Dünya Eskrim Şampiyonası - Son Dakika

Dünya Eskrim Şampiyonası

17.07.2019 22:30
Dünya Eskrim Şampiyonası, System.String[]

Dünya Eskrim Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporculardan Martino Minuto, Iryna Shchukla, Deniz Selin Ünlüdağ ve Fatma Zehra Köse son 64 turuna yükseldi.

Dünya Eskrim Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporculardan Martino Minuto, Iryna Shchukla, Deniz Selin Ünlüdağ ve Fatma Zehra Köse son 64 turuna yükseldi.

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki Dünya Eskrim Şampiyonası'nda üçüncü gün maçları sona erdi.

Milli sporculardan erkekler flörede Martino Minuto, Kolombiyalı rakibi Daniel Sconzo ve Cezayirli sporcu Salim Heroui'yi yenerek son 64 turuna yükseldi. Minuto ile aynı kategoride mücadele eden Tevfik Burak Babaoğlu şampiyonayı 150, Engin Batuhan Menküer ise 166'ncı sırada tamamladı.

Kadınlar kılıç kategorisinde mücadele eden milli sporculardan Deniz Selin Ünlüdağ, Iryna Shchukla ve Fatma Zehra Köse rakiplerini yenerek son 64 turuna yükseldi. Aynı kategoride mücadele eden Nisanur Erbil ise turnuvada 70'inci oldu.

Kadınlar kılıç ve erkekler flöre kategorisinde son 64 maçları 20 Temmuz'da oynanacak.

Milli sporculardan Martino Minuto Danimarkalı sporcu Thomas Lerche Berg, Fatma Zehra Köse Rumen rakibi Andrea Lupu, Deniz Selin Ünlüdağ Fransız sporcu Manon Brunet ve Iryna Shchukla ise ABD'li rakibi Mariel Zagunis ile karşılaşacak.

Dünyanın 117 ülkesinden bini aşkın eskrimcinin yer aldığı organizasyon, 23 Temmuz'da sona erecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Dünya Eskrim Şampiyonası - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Bakanlık, 'güvensiz' olarak tespit edilen 41 maske markasını yayınladı Bakanlık, 'güvensiz' olarak tespit edilen 41 maske markasını yayınladı