Batman Belediyesi Çocuk Odaklı Sosyal Projesini Tanıttı - Son Dakika

Batman Belediyesi Çocuk Odaklı Sosyal Projesini Tanıttı

21.07.2016 15:29
Batman Belediyesi Çocuk Odaklı Sosyal Projesini Tanıttı, System.String[]

Batman Belediyesi, başlatılan Çocuk Odaklı Toplum ve Hak Temelli Hizmet Modelinin Yaygınlaştırılması Projesi'nin eğitim çalışmalarını anlattı.

Çocuk Temelli Sosyal Hizmet Projesi devam ediyor

Batman Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Çocuklar Aynı Çatının Altında Derneği'nin (ÇAÇA) ortaklığı ile 1 Nisan 2016 tarihinde başlatılan Çocuk Odaklı Toplum ve Hak Temelli Hizmet Modelinin Yaygınlaştırılması Projesi'nin eğitim çalışmalarına ilişkin bir basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasına Batman Belediyesi Eş Başkan Vekili Hürriyet Kaytar, Eş Başkan Yardımcısı Semra Güneş, ÇAÇA Derneği Başkanı Azize Laygara, ÇAÇA Derneği Proje Saha Koordinatörü Fatma Altun, Eğitim Koordinatörü Taşkın Adıgüzel, ÇAÇA Yönetim Kurulu Üyesi Sabahat Durmaz, Sanat Atölyeleri Koordinatörü Recep Fidan, Sosyal Yardım İşleri Müdürü İrfan Yiğit, Sosyolog Faruk Akyüz, Sosyolog İhsan Çoban, Sosyolog Fidan Kaytar, Sosyolog ve Gülhan Oran katıldı.

Cudi Mahallesi Musa Anter Halk Evinde açıklama yapan Batman Belediyesi Eş Başkan Vekili Hürriyet Kaytar, "Bu proje kapsamında çocuklara yönelik atölye çalışmaları yapılmış, farkındalık yaratmak amacıyla hane ziyaretlerinde bulunulmuş, yerel yönetim çalışanlarına yönelik eğitimler verilmiş ve bu konuda gönüllü olarak çalışma yapan gençlere yönelik konuya ilişkin güçlendirici eğitimler verilmiştir" ifadelerini kullandı.

"ÇALIŞMALAR GENİŞ BİR YELPAZEDE SÜRDÜRÜLÜYOR"

Proje kapsamında geniş bir yelpazede çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Kaytar, ''Çocuklara yönelik atölyelerde 7-12 yaş gurubu çocuklara yönelik, kendini ifade etme, yaratıcılıklarını güçlendirme ve şiddet eğilimlerini azaltmaya yönelik Sanat ve Çocuk Hakları Atölyeleri düzenlenirken, aile destek programı kapsamında 150 aileye yönelik erken çocukluk dönemi ve algısı, toplumsal cinsiyet ve pozitif iletişim, şiddetin çocuk üzerindeki etkileri konularında farkındalık yaratmak amacıyla hane ziyaretleri yapılmaktadır. Bunun yanı sıra yerel yönetim çalışanlarına hak ve toplum temelli sosyal hizmet modelleri geliştirilmesi amacıyla sosyal politika atölyeleri düzenlenirken Batman Üniversite'sinin farklı bölümlerinde okuyan 30 üniversiteli genç ve proje ekibine; çocuk pedagojisi, çocuk çalışmalarındaki yaklaşım ve ilkeler, yaratıcı sanat atölyeleri, toplumsal cinsiyet ve pozitif iletişim, BM insan ve çocuk hakları, hak ve toplum temelli çalışmalar üzerine güçlendirici eğitimler verilmiştir'' şeklinde konuştu.

Batman Belediyesi Çocuk Odaklı Sosyal Projesini Tanıttı

Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Batman Belediyesi Çocuk Odaklı Sosyal Projesini Tanıttı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Altay'dan büyük hata, kurtardığı topu içeri aldı! İşte o anlar Altay'dan büyük hata, kurtardığı topu içeri aldı! İşte o anlar İlaç içip uykuya dalan kadının cansız bedeni kanepede bulundu İlaç içip uykuya dalan kadının cansız bedeni kanepede bulundu Trump'ın tedavisinde de kullanılan Trump'ın tedavisinde de kullanılan "antikor kokteyli" koronaya yakalanma oranını yüzde 81 azaltıyor Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Manisa'nın ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü, Kod-29'la işten çıkarıldı Kameralı gözlük kullanarak kadınları fuhşa sürükleyen çete çökertildi Kameralı gözlük kullanarak kadınları fuhşa sürükleyen çete çökertildi Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Mansur Yavaş, Çin Büyükelçiliği'nin bulunduğu caddenin adını değiştiriyor Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gazişehir'i 3-1'le geçti Şampiyonluk takibindeki Fenerbahçe 3 puanı kaptı! Sarı Kanarya, Gazişehir'i 3-1'le geçti Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek Gözler yarınki Kabine'ye odaklanmışken yetkili isimden dikkat çeken sözler: Çok sert tedbirler gelecek