Demir" Adlı Tiyatro Oyununun Galası Yapıldı - Son Dakika

Demir" Adlı Tiyatro Oyununun Galası Yapıldı

19.11.2016 17:41
Demir" Adlı Tiyatro Oyununun Galası Yapıldı

Trump AVM’de galası gerçekleşen “Demir” adlı tiyatro oyunu büyük beğeni aldı.

Trump AVM'de galası gerçekleşen "Demir" adlı tiyatro oyunu büyük beğeni aldı.

Trump AVM'de galası düzenlenen "Demir" adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Geceye birçok seçkin davetli katıldı. Oyuna daha önce 'Kazasız Kul Olmaz ' ekibi adına Sanat Yönetmeni Zahrettin Çelik tarafından 'Yılın En İyi Kadın Draması Ödülü' takdim edildi.

İskoçyalı tiyatro yazarı Rona Munro'nun en çok sahnelenen oyunu 'Demir', Serkan Üstüner yönetmeliğinde, bu kez de gerçek bir anne kız olan Zeynep Özyağcılar ve Güzin Özyağcılar ile karşımıza çıktı. Bu zamana kadar gerçek anne kız olarak sahnelenmeyen oyunda sanatçılar bir ilki gerçekleştirdi. Sahnede bunu ilk kez deneyimleyen Özyağcılar, birbirlerinin tüm hareketlerini bildikleri için sahnede hiç zorlanmadıklarından ve keyifli bir oyun olduğundan bahsettiler.

Zeynep Özyağcılar'ın kurduğu Tiyatro Martı'nın sanatseverlerle buluşturduğu oyunun başrollerinde; Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay yer alıyor. Oyunun yönetmen yardımcılığını ve dramaturgluğunu Hande Ören, dekor tasarımını Cihan Asar, müziklerini ise Selimcan Yalçın gerçekleştiriyor.

15 yıl önce kocasını öldüren ve müebbet hapse mahkum olmuş bir kadınla, annesi hapse düştüğünde 11 yaşında olan, geçmişi bu travmayla silinen kızının ilk defa bir araya gelme hikayesini anlatan oyunun galasına Erdal Özyağcılar, Wilma Elles eşi Kerem Göğüş, Betül Demir, İbrahim Kendirci, İstanbul Gelişim Sanat'ın kurucusu Zahrettin Çelik gibi bir çok ünlü isim katıldı.

Ünlü isimler de oyunu çok etkileyici bulduklarını söyledi. - İSTANBUL

İSTANBUL-KEMAL KILIÇDAROĞLU: EN GEÇ 1 YIL İÇİNDE YURT SORUNUNU BİTİRECEĞİZ İSTANBUL-KEMAL KILIÇDAROĞLU: EN GEÇ 1 YIL İÇİNDE YURT SORUNUNU BİTİRECEĞİZ Bülent Kuşoğlu: 'Ankara Hızla Başkent Olmaktan Uzaklaşıyor' Bülent Kuşoğlu: 'Ankara Hızla Başkent Olmaktan Uzaklaşıyor' SMA hastası çocuklarını kaybeden aileye erken teşhis umut oldu SMA hastası çocuklarını kaybeden aileye erken teşhis umut oldu
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Demir' Adlı Tiyatro Oyununun Galası Yapıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement