Hayvanlar üzerinde denenecek ilk koronavirüs aşısının sonuçları Haziran'da belli olacak - Son Dakika

Hayvanlar üzerinde denenecek ilk koronavirüs aşısının sonuçları Haziran'da belli olacak

Avustralya'dan bilim insanları, iki adet 'potansiyel' koronavirüs aşısının hayvanlar üzerinde deneneceğini açıkladı. Test sonuçlarının Haziran ayında çıkması bekleniyor.

Dünyadaki bir çok ülke koronavirüs salgınına ilişkin aşı geliştirilmesi için mücadele ediyor. Avustralya'dan bilim insanları, iki adet 'potansiyel' koronavirüs (Covid-19) aşısının hayvanlar üzerinde deneneceğini duyurdu. Sonuçların, Haziran ayında gelmesi bekleniyor.

HAYVANLAR ÜZERİNDE DENENECEK

Avustralya'nın ulusal bilim ajansı Milletler Topluluğu Bilimsel ve Endüstriyel Araştırma Kurumu (CSIRO) 2 farklı 'potansiyel' koronavirüs aşısının hayvanlar üzerinde deneneceğini açıkladı. Açıklamaya göre, hayvanlar üzerinde denenen aşıların, insanlar üzerinde zararlı olup olmadığı test edilecek.

TEST SONUCUNUN HAZİRAN AYINDA ÇIKMASI BEKLENİYOR

Test sonuçlarının ise Haziran ayında çıkmasının beklendiği ifade edildi. CSIRO'dan Dr. Rob Grenfell, sürecin normal şartlarda bir ila iki yıl süreceğini ancak küresel salgına karşı önlemlerin hızlı alınması gerektiğini ifade ederek, "Normalde bu noktaya gelmek yaklaşık bir ila iki yıl sürer. Bunu birkaç aylık bir süreye kısalttık" dedi.

Hayvanlar üzerinde denenecek ilk koronavirüs aşısının sonuçları Haziran'da belli olacak

Son Dakika

Pizza siparişi verenler, kapıyı açtıklarında bu manzara ile karşılaştı! ABD'de ordu birlikleri, protestoların arttığı Minneapolis'e girdi Beyaz Saray etrafındaki protestolar şiddetlendi, resmi konut tecrit altına alındı George Floyd protestoları ABD geneline yayılıyor! Chicago'da göstericiler polis arabalarına zarar verdi Uzay yolculuğu için tarihi an! SpaceX'in Crew Dragon roketi, içindeki 2 astronotla birlikte uzaya fırlatıldı Antik dünyanın ayakta kalan tek yapısının 4.600 yıllık gizemi çözüldü! Siyahi vatandaşı öldürerek ABD'deki gösterilerin fitilini ateşleyen polis, bir darbe de karısından yedi Denek olarak kullanılan maymunlar, asistana saldırarak koronavirüs kan örneklerini çaldı George Floyd protestolarının büyüdüğü ABD'de Trump, destekçilerini Beyaz Saray'a çağırdı Hindistan'da canlı olarak gömülen bebeğin kurtarılma anı kamerada Çin, koronavirüse karşı "yüzde 99 etkili olacak" aşı geliştirdi Paralı askerleri kaçan Rusya'dan Suriyeli mahkumlara "Hafter saflarında savaşın" teklifi İsviçre'de koronavirüsten etkilenenlere verilecek yardım paketleri için metrelerce kuyruk oluştu Tüm dünyayı ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı; Floyd'un polislere söyledikleri vicdanları sızlattı ABD'deki göstericilerin öfkesi dinmiyor: Asıl yağmacı olan devlet