DHA İSTANBUL - SABİHA GÖKÇEN'DE ÇALIŞAN İKİZLERE BÜYÜK İLGİ - Son Dakika

DHA İSTANBUL - SABİHA GÖKÇEN'DE ÇALIŞAN İKİZLERE BÜYÜK İLGİ

İSTANBUL Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın havacılık sistemleri biriminde çalışan tek yumurta ikizleri Ali ve Osman Özyurt kardeşler hem havalimanı çalışanları hem de yerli ve yabancı yolculardan büyük ilgi görüyor.

DHA İSTANBUL - SABİHA GÖKÇEN'DE ÇALIŞAN İKİZLERE BÜYÜK İLGİ, System.String[]
İSTANBUL Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın havacılık sistemleri biriminde çalışan tek yumurta ikizleri Ali ve Osman Özyurt kardeşler hem havalimanı çalışanları hem de yerli ve yabancı yolculardan büyük ilgi görüyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın havacılık sistemleri biriminde 10 yıldır çalışan tek yumurta ikizleri Ali ve Osman Özyurt kardeşler birbirlerine çok benzemeleriyle hem havalimanı çalışanları hem de yerli ve yabancı yolculardan büyük ilgi görüyor. Sabiha Gökçen Havalimanı'na aynı anda iş başvurusu yapıp aynı anda işe giren ikiz kardeşleri havalimanının farklı noktalarında görenler çok şaşırıyorlar.

"BİZİ GÖREN YOLCULAR DEJAVU OLUYORLAR"

Havalimanında bizi yan yana gören yolcuların dejavu olmuş gibi hissettiklerini belirten ikiz kardeşlerden Ali Özyurt, öTek yumurta kardeşi olmanın avantajları ve dezavantajları var. Avantajı herkesin sizi tanıyor olması. Dezavantajı ise yine herkesin sizi tanıyor olması. Sürekli göz önündesiniz. Bu bize artı ve eksi olarak dönüyor. Bize genelde artı olarak dönüş oldu. İkimiz de aynı işi yaptığımız için herhangi bir sıkıntı yaşamadık. İlk işe başladığımız zamanlarda bizi çok karıştırıyorlardı. Biz ikimiz ayrı ayrı ekip sorumlusu olarak işe başladık. İlk işe başladığımız zamanlarda 8'er saatti vardiya saatleri vardı. Ben 8 saat çalışıyordum benden sonra kardeşim geliyordu. 8 saat o devam ediyordu. Burada ki görevli arkadaşlarımız, müdürlerimiz hep seni görüyoruz. Nasıl çalışma sisteminiz var diyorlardı. Baştan çok karıştırıyorlardı. Tanıdıkça her şey yerine oturdu. İkiz olmanın avantajını burada kullanmadık. Ama geçmişte kullandık. Birbirimizin işlerine yardımcı olduk. Bizi gören yolcular da şaşırıyorlar. Bazı yolcular dejavu yaşamış gibi hissediyordu. İşimiz gereği iş kıyafetlerimiz aynı olduğu için, bir birimiz geçince peşine diğerimiz geçince yolculardan bizi karıştıran oluyordu. Bazı sıkıntıları oldukları zaman biz size söylemiştik diyorlar" dedi.

"AYNI ANDA İŞ GÖRÜŞMESİNE GİRDİK"

Aynı anda iş görüşmesine girip aynı anda işe başladıklarını belirten ikiz kardeşlerden Osman Özyurt,ö Aynı anda iş görüşmesine girdik. Aynı anda işe başladık. Çok güzel bir duygu. Çünkü biz ilkokuldan, liseye oradan üniversiteye ve iş hayatında hep beraberdik. İkiz olmanın güzel tarafları da vardı. Fazla çalışıyor görünüyorduk. Fazla efor ve fazla göz önünde olmaktan kaynaklı bu durum. Burada ikiz olduğumuzdan dolayı güzel hikayelerimiz var. Farklı vardiyalarda çalıştığımız için herkesi tanıma imkanımız olmuyordu. Başka arkadaşlarımızın bize selam vermesi, bizlere işler sorması ve o esnada kendimizi tanıtmamız bize inanmaları değişik bir duygu. Bazen apron kartımızı göstermek zorunda kalıyoruz. Okul hayatımızda birbirimizin yerine sınava girdiğimiz zamanlar oldu. Ama iş hayatında böyle şeyler olamaz. Çünkü personellerimiz ve yaptığımız görevler farklı. Ama okul hayatımızda ikiz olmamızın avantajlarını kullandık. " dedi.

Görüntü Dökümü
------
-İkiz kardeşlerin çalışma detayları

-İkiz kardeşlerin benzerlik detayları

-Ali ve Osman Özyurt kardeşler röp

-Genel Detaylar


YORUMLAR

Son Dakika

Sevgilisinin evine giden genç kızın 4. kattan düşme anı güvenlik kamerasında İntihar eden annesini görünce sinir krizi geçirip bileklerini kesti Çeyrek altın üretimi geçen yılın temmuz ayına göre iki kat arttı Antalya'da termometreler 40'ı görünce turistler sahillere akın etti Şişirdiği lastik patlayınca 5 metre savrulan tamirci, feci şekilde can verdi Şanlıurfa Valisi, tebdili kıyafet koronavirüs denetimine çıktı Merkez Bankası'nın yıl sonu anketinde dolar tahmini yükseldi Zübeyde'nin çiftçilik hayalini kabusa çevirdiler! Önce taciz edildi sonra darp "Zavadanak" sözüyle fenomen olan şahıs, hapis cezasına çarptırıldı Muhabirin "Söylediğiniz yalanlardan pişman mısınız" sorusu Trump'ı sessizliğe boğdu Galatasaray, Kasımpaşa'yla sözleşmesini fesheden Fatih Öztürk'le anlaştı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kemal Reis, Yunan gemisine gereken cevabı verdi Kaza mı cinayet mi? Sevgilisinin evinin penceresinden düşen genç kız hayatını kaybetti Dolu fırtınasına yakalanan bisikletçi Tim Declercq'in sırtında oluşan kızarıklıklar korkuttu 10 yaşındaki çocuğu otomobili kullanırken gören sürücüler şaşıp kaldı