Son Dakika Haberleri: Burhaniye Belediyesinden Çiftçiye Destek

Burhaniye Belediyesinden Çiftçiye Destek

9 gün önce

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Burhaniye Belediyesi bünyesine katılan kırsal mahallelerdeki atıl arazilerin, çiftçiye destek amacıyla vatandaşa tahsis edilmesi planlanıyor.

Burhaniye Belediyesinden Çiftçiye Destek, System.String[]
 Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Burhaniye Belediyesi bünyesine katılan kırsal mahallelerdeki atıl arazilerin, çiftçiye destek amacıyla vatandaşa tahsis edilmesi planlanıyor.

Hayvancılık, sera ve meyve bahçesi yapımı amacıyla kullanılabilecek arazilerin tahsisi projesi, Mart ayında yapılacak Olağan Meclis Toplantısı'nda gündeme getirilecek.

Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye'ye bağlı farklı kırsal mahallelerde, atıl durumda yaklaşık 176 dönüm arazi bulunduğunun altını çizerek, bu projeyle çiftçinin alım gücünü yükseltmeyi ve kırsal mahallere ekonomik canlılık getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Projenin, Mart ayındaki Olağan Meclis Toplantısı'nda kabul edildiği takdirde hayata geçeceğini belirten Uysal, "Amacımız; çiftçiye ekonomik katkı sağlamak, hayvancılığı geliştirmek, kırsal mahallelerden şehre göçü önlemek ve modern hayvancılık ya da tarım uygulamalarıyla zeytine alternatif tarım ürünleri elde etmek" diye konuştu. - BALIKESİRAteist Baba, Beton Mezara Defnedildi! Tabutuna Fotoğraflar, Traş Takımı, Çakı ve Tarak Konuldu Sağlık Bakanlığı, Taşeron İşçi Sınav Konularını Yayımladı

Bir Dönem Sona Eriyor! Artık Balkona Çanak Anten Koyulamayacak İnsansız Kara Aracı ile Katmerciler'in Hisseleri Uçuşa Geçti