Beü'de "Vergi Bilinci ve Gönüllü Uyum" Adlı Panel - Son Dakika

Beü'de "Vergi Bilinci ve Gönüllü Uyum" Adlı Panel

23.02.2016 17:49
Beü'de

BEÜ tarafından Vergi Haftası nedeniyle "Vergi Bilinci ve Gönüllü Uyum" adlı panel düzenlendi.

BEÜ tarafından Vergi Haftası nedeniyle "Vergi Bilinci ve Gönüllü Uyum" adlı panel düzenlendi.

Prof.Dr Arif Amirov konferans salonunda gerçekleşen panele Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Vergi Dairesi Başkanı Kazım Karaca, panelin düzenlenmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür ederek şunları söyledi: "27. Vergi haftası kapsamında panelin düzenlenmesinde katkısı olan BEÜ'ye ve vergi denetim kurulu grup başkanlığına teşekkür ediyorum. Düzenlenen panelin faydalı ve hayırlı olmasını diliyorum."

Panele Konuşmacı olarak BEÜ Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Eroğlu, BEÜ Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Cural ve Vergi Müfettişi Ulvi Cantürk Kaya katılımcılara vergi ve verginin önemi hakkında bilgiler verdi.

Panelde ilk olarak konuşan BEÜ Maliye Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Cural, mükelleflerin ödenen verginin neden verildiğini ve nereye gittiğini bilmesi gerektiğini ifade ederek "Mükellef ödemiş olduğu verginin nereye harcandığını biliyor mu? Mükelleflerin vergiyi niçin verdiğini bilmesi gerekiyor. Vergimizi kamu harcamalarımızı finansmanını sağlamak için veriyoruz. Mükellef bunun farkında mı? Eğer mükellef vergi neden verdiğini biliyorsa nereye harcandığını da sorgulayacak. İl genelinde milletvekillerinden hesabını soracak. Eğer vermiş olduğu vergi kendisine dönmezse vergi verme noktasında gönülsüz olacaktır "dedi. - ZONGULDAK

Beü'de Vergi Bilinci ve Gönüllü Uyum Adlı Panel
Beü'de Vergi Bilinci ve Gönüllü Uyum Adlı Panel
Beü'de Vergi Bilinci ve Gönüllü Uyum Adlı Panel

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Beü'de 'Vergi Bilinci ve Gönüllü Uyum' Adlı Panel - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Usta oyuncu Hikmet Karagöz, birkaç yakınının katıldığı törenle sessiz sedasız defnedildi CHP, Çakıcı'yı makamında ağırlayan Edirne Belediye Başkanı hakkında inceleme başlattı Eve giren şüpheli, Suriyeli ailenin 2 yaşındaki çocuğunu kaçırmaya çalıştı Meteoroloji 2 bölgeyi uyardı! Ege ve Marmara'da yağış bekleniyor Türk bayrağını yola serdiler, araçlar üzerinden geçti! Tepki toplayan o görüntülere soruşturma Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor