Çorumlular Bir Araya Geldi - Son Dakika

Çorumlular Bir Araya Geldi

01.12.2012 10:07
Çorumlular Bir Araya Geldi, System.String[]

Antalya'daki Çorumlular, aralarındaki dayanışmayı güçlendirmek ve ihtiyacı olan öğrencilere burs sağlamak amacıyla bir araya geldi.

Antalya'daki Çorumlular, aralarındaki dayanışmayı güçlendirmek ve ihtiyacı olan öğrencilere burs sağlamak amacıyla bir araya geldi.

Hillside Otel'de Çorum Kültür ve Eğitim Vakfı (ÇEKVA) tarafından düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, ÇEKVA Antalya Şube Başkanı Kemal Koçak, Ahşap Geliştirme Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Söylemez, Hitit Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sait Börekçi, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Alpagot ile Çorumlu iş adamları katıldı.

ÇEKVA'nın geçen seneki faaliyetlerinin anlatıldığı sunumun ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı ve ÇEKVA kurucularından Mustafa Akaydın, kendisinin de Çorumlu olduğunu belirterek, hemşehri kültürüne çok önem verdiğini söyledi.

Akaydın, iki büyük gurura sahip olduğunu dile getirerek, bunların Antalya gibi dünyanın en güzel kentinin belediye başkanı olmak ile Çorumlu olarak belediye başkanı olmak olduğunu kaydetti.

Antalya'da yaklaşık 10 bin Çorumlu'nun yaşadığını bildiren Akaydın,

"Onlarla sık sık beraber oluyorum, bundan da gurur duyuyorum. Kendi kültürlerine sahip çıkan çok güzel insanlar" dedi.

ÇEKVA Antalya Şube Başkanı Kemal Koçak ise ÇEKVA olarak geçen sene 40 öğrenciye burs verdiklerini belirterek, amaçlarının bu sayıyı artırmak olduğunu vurguladı.

ÇEKVA'nın 2002 yılından beri faaliyet gösterdiğine dikkati çeken Koçak, maddi ve manevi katkıları ile destek sağlayan herkese teşekkür etti.

Konuşmalarının ardından ÇEKVA'ya maddi ve manevi destekte bulunanlara teşekkür plaketi verildi. Daha sonra maddi durumu sıkıntılı öğrenciler için burs toplandı.

Muhabir: Volkan Poliçe

Yayıncı: Hızır Hacısalihoğlu - ANTALYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çorumlular Bir Araya Geldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İstanbul Bahçelievler'de akılalmaz olay! Belediye ekipleri bir vatandaşın yanlışlıkla çöpe attığı altınları arıyor İsrail'de haham korona aşısıyla ilgili sözleri tartışma yarattı: Yaptırırsanız eşcinsel olursunuz Yaşlı kadına terlik fırlatıp dalga geçen bakıcı kamerada 3 yıl önce iş yerine giren araçtan kıl payı kurtulan tamirci, bu defa da halk otobüsünün kopan tekerleği nedeniyle ölümden döndü Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya gençlik fotoğrafını paylaştı, herkes Latif Doğan'a benzetti Kulisleri hareketlendiren iddia: CHP'nin HDP ile yakınlığından rahatsız olan Akşener, yeni ittifak kuruyor ABD'li sağlık yetkililerinden çok sayıda kişinin alerjik reaksiyon gösterdiği Moderna aşısı için "dağıtımı durdurun" çağrısı Türkiye'nin ürettiği SAR 9X, ABD'de '2020 Yılının En İyi Tabancası' seçildi