Bakan Nabi Avcı Fişlemelere Soruşturma İzni Vermedi - Son Dakika

Bakan Nabi Avcı Fişlemelere Soruşturma İzni Vermedi

14.02.2014 11:24
Bakan Nabi Avcı Fişlemelere Soruşturma İzni Vermedi, System.String[]

Türk Eğitim-Sen, fişleme yaptıkları gerekçesiyle MEB Müsteşarı ve MEB çalışanları hakkında suç duyurusunda bulundu, Bakan soruşturma izni vermedi.

Türk Eğitim-Sen, bir gazetenin yayınladığı belgeler üzerine MEB Merkez Teşkilatı çalışanları ile ilgili fişleme yaptıkları gerekçesiyle MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ve MEB çalışanları Atıf Ala, Galip Gülmez hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın ise bu fişleme soruşturmasına izin vermediğini bildirdi.

TÜRK EĞİTİM-SEN MEB ÇALIŞANLARI HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Türk Eğitim-Sen'den yapılan açıklamada, Türk Eğitim-Sen olarak bir gazetenin yayınladığı belgeler üzerine MEB Merkez Teşkilatı çalışanları ile ilgili fişleme yaptıkları gerekçesiyle MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN ve MEB çalışanları Atıf Ala, Galip Gülmez hakkında suç duyurusunda bulundukları anımsatılarak, "Söz konusu suç duyurusunda bu kişilerin görevlerinin gereklerine aykırı davrandıklarını gösteren kuvvetli delillerin gazetelere kadar düştüğünü, görev gereği kendilerine tanınmış yetkilerini yasaya aykırı olarak kullandıkları ve çalışanlar arasında ayrımcılık yaptıkları gerekçesiyle CMK'nın 160. Maddesi ışığında tespit yapılmasını ve gerekli soruşturmanın başlatılması Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından talep edilmişti" denildi.

BAKAN SORUŞTURMA İZNİ VERMEDİ

Açıklamada, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bu iddiaları ciddi bularak ilgililer hakkında soruşturma izni almak için Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuruda bulunduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Bu başvuru Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından değerlendirilerek, şüpheliler hakkında "soruşturma izni verilmemesine' dair karar verilmiştir. Takdir edileceği üzere adil yargılanma ilkesinin içinde kişinin kendisine yöneltilen suçlardan aklanma hakkı da yer aldığı gibi adli makamların tarafsız ve herkese eşit bir mesafede kişiler hakkında soruşturma yapması da yer almaktadır. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın bu menfi kararı neden ile soruşturma başlamadan sekteye uğratılmak istendiği gibi şüphelilerin de kendilerini aklama yani adil yargılanma imkanı ortadan kaldırılmak istenmiştir. Bakan Nabi Avcı'nın söz konusu bu soruşturma izni verilmemesine dair kararının kaldırılması hakkında Türk Eğitim Sen olarak hukuki yollara başvurulacaktır. Kişileri fikir ve inançları doğrultusunda fişleyenler varsa bu kişilerin ceza alması için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir."

Bakan Nabi Avcı Fişlemelere Soruşturma İzni Vermedi

Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Bakan Nabi Avcı Fişlemelere Soruşturma İzni Vermedi - Son Dakika


Son Dakika

F.Bahçe'nin gündemindeki Mesut Özil'in Arsenal'deki alacaklarını istemesi transferi tıkanma noktasına getirdi Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Surel: Aşılananlarda ciddi bir yan etki görülmedi Altının kilogramı 440 bin 250 liraya yükseldi Parkta soğuktan titrerken bulunan genç adam hiçbir yardımı kabul etmedi Eski Galatasaraylı Didier Drogba'nın eşini aldattığı görüntüler ortaya çıktı Selçuk Özdağ'dan evinin önündeki saldırı sonrası ilk açıklama: Beş kişiydiler, ikisi sopalarla vururken biri silah tutuyordu Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü'den İmamoğlu'na sert sözler: Başarısızlığınızın bedelini halk ödüyor Can Yaman'ın giydiği kabanın fiyatı dudak uçuklattı