Çin, Dış Ticareti İstikrara Kavuşturmak ve Geliştirmek İçin Önlemleri Detaylandırdı - Son Dakika

Çin, Dış Ticareti İstikrara Kavuşturmak ve Geliştirmek İçin Önlemleri Detaylandırdı

27.05.2022 02:17
Çin, Dış Ticareti İstikrara Kavuşturmak ve Geliştirmek İçin Önlemleri Detaylandırdı

BEİJİNG, 26 Mayıs (Xinhua) -- Çin, ekonomisi ile sanayi ve tedarik zincirlerini istikrarlı seviyede tutmak hedefiyle, dış ticareti dengelemek ve yükseltmek için aldığı önlemleri detaylandırdı.

BEİJİNG, 26 Mayıs (Xinhua) -- Çin, ekonomisi ile sanayi ve tedarik zincirlerini istikrarlı seviyede tutmak hedefiyle, dış ticareti dengelemek ve yükseltmek için aldığı önlemleri detaylandırdı. Çin Devlet Konseyi'nin Perşembe günü yayınladığı yönergeye göre, önemli dış ticaret kuruluşlarına yönelik hizmetler geliştirilecek ve dış ticaret kargolarına engelsiz lojistik sağlamak için önlemler alınacak. Yönergeye göre, dış ticaret işletmelerine yönelik mali ve finansal destek güçlendirilecek, sınır ötesi e-ticaretin desteklenmesi için çaba sarf edilecek. Yönergede ayrıca, çevrimiçi sergilerin, işletmelerin dış ticaret işlem hacmini artırmalarına yardım etmek için optimize edilmesi gerektiği belirtildi. Yönergeye göre, ithalatı teşvik etmek için de bir dizi yeni teşhir bölgesi geliştirilecek.

YORUMLAR
500
Çin'in Telekomünikasyon Sektörü Ocak-Mayıs Döneminde İstikrarlı Büyüme Kaydetti Çin'in Telekomünikasyon Sektörü Ocak-Mayıs Döneminde İstikrarlı Büyüme Kaydetti Çin'in Hazır Giyim Sektörü Ocak-Mayıs Döneminde Büyüme Kaydetti Çin'in Hazır Giyim Sektörü Ocak-Mayıs Döneminde Büyüme Kaydetti
Kaynak: Xinhua

Son Dakika Güncel Çin, Dış Ticareti İstikrara Kavuşturmak ve Geliştirmek İçin Önlemleri Detaylandırdı - Son Dakika

Bu haber Xinhua tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Xinhua tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Xinhua kurumudur.

Advertisement