Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Budapeşte haberleri, Budapeşte son dakika, son dakika Budapeşte

Son Dakika Budapeşte Haberleri

Son dakika Budapeşte haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son budapeşte haberleri anında burada.


 • Dün Dün 20:51 TMOK 2022 Türkiye Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu

  TMOK 2022 Türkiye Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinin (TMOK) düzenlediği 2022 Türkiye Fair Play Ödülleri sahiplerine verildi.

 • Dün Dün 11:24 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dünya Şampiyonu Kardeşleri Ağırladı

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dünya Şampiyonu Kardeşleri Ağırladı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Macaristan'da düzenlenen 26. Büyükler Dünya Şampiyonası'nda altın ve gümüş madalya kazanan Tuba ve Fatma Naz Yenen kardeşleri makamında ağırladı. Başkan Büyükakın, sporcuları kutlayarak gurur duyduğunu belirtti.

 • 04.12.2023 04 Ara 11:01 Eczacıbaşı Dynavit, Maritza ile Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacak

  Eczacıbaşı Dynavit, Maritza ile Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacak Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol Takımı, CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu dördüncü maçında Bulgaristan ekibi Maritza ile karşılaşacak. Mücadele Burhan Felek Voleybol Salonu'nda saat 19.00'da başlayacak. Eczacıbaşı Dynavit, gruptaki ilk iki maçını kazandıktan sonra İtalya'nın Savino Del Bene ekibine deplasmanda 3-1 kaybetti. Maritza ise son maçında Macaristan'ın Vasas Obuda ekibini deplasmanda 3-2 yenerek ilk galibiyetini aldı.

 • 26.11.2023 26 Kas 22:15 Bakan Kacır: "Savunma sanayiindeki iş birliklerimiz sayesinde Macaristan ile 6 milyar dolarlık ticaret hedefini yakalayacağız"

  Bakan Kacır: 'Savunma sanayiindeki iş birliklerimiz sayesinde Macaristan ile 6 milyar dolarlık ticaret hedefini yakalayacağız' - Bakan Kacır: "Savunma sanayiindeki iş birliklerimiz sayesinde Macaristan ile 6 milyar dolarlık ticaret hedefini yakalayacağız" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır: "(Macaristan ile) Özellikle savunma sanayi alanında yürütebileceğimiz iş birliği projelerini ele aldık" "Türk...

 • 26.11.2023 26 Kas 14:52 Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Çarşı Melikgazi projesini ve Gön Han restorasyonunu inceledi

  Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Çarşı Melikgazi projesini ve Gön Han restorasyonunu inceledi Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş ile birlikte Çarşı Melikgazi projesini ve Sadrazam Piri Mehmet Paşa tarafından inşa edilen, 520 yıllık tarihi Gön Han restorasyon çalışmalarını gezerek, yerinde inceledi. Yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler aktaran Başkan Palancıoğlu, Çarşı Melikgazi'nin Türkiye'deki ilk uygulama olduğunu belirtti ve Gön Han'ın tarihi önemine vurgu yaptı.

 • 26.11.2023 26 Kas 09:05 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Budapeşte temaslarını değerlendirdi Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Budapeşte temaslarını değerlendirdi Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye-Macaristan arasındaki ticaret hacminin 4 milyar dolara yaklaştığını belirterek, "Liderlerimizin koyduğu 6 milyar dolarlık bir hedef var ve bu hedefe doğru adım adım ilerliyoruz.

 • 24.11.2023 24 Kas 23:13 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Macaristan'da görüşmelerini sürdürdü

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Macaristan'da görüşmelerini sürdürdü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile bir araya geldi. İki dost ülkenin iş birliği alanları konuşuldu.

 • 24.11.2023 24 Kas 17:45 Bakan Kacır, Macaristan Savunma Bakanı Bobrovniczky ile görüştü

  Bakan Kacır, Macaristan Savunma Bakanı Bobrovniczky ile görüştü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Budapeşte'de Macaristan Savunma Bakanı Kristof Szalay-Bobrovniczky ile bir araya geldi.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:25 Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı: Yeni yüzyıl, hokeyde de Türkiye Yüzyılı olacak

  Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı: Yeni yüzyıl, hokeyde de Türkiye Yüzyılı olacak Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, Amasya'da devam eden Salon Hokeyi Süper Lig müsabakalarını izleyerek, Türkiye'nin hokeyde uluslararası arenada başarılı olacağını belirtti.

 • 24.11.2023 24 Kas 12:16 Türkiye-Macaristan arasında savunma sanayi iş birliği güçleniyor

  Türkiye-Macaristan arasında savunma sanayi iş birliği güçleniyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Macaristan ziyareti kapsamında dün başkent Budapeşte'de ülkenin Savunma Bakanı Kristof Szalay-Bobrovniczky ile heyetler arası görüşme gerçekleştirdi.

 • 23.11.2023 23 Kas 20:04 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Macaristan'da Savunma Bakanı Bobrovniczky ile görüştü Açıklaması

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Macaristan'da Savunma Bakanı Bobrovniczky ile görüştü Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Macaristan'ın Türkiye için önemli bir ticaret ortağı olduğunu belirterek, "İkili ticaret hacmimiz, son 17 yılda yaklaşık 2 kat arttı.

 • 22.11.2023 22 Kas 22:21 Sanayi ve Teknoloji Bakanı Macaristan'a gidiyor

  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Macaristan'a gidiyor Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, çeşitli temaslarda bulunmak üzere yarın Macaristan'a hareket edecek. Kacır, ziyaretleri kapsamında Türkiye'nin Budapeşte Büyükelçiliği'ni ziyaret edecek, Savunma Bakanı ile görüşme gerçekleştirecek, Savunma Sanayi Çalıştayı'na katılacak ve elektrikli araç geliştirme merkezini ziyaret edecek.

 • 21.11.2023 21 Kas 00:17 Budapeşte'de "2024 Türk-Macar Kültür Yılı"nın logosu tanıtıldı

  Budapeşte'de '2024 Türk-Macar Kültür Yılı'nın logosu tanıtıldı Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de "2024 Türk-Macar Kültür Yılı" logosu tanıtıldı.

 • 20.11.2023 20 Kas 19:19 KARÇEL, Avrupa'da yapısal çelik faaliyetlerine başladı

  KARÇEL, Avrupa'da yapısal çelik faaliyetlerine başladı Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) bağlı ortaklığı Karabük Çelik Yapı İmalat Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KARÇEL), Avrupa'da yapısal çelik faaliyetlerine başladığı açıklandı. KARÇEL, ŞİŞECAM'ın Macaristan'da gerçekleştireceği cam ambalaj tesisinin yapısal çelik imalat ve montaj işlerini üstlenerek önemli bir rol üstlendi. Şirket, uluslararası pazarlarda faaliyetlerini genişletmeye devam ediyor ve ülke ekonomisine de katkı sağlıyor.

 • 20.11.2023 20 Kas 14:56 2024 Türkiye-Macaristan Kültür Yılı Tanıtım Toplantısı düzenlendi

  2024 Türkiye-Macaristan Kültür Yılı Tanıtım Toplantısı düzenlendi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 1923'te imzalanan Türk-Macar Dostluk Anlaşması'nın 100. yıl dönümü olması dolayısıyla 2024'ün Türkiye ve Macaristan'da karşılıklı kültür yılı olarak kutlanacağını açıkladı.

 • 20.11.2023 20 Kas 14:33 Bakan Ersoy: Macaristan ile gerçekleştireceğimiz 'Kültür Yılı' sayesinde kültürler arası paylaşım artarak devam edecek

  Bakan Ersoy: Macaristan ile gerçekleştireceğimiz 'Kültür Yılı' sayesinde kültürler arası paylaşım artarak devam edecek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2024 yılının Türkiye-Macaristan Kültür Yılı olarak kutlanacağını duyurdu. Bakan Ersoy, Macaristan ile gerçekleştirilecek olan Kültür Yılı sayesinde ikili ilişkilerin dinamizmi ve kültürler arası paylaşımın artarak devam edeceğine inandığını belirtti.

 • 20.11.2023 20 Kas 13:10 Bakan Ersoy: Kültür sanat değerlerimizin Macaristan'da en çarpıcı şekilde tanıtılmasını istiyoruz

  Bakan Ersoy: Kültür sanat değerlerimizin Macaristan'da en çarpıcı şekilde tanıtılmasını istiyoruz KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye-Macaristan Kültür Yılı'na ilişkin, 'Macaristan'ın 8 şehrinde, 30'dan fazla mekanda, 800'ü aşkın kültür sanat insanımızın, kültür ve sanat değerlerimizi prestijli etkinliklerle, en etkili ve en çarpıcı şekilde tanıtmasını amaçlıyoruz' dedi.

 • 20.11.2023 20 Kas 12:42 Türkiye-Macaristan Kültür Yılı Başlıyor

  Türkiye-Macaristan Kültür Yılı Başlıyor KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye-Macaristan Kültür Yılı'na ilişkin, 'Macaristan'ın 8 şehrinde, 30'dan fazla mekanda, 800'ü aşkın kültür sanat insanımızın, kültür ve sanat değerlerimizi prestijli etkinliklerle, en etkili ve en çarpıcı şekilde tanıtmasını amaçlıyoruz' dedi.

 • 20.11.2023 20 Kas 11:12 Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Uğuz, 2023 hedeflerine ulaştıkları için memnun Açıklaması

  Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Uğuz, 2023 hedeflerine ulaştıkları için memnun Açıklaması Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, Dünya Karate Şampiyonası'nda 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya alarak 3. olan milli takımın rekor kırdığını belirterek, verdikleri sözleri tuttuklarını dile getirdi.

 • 16.11.2023 16 Kas 11:30 Abdullah Çakmar: UWW'nin almış olduğu karar tartışma yaratır

  Abdullah Çakmar: UWW'nin almış olduğu karar tartışma yaratır Ankara Büyük Şehir Belediyesi ASKİ Spor Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar, "UWW yönetiminin aldığı karar çok yanlış bir karar. Güreşte madalya minderde kazanılır ama lobiler devreye girerse dünya güreşi çok zarar görür" dedi.

 • 15.11.2023 15 Kas 16:45 Finike Portakalları Budapeşte'ye Gönderildi

  Finike Portakalları Budapeşte'ye Gönderildi Antalya'nın Finike ilçesinde yetişen portakallar, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki marketlere gönderildi. Finike Belediyesi ile Budapeşte 2. Bölge Belediyesi arasında imzalanan protokol ile ticari ilişkiler geliştirilerek portakal ihracatı başladı. Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, coğrafi işaret tesciline sahip olan Finike portakallarının dünya çapında bilinirliğini artırmak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

 • 15.11.2023 15 Kas 11:43 Kız Kardeşler Tuba Yakan ve Fatma Naz Yenen Macaristan'da Karate Şampiyonasında Başarı Kazandı

  Kız Kardeşler Tuba Yakan ve Fatma Naz Yenen Macaristan'da Karate Şampiyonasında Başarı Kazandı Macaristan'da düzenlenen dünya karate şampiyonasında kürsüye çıkan Tuba Yakan ve Fatma Naz Yenen, birbirlerinden aldıkları güçle tatamide başarılı sonuçlar elde etti. Tuba Yakan kumite 55 kiloda altın madalya, Fatma Naz Yenen ise 61 kiloda gümüş madalya kazandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor'un milli sporcuları olan kız kardeşler, birlikte kamp yaparak birbirlerini motive etmeye devam ediyor. Tuba Yakan, anne olduktan sonra karateye geri döndü ve Avrupa'da altın madalya kazandı. Fatma Naz Yenen ise ablasının tecrübelerinden faydalanarak kariyerindeki ilk büyük başarısını elde etti.

 • 14.11.2023 14 Kas 11:11 Milli Karateci Enes Özdemir: Türkiye'nin en büyük başarısı

  Milli Karateci Enes Özdemir: Türkiye'nin en büyük başarısı Milli sporcu Enes Özdemir, Macaristan'da yapılan 26. Dünya Karate Şampiyonası'nda Erkek Kata Milli Takımı olarak dünya ikincisi olduklarını belirterek, bu derecenin Türkiye'nin şu ana kadar elde ettiği en büyük başarı olduğunu söyledi. Özdemir, Türkiye'nin karatede dünyanın en iyi 2-3 ülkesinden biri olduğunu ve Türk sporcuların her organizasyonda madalyalarla döndüğünü ifade etti. Ayrıca, çocuklara karateye yönlendirme yapılmasını tavsiye eden Özdemir, karatenin hem fiziksel hem de zihinsel sağlığa iyi geldiğini vurguladı.

 • 10.11.2023 10 Kas 17:25 Macaristan Başbakanı Orban: Ukrayna, İstanbul'da barış anlaşmasını ABD'nin emriyle imzalamayı reddetti

  Macaristan Başbakanı Orban: Ukrayna, İstanbul'da barış anlaşmasını ABD'nin emriyle imzalamayı reddetti Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Ukrayna'nın 2022 yılında İstanbul'da Rusya ile barış anlaşması imzalamayı reddettiğini ve bunun ABD'nin emriyle olduğunu söyledi. Orban, ayrıca Ukrayna'nın AB üyelik müzakerelerine başlamaması gerektiğini belirtti.

 • 09.11.2023 09 Kas 19:03 Milli Savunma Bakanı Güler, Macaristan'da askeri törenle karşılandı

  Milli Savunma Bakanı Güler, Macaristan'da askeri törenle karşılandı Macaristan'a resmi ziyarette bulunan Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Macaristan Savunma Bakanlığında askeri törenle karşılandı.

 • 09.11.2023 09 Kas 11:30 Bakan Güler, Macaristan'da 1'inci Dünya Savaşı Galiçya Cephesi Şehitliği'ni ziyaret etti

  Bakan Güler, Macaristan'da 1'inci Dünya Savaşı Galiçya Cephesi Şehitliği'ni ziyaret etti Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, resmi ziyaret kapsamında Macaristan'a gitti.

 • 08.11.2023 08 Kas 22:24 Eczacıbaşı Dynavit, Vasas Obuda Budapeşte'yi 3-0 mağlup etti

  Eczacıbaşı Dynavit, Vasas Obuda Budapeşte'yi 3-0 mağlup etti Eczacıbaşı Dynavit, 2024 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu ilk maçında Vasas Obuda Budapeşte'yi 27-25, 25-21 ve 25-17 set skorlarıyla 3-0 mağlup ederek organizasyona galibiyetle başladı.

 • 08.11.2023 08 Kas 21:16 Eczacıbaşı Dynavit, CEV Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle başladı

  Eczacıbaşı Dynavit, CEV Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle başladı Eczacıbaşı Dynavit, 2024 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu karşılaşmasının ilk maçında Macaristan temsilcisi Vasas Obuda Budapeşte'yi sahasında 27-25, 25-21 ve 25-17 set skorlarıyla 3-0 yenerek CEV Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle başladı.

 • 08.11.2023 08 Kas 20:57 Bakan Güler, Macaristan'da 1'inci Dünya Savaşı Galiçya Cephesi Şehitliği'ni ziyaret etti

  Bakan Güler, Macaristan'da 1'inci Dünya Savaşı Galiçya Cephesi Şehitliği'ni ziyaret etti MİLLİ Savunma Bakanı Yaşar Güler, bir takım ziyaret için gittiği Macaristan'da 1'inci Dünya Savaşı Galiçya Cephesi Şehitliği'ne karanfillerden oluşan çelenk bıraktı.

 • 07.11.2023 07 Kas 12:49 Eczacıbaşı Dynavit, Vasas Obuda Budapeşte maçı için hazırlıklarını sürdürüyor

  Eczacıbaşı Dynavit, Vasas Obuda Budapeşte maçı için hazırlıklarını sürdürüyor 2024 CEV Şampiyonlar Ligi B Grubu maçlarına başlayacak olan Eczacıbaşı Dynavit, Vasas Obuda Budapeşte müsabakasının hazırlıklarına devam ediyor. Eczacıbaşı Dynavit, Macaristan'ın Vasas Obuda Budapeşte takımını konuk edecek ve galibiyetle ayrılmak istiyor. Maç yarın saat 19.00'da TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu'nda oynanacak ve Red Bull TV ekranlarından naklen şifresiz yayınlanacak.

 • 06.11.2023 06 Kas 11:10 DOSYA HABER - Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi'nde 64. sezonun grup mücadelesi başlıyor

  DOSYA HABER - Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi'nde 64. sezonun grup mücadelesi başlıyor Kadın voleybolunda Türk takımlarının son 12 sezonuna adeta damga vurduğu CEV Şampiyonlar Ligi'nde 64. sezonunun grup mücadelesi yarın başlayacak.

 • 04.11.2023 04 Kas 16:52 Osmanlı Padişahının Torunu Rukiye Bala Hodo Vefat Etti

  Osmanlı Padişahının Torunu Rukiye Bala Hodo Vefat Etti Osmanlı padişahı Sultan Mehmed Reşad Han'ın torunu Rukiye Bala Hodo, İstanbul'da hayatını kaybetti. Hodo, Osmanlı Hanedan ailesine mensup olmasının yanı sıra Sokollu Mehmed Paşa'nın da soyundan geliyordu.

 • 03.11.2023 03 Kas 11:16 Milli Sporcu Nisagül Büyük, Kyokushin Stilde Dünya İkinciliği ve Avrupa Üçüncülüğü Kazandı

  Milli Sporcu Nisagül Büyük, Kyokushin Stilde Dünya İkinciliği ve Avrupa Üçüncülüğü Kazandı Türk milli sporcu Nisagül Büyük, 5 yılda katıldığı ulusal ve uluslararası organizasyonlarda Kyokushin stilde dünya ikinciliği ve Avrupa üçüncülüğü dahil olmak üzere 15 madalya kazandı. Büyük, Türkiye Karate Milli Takımı ile Balkan ve Kafkas şampiyonlukları elde etti ve Avrupa Şampiyonası'na katılmak için antrenmanlarını sürdürüyor. Büyük, hedefinin Avrupa ve dünya çapındaki organizasyonlarda altın madalya kazanmak olduğunu belirtti.

 • 31.10.2023 31 Eki 21:20 Macaristan Milli Günü Kutlaması ve 2. Macar-Türk Dostluk Konseri gerçekleştirildi

  Macaristan Milli Günü Kutlaması ve 2. Macar-Türk Dostluk Konseri gerçekleştirildi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Macaristan'ın Türkiye'nin Avrupa Birliğine üyelik sürecindeki katkılarının önemine işaret ederek, "2024'te AB dönem başkanlığını üstlenmeye hazırlanırken Macaristan'ın Türkiye'ye sunacağı desteğe şimdiden teşekkür ediyoruz.

 • 31.10.2023 31 Eki 17:01 Türkiye, Dünya Büyükler Karate Şampiyonası'nda 3. oldu

  Türkiye, Dünya Büyükler Karate Şampiyonası'nda 3. oldu Macaristan'ın Budapeşte kentinde düzenlenen Dünya Büyükler Karate Şampiyonası'nda Türkiye, 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak dünya sıralamasında 3. oldu. Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Aslan Abid Uğuz, bu tarihi başarıyı Cumhuriyetimizin 100. yılında Türk sporuna hediye ettiklerini belirtti.

 • 31.10.2023 31 Eki 16:48 Türk Karateciler Dünya Şampiyonasında Rekor Kırdı

  Türk Karateciler Dünya Şampiyonasında Rekor Kırdı Macaristan'ın Budapeşte kentinde düzenlenen Dünya Büyükler Karate Şampiyonası'nda Türk sporcular, 2 altın, 2 gümüş, 2 bronz madalya kazanarak dünya karate şampiyonalarında alınmış en iyi dereceyi elde etti. Bu başarıyla Türk karateciler, Cumhuriyet'in 100. yılında Türk sporuna büyük bir armağan sundu.

 • 30.10.2023 30 Eki 11:18 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Karate Şampiyonası'nda madalya kazanan milli sporcuları kutladı

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Dünya Karate Şampiyonası'nda madalya kazanan milli sporcuları kutladı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Dünya Büyükler Karate Şampiyonası'nda 2'si altın olmak üzere toplamda 6 madalya kazanan milli sporcuları tebrik etti. Bakan Bak, sporcuların ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil ettiğini ve başarılarının gelecek nesillere ilham kaynağı olacağını belirtti.

 • 29.10.2023 29 Eki 23:51 Türkiye Erkek Kata Milli Takımı Dünya Karate Şampiyonası'nda Gümüş Madalya Kazandı

  Türkiye Erkek Kata Milli Takımı Dünya Karate Şampiyonası'nda Gümüş Madalya Kazandı Macaristan'da düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası'nda Türkiye Erkek Kata Milli Takımı, finalde Japonya'ya yenilerek gümüş madalya elde etti. Türkiye, şampiyonada toplamda 6 madalya kazanarak başarılı bir performans sergiledi.

 • 29.10.2023 29 Eki 13:20 Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yıl Dönümü Budapeşte'de Kutlandı

  Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yıl Dönümü Budapeşte'de Kutlandı Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Güzel Sanatlar Müzesi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ve Türk vatandaşları da katıldı. Türkiye-Macaristan ilişkileri daha da güçlendirilecek.

 • 28.10.2023 28 Eki 21:25 Milli Karateciler Macaristan'da 2 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya Kazandı

  Milli Karateciler Macaristan'da 2 Altın, 1 Gümüş ve 1 Bronz Madalya Kazandı Başkent Budapeşte'de düzenlenen 26. Dünya Karate Şampiyonası'nda Türk milli karateciler, erkekler ferdi katada Ali Sofuoğlu ve kadınlar kumite 55 kiloda Tuba Yakan ile 2 altın madalya kazandı. Kadınlar kumite 61 kiloda Fatma Naz Yenen gümüş madalya, erkekler kumite 60 kiloda Eray Şamdan ise bronz madalya elde etti. Yarın ise erkekler kata ve para karate takım müsabakaları yapılacak.

 • 27.10.2023 27 Eki 23:51 Milli para karateci Nesrin Cavadzade 26. Dünya Karate Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı

  Milli para karateci Nesrin Cavadzade 26. Dünya Karate Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen 26. Dünya Karate Şampiyonası'nda para karateci Nesrin Cavadzade, kadınlar kata kategorisinde Mısırlı rakibi Amal Soliman'a yenilerek bronz madalya kazandı.

 • 26.10.2023 26 Eki 21:59 Türkiye Erkek Kata Takımı, 26. Dünya Karate Şampiyonası'nda finale yükseldi

  Türkiye Erkek Kata Takımı, 26. Dünya Karate Şampiyonası'nda finale yükseldi Türkiye Erkek Kata Takımı, Budapeşte'de düzenlenen 26. Dünya Karate Şampiyonası'nda finale çıktı. Milli sporcular, son 3 şampiyonada altın madalya kazanan Japonya ile finalde karşılaşacak. Kadın Kata Takımı ise Mısır ile bronz madalya mücadelesi verecek. Para karateci Nesrin Cavadzade ise 3.lik maçına çıkacak.

 • 25.10.2023 25 Eki 22:49 Tuba Yakan ve Fatma Naz Yenen Dünya Karate Şampiyonası'nda finale yükseldi

  Tuba Yakan ve Fatma Naz Yenen Dünya Karate Şampiyonası'nda finale yükseldi 26. Dünya Karate Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporculardan Tuba Yakan ve Fatma Naz Yenen, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen organizasyonun 2. gününde finale çıktı. Tuba Yakan, kadınlar kumite 55 kiloda Venezuelalı Barbara Perez'i yenerek finale yükselirken, Fatma Naz Yenen ise 61 kiloda Mısırlı Noursin Aly'yi mağlup ederek finale adını yazdırdı. Finallerde Tuba Yakan, Bulgar Ivet Goranova ile karşılaşacakken, Fatma Naz Yenen ise Çinli Gong Li ile mücadele edecek. Diğer milli sporcu Serap Özçelik Arapoğlu ise kumite 50 kiloda çeyrek finalde elendi. Erkekler kumite 60 kiloda mücadele eden Eray Şamdan ise yarı finalde yenilerek 3.'lük maçına çıkmaya hak kazandı ve cumartesi günü Mısırlı Amr Alaa Aboukora ile bronz madalya mücadelesi verecek. Ömer Abdurrahim Özer ve Enes Bulut ise erkekler ferdi kumite elemelerinde madalya şansını kaybetti.

 • 25.10.2023 25 Eki 12:27 TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, CIFP Başkan Yardımcısı seçildi

  TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, CIFP Başkan Yardımcısı seçildi TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de gerçekleştirilen konsey toplantısında Uluslararası Fair Play Komitesi (CIFP) Başkan Yardımcısı seçildi. Arıpınar, Türkiye'yi yıllardır CIFP'de temsil ediyor ve yeni göreviyle onur duyduğunu belirtti.

 • 24.10.2023 24 Eki 22:49 Ali Sofuoğlu, Dünya Karate Şampiyonası'nda finale çıktı

  Ali Sofuoğlu, Dünya Karate Şampiyonası'nda finale çıktı 26. Dünya Karate Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporculardan Ali Sofuoğlu, erkekler ferdi katada finale çıktı. Sofuoğlu, Japon Kakeru Nishiyama'yı yenerek kariyerinde ilk kez finale yazdırdı. İspanyol Damian Quintero ile finalde karşılaşacak. Kadınlar ferdi katada yarışan Dilara Bozan ise bronz madalya mücadelesi verecek.

 • 24.10.2023 24 Eki 12:42 26. Dünya Karate Şampiyonası Budapeşte'de başladı

  26. Dünya Karate Şampiyonası Budapeşte'de başladı Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen 26. Dünya Karate Şampiyonası başladı. 112 ülkeden yaklaşık 1100 sporcu mücadele edecek olan organizasyon, 29 Ekim Pazar günü sona erecek. Türkiye'yi 13'ü kadın toplam 26 sporcu temsil ediyor. Bugünkü yarışlarda kadınlarda Dilara Bozan, Sude Nur Aksoy ve Meltem Hocaoğlu Akyol tatamiye çıkacak. Erkeklerde ise Ali Sofuoğlu, Uğur Aktaş ve Ahmet Bulut mücadele edecek. Şampiyonada Türk hakemler de görev yapacak.

 • 24.10.2023 24 Eki 12:29 TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar CIFP Başkan Yardımcısı Oldu

  TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar CIFP Başkan Yardımcısı Oldu Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar, Uluslararası Fair Play Komitesi (CIFP) Başkan Yardımcısı olarak seçildi. CIFP'nin Budapeşte'de düzenlenen ikinci konsey toplantısında emekli olan Maurizio Monego'nun yerine Arıpınar, başkan yardımcılığı görevine getirildi. Arıpınar, Türkiye'yi yıllardır CIFP'de temsil ettiğini belirterek, bu görevin kendisi için bir onur olduğunu ifade etti ve 'İyiye, doğruya, güzele' sloganıyla fair play yolunda ilerlemeye devam edeceklerini söyledi.

 • 23.10.2023 23 Eki 09:54 26. Dünya Karate Şampiyonası Başlıyor

  26. Dünya Karate Şampiyonası Başlıyor Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenecek olan 26. Dünya Karate Şampiyonası yarın başlıyor. 12 ülkeden yaklaşık 1100 karateci katılacak olan organizasyon, 29 Ekim Pazar günü sona erecek. Türkiye'yi 13 kadın ve 26 sporcu temsil edecek.

 • 22.10.2023 22 Eki 10:39 Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'un Milli Karatecileri Dünya Şampiyonasında

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'un Milli Karatecileri Dünya Şampiyonasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor'un altyapısından yetişen milli karateciler, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenecek Büyükler Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek. Şampiyonada altın madalya için ter dökecek olan sporcular, Türk milli takımını temsil edecek.

 • 20.10.2023 20 Eki 16:04 Çinli Otomobil Üreticileri Avrupa'da Kar Sağlayacak

  Çinli Otomobil Üreticileri Avrupa'da Kar Sağlayacak Macar otomobil uzmanı Zsolt Csikos, Çinli otomobil üreticilerinin Avrupa pazarında artan mevcudiyetlerinin, Avrupa otomobilleri haline gelerek Avrupalılara da kar sağlayacağını söyledi. Csikos, Çinli şirketlerin Avrupa'da fabrikalar kurarak yerel ekonomiye katkıda bulunacağını ve Avrupa otomobilleri üreteceğini ifade etti. Ayrıca, uzman otomobillerin kalite ve fiyatlarının teknolojinin ilerlemesiyle birlikte ticaret bariyerlerini aştığını vurguladı.

Advertisement