Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan Ve Yusuf Aslan'ın İdamı - Son Dakika

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan Ve Yusuf Aslan'ın İdamı

06.05.2011 20:40
Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan Ve Yusuf Aslan'ın İdamı, System.String[]

Adana'da bazı sivil toplum kuruluşları, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'nın idamının yıl dönümü dolayısıyla anma yürüyüşü düzenledi.

Adana'da bazı sivil toplum kuruluşları, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'nın idamının yıl dönümü dolayısıyla anma yürüyüşü düzenledi.

5 Ocak Meydanı'nda toplanan bazı derneklerin üyeleri, ellerinde 'Bu tarih bizim' yazan ve idam edilen kişilerin fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıyarak, Çakmak Caddesinden İnönü Parkı'na kadar yürüdü. Yürüyüşte sloganlar atan gruba, bazı vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

İnönü Parkı'nda toplanan grup adına konuşma yapan Mert Özçelik, "İdam edilen üç gencin, Türk ve Kürt halklarının eşit ve kardeşçe yaşaması için mücadele ettiklerini" savunarak, "6 Mayıs 1972 Türkiye devrimci hareketinin dönüm noktalarından biridir. Bu tarih ne 'haksız yere verilmiş bir ceza' ne de 'iyi gençlerin yanlışlıkla öldürülmesi' olarak asla ele alınamaz. Bu tarih bizimdir" dedi.

Özçelik, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın avukatlığını yapan Halit Çelenk'in 39 yıl sonra 'dava arkadaşları' ile aynı gün ölmesinin "tesadüf" olmadığını savundu.

Grup, açıklamanın ardından slagonlar atarak dağıldı.

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan Ve Yusuf Aslan'ın İdamı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Meteorolojiden 3 bölge için sağanak ve poyraz uyarısı Taksim'de maske takmadığı için ceza yiyen gençten ilginç tepki: İtiraz ederiz, olmazsa öteki tarafta görüşürüz Fenerbahçeli taraftarların tepkisine Muğdat'tan çok sert yanıt: Bir futbolcu ha maç satmış ha karısını satmış, aynı şey Yıllar sonra işgalden kurtarılan Ağdam'a giden Aliyev ve eşi, harap edilen camiye ayakkabılarını çıkararak girince gönülleri fethetti Yenilgiyi kabul eden Trump, Biden yönetimine geçiş sürecinin önünü açtı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu