Badem Ağaçları Çiçek Açtı - Son Dakika
Güncel

Badem Ağaçları Çiçek Açtı

Badem Ağaçları Çiçek Açtı

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kara kış yaşamı olumsuz etkilerken, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde badem ağaçları çiçek açtı.

12.01.2012 16:09
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kara kış yaşamı olumsuz etkilerken, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde badem ağaçları çiçek açtı. Hava sıcaklığının 10 derece olarak ölçüldüğü Kuşadası'nda güneşli bir yaşanırken, badem ağaçlarının çiçek açmasını 'Aldanma' olarak nitelendiren Caferli Köyü sakinlerinden Ayten Özat 'Aldanan badem ağaçlarının çiçeklerinin meyveye dönüşmesi havaların sıcak gitmesine bağlı. Havalar soğursa çiçekler dökülür, ağaçlar badem vermezö dedi. Aynı köyde yaşayan Ayşe Yaman da badem ağaçlarının aldanmasının çok sık görüldüğünü belirterek, 'Bu yıl Kuşadası'nda hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üstünde oldu. O nedenle badem ağaçları çiçek açtı. Zaman zaman şeftali ağaçları da çiçek açıyor. Aslında bu istediğimiz bir durum değilö diye konuştu.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Badem Ağaçları Çiçek Açtı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • Gazipaşa'da Motosiklet Kazası: Sürücü Yaralandı
    01:02 Gazipaşa'da Motosiklet Kazası: Sürücü Yaralandı

    Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde meydana gelen tek taraflı motosiklet kazasında sürücü yaralandı. Kazada motosiklet sürücüsü, kontrolden çıkarak trafik uyarı levhasına çarptı. Yaralı sürücü, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.


Advertisement