Son Dakika Haberleri: Fas-İspanya Sınırında İzdiham: 2 Ölü, 4 Yaralı

Fas-İspanya Sınırında İzdiham: 2 Ölü, 4 Yaralı

2 yıl önce

Fas ile İspanya arasındaki Sebte Sınır Kapısı'ndan geçişler sırasına yaşanan izdihamda 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

Fas-İspanya Sınırında İzdiham: 2 Ölü, 4 Yaralı, System.String[]
Fas ile İspanya arasındaki Sebte Sınır Kapısı'ndan geçişler sırasına yaşanan izdihamda 2 kişinin öldüğü, 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, üç haftadır kapalı tutulduktan sonra sabah saatlerinde açılan sınır kapısında yoğunluk nedeniyle izdiham yaşandı. Olayda yaralanan 6 kadının, hastanede tedavi altına alındığı kaydedildi.

Öte yandan Fenadik Devlet Hastanesi yetkilileri ise hastaneye getirilen 6 kadından 2'sinin yaşamını yitirdiğini, 4'ünün ise tedavilerinin tamamlanmasının ardından taburcu edileceğini aktardı.

Geçimlerini İspanya ile Fas arasında bavul ticareti yaparak sağlayan binlerce Faslı, sık sık sınırda yaşanan izdihamlarla ülke gündemine geliyor.

Son olarak geçen nisan ayında İspanya'ya geçmeye çalışırken meydana gelen izdihamda bir kadının yaşamını yitirdiği, 4 kişinin ise yaralandığı belirtilmişti.

Fas ile İspanya arasındaki sınır kapısı zaman zaman karşılıklı anlaşmalarla geçici olarak kapatılıyor.İntihar Etmek İçin Çatıya Çıkan Kişi, 109 Suçtan Aranıyormuş 15 Yaşındaki Çocuk, Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı

Son Dakika! CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Oldu