Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi - Son Dakika

Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi

11.11.2019 11:57
Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi, System.String[]

DENİZLİ'de, 2 çocuk annesi Hafize Kurban'ın (23) boşanmak isteyen eşi tarafından bıçaklanarak, öldürülmesiyle ilgili bugün görülecek davası öncesi bir grup kadın, adliye önünde basın açıklaması yaptı.

DENİZLİ'de, 2 çocuk annesi Hafize Kurban'ın (23) boşanmak isteyen eşi tarafından bıçaklanarak, öldürülmesiyle ilgili bugün görülecek davası öncesi bir grup kadın, adliye önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına katılan ve gözyaşı döken Hafize'nin babası Mustafa Balık, "Adalete güveniyorum. En ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.

Boşanmak istediği eşi Hafize Kurban'ı 27 Ağustos'ta bıçaklayarak, öldüren, 'tasarlayarak eşi kasten öldürmek'ten ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Uğur Kurban, bugün 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkarılacak. Kadın Örgütleri Denizli Platformu üyesi bir grup kadın, ilk duruşma öncesi bir araya gelerek, basın açıklaması yaptı. Adliye önündeki basın açıklamasına, Merkezefendi Belediye Başkanı CHP'li Şeniz Doğan da katılarak, destek verdi. Kadınlar, Denizli Adliyesi önünde 'Hafize Kurban için adalet' yazılı pankartı açtı. Grup adına açıklama yapan Perihan Üge, "Her türlü şiddeti uygulayarak, bizleri ve mücadelemizi yok edemezsiniz. Kadın mücadelemiz ve dayanışmamız devam edecek" dedi.

Basın açıklamasına katılan ve gözyaşı döken Hafize'nin babası Mustafa Balık ise "Yüce adaletimize güveniyorum. En ağır cezayı almasını istiyorum. Her şeyi önce Allah'a sonra adaletimize havale ediyorum. Böyle insanların toplumda yeri yoktur. Gerekenin yapılacağına inanıyorum" diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından grup dağıldı.


Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi
Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi
Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi
Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi
Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Eşi tarafından öldürülen kızı için 'adalet' istedi - Son Dakika


Son Dakika

Fortuna Sittard Feyenoord'a kaybetti, ligin son sırasına demir attı Uyuşturucu bataklığına saplanan genç kadının itirafları torbacıları yakalattı Ayrılmak isteyen eşinin evinin önüne bomba düzeneği kurdu Aracını satmakta anlaştığı kişinin "Parayı EFT ile gönderiyorum" sözüne inanınca dolandırıldı FETÖ'cü Enes Kanter ile fotoğraf çektiren İsrail'in Birleşmiş Milletler temsilcisine tepki yağdı Putin, Ermenistan'ı üzecek gerçeği bir kez daha dile getirdi: Dağlık Karabağ, Azerbaycan'ın ayrılmaz bir parçası Bakan yardımcısı için açıldığı iddia edilen restoranda kız isteme merasimi yapılmış Kadirli Devlet Hastanesi'nde görev yapan 50 sağlık çalışanının korona testi pozitif çıktı