Son Dakika Haberleri: Çankaya Mizah Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

Çankaya Mizah Festivali İçin Geri Sayım Başladı!

8 yıl önce

"Gülme!" emrine kahkahalarla karşılık vermeye hazırlanan Çankaya Mizah Festivali için geri sayım başladı!

Çankaya Mizah Festivali İçin Geri Sayım Başladı!, System.String[]

7-10 Haziran 2012 tarihleri arasında, otoritenin "Gülme!" emrine kahkahalarla karşılık vermeye hazırlanan Çankaya Mizah Festivali için geri sayım başladı! Çankaya Belediyesi, Reklam Yaratıcıları Derneği ve Ankara Üniversitesi'nin destekleriyle gerçekleşen festival; 7 Haziran 2012, Perşembe günü karnaval yürüyüşüyle başlayarak, Ankaralılara, "stand-up"lar, tiyatrolar, sohbetler, atölyeler ve sergilerle dolu 4 gün sunacak!


Organizasyonunu Hayalgücü'nün üstlendiği Çankaya Mizah Festivali, Ankaralılara karnaval yürüyüşü, "stand-up"lar, tiyatrolar, sohbetler, atölyeler ve sergilerle dolu 4 gün sunacak. Ankara'nın çeşitli mekanlarında ve sokaklarında gerçekleşecek Çankaya Mizah Festivali; 7 Haziran 2012, Perşembe günü Konur Sokak'tan başlayıp Sakarya Caddesi Meydanı'nda sona erecek karnaval yürüyüşü ile başlayacak. Aynı gün Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenecek açılış kokteylinde, mizahımızın unutulmaz ustası Sadri Alışık'ın anısına hazırlanan "Sadri Alışık Belgeseli" konuklarla paylaşılırken, büyük ustanın filmlerinde söylediği şarkılar dinlenecek. Gece, Zeki Kayahan Coşkun'un davetlilere sunacağı stand-up gösterisiyle son bulacak.


Festival programında; Heberler ekibi, yönetmen Yüksel Aksu, "Yangın Var" filminin yönetmeni Murat Saraçoğlu, "dürüst, tarafsız, ahlaksız haber"in adresi "Zaytung" ekibi, Twitter fenomenleri Mesut Bahtiyar, Sami Hazinses ve Eski Solcu, kadın mizahçılar, Penguen dergisi ekibinden Serkan Altuniğne ve Kaan Sezyum, Leman dergisi yazar ve çizerleri, karikatür tarihçisi Turgut Çeviker ve Ateş İlyas Başsoy ile Adnan Akçay sohbetler gerçekleştirecekler.


Mehmet Esen, Yunus Günçe, İlker Gümüşoluk, Serkan Yılmaz, Cem Dinlenmiş, Mesut Süre ile Mahşer-i Cümbüş'ün "stand-up" ve gösterilerini sergileyecekleri festivalde aynı zamanda; Kaan Sezyum'un konuk olacağı "Kısmet Şov" da sahnelenecek. Çankaya Mizah Festivali kapsamında ayrıca, Türkiye'nin en önemli karikatüristlerinden Kenan Yarar ve Tayyar Özkan, performans ve söyleşiyi bir arada sunacakları özel etkinliklerde Ankaralılarla buluşacak.


Çankaya Mizah Festivali kapsamında; Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, A Salonu'nda "Mizahımızda Çizgi Tipler" adlı sergiye, C Salonu'nda Cem Dinlenmiş'in, Giriş Salonu'nda ise Necati Abacı'nın sergisine ev sahipliği yapacak. Festivalde ayrıca; Tayyar Özkan ve Faruken Bayraktare'nin "Hayvanlar Alemi" başlıklı sergileri 365 AVM'de, Cemil Cahit Yavuz'un "Leke Oyunları" sergisi Galeri Kara'da, Hasan Seçkin'in "Emek Karikatürleri" adlı sokak sergisi Yüksel Caddesi'nde, "Barış Karikatürleri" adlı karma sokak sergisi ise Sakarya Caddesi'nde mizah severlerle buluşacak. Festivalin en özel etkinlerinden biri ise, Yön Sanat Atölyesi'nin, tamamı engelli bireylerden oluşan 12 kişilik kadrosuyla ortaya çıkardığı "Azrail Blöf Yapmaz" oyunu. Teması trafik ve aşk olan oyunda, iyi ve kötü karakterlerde iki dolmuş şoförünün üzerinden trafik kurallarına uymanın önemini anlatılıyor.


7-10 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde, sokaklar da geçen seneki gibi hareketli olacak. Sakarya Caddesi ve Yüksel Caddesi'nde kurulacak sahneleri ve sokakları; Ankara Üniversitesi öğrencileri, pandomimciler, sokak oyuncuları, portre karikatürcüleri, meddahlar ve müzisyenler dolduracak. Leman ve Uykusuz dergilerinin standları ile çeşitli karikatür sanatçılarının masaları da Ankaralı mizah severleri ağırlayacak.

Haber Yayın Tarihi: 04.06.2012 03:53 Kaynak: BültenlerGalatasaray'da Mehmet Topal transferine onay çıktı!
Burası Beyoğlu değil Suriye sokakları! Sosyal medya bu görüntüyü konuşuyor Türk Hava Hakkı Platformu havası en temiz olan ilin Ardahan olduğunu açıkladı