Son dakika Ören haberleri, Ören son dakika, son dakika Ören

Son Dakika Ören Haberleri

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı
  16 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun'da Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da il, ilçe ve belde belediye başkan adaylarını tanıttı. Erdoğan, Giresun'un yine rekor bir oy alacağını ve sandıkları patlatacağını belirtti. Ayrıca, ilçe ve belde belediye başkan adayları da açıklandı.

 • Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Milas Batı Çevre Yolu Projesi'nin 2024 yatırım programına alındığını açıkladı
  16 Şub Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Milas Batı Çevre Yolu Projesi'nin 2024 yatırım programına alındığını açıkladı

  Cumhur İttifakı'nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Aydın Ayaydın, Milas'ın girişinden çıkışına kadar devam edecek Milas Batı Çevre Yolu Projesi'nin hazırlanarak 2024 yatırım programına alındığını belirtti. Ayaydın, göreve gelir gelmez bu projenin bir an önce başlaması için çaba göstereceğini söyledi. Ayrıca, Ayaydın köylerde sosyal donatı ve taziye evleri kurmayı planladığını ve Milas'ın trafik sorununu çözmek için Milas Batı Çevre Yolu Projesi'nin ödeneğinin imzalandığını ifade etti.

 • Kemalpaşa'da 5. kütüphane açıldı
  09 Şub Kemalpaşa'da 5. kütüphane açıldı

  Kemalpaşa Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kent Konseyi ve İzmir Kitap Gönüllüleri iş birliğiyle Yukarıkızılca Mahallesi'nde 5. kütüphane açıldı. 6.000 adet kitabın yer aldığı kütüphane, Kemalpaşa Belediyesi'ne ait hizmet binasında faaliyete geçti.

 • Kemalpaşa Belediyesi, Kreş Projesiyle Ailelere Destek Oluyor
  20 Oca Kemalpaşa Belediyesi, Kreş Projesiyle Ailelere Destek Oluyor

  Kemalpaşa Belediyesi, çalışan ve gelir düzeyi düşük ailelere destek olmak için 6. Gündüz Bakımevi'ni Bağyurdu Mahallesi'nde hizmete açtı. Kreşte çocuklara ingilizce, jimnastik, satranç gibi aktiviteler sunulurken, Montessori ve Gems eğitim yaklaşımları benimseniyor.

 • Burhaniye'de yağmur sonrası temizlik çalışması başlatıldı
  17 Oca Burhaniye'de yağmur sonrası temizlik çalışması başlatıldı

  Burhaniye ilçesinde önceki gece yaşanan şiddetli yağmur sonrası Karınca Deresi'nin taşma noktasına gelen ağaç, dal ve kök parçaları ile plastik atıklar, belediye ekipleri tarafından temizlenmeye başlandı. Toplanan ağaç ve dal parçaları kışlık yakacak olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak.

 • Ören Plajı'nda Yağmur Sonrası Temizlik Çalışması
  17 Oca Ören Plajı'nda Yağmur Sonrası Temizlik Çalışması

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde önceki gece yaşanan şiddetli yağmur sonrası Karınca Deresi'nin taşmasıyla Ören Plajı çöplüğe döndü. Belediye ekipleri tarafından başlatılan temizlik çalışmasıyla toplanan ağaç ve dal parçaları kışlık yakacak olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak.

 • Balıkesir'de selin ardından plajlar temizleniyor
  17 Oca Balıkesir'de selin ardından plajlar temizleniyor

  Burhaniye ilçesinde, önceki gece yaşanan yağmur sırasında Karınca deresinin Ören Plajına getirdiği odunlar ve çöplerin temizlenmesine başlandı. Ören Plajı selin getirdiği odunlarla dolarken, bazı vatandaşlar kışlık ihtiyaçları için odun topladı. Belediye ekipleri de makinelerle plajları temizlemeye başladı. Selin getirdiği ağaç parçaları ve plastik atıklar plajlarda birikmişken, Belediye ekipleri tarafından temizlenerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

 • Burhaniye'de Sağanak ve Lodos Sonrası Ören Plajı Temizleniyor
  17 Oca Burhaniye'de Sağanak ve Lodos Sonrası Ören Plajı Temizleniyor

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde etkili olan sağanak ve kuvvetli lodos sonrası Ören Plajı'na dalgaların biriktirdiği ağaç parçaları, yosun ve diğer atıklar temizlenmeye başlandı. Burhaniye Belediyesi ekipleri, traktör ve iş makineleriyle odun ve diğer atıkları toplayarak katı atık toplama depolarına götürüyor. Toplanan odunlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

 • Yağmur ve sel Balıkesir'in plajlarını çöplüğe çevirdi
  16 Oca Yağmur ve sel Balıkesir'in plajlarını çöplüğe çevirdi

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde gece boyu süren yağmur ve Karınca Deresi'nin taşması sonucu plajlar çöplüğe döndü. Vatandaşlar, denizlerin temiz tutulması çağrısında bulundu.

 • Karınca Deresi'nin taşıdığı atıklar Ören Plajı'nı çöplüğe çevirdi
  16 Oca Karınca Deresi'nin taşıdığı atıklar Ören Plajı'nı çöplüğe çevirdi

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde gece boyu süren yağmur sonucu Karınca Deresi taşma noktasına geldi. Derenin getirdiği ağaç, dal, kök parçaları ve plastik atıklar Ören Plajı'nı çöplüğe çevirdi. Sahile gelenler kirliliğe tepki göstererek, denizlerin ve akarsuların temiz tutulması çağrısında bulundu.

 • Karınca Deresi'nin taşıdığı atıklar Ören Plajı'nı çöplüğe çevirdi
  16 Oca Karınca Deresi'nin taşıdığı atıklar Ören Plajı'nı çöplüğe çevirdi

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde gece boyu süren yağmur sonucu Karınca Deresi'nin taşıdığı ağaç, dal, kök parçaları ve plastik atıklar Ören Plajı'nı çöplüğe dönüştürdü. Sahile gelenler kirliliğe tepki göstererek, denizlerin ve akarsuların temiz tutulması çağrısında bulundu.

 • Yüksekova'da Kayaklı Koşu Milli Takımı Seçmeleri Başladı
  10 Oca Yüksekova'da Kayaklı Koşu Milli Takımı Seçmeleri Başladı

  Türkiye'nin farklı illerinden gelen 18 sporcu, Yüksekova ilçesindeki yeni yapılan pistte milli takım seçmelerine katılıyor. Sporcular, ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı elde etmeyi hedefliyor.

 • Eynesil'de Pancar Çorbası Şenliği Düzenlendi
  10 Oca Eynesil'de Pancar Çorbası Şenliği Düzenlendi

  Eynesil'in Ören beldesinde gerçekleştirilen 'Pancar Çorbası Şenliği' etkinliğinde, karalahana çorbasının dünya mutfağından otantik yemek tariflerinin paylaşıldığı bir platformda yayımlanan 'dünyanın en kötü yemekleri' listesine tepki gösterildi. Etkinliğe, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 • Burhaniye'de Yağışlar Çiftçileri ve Çobanları Sevindirdi
  08 Oca Burhaniye'de Yağışlar Çiftçileri ve Çobanları Sevindirdi

  Burhaniye ilçesindeki yaklaşık iki aylık yağışlar, çiftçilerin ve çobanların sevincini artırdı. Yağmurdan sonra çiftçiler ekim işlerine devam ederken, meralarda bol miktarda çimen çıkması çobanları mutlu etti. Koyunlarını anlatan Lütfü Buyraz, hayvanların çimenlerle beslendiğini ve bu yılın çok iyi geçtiğini belirtti. Buyraz, hayvancılığın güzel bir uğraş olduğunu ve herkese tavsiye ettiğini söyledi.

 • Edremit Körfezi'nde Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi
  08 Oca Edremit Körfezi'nde Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

  Balıkesir'in Edremit Körfezi'nde dünden beri devam eden fırtına nedeniyle deniz suyu yollara taştı. 5 adet yük gemisi de fırtına nedeniyle Edremit Körfezine sığındı. Belediye işçileri ve iş makineleri önlem alarak olumsuz etkileri azaltmaya çalıştı.

 • Ören Camii İmamı Çorba Geleneğini Sürdürüyor
  22 Ara Ören Camii İmamı Çorba Geleneğini Sürdürüyor

  Burhaniye ilçesindeki Ören Camii İmamı Kadir Özdemir, her ay sabah namazı cemaatine çorba ikramında bulunarak takdir topluyor. Özdemir'in çalışkanlığı ve güler yüzü cemaatin sevgisini kazanıyor.

 • Burhaniye'de Aşırı Yağış ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi
  29 Kas Burhaniye'de Aşırı Yağış ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

  Burhaniye ilçesinde yaşanan aşırı yağış ve fırtına sonucunda sel suları denizi bulandırdı ve caddeyi göle çevirdi. Belediye ekipleri temizlik çalışmalarına başlarken, vatandaşlar da denizin getirdiği malzemeleri topladı.

 • Çorum Valisi: Çorum'un potansiyeli ekonomiye büyük katkı sağlayacak
  28 Kas Çorum Valisi: Çorum'un potansiyeli ekonomiye büyük katkı sağlayacak

  Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Çorum'un coğrafi yapısı, konumu ve girişimci insan kaynağıyla büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, bu potansiyelin harekete geçirilmesinin il ve ülke ekonomisinin gelişmesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

 • Balıkesir'de fırtına: Yazlıklar su bastı, elektrikler kesildi
  26 Kas Balıkesir'de fırtına: Yazlıklar su bastı, elektrikler kesildi

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde dün gece yaşanan fırtına sonucunda deniz kabardı, sokaklar suyla doldu. Bazı yazlıklar su altında kalırken, elektrikler kesildi.

 • Edremit Körfezi'nde Tatilciler Sahillere Akın Etti
  16 Kas Edremit Körfezi'nde Tatilciler Sahillere Akın Etti

  Okulların bir haftalık tatiliyle birlikte Edremit Körfezi'nde hareketlilik yaşandı. Vatandaşlar güzel havayı fırsat bilerek sahillere akın etti ve denize girdi. Deniz sıcaklığının sezonu aratmadığını belirten tatilciler, keyifli bir gün geçirdi.

 • Yüksekova'da kayaklı koşuyla tanışan gençler başarıya koşuyor
  11 Kas Yüksekova'da kayaklı koşuyla tanışan gençler başarıya koşuyor

  HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde 12 yaşında kayaklı koşuyla tanıştıktan sonra imkansızlıklara rağmen zor şartlarda hazırlanarak yarışmalara katılan, Avrupa, Balkan ve uluslararası şampiyonalarda başaralar elde eden Fikret Ören (54), yaşadığı ilçede yaklaşık 20 yıldır milli takım antrenörü olarak sporcu yetiştiriyor. Yüksekovalı genç sporcular, bu yıl Türkiye Kayak Federasyonu tarafından, 17-19 Mart tarihleri arasında Bolu'da düzenlenen Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası'ndan 33 madalya ile döndü. İlçe, 8- 10 Mayıs tarihlerinde ise Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yaptı. Yüksekovalı sporcular, 19 şehirden 263 sporcunun katıldığı bu şampiyonada, genç kızlarda 2 bin 500 metre, erkeklerde ise 5 bin metre serbest stil dalında birincilik ödülü aldı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Antalya'da Kazı Çalışmalarını İnceledi
  08 Kas Kültür ve Turizm Bakanı Antalya'da Kazı Çalışmalarını İnceledi

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da Olimpos ve Phaselis antik kentlerinde kazı çalışmalarını inceledi. Bakan Ersoy, ayrıca 2 milyar liralık yatırımla inşaatı devam eden Kemer Atık Su Arıtma Tesisi'ni gezdi. Antalya'nın turist sayısında rekor kırdığını belirten Bakan Ersoy, Türkiye'nin ören yerlerindeki kazı çalışmalarının dünyada rekora imza attığını söyledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Antalya'ya 2023'te rekor sayıda turist gelecek
  07 Kas Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Antalya'ya 2023'te rekor sayıda turist gelecek

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın Türkiye'nin en önemli turizm kapılarından biri olduğunu belirterek, 2023 yılında rekor sayıda turistin Antalya'ya geleceğini söyledi. Bakan Ersoy ayrıca, Türkiye'nin ören yerlerinde ve kazı noktalarında dünyada rekora imza attığını ifade etti.

 • Bakan Ersoy, Antalya'da atık su arıtma tesisi inşaatını inceledi Açıklaması
  07 Kas Bakan Ersoy, Antalya'da atık su arıtma tesisi inşaatını inceledi Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'de geçen yıl rekor sayıda kazı yapıldığını belirterek, "Bu yıl da 650 noktayı geçtik. Yıl sonunda 700 noktayı geçmiş olacağız. Türkiye artık dünyada en çok, en etkili ve yoğun şekilde kazı yapan ülke konumuna geldi.

 • Konak 100. Yıl Gururunu Tarihi Agora'da Düzenlenen Konserle Yaşadı
  28 Eki Konak 100. Yıl Gururunu Tarihi Agora'da Düzenlenen Konserle Yaşadı

  Konak Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında tarihi Agora Ören Yeri’nde düzenlediği 100’üncü yıl konserinde konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Demokrasinin, çağdaş hukukun, eşit birey olmanın, özgürlüğün ve barışın güvencesi Cumhuriyet’imize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Cumhuriyet bizim için vazgeçilmezdir, Cumhuriyet Atatürk’tür. Sonsuza kadar Cumhuriyet, Sonsuza kadar Mustafa Kemal Atatürk!” dedi. CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan da “Ortak değerimiz Cumhuriyet’i, ikinci yüzyılında demokrasiyle taçlandırmak zorundayız. Demokrasi ekmek gibidir, su gibidir ve Cumhuriyet’le birlikte olduğunda çok daha kıymetli olacaktır” ifadelerini kullandı.

 • Burhaniye'de Cumhuriyetin 100. Yılında Bisiklet Turu
  25 Eki Burhaniye'de Cumhuriyetin 100. Yılında Bisiklet Turu

  Burhaniye ilçesinde, Cumhuriyet'in 100. yılında düzenlenen etkinlikler kapsamında 100 bisikletli ile bisiklet turu yapıldı. Tur, Atatürk Spor Salonu'nun önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi. Bisikletçilerin yanı sıra Edremit ve Ayvalık'tan da katılım oldu. Tur sırasında trafik polisleri eskortluk yaptı ve Cumhuriyet Meydanı'nda saygı duruşu yapıldı. Etkinliği düzenleyenler, bisiklet sürmeyi teşvik etmek ve Cumhuriyetin 100. yılını kutlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti. Katılımcılar, bisiklet sürmenin sağlık, çevre koruma ve medeniyet açısından önemine vurgu yaptılar.

 • Elektrik direğine çarpan otomobilin sürücüsü gönüllü müezzin yaşamını yitirdi
  22 Eki Elektrik direğine çarpan otomobilin sürücüsü gönüllü müezzin yaşamını yitirdi

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde gönüllü müezzinlik yapan Bakır Aktürk, kullandığı otomobilin elektrik direğine çarpması sonucu hayatını kaybetti. Aktürk, müezzinlik yaptığı camide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Balıkesir'de Havanın Sıcaklığı Plajlara Akın Ettirdi
  21 Eki Balıkesir'de Havanın Sıcaklığı Plajlara Akın Ettirdi

  Balıkesir'de havanın mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği hafta sonunda Edremit Körfezi'nde denize girenler, yazdan kalma günlerin keyfini çıkardı.

 • Manisa Demirci'de Bilim Şenliği Başladı
  19 Eki Manisa Demirci'de Bilim Şenliği Başladı

  Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen Bilim Şenliği, 115 etkinlikle başladı. Şenlikte atölye çalışmaları, söyleşiler ve uygulamalar yer alıyor.

 • Burhaniye'de Sabah Namazı Buluşmaları Devam Ediyor
  15 Eki Burhaniye'de Sabah Namazı Buluşmaları Devam Ediyor

  Burhaniye ilçesinde, Müftülüğün 3 yıl önce başlattığı ve yaz aylarında ara verilen Sabah Namazı Buluşmalarının bu yılki bölümü başladı. Buluşmaların üçüncüsü Ören Camii'nde yapıldı. Müftü Mustafa Ali Işık, cemaate sabah namazını kıldırdı ve Filistinli Müslümanlar için dua etti. Etkinlik sonrasında cami cemaati tarafından çorba ikramı yapıldı. Katılımcılar teşekkür edildi ve birliğin devamı dileğinde bulunuldu.

 • Plaj Voleybolu Avrupa Kupası Başladı
  06 Eki Plaj Voleybolu Avrupa Kupası Başladı

  Burhaniye ilçesi, Avrupa Voleybol Konfederasyonu'nun düzenlediği Plaj Voleybolu Avrupa Kupası'na ev sahipliği yapıyor. 11 ülkeden 40 takımın katıldığı organizasyon, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin iş birliğiyle Ören Plajı'nda gerçekleşiyor. Karşılaşmalar pazar günü final maçlarıyla sona erecek.

 • Aslanapa Örenköy Ortaokulunda Mevlid-i Nebi programı
  02 Eki Aslanapa Örenköy Ortaokulunda Mevlid-i Nebi programı

  Aslanapa İlçe Müftülüğünce Örenköy Ortaokulunda Mevlid-i Nebi programı gerçekleştirildi.

 • Yenice'deki Öğrencilerle Buluşan Polisler, Umut Hep Var Projesiyle Mesleği Tanıttı
  30 Eyl Yenice'deki Öğrencilerle Buluşan Polisler, Umut Hep Var Projesiyle Mesleği Tanıttı

  İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü personeli, Yenice'deki okullarda eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında düzenlenen etkinlikte, polislik mesleği tanıtıldı ve polisin görevleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca, Yenice Anadolu Lisesinde öğrencilerle kitap okuma etkinliği düzenlendi. Program sonrasında Yenice Kaymakamı da ziyaret edildi.

 • Gazeteciler Turgay Güler ve Gaffar Yakınca Demirci'de konferans verdi
  29 Eyl Gazeteciler Turgay Güler ve Gaffar Yakınca Demirci'de konferans verdi

  Manisa'nın Demirci ilçesinde düzenlenen 'Türkiye Yüzyılı' konulu konferansa gazeteciler Turgay Güler ve Gaffar Yakınca katıldı. Konferansa Demirci Kaymakamı, Belediye Başkanı ve yerel halk da katıldı. Konferans sonunda gazetecilere tablo hediye edildi.

 • AK Parti Düzce İl Başkanı, istifa eden ilçe başkanlarına teşekkür etti
  22 Eyl AK Parti Düzce İl Başkanı, istifa eden ilçe başkanlarına teşekkür etti

  AK Parti Düzce İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, aday adaylığı için istifasını sunan Akçakoca, Çilimli, Gümüşova ve Merkez ilçe başkanlarına, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için istişare ve değerlendirmelerin sürdüğü AK Parti'de 4 ilçede değişim sürecine girildi. Aday adaylık başvurusunda bulunmak üzere istifalarını sunan Akçakoca, Çilimli, Gümüşova ve Merkez ilçe başkanlarının istifalarını alan Şengüloğlu, üstlendikleri görevler ve katkıları için teşekkür etti.

 • Burhaniye'de düğünde keşkek dövme geleneği yaşatılıyor
  18 Eyl Burhaniye'de düğünde keşkek dövme geleneği yaşatılıyor

  Burhaniye ilçesinde sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte düğünler artarken, keşkek dövme geleneği de devam ediyor. Geriş Mahallesinde düzenlenen düğünde, Necat ve Şennur Duyar çiftinin kızları Zehra Duyar için keşkek dövme merasimi yapıldı. Davul ve klarnet eşliğinde gençler tarafından dövülen keşkek, yüzlerce davetliye ikram edildi. Düğüne katılan siyasetçiler de keşkek döverek genç çifte mutluluklar diledi.

 • Balıkesir'de Lokma Geleneği Vatandaşların İlgisini Çekiyor
  17 Eyl Balıkesir'de Lokma Geleneği Vatandaşların İlgisini Çekiyor

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen lokma hayrı, vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. Astsubay emeklisi Hüseyin Taşkın'ın annesi, babası ve eşi için düzenlediği hayıra yüzlerce vatandaş katıldı. Lokma geleneği, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirmek amacıyla önemli bir etkinlik olarak görülüyor.

 • Balıkesir, Plaj Voleybolu Avrupa Kupası'na ev sahipliği yapacak
  11 Eyl Balıkesir, Plaj Voleybolu Avrupa Kupası'na ev sahipliği yapacak

  Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenecek olan Plaj Voleybolu Avrupa Kupası, Balıkesir'de gerçekleştirilecek. Kadınlar ve erkekler kategorisinde toplam 16 ülkenin katılacağı organizasyonda şampiyon olan ülkeler 5 bin avro para ödülü kazanacak.

 • Gediz'de Toplum Yararına Programı (TYP) İçin Kura Çekimi Yapıldı
  08 Eyl Gediz'de Toplum Yararına Programı (TYP) İçin Kura Çekimi Yapıldı

  Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında çalışacak personel, kura ile belirlendi. Gediz Halk Eğitimi Merkezi'nde noter huzurunda gerçekleştirilen kura sonucunda, 20 temizlik personeli belirlendi. İsimleri belirlenen çalışanlar, 11 Eylül tarihinde işbaşı yapacaklar.

 • Narlıdere Belediyesi Güçlü Kadınlar Tiyatro Grubu Burhaniye'de sahne aldı
  06 Eyl Narlıdere Belediyesi Güçlü Kadınlar Tiyatro Grubu Burhaniye'de sahne aldı

  Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi Güçlü Kadınlar Tiyatro Grubu, Burhaniye Ören'de Çantadaki Sır isimli oyunu sahneledi. Oyun, Cumhuriyetimizin 100.yılına ve Anadolu kadının gücüne vurgu yapmaktadır.

 • Burhaniye'de Emekli Komutanlar Buluştu
  01 Eyl Burhaniye'de Emekli Komutanlar Buluştu

  Burhaniye ilçesinde, 1980 yılında Kara Harp Okulunu bitiren emekli komutanlar, Ören'de bir araya gelerek eski günleri yad etti. Emekli subaylar, organize edilen yemekte bir araya gelerek unutulmaz bir gün yaşadı.

 • Burhaniye'de Emekli Subaylar Buluştu
  31 Ağu Burhaniye'de Emekli Subaylar Buluştu

  Burhaniye ilçesinde yaşayan emekli subaylar, bir araya gelerek unutulmaz bir gün geçirdi. Programda Taylıeli Mahallesinde buluşma kararı alındı.

 • Balıkesir'de Sünnet Şenliği İlgi Gördü
  21 Ağu Balıkesir'de Sünnet Şenliği İlgi Gördü

  Burhaniye ilçesinde düzenlenen 33. Turizm Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleştirilen Sünnet Şenliği büyük ilgi gördü. Şenlikte 36 çocuk erkekliğe adım atarken, çocuklar ve veliler keyifli bir gün geçirdi. Sünnet çocukları palyaçolar eşliğinde eğlendi, din görevlileri mevlit ve ilahiler okudu. Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, çocuklara altın ve kitap hediye ederek aileleri tebrik etti.

 • Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali Sona Erdi
  21 Ağu Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali Sona Erdi

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen 33. Burhaniye Ören Turizm Kültür ve Sanat Festivali, beş gün süren etkinliklerle sona erdi. Festivalde kültür, sanat, edebiyat ve çocuk etkinlikleri gerçekleştirildi. Ayrıca, '2023 UNESCO Aşık Veysel Yılı' kapsamında özel bir program düzenlendi ve Cengiz Özkan Aşık Veysel türkülerini seslendirdi. Festivalde ayrıca sünnet şöleni, tiyatro oyunları, satranç ve trap turnuvaları gibi etkinlikler de yer aldı.

 • Kağıt İpten Çanta ve Şapka Örerek İki Çocuğunu Üniversitede Okutuyor
  21 Ağu Kağıt İpten Çanta ve Şapka Örerek İki Çocuğunu Üniversitede Okutuyor

  Burhaniye ilçesinde yaşayan Semiha Yener, kağıt iplerden ördüğü çanta ve şapkaları satarak iki çocuğunu üniversitede okutuyor. Yener, örgü işini başkalarına da öğretmeye hazır olduğunu belirtti. Çantaların geliriyle çocuklarına katkıda bulunduğunu söyleyen Yener, herkese yardıma açık olduklarını ifade etti.

 • Balıkesirli çift su kabaklarından hayvan figürleri yapıyor
  19 Ağu Balıkesirli çift su kabaklarından hayvan figürleri yapıyor

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Cevdet ve Hesna Ekmekçi çiftinin su kabağından yaptığı hayvan figürleri Ören Meydanı'nda görücüye çıktı. 33. Turizm Kültür ve Sanat Festivali'nde, hazırladığı filden kaplumbağaya kadar çeşitli hayvan figürleri sergileyen 3 çocuklu Ekmekçi çifti, açtıkları kurslarda da çok sayıda insana da faydalı oluyor.

 • Balıkesir'de Su Kabağından Yapılan Hayvan Figürleri Sergilendi
  19 Ağu Balıkesir'de Su Kabağından Yapılan Hayvan Figürleri Sergilendi

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, Cevdet ve Hesna Ekmekçi çiftinin su kabağından yaptığı hayvan figürleri Ören Meydanı'nda görücüye çıktı. Ekmekçi çifti, açtıkları kurslarda da çok sayıda insana faydalı oluyor.

 • Balıkesir Üniversitesi ADRA'FEST Festivaline Ev Sahipliği Yapıyor
  19 Ağu Balıkesir Üniversitesi ADRA'FEST Festivaline Ev Sahipliği Yapıyor

  Balıkesir Üniversitesi, ADRA'FEST Festival Akademi Adramytteion Klasik Müzik Konserleri Oda Müziği ve Orkestra Kampına ev sahipliği yapıyor. Festival, Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Balıkesir Kent Konseyi, Burhaniye Belediyesi, CAKA ve Adramytteion Araştırmaları gibi kurumların desteğiyle gerçekleştiriliyor. Festival kapsamında konserler, panel etkinlikleri ve gala yemeği düzenleniyor. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, festivalin Oda Müziği Konseri ve gala yemeğine katıldı. Festival, dünyaca ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın'ın sanat yönetmenliğinde gerçekleştiriliyor.

 • 33. Burhaniye Ören Turizm, Kültür ve Sanat Festivali'nde Sefo Sahne Aldı
  18 Ağu 33. Burhaniye Ören Turizm, Kültür ve Sanat Festivali'nde Sefo Sahne Aldı

  Bu yıl 33. kez düzenlenen Burhaniye Ören Turizm, Kültür ve Sanat Festivali'nde ünlü rap sanatçısı Sefo, on binlerce kişi tarafından izlendi. Festival kapsamında Troya dans grubu, sergi ve stantlar, Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin'in şiir dinletileri, Grup Nostalji ve Celo Boluz'un dinletileri yer aldı. Ayrıca Hande Yener, Haluk Levent, Melek Mosso gibi ünlü şarkıcıların konserleri ve Adamlar, Yaşlı Amca gibi grupların konserleri düzenlendi. Sefo'nun yüksek performansıyla gerçekleşen konser, festivalin coşkusunu artırdı. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Sefo'ya plaket ve yöresel ürünlerden oluşan hediye paketini takdim etti.

 • Burhaniye'de 33. Turizm Kültür ve Sanat Festivali Törenle Başladı
  17 Ağu Burhaniye'de 33. Turizm Kültür ve Sanat Festivali Törenle Başladı

  Burhaniye ilçesinde düzenlenen 33. Turizm Kültür ve Sanat Festivali, törenle başladı. Festivalin açılış töreninde konuşmalar yapıldı ve gösteriler gerçekleştirildi. Festivalde konserler, söyleşi programları ve tiyatro etkinlikleri de yer alacak.

 • Ünlü hocalar eşliğinde konsere hazırlanıyorlar
  16 Ağu Ünlü hocalar eşliğinde konsere hazırlanıyorlar

  Burhaniye ilçesinde, Adramytteion Festivali devam ederken, gençler ünlü hocaların eşliğinde konserlere hazırlanıyor. Balıkesir Üniversitesi'nden Doç. Dr. Hakan Okay'ın koordinatörlüğünde gerçekleşen festivalde, gençler gün boyu çalışıp akşamları konser veriyorlar. Gençler, orkestralarda yer almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtiyorlar.

 • Balıkesir'de antik mekandaki konser ilgi gördü
  15 Ağu Balıkesir'de antik mekandaki konser ilgi gördü

  Burhaniye ilçesinde, Antik Adramyytteion kazıları devam ederken, düzenlenen Adramytteion Festivali'nin ilk konseri de kazı alanında yapıldı. Sanat Yönetmenliğini Cihat Aşkın'ın yaptığı konseri yüzlerce vatandaş izledi.

 • Adramytteion Festivali Kazı Alanında Başladı
  14 Ağu Adramytteion Festivali Kazı Alanında Başladı

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde düzenlenen Adramytteion Festivali'nin ilk konseri, kazı alanında gerçekleştirildi. Sanat Yönetmeni Cihat Aşkın'ın yönettiği keman konseri, yüzlerce vatandaş tarafından ilgiyle izlendi. Festivalde bir hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

 • Burhaniye'de Yaz Kur'an Kursları Tamamlandı, İlk Hatim Cemiyeti Ören Camisi'nde Yapıldı
  12 Ağu Burhaniye'de Yaz Kur'an Kursları Tamamlandı, İlk Hatim Cemiyeti Ören Camisi'nde Yapıldı

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, camilerde başlayan Yaz Kur'an Kursları tamamlandı. İlçenin ilk hatim cemiyeti de Ören Camisi'nde gerçekleştirildi. Hatim yapan Mustafa Berat Öztürk ile ikizi Ahmet İhsan Öztürk için dua edildi. Ayrıca, Yaz Kur'an Kurslarına katılan çocuklar, sezon boyunca çeşitli ikramlarla desteklendi.

 • Balıkesir'deki Tarihi Meşe Ağaçları Bakıma Alındı
  11 Ağu Balıkesir'deki Tarihi Meşe Ağaçları Bakıma Alındı

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesindeki tarihi meşe ağaçları, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından bakıma alındı. Ören Mahallesi'nde çalışmaya başlayan rehabilitasyon ekibi, ağaçların budamasını yaparken hastalıklı kısımlarını da tedavi ediyor. Çalışmanın bir ay süreceği belirtilirken, bölge halkı ve turistler bu uygulamadan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

 • Yıldızlar Ligi Çeyrek Final Müsabakaları Burhaniye'de Başladı
  07 Ağu Yıldızlar Ligi Çeyrek Final Müsabakaları Burhaniye'de Başladı

  Burhaniye Atatürk Spor Salonu'nda, Ege ve Marmara bölgelerinden 12 ilin katılımıyla düzenlenen Yıldızlar Ligi Çeyrek Final Müsabakaları başladı. Bu önemli organizasyon, Osman Bayraktar Yıldızlar Ligi'nin çeyrek final ayağını kapsamaktadır. Açılış müsabakasına Burhaniye Belediye Başkan Yardımcısı, Spor Şube Müdürü, İlçe Spor Müdürü ve Basketbol Federasyon Temsilcisi katıldı. Müsabakalar üç gün boyunca devam edecek ve genç yetenekler, kendi potansiyellerini sergileme fırsatı bulacaklar.

 • AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Harran Ören Yerinde Kazı ve Restorasyon Çalışmalarını İnceledi
  05 Ağu AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Harran Ören Yerinde Kazı ve Restorasyon Çalışmalarını İnceledi

  AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Harran'da devam eden kazı ve restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Yazmacı, Harran Kale Sarayı, Ulu Cami, Harran Medresesi ve Harran Kilisesi'ni ziyaret ederek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Harran Kazı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Önal ve ekibi tarafından aydınlatılan Yazmacı, çalışmalarda emeği geçen arkeoloji ekibine başarılar diledi.

 • Akbelen'de Deniz Gümüşel Hakkında Verilen 'Milas'a Girme Yasağı' Kararına İtiraz Dilekçesinden: 'Tek Bir Direnişçi, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri...
  03 Ağu Akbelen'de Deniz Gümüşel Hakkında Verilen "Milas'a Girme Yasağı" Kararına İtiraz Dilekçesinden: "Tek Bir Direnişçi, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri...

  Akbelen'de ağaçların kesilmesine karşı direnirken gözaltına alınıp, adli kontrol kararı ile serbest bırakılan çevreci Deniz Gümüşel, hakkında verilen "Milas sınırları içine girmeme" kararına itiraz etti. Çevrecilerin ve köylülerin 11 gündür yaşadıklarının sıralandığı itiraz dilekçesinde; “Tüm bu süreç boyunca (Milas Ören kara yolunun trafiğe kapatılması sureti ile yapılan protestolar dahil) 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na aykırılıktan tek bir işlem yapılmamış, tek bir direnişçi bu suç yönünden soruşturulmamış ve 2911’e aykırılık iddiası ile ilgili soruşturma da açılmamıştır. Bu itibarla direniş alanında yürütülen eylem ve etkinliklerin barışçıl yöntemlerle gerçekleştiği, yasaya uygun bir şekilde hak kullanımı kapsamında olduğunun kolluk ve Milas Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da kabulünde olduğu açıktır. İtiraz konumuz bakımından cevaplandırılması zorunlu olan sorun ise direniş alanında gerçekleşen eylem ve etkinliklerin 2911 sayılı yasaya aykırılığı iddia dahi olunmadığına göre kolluk görevlileri bu etkinliklere neden ısrarla onlarca kez müdahale etmektedirler” ifadelerine yer verildi.

 • Burhaniye'de Polislerin Bilgilendirme Çalışmaları Takdir Topladı
  26 Tem Burhaniye'de Polislerin Bilgilendirme Çalışmaları Takdir Topladı

  Burhaniye ilçesinde düzenlenen Aromaterapi Festivali ve Kitap Fuarı'na ev sahipliği yaparken, polisler binlerce vatandaşı bilgilendirdi. Ayrıca, Ören Turizm, Kültür ve Sanat Festivali için de hazırlıklar devam ediyor. Polislerin çalışmaları takdir topladı.

 • Burhaniye 4. Kitap Fuarı Son Buldu
  24 Tem Burhaniye 4. Kitap Fuarı Son Buldu

  Burhaniye Belediyesi tarafından düzenlenen ve ülkenin önde gelen yazar, sanatçı ve akademisyenlerinin de içinde olduğu 121 konuk ve 33 yerel yazarın katıldığı 89 yayınevinin stant açtığı Burhaniye 4. Kitap Fuarı görkemli bir törenle son buldu. Fuar, Türkan Şoray'ın katılımıyla açıldı ve sanatçılar, edebiyatçılar ve müzisyenlerin etkinlikleriyle renklendi. Fuar, binlerce ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti ve belediye çalışanlarına teşekkür edildi.

 • Tarihçi-Yazar Mehmet Bicik, Burhaniye 4. Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştu
  23 Tem Tarihçi-Yazar Mehmet Bicik, Burhaniye 4. Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştu

  Burhaniye ilesinde, Şehit Hasan Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni, Tarihçi-Yazar Mehmet Bicik, Burhaniye 4. Kitap Fuarı çerçevede okurlarıyla buluştu. Bicik, kitapseverlerle bir araya gelerek yazmaya devam ettiğini söyledi. Fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Bicik, imza gününe katılan arkadaşlarına ve okurlarına teşekkür etti.

 • 60 Yaşındaki Futbol Severin Forma Koleksiyonu İlgi Görüyor
  19 Tem 60 Yaşındaki Futbol Severin Forma Koleksiyonu İlgi Görüyor

  Burhaniye ilçesinde yaşayan 60 yaşındaki Mehmet Yücel'in işyerinde oluşturduğu forma koleksiyonu dikkat çekiyor. Yücel, gençliğinde futbol oynadığı takımların formalarını biriktirerek çocuklarına ve torunlarına bırakmayı hedefliyor.

 • Rahvan at yarışlarında çeyrek final heyecanı
  10 Tem Rahvan at yarışlarında çeyrek final heyecanı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin farklı bölgelerinden 150 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Rahvan At Yarışları'nda çeyrek final heyecanı yaşandı. Yarışlar, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile Bursa Rahvan ve Yarış Atı Binicileri Spor Kulübü Derneği işbirliğiyle düzenlendi. Dereceye giren atlar, 2023 yılı Türkiye Rahvan Binicilik Şampiyonası'na katılma hakkı elde etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, atlı sporların Türk kültürünün önemli bir parçası olduğunu vurgulayarak gençlerin bu sporlara teşvik edilmesinin önemli olduğunu belirtti. Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Başkanı Zübeyir Bekiroğlu ise Bursa'nın ata sporlarının başkenti olma yolunda ilerlediğini söyledi.

 • Balıkesir'de 4. Aromaterapi Şenliği Başladı
  06 Tem Balıkesir'de 4. Aromaterapi Şenliği Başladı

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Burhaniye'de düzenlenen 4. Aromaterapi Şenliği başladı. Festival kapsamında kortej yürüyüşü düzenlendi ve renkli figürlerin gösteri sunduğu etkinlikte vatandaşlar eğlenceli anlar yaşadı. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, tıbbi aromatik bitkilerin sağlık turizmi açısından önem kazandığını belirtti. Festivalin kentin tanıtımına katkı sunacağını ifade eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, festival kapsamında 111 ayrı etkinlik düzenleneceğini söyledi. Şenlik, 9 Temmuz'da sona erecek.

 • Burhaniye'de Mavi Bayraklı Plaj Sayısı 7'ye Yükseldi
  03 Tem Burhaniye'de Mavi Bayraklı Plaj Sayısı 7'ye Yükseldi

  Burhaniye'de bu yıl Yalı ve Marina plajları da mavi bayraklı plajlar arasına eklendi. Toplamda 7 mavi bayraklı plaj bulunan Burhaniye'de, 6 tanesi halk plajı olarak ücretsiz kullanıma açık. TÜRÇEV İzmir ve Kuzey Ege İlleri Koordinatörü Doğan Karataş, 2023 yılı için mavi bayrak sertifikalarını verdi. Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, yeni plajlar eklemek için çalışmalara başladıklarını belirtti ve mavi bayraklı plajların temizlik, güzellik ve cankurtaran hizmetleriyle güvenli bir tatil imkanı sunduğunu vurguladı.

 • Edremit Körfezi'nde Kurban Bayramı tatili yoğunluğu
  29 Haz Edremit Körfezi'nde Kurban Bayramı tatili yoğunluğu

  Kurban Bayramı tatili için Edremit Körfezi'ne gelen ziyaretçilerin araçlarından dolayı Çanakkale-Balıkesir, İzmir-Çanakkale kara yollarında yoğunluk oluştu. Edremit Körfezi'nde nüfusun artmasıyla birlikte Akçay ve Güre kavşaklarında uzun kuyruklar oluştu. Hava sıcaklıklarının yüksek olduğu bölgede sahiller doldu ve bazı vatandaşlar yürüyüş yolu kenarlarındaki banklara oturmak zorunda kaldı. Polis ve jandarma ekipleri, trafiğin durma noktasına geldiği kavşaklarda trafiği düzenlemek için sinyalizasyonu devre dışı bıraktı.

 • Kurban Bayramı Tatilinde Karavan ve Çadır Kampları Tercih Ediliyor
  28 Haz Kurban Bayramı Tatilinde Karavan ve Çadır Kampları Tercih Ediliyor

  Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması nedeniyle doğayla iç içe ve ekonomik bir tatil yapmak isteyen vatandaşlar, Kuzey Ege'deki karavan ve çadır kamp alanlarını tercih etti. İşletmeci Atilla Altın, kapasitenin yüzde 90'a yaklaştığını ve 500 kişinin konakladığını belirtti. Balıkesir'in Ayvalık ilçesi ile Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Küçükkuyu beldesi arasındaki sahil şeridinde bulunan çadır ve karavan kampları da yoğun ilgi görüyor. Tatilciler, ağaçların gölgesinde kuş ve böcek sesleri arasında tatil yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

 • Kuzey Ege'deki Karavan ve Çadır Kamp Alanları Bayram Tatilinde Dolup Taşıyor
  28 Haz Kuzey Ege'deki Karavan ve Çadır Kamp Alanları Bayram Tatilinde Dolup Taşıyor

  Kuzey Ege'deki karavan ve çadır kamp alanları, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yoğun ilgi görüyor. Ayvalık ve Ayvacık arasındaki sahil şeridinde bulunan kamp alanlarına gelen tatilciler, doğanın güzellikleriyle birlikte huzurlu bir tatil geçiriyor. Altın Kamp gibi işletmelerde konaklayanların sayısı 500'ü bulurken, bayramla birlikte yoğunluğun daha da artması bekleniyor.

 • Balıkesir'de Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası Ödül Töreni Yapıldı
  26 Haz Balıkesir'de Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası Ödül Töreni Yapıldı

  Türkiye Voleybol Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Burhaniye'de düzenlenen Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası sona erdi. Şampiyonada erkekler kategorisinde Yusuf Özdemir - Batuhan Kuru ikilisi, kadınlarda ise Sudenaz Yılancı - Melis Didar Özkanca ikilisi şampiyon oldu. Ödül töreninde dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler ve diğer yetkililer takdim etti.

 • 2023 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası Burhaniye'de tamamlandı
  26 Haz 2023 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası Burhaniye'de tamamlandı

  TVF ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle Burhaniye'de düzenlenen 2023 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası sona erdi. Erkekler finalinde Yusuf Özdemir-Batuhan Kuru ikilisi, Hasan Hüseyin Mermer-Sefa Urlu ikilisini 2-0 yenerek şampiyon oldu. Kadınlar finalinde ise Moldova'dan Ana Nicolaev-Polina Voleanin ekibi, Romanya'dan Adina Stanciu-Ioana Alexandra Ordean ikilisini 2-0 mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

 • Balıkesir'de Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası düzenlendi
  26 Haz Balıkesir'de Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası düzenlendi

  Balıkesir'in Burhaniye ilçesi, Türkiye Voleybol Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin iş birliğiyle düzenlenen Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası'na ev sahipliği yaptı. Şampiyonada 7 ülkeden 24 takım yarıştı. Final maçında Moldova'dan Ana Nicolaev-Polina Voleanin ikilisi Balkan şampiyonu oldu. Ayrıca U20 Plaj Voleybolu Kulüpler Türkiye Şampiyonası'nda erkeklerde şampiyonluğu Eren Siper-Fatih Uçar ikilisi, kadınlarda ise şampiyonluğu Tigon Kartal Anadolu 1 takımından Sudenaz Yılancı-Melis Didar Özkanca elde etti. Dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mengüç takdim etti.

 • Bakan Ersoy: Antalya'ya günlük 90-100 bin yabancı turist girişi oluyor
  25 Haz Bakan Ersoy: Antalya'ya günlük 90-100 bin yabancı turist girişi oluyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'ya günlük 90-100 bin yabancı turist girişi olduğunu belirterek, turizmin gelirlerini 12 aya yaymak için ören yerlerinin ön plana çıkarılması gerektiğini söyledi. Bakan Ersoy, Alanya'da yaptığı ziyarette turizm sezonunun canlandığını ve turistlerin otellerine daha rahat gidebilmeleri için karayollarında iyileştirmeler yapılacağını da açıkladı.

 • 2023 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası Burhaniye'de başladı
  23 Haz 2023 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası Burhaniye'de başladı

  Türkiye Voleybol Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen 2023 Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası, Burhaniye ilçesinde başladı. 7 ülkeden toplam 24 takımın katıldığı organizasyonda Türkiye, kadınlarda 7, erkeklerde 4 takımla mücadele ediyor. Şampiyona, 25 Haziran Pazar günü sona erecek.

 • 2023 BVA Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası yarın başlıyor
  22 Haz 2023 BVA Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası yarın başlıyor

  Türkiye Voleybol Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle 2023 BVA Balkan Plaj Voleybolu Şampiyonası, yarın Balıkeser'in Burhaniye ilçesinde başlayacak. Şampiyonaya 7 ülkeden toplam 24 takım katılacak. Organizasyonda Türkiye'yi kadınlarda 7, erkeklerde de 4 takım temsil edecek.

 • Balıkesir'de Uluslararası Plaj Voleybolu karşılaşmaları başladı
  22 Haz Balıkesir'de Uluslararası Plaj Voleybolu karşılaşmaları başladı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın ev sahipliğinde Burhaniye Ören Plajı'nda düzenlenen Uluslararası Plaj Voleybolu karşılaşmalarına 5 ülkeden, 18 erkek ve 17 kadın takımı katıldı. Pro Beach Tour Türkiye serisi karşılaşmaları bugün tamamlanacak. Balkan Şampiyonası ve U-20 kadın erkek Türkiye şampiyonaları da yarın başlayacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Uğur Baysal, organizasyonun amacının Balıkesir'in tanıtımına katkı sağlamak olduğunu belirtti.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ören Plajındaki eleştiri konusu olan iskeleyi yeniledi
  15 Haz Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ören Plajındaki eleştiri konusu olan iskeleyi yeniledi

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ören Plajındaki eleştiri konusu olan iskele için harekete geçti ve iskele yenilendi. Ören Mahalle Muhtarı İlker Kurt, yenilenen iskelenin vatandaşları sevindirdiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'a teşekkür eden gençler, iskeleyi kullanmaya başladı. İskelenin yapılması için dilekçe yazan Muhtar Kurt, Büyükşehir Belediyesi görevlilerine teşekkür etti ve iskele için biraz daha uzatma isteğinde bulundu.

 • Muğla'da Türk Mutfağı Haftası Kutlandı
  31 May Muğla'da Türk Mutfağı Haftası Kutlandı

  Her yıl yurt içinde ve yurt dışı temsilciliklerde kutlanan Türk Mutfağı Haftası, Muğla'nın Milas ilçesi tarihi Beçin Kalesi'nde, Muğla Olgunlaşma Enstitüsü koordinesinde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

 • Burhaniye'de Geleneksel Futbol Turnuvası ilgi gördü
  25 May Burhaniye'de Geleneksel Futbol Turnuvası ilgi gördü

  Burhaniye ilçesinde, T Tipi ve Açık Cezaevi İnfaz Kurumu'nun düzenlediği 9.Geleneksel Futbol Turnuvası ilgi gördü. Turnuvaya, cezaevi çalışanları ve jandarmalardan oluşan 9 takım katılıyor.

 • Balıkesir'de 23 Okul öğrencilerinin eserleri sergilendi
  24 May Balıkesir'de 23 Okul öğrencilerinin eserleri sergilendi

  Balıkesir'de 23 Okul öğrencilerinin eserleri sergilendi Burhaniye ilçesinde, Ören Meydan'ında düzenlenen "Görsel Sanatlar, Teknoloji ve Tasarım Sergisi" ilgi gördü.

 • Pedallar atıksız bir dünya için çevrildi
  24 May Pedallar atıksız bir dünya için çevrildi

  Pedallar atıksız bir dünya için çevrildi Balıkesir'in Kazdağları bölgesindeki bisikletçiler ve bisiklet dostları, temiz bir gelecek için atıksız bir yaşam sürmenin önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Akçay'dan Ören'e bisiklet turu düzenledi.

Advertisement