyarlarca lira toplayan holding sahibi sırra kadem bastı! 30 şüpheli için gözaltı kararı

  İzmir'de yüksek kar vaadiyle binlerce kişiden 2,5 milyar TL para topladığı iddia edilen bir holdingin sahibi Sedat Ocakçı ve eşi sırra kadem bastı. Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında Ocakçı'nın da aralarında bulunduğu 30 şüpheli için nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltı kararı verilirken, şirket binası ve bazı adreslere operasyon düzenlendi.

 • İzmir'de 2,5 Milyarlık Vurgunun Şüphelilerine Gözaltı Kararı
  07 Şub İzmir'de 2,5 Milyarlık Vurgunun Şüphelilerine Gözaltı Kararı

  İzmir polisi, 2,5 milyarı aşkın büyük vurgunda kayıplara karışan Ocakçı Holding sahibi Sedat Ocakçı'nın da aralarında olduğu 30 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Şüphelilerin yakalanması için operasyon düzenleniyor.

 • Firari Şahıs Ankara'da Yakalandı
  06 Şub Firari Şahıs Ankara'da Yakalandı

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 2 yıldır firari durumda bulunan M.T.'nin Çankaya'da saklandığını tespit etti. M.T., 'Tacir veya Şirket Yöneticileri ile Kooperatif Yöneticilerinin Dolandırıcılığı Suçu' sebebiyle hakkında 21 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunuyordu. Yakalanan şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Fatih'te Kara Para Aklama Operasyonu: 10 Şüpheli Yakalandı
  05 Şub Fatih'te Kara Para Aklama Operasyonu: 10 Şüpheli Yakalandı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Fatih'te bulunan iki iş yerinde pos cihazları üzerinden kara para aklama şüphesiyle 10 kişiyi yakaladı. Operasyonda, yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu şüphelilerden bir kısmı adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, bir kısmı tutuklandı. Operasyonda çok sayıda para, pos cihazı ve evrak ele geçirildi.

 • Fatih'te pos cihazlarıyla kara para aklama operasyonu: 10 şüpheli yakalandı
  05 Şub Fatih'te pos cihazlarıyla kara para aklama operasyonu: 10 şüpheli yakalandı

  İstanbul Fatih'te, pos cihazları üzerinden kara para aklamakla suçlanan 10 şüpheli düzenlenen operasyonla yakalandı. Operasyonda, yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu şüphelilerden bazıları adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, bazıları tutuklandı. Operasyonda çok sayıda para, pos cihazı ve evrak ele geçirildi.

 • Fatih'te pos cihazları üzerinden kara para aklama operasyonu
  05 Şub Fatih'te pos cihazları üzerinden kara para aklama operasyonu

  İstanbul Fatih'te yapılan operasyonda, pos cihazları üzerinden kara para aklamakla suçlanan 10 şüpheli yakalandı. Operasyonda çok sayıda para, pos cihazı ve evrak ele geçirildi.

 • İstanbul'da Kara Para Aklama Operasyonu: 10 Şüpheli Yakalandı
  05 Şub İstanbul'da Kara Para Aklama Operasyonu: 10 Şüpheli Yakalandı

  İstanbul'un Fatih ilçesinde yapılan operasyonla, pos cihazları üzerinden kara para aklamakla suçlanan aralarında yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu 10 şüpheli yakalandı. Operasyon kapsamında yapılan aramalarda ise para, pos cihazları, banka veya kredi kartları ve evraklar ele geçirildi. Şüphelilerin bir kısmı sınır dışı edilirken, diğerleri adli makamlara sevk edildi.

 • Ankara'da Altın Kaplaması Yapan Dolandırıcılar Tutuklandı
  02 Şub Ankara'da Altın Kaplaması Yapan Dolandırıcılar Tutuklandı

  Ankara'da altın kaplaması metalleri kuyumculara satarak haksız kazanç sağladığı belirlenen 3 şüpheli tutuklandı. Şüphelilerin kuyumcuları dolandırmak için çeşitli yöntemler kullandığı ve farklı illerde de suç işledikleri tespit edildi. Operasyon sonucunda 4 şüpheli gözaltına alındı ve 3'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 • Kuyumcuları sahte altınlarla dolandıran şebeke çökertildi
  02 Şub Kuyumcuları sahte altınlarla dolandıran şebeke çökertildi

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sahte altınlarla kuyumcuları dolandıran bir şebekeye operasyon düzenledi. Operasyonda 4 şüpheliden 3'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şebeke, 8 farklı ilde 25 kuyumcudan 250 bin liralık vurgun yapmıştı.

 • Kuyumculara sahte altın sattıkları belirlenen 3 kişi tutuklandı
  02 Şub Kuyumculara sahte altın sattıkları belirlenen 3 kişi tutuklandı

  Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kuyumculara sahte altın vererek, 'nitelikli dolandırıcılık' ve 'paraya eşit sayılan değerde sahtecilik' suçu işleyen 4 şüphelinin kimlik bilgilerini tespit etti. Ekiplerin düzenlediği operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin Ankara'da 12 olaya karıştıkları, 8 ilde 25 kuyumcuyu mağdur ettikleri ve 250 bin lira haksız kazanç sağladıkları belirlendi. İfadeleri alınan şüphelilerin, kameralara yakalanmamak için aksesuar kullandıklarını, farklı illeri gezdiklerini ve sahte altını piyasaya süren kişileri sürekli değiştirdiklerini beyan ettikleri öğrenildi. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi hakimliğe çıkarılan şüphelilerden biri adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı, 3'ü tutuklandı.

 • Ankara'da FETÖ/PDY'nin ByLock kullanan 6 şüpheliye gözaltı kararı
  30 Oca Ankara'da FETÖ/PDY'nin ByLock kullanan 6 şüpheliye gözaltı kararı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu, FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, ByLock kullanıcısı oldukları tespit edilen 6 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Şüphelilerin yakalanması için çalışmalar başlatıldı.

 • Ankara'da FETÖ'nün ByLock Kullanıcılarına Gözaltı Kararı
  30 Oca Ankara'da FETÖ'nün ByLock Kullanıcılarına Gözaltı Kararı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün kriptolu haberleşme uygulaması ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilen 6 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Şüphelilerin yakalanması için Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

 • Engin ve Dilan Polat çiftinin tutukluklarına devam kararı verildi
  25 Oca Engin ve Dilan Polat çiftinin tutukluklarına devam kararı verildi

  Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 12 tutuklu şüpheli hakkında Sulh Ceza Mahkemesi, kara para aklama iddiası üzerine tutukluluklarının devamına karar verdi.

 • Büyükçekmece Belediyesindeki rüşvet operasyonunda 8 zanlı tutuklandı
  21 Oca Büyükçekmece Belediyesindeki rüşvet operasyonunda 8 zanlı tutuklandı

  Büyükçekmece Belediyesindeki rüşvet iddialarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 22 şüpheliden 8'i tutuklandı.

 • Büyükçekmece Belediyesi'ne yapılan rüşvet operasyonunda 8 kişi tutuklandı
  21 Oca Büyükçekmece Belediyesi'ne yapılan rüşvet operasyonunda 8 kişi tutuklandı

  Büyükçekmece Belediyesi'ne düzenlenen rüşvet operasyonunda gözaltına alınan 22 kişiden 8'i tutuklandı.

 • Büyükçekmece'de 'rüşvet' soruşturmasında gözaltına alınan zanlılar adliyeye sevk edildi
  21 Oca Büyükçekmece'de "rüşvet" soruşturmasında gözaltına alınan zanlılar adliyeye sevk edildi

  Büyükçekmece'de rüşvet suçlamalarına ilişkin soruşturma kapsamında yakalanan 22 şüpheli, aralarında Büyükçekmece Belediyesinde imardan sorumlu Başkan Yardımcısı N.S. ve İmar ve Şehircilik Müdürü A.Ç'nin de bulunduğu, adliyeye sevk edildi.

 • Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet Operasyonu: 22 Kişi Gözaltına Alındı
  21 Oca Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet Operasyonu: 22 Kişi Gözaltına Alındı

  Büyükçekmece Belediyesi'nde görevli bazı personellerin rüşvet aldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma sonucunda, 22 kişi gözaltına alındı. Yapılan incelemelerde, bir inşaat firması tarafından yapılması planlanan villaların usulsüz bir şekilde inşa edildiği ve belediye görevlilerinin rüşvet karşılığı ruhsat verdiği tespit edildi. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 • Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet Operasyonu: 22 Kişi Gözaltına Alındı
  21 Oca Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet Operasyonu: 22 Kişi Gözaltına Alındı

  Büyükçekmece Belediyesi'nde görevli bazı personellerin rüşvet aldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma sonucunda, 22 kişi gözaltına alındı. Yapılan incelemelerde, bir inşaat firması tarafından yapılması planlanan villaların usulsüz bir şekilde inşa edildiği ve belediye görevlilerinin rüşvet karşılığı ruhsat verdiği tespit edildi. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 • Büyükçekmece Belediyesindeki Rüşvet İddialarına Yönelik Operasyonda Gözaltına Alınan 22 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi
  21 Oca Büyükçekmece Belediyesindeki Rüşvet İddialarına Yönelik Operasyonda Gözaltına Alınan 22 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi

  Büyükçekmece Belediyesindeki imarla ilgili rüşvet iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 22 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Şüpheliler arasında belediyenin imardan sorumlu Başkan Yardımcısı ve İmar ve Şehircilik Müdürü de bulunuyor. Operasyon sırasında gazetecilere saldıran ve bir kadına şiddet uygulayan şüpheliler hakkında da işlem başlatıldı.

 • İzmir'de 'naylon fatura' operasyonu: 17 şüpheli gözaltına alındı
  20 Oca İzmir'de 'naylon fatura' operasyonu: 17 şüpheli gözaltına alındı

  İzmir merkezli 3 ilde vergi kaçırarak devleti zarara uğrattığı iddia edilen 17 şüpheli, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. İzmir'de 100 firmanın 'naylon fatura' kapsamında incelendiği belirtildi.

 • İzmir'de Naylon Fatura Operasyonu: 100 Şirket İncelemeye Alındı
  20 Oca İzmir'de Naylon Fatura Operasyonu: 100 Şirket İncelemeye Alındı

  İzmir merkezli 'naylon fatura' operasyonu kapsamında naylon fatura kesildiği öne sürülen 100 kadar şirketin incelemeye alındığı bildirildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla başlatılan soruşturma devam ediyor.

 • İzmir'de Tefecilik Yapan 7 Şüpheli Gözaltına Alındı
  19 Oca İzmir'de Tefecilik Yapan 7 Şüpheli Gözaltına Alındı

  İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, tefecilik yaparak vatandaşları yüksek faizle borçlandıran ve borcunu ödemeyenleri tehdit eden 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilere ait ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda çeşitli suç unsurları ele geçirildi.

 • İzmir'de tefecilik operasyonu: 7 kişi gözaltına alındı
  19 Oca İzmir'de tefecilik operasyonu: 7 kişi gözaltına alındı

  İzmir'in 4 ayrı ilçesinde vatandaşları yüksek faizlerle borçlandırıp senet imzalatarak tefecilik yaptıkları iddia edilen şüphelilere yönelik polis operasyonu düzenlendi. Operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda çeşitli isimler adına düzenlenmiş 46 boş senet, ruhsatsız 1 tabanca, 13 uzun namlulu silah fişeği, para hesaplarının tutulduğu defter, 2 kama, 8 tapu senedi, çeşitli bankalara ait dekont ve dijital materyaller ele geçirildi. 6 şüpheli mahkemece kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Ankara'da 'tefecilik' operasyonunda 4 tutuklama
  19 Oca Ankara'da 'tefecilik' operasyonunda 4 tutuklama

  Ankara'da polisin gerçekleştirdiği operasyonda, 'tefecilik' ve 'tehdit' suçlarından gözaltına alınan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Şüphelilerin ekonomik sıkıntı içindeki kişilere yüksek faiz uygulayarak senet karşılığı para verdikleri, borcunu ödeyemeyenleri ve ailelerini tehdit ederek şiddet yoluyla tahsilat yaptıkları belirlendi. Toplamda 16 kişiyi mağdur eden şüphelilerin daha önce de benzer suçlardan tutuklandığı ve serbest kaldıktan sonra aynı faaliyetlere devam ettikleri ortaya çıktı.

 • Ankara'da Tefecilik ve Tehdit Suçlarından 4 Şüpheli Tutuklandı
  19 Oca Ankara'da Tefecilik ve Tehdit Suçlarından 4 Şüpheli Tutuklandı

  Ankara'da polisin operasyonunda, 'tefecilik' ve 'tehdit' suçlarından gözaltına alınan 5 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Şüphelilerin ekonomik sıkıntı içindeki kişilere yüksek faiz uygulayarak, senet karşılığı para verdikleri ve borcunu ödeyemeyenleri tehdit ederek tahsilat yaptıkları belirlendi. Ayrıca şüphelilerden 3'ünün daha önce tutuklandığı ve tefecilik faaliyetlerine devam ettikleri ortaya çıktı. Operasyon sonucunda 5 şüpheli gözaltına alındı, 4'ü tutuklandı.

 • İzmir'de 11 Milyar TL'lik Naylon Fatura Operasyonu
  19 Oca İzmir'de 11 Milyar TL'lik Naylon Fatura Operasyonu

  İzmir merkezli 3 ilde gerçekleştirilen operasyonda, vergi kaçırarak devleti zarara uğrattığı tespit edilen şebekeye yönelik 17 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin yaklaşık 11 milyar TL tutarında naylon fatura düzenlediği belirlendi. Operasyon, son yılların en büyük naylon fatura operasyonu olarak kaydedildi.

 • Ankara'da Tefecilik ve Tehdit Suçundan 4 Kişi Tutuklandı
  19 Oca Ankara'da Tefecilik ve Tehdit Suçundan 4 Kişi Tutuklandı

  Ankara'da ekonomik sıkıntı yaşayan kişilere yüksek faiz uygulayarak senet karşılığı para veren ve tehditle parayı tahsil eden 4 kişi tutuklandı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, tefecilik ve tehdit suçlarını işlediği tespit edilen 6 şüpheliden 4'ü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

 • İzmir merkezli 'naylon fatura' operasyonunda 17 şüpheli gözaltına alındı
  19 Oca İzmir merkezli 'naylon fatura' operasyonunda 17 şüpheli gözaltına alındı

  İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından vergi kaçırmak amacıyla naylon fatura düzenlediği iddia edilen 19 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. İzmir, Afyonkarahisar ve Manisa'da gerçekleştirilen operasyonda, çok sayıda belge ve malzeme ele geçirildi. Şu ana kadar 17 şüpheli yakalanırken, 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

 • İzmir'de Naylon Fatura Operasyonu: Milyarlarca Liralık E-Fatura Ele Geçirildi
  19 Oca İzmir'de Naylon Fatura Operasyonu: Milyarlarca Liralık E-Fatura Ele Geçirildi

  İzmir merkezli gerçekleştirilen naylon fatura operasyonunda, milyarlarca liralık e-fatura, senet, tahsilat makbuzu ve çekler ele geçirildi. Operasyonda 17 şüpheli gözaltına alındı.

 • Büyükçekmece Belediyesi'ne yapılan rüşvet operasyonunda şüpheliler tutuklandı
  19 Oca Büyükçekmece Belediyesi'ne yapılan rüşvet operasyonunda şüpheliler tutuklandı

  Büyükçekmece Belediyesi'nde yapılan rüşvet operasyonu sonrası görüntü alan gazetecilere saldıran şüpheliler Emre Ö., Serhat A. ve Yunus Emre Ç. tutuklandı. Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, belediyede usulsüzlük olduğu gerekçesiyle soruşturma başlattı ve 22 kişi gözaltına alındı. Operasyon sırasında gazetecilere saldıran şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edildi ve tutuklandı.

 • Büyükçekmece Belediyesindeki rüşvet iddialarına yönelik operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı
  18 Oca Büyükçekmece Belediyesindeki rüşvet iddialarına yönelik operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı

  Büyükçekmece Belediyesindeki rüşvet iddialarına yönelik olarak başlatılan soruşturma kapsamında, 22 şüpheli gözaltına alındı. İddialara göre, belediyedeki imarla ilgili konularda rüşvet alındığı ve sahte belgeler düzenlendiği belirtildi. Operasyon sırasında bazı belediye görevlilerinin odalarında arama yapıldı. Gazetecilere saldırı da yaşandı. Büyükçekmece Belediye Başkanı ve CHP İstanbul İl Başkanı ise operasyonun belediyeyi yıpratmaya yönelik olduğunu savundu.

 • Büyükçekmece Belediyesi Personellerine Yönelik Rüşvet Operasyonu Sonrası 140 Villa İçin Yıkım Talebi
  18 Oca Büyükçekmece Belediyesi Personellerine Yönelik Rüşvet Operasyonu Sonrası 140 Villa İçin Yıkım Talebi

  BÜYÜKÇEKMECE Belediyesi personellerinin de aralarında bulunduğu 22 kişiye yönelik yapılan rüşvet operasyonu sonrası, imarında usulsüzlük olduğu tespit edilen 140 villanın yıkılması için Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İstanbul Valiliği'ne yazı yazıldığı öğrenildi.

 • Belediyedeki rüşvet skandalının patlak vermesi sonrası 140 villa yıkılacak
  18 Oca Belediyedeki rüşvet skandalının patlak vermesi sonrası 140 villa yıkılacak

  Büyükçekmece Belediyesi personellerinin de aralarında bulunduğu 22 kişiye yönelik yapılan rüşvet operasyonu sonrası, imarında usulsüzlük olduğu tespit edilen 140 villanın yıkılması için Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İstanbul Valiliği'ne yazı yazıldı.

 • Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet Operasyonu: 4 Gözaltı, Gazeteciye Saldırı
  18 Oca Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet Operasyonu: 4 Gözaltı, Gazeteciye Saldırı

  Büyükçekmece Belediyesi'ne yapılan rüşvet operasyonunda 4 kişi gözaltına alındı. Operasyon sırasında gazetecilere saldıran bir grup, A Haber muhabirini darbetti. Belediye Başkanı Hasan Akgün, operasyonların önceden senaryoları yazılmış olduğunu belirterek sağduyuya davet etti.

 • Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet İddialarıyla İlgili 22 Şüpheli Gözaltına Alındı
  18 Oca Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet İddialarıyla İlgili 22 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Büyükçekmece Belediyesi'nde rüşvet iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında bir başkan yardımcısı ve İmar Müdürü de dahil olmak üzere 22 şüpheli gözaltına alındı. Soruşturma sonucunda yapılan incelemelerde, inşaat firması tarafından Büyükçekmece ilçesinde yapılması planlanan lüks villaların usulsüz bir şekilde inşa edildiği ve belediye görevlilerinin rüşvet karşılığında ruhsat verdiği tespit edildi.

 • İstanbul Büyükçekmece Belediyesi'ne operasyon: 20 kişi gözaltına alındı
  18 Oca İstanbul Büyükçekmece Belediyesi'ne operasyon: 20 kişi gözaltına alındı

  İstanbul'da Büyükçekmece Belediyesi'ne yapılan operasyonda, rüşvet, nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik iddialarıyla aralarında Belediye Başkan Yardımcısı N.S.'nin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, ruhsatsız silahlar, nakit para ve altınlar da ele geçirildi.

 • Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet Operasyonu: 22 Kişi Gözaltına Alındı
  18 Oca Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet Operasyonu: 22 Kişi Gözaltına Alındı

  Büyükçekmece Belediyesi'ne düzenlenen rüşvet operasyonunda, sahte raporlar düzenledikleri gerekçesiyle aralarında belediye başkan yardımcısı Nuraydın Sak'ın da bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı. Operasyon sonucunda şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise ruhsatsız silahlar, nakit para ve altınlar ele geçirildi.

 • Büyükçekmece Belediyesi'nde rüşvet iddialarına yönelik operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı
  18 Oca Büyükçekmece Belediyesi'nde rüşvet iddialarına yönelik operasyonda 22 şüpheli gözaltına alındı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Büyükçekmece Belediyesi'ndeki rüşvet iddiaları üzerine düzenlenen operasyonda 22 şüpheliyi gözaltına aldı. Operasyon sonucunda yapılan aramalarda ise 2 ruhsatsız silah, 20 bin lira ve çeşitli miktarda altın ele geçirildi.

 • Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet İddialarına Operasyon: 20 Şüpheli Gözaltına Alındı
  18 Oca Büyükçekmece Belediyesi'nde Rüşvet İddialarına Operasyon: 20 Şüpheli Gözaltına Alındı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Büyükçekmece Belediyesi'nde imarla ilgili rüşvet iddiaları üzerine çalışma başlattı. Operasyonda, aralarında Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı N.S'nin de bulunduğu 20 şüpheli gözaltına alındı.

 • Büyükçekmece Belediyesi'ne rüşvet operasyonu: Başkan Yardımcısı dahil 20 gözaltı
  18 Oca Büyükçekmece Belediyesi'ne rüşvet operasyonu: Başkan Yardımcısı dahil 20 gözaltı

  Büyükçekmece Belediyesi'nde görevli bazı personeller hakkında rüşvet aldıkları iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında yapılan incelemelerde imarla ilgili usulsüzlükler tespit edildi ve aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak'ın da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

 • İstanbul İtfaiyesi'ndeki rüşvet operasyonu: 4 itfaiye eri tutuklandı
  16 Oca İstanbul İtfaiyesi'ndeki rüşvet operasyonu: 4 itfaiye eri tutuklandı

  İstanbul'da düzenlenen rüşvet operasyonunda gözaltına alınan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye teşkilatındaki 3 görevli ile bir belediye sağlık teknisyeninin de aralarında bulunduğu 18 şüpheliden 4'ü tutuklandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde örgütlü rüşvet suçuna yönelik çalışma başlatmış, geçtiğimiz Cuma günü İstanbul ve Kayseri'de düzenlenen operasyonda 28 şüphelinin yakalandığı duyurulmuştu. Yürütülen soruşturma çerçevesinde İBB'ye bağlı itfaiye teşkilatı görevlilerinin iş yeri açarken temin edilmesi gereken ruhsat belgesi karşılığında vatandaşlardan 45 bin lira rüşvet istediği tespit edilen şüphelilerin polisteki işlemleri tamamlandı. 170 rüşvet olayına karışan aktif görevde 3, bir emekli itfaiye eri ve İBB'de görevli sağlık teknisyenin de aralarında bulunduğu 18 şüpheli Büyükçekmece Adliyesine sevk edildi. Zanlılardan 4 itfaiye eri tutuklanırken 14 şüphelinin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

 • Beylikdüzü'nde Rüşvet Operasyonu: 4 İtfaiye Eri Tutuklandı
  16 Oca Beylikdüzü'nde Rüşvet Operasyonu: 4 İtfaiye Eri Tutuklandı

  Beylikdüzü'nde iş yeri açmak isteyen kişilerden ruhsat karşılığı rüşvet istedikleri tespit edilen 4 itfaiye eri tutuklandı. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 14 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan itfaiye erlerinin, iş yeri sahiplerinden rüşvet aldığı ve bazı iş yerlerine fahiş fiyatlar verdiği belirlendi.

Advertisement