Son dakika Fas haberleri, Fas son dakika, son dakika Fas

Son Dakika Fas Haberleri

 • Edirne'de sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 29 düzensiz göçmen yakalandı
  11:01 Edirne'de sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 29 düzensiz göçmen yakalandı

  Edirne'de güvenlik güçlerinin sınırı geçmeye çalışan gruplara yönelik yaptığı çalışmada Fas, Suriye, Filistin, Irak ve Pakistan uyruklu 29 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan göçmenler, işlemlerin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

 • İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Afrika Diasporası Forumu düzenlendi
  16:27 İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Afrika Diasporası Forumu düzenlendi

  İstanbul Ticaret Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Afrika Diasporası Forumu'na, üniversite rektörü, YTB İstanbul Koordinatörü ve birçok Afrikalı akademisyen ve öğrenci katıldı. Forumda, Afrika'nın potansiyeli ve kültürel bağların önemi vurgulandı.

 • Sivas Halk Eğitim Merkezinde Okuma Yazma Eğitimi Alan Kadınlar Azimleriyle Dikkat Çekiyor
  13:31 Sivas Halk Eğitim Merkezinde Okuma Yazma Eğitimi Alan Kadınlar Azimleriyle Dikkat Çekiyor

  Sivas Halk eğitim merkezinde düzenlenen okuma yazma kurslarında eğitim alan kadınlar, temel okuma ve yazma becerilerini kazanmayı hedefliyor. İlerleyen yaşlarına rağmen okuma ve yazmayı öğrenen kadınlar, azimleriyle dikkat çekiyor. 61 yaşındaki Aıcha Nacsauı, Türkçeyi öğrenmek için eğitim alırken, diğer kursiyerler de kendilerini geliştirmek ve çocuklarına yardımcı olmak amacıyla bu kurslara katılıyor.

 • Düzce Belediye Başkanı Standard Profil Fabrikası'nı ziyaret etti
  11:49 Düzce Belediye Başkanı Standard Profil Fabrikası'nı ziyaret etti

  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Standard Profil Fabrikası'nı ziyaret etti. Ziyarete Fabrika Genel Müdürü Afşin Dakiki, İdari İşler Yöneticisi Olcay Özgiray eşlik etti.

 • Bolu'da yaşayan üçüz kardeşler Türkiye ve dünyayı geziyor
  11:08 Bolu'da yaşayan üçüz kardeşler Türkiye ve dünyayı geziyor

  Bolu'da yaşayan 24 yaşındaki üçüz kardeşler Furkan, Gürkan ve Serkan Özalp, kendi imkanlarıyla 6 yıl önce başladıkları seyahatleri kapsamında Türkiye'nin birçok ilinin yanı sıra dünyada farklı ülkeleri geziyor.

 • MİA Teknoloji, sağlık alanındaki yazılımların lisans haklarını devretti
  23 Şub MİA Teknoloji, sağlık alanındaki yazılımların lisans haklarını devretti

  MİA Teknoloji, sağlık alanındaki yazılımlara ilişkin lisans haklarının New York merkezli MIA Tech Corporation unvanlı iştirakine devredilmesi ve iştirak şirketinin yüzde 51 hissesinin ABD merkezli yatırımcı firmaya satılmasına ilişkin imzaladığı sözleşme ile Türkiye'yi küresel sağlık...

 • Buse Naz Çakıroğlu, Paris 2024 Olimpiyatları'nda altın madalya hedefliyor
  21 Şub Buse Naz Çakıroğlu, Paris 2024 Olimpiyatları'nda altın madalya hedefliyor

  Tokyo 2020 Olimpiyatları'nda gümüş madalya kazanan milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, Paris 2024 Olimpiyatları'nda altın madalya kazanmayı amaçlıyor. Çakıroğlu, olimpiyat elemeleri ve Avrupa Şampiyonası'na hazırlık çalışmalarını sürdürüyor ve altın madalya hedefine odaklandığını belirtiyor.

 • Türkiye Kadın Boks Milli Takımı, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları kalifikasyon mücadelelerine hazırlanıyor
  20 Şub Türkiye Kadın Boks Milli Takımı, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları kalifikasyon mücadelelerine hazırlanıyor

  Türkiye Kadın Boks Milli Takımı, İtalya'nın Milano kentinde yapılacak Paris 2024 Olimpiyat Oyunları kalifikasyon mücadelelerine Trabzon'da hazırlanıyor. Milli takım, 5 ülkenin milli takımlarıyla ortak hazırlık yaparak 4 olan olimpiyat kotasını 6'ya çıkarmayı hedefliyor. Antrenörler, Türk boksunun dünya çapında bir numara olduğunu belirterek, Paris Olimpiyatları'nda başarıya ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Otomotiv Sektörü 2023 İhracat Hedefini 39 Milyar Dolar Olarak Belirledi
  19 Şub Otomotiv Sektörü 2023 İhracat Hedefini 39 Milyar Dolar Olarak Belirledi

  Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, otomotiv sektörünün 2022'de rekor kırarak 35 milyar dolarlık ihracata ulaştığını ve 2023 için hedeflerini 39 milyar dolar olarak belirlediklerini açıkladı. Çelik, Avrupa Birliği'nin hala en büyük pazarlarından biri olduğunu ve Kuzey Afrika ve Körfez ülkelerinde de önemli ihracat talepleri olduğunu belirtti.

 • Türk Kadını Bengisu Avcı, Yeni Zelanda'daki Cook Boğazı'nı Geçti
  17 Şub Türk Kadını Bengisu Avcı, Yeni Zelanda'daki Cook Boğazı'nı Geçti

  Türk ultra maraton yüzücüsü Bengisu Avcı, Manş Denizi'nden sonra Yeni Zelanda'daki Cook Boğazı'nı da geçerek bir ilke imza attı.

 • Evinde para karşılığı cinsel ilişkiye giren trans üniversite öğrencisi AIDS'li çıktı
  15 Şub Evinde para karşılığı cinsel ilişkiye giren trans üniversite öğrencisi AIDS'li çıktı

  Kütahya'da fuhuşla mücadele çerçevesinde yapılan çalışmalarda, Fas uyruklu üniversite öğrencisinin adresine gelen şahıslarla para karşılığı cinsel ilişkiye girdiği tespit edildi. Trans üniversite öğrencisinin kan tetkikleri sonucu AIDS taşıdığı belirlenirken, şahıs sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • İzmirli Ultra Maraton Yüzücüsü Bengisu Avcı, Yeni Zelanda'nın Cook Boğazı'nı Geçti
  13 Şub İzmirli Ultra Maraton Yüzücüsü Bengisu Avcı, Yeni Zelanda'nın Cook Boğazı'nı Geçti

  İzmirli ultra maraton yüzücüsü Bengisu Avcı, Oceans 7 hedefi kapsamında Yeni Zelanda'nın Cook Boğazı'nı geçerek bir ilke imza attı. Avcı, 10 saat 14 dakikada 26 kilometrelik parkuru tamamladı. Hipotermi tehlikesi yaşayan sporcu, 13 derecelik su sıcaklığına rağmen geçişi başarıyla tamamladı. Bengisu Avcı, Oceans 7 projesi için Molokai Kanalı, Kuzey Kanalı ve Tsagaru Kanalı'nı geçmeyi hedefliyor.

 • Samsun'da eski tütün depolarında kurulan fabrikalardan 18'i 10 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi
  11 Şub Samsun'da eski tütün depolarında kurulan fabrikalardan 18'i 10 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi

  Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan eski tütün depolarında kurulan 26 firmadan 18'i, geçen yıl 10 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Depoların özelleştirilmesiyle oluşturulan Elifli Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren firmalar, kalıp plastik, boru yapımı, tarım ve inşaat sektörüyle ilgili makine üretimi gibi farklı alanlarda üretim yapıyor ve Türk cumhuriyetleri ile birçok ülkeye ürün satıyor.

 • İskoçya Sağlık Bakanı, internet faturası tartışmaları üzerine istifa etti
  09 Şub İskoçya Sağlık Bakanı, internet faturası tartışmaları üzerine istifa etti

  İskoçya Sağlık Bakanı Michael Matheson, devlet tarafından sağlanan mobil cihazının 11 bin pound'luk internet faturasıyla ilgili eleştirilere son noktayı koyarak istifa etti. Matheson, faturayı şahsi bütçesinden ödeyerek özür dilemiş ve cihazın oğulları tarafından Fas tatili sırasında kullanıldığını açıklamıştı. İskoç Parlamentosu tarafından konuyla ilgili inceleme başlatılmıştı.

 • İskoçya Sağlık Bakanı Michael Matheson, 11 bin sterlinlik internet faturası nedeniyle istifa etti
  08 Şub İskoçya Sağlık Bakanı Michael Matheson, 11 bin sterlinlik internet faturası nedeniyle istifa etti

  İskoçya Sağlık Bakanı Michael Matheson, devletin parlamento çalışmalarında kullanması için tahsis ettiği tableti Fas tatilinde çocuklarına verince koltuğundan oldu. Matheson'un çocukları maç izlemek için tabletten internete girince 11 bin sterlinlik fatura geldi. Matheson olayın ortaya çıkmasının ardından istifa etti.

 • Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliği'nden 10 Milyon Lira Yardım
  08 Şub Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliği'nden 10 Milyon Lira Yardım

  Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliği, geçen yıl ihtiyaç sahiplerine 10 milyon liranın üzerinde yardım ulaştırdığını bildirdi. Dernek, gıda, giyim, temizlik, eğitim ve sağlık gibi farklı kategorilerde yardımlar yapmaktadır. Ayrıca Filistin'e de un yardımı ve adak kurban yardımı gibi çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 • Piton Döner, eleman yetiştireceği 'Piton Döner Akademi' şubesini açtı
  08 Şub Piton Döner, eleman yetiştireceği 'Piton Döner Akademi' şubesini açtı

  Adana'da faaliyet gösteren Piton Döner'in eleman yetiştireceği 'Piton Döner Akademi' adlı şubesi açıldı. Kebap ve dönerciler, eleman bulamama sorunu yaşıyor. Piton Döner'in sahibi Mehmet İkram Taş, eleman sorununu çözmek için akademi şubesini açtı. Şube, döner ustası yetiştirecek ve bölgeye hizmet verecek.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fas Büyükelçisini Kabul Etti
  07 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fas Büyükelçisini Kabul Etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Fas'ın Ankara Büyükelçisi Mohammed Ali Lazreq'i kabul etti. Kabulde, bölgesel ve küresel konular, parlamentolar arası ilişkiler ile İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve Filistinlilere insani yardım faaliyetleri ele alındı. Kurtulmuş, Fas ile ilişkilerin artırılması ve parlamentolar arası ilişkilerin güçlendirilmesi konusunda çalışmaların yapıldığını belirtti. Ayrıca, Fas'a Filistin davasına verdiği destek için teşekkür etti ve bölge ülkelerinin birlik içinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

 • Manisa FK'nın yeni transferi Mohamed Ofkir sakatlandı
  07 Şub Manisa FK'nın yeni transferi Mohamed Ofkir sakatlandı

  Manisa Futbol Kulübü'nün yeni transferi Mohamed Ofkir, Tuzlaspor maçında sakatlandı. Yapılan tetkiklerde sağ diz iç yan bağlarında esneme tespit edildiği açıklandı. Ofkir'in yaklaşık 4 hafta sahalardan uzak kalması bekleniyor.

 • İspanya'da Çiftçiler AB Düzenlemelerini Protesto Ediyor
  06 Şub İspanya'da Çiftçiler AB Düzenlemelerini Protesto Ediyor

  İspanya'da çiftçiler, Avrupa Birliği'nin tarım sektörüne yönelik düzenlemelerini protesto ederek daha fazla esneklik, sıkı kontroller ve hükümet yardımı talep ediyor. Ülke genelinde düzenlenen eylemlerde çiftçiler, tarım alanlarının ve hayvancılığın önemine dikkat çekiyor. Çiftçiler, yüksek maliyetler ve düşük fiyatlar nedeniyle kâr etmekte zorlandıklarını belirtiyor. Ayrıca, AB üyesi olmayan ülkelerin daha az düzenlemeye tabi olması nedeniyle rekabet avantajı elde ettiklerini iddia ediyorlar. Kuraklık da çiftçilerin durumunu daha da kötüleştiriyor.

 • Türkiye Otomotiv Endüstrisi Ocak Ayında En Yüksek İhracatını Gerçekleştirdi
  06 Şub Türkiye Otomotiv Endüstrisi Ocak Ayında En Yüksek İhracatını Gerçekleştirdi

  Türkiye'nin otomotiv endüstrisi, geçen ay 2 milyar 779 milyon 940 bin dolarla en yüksek ocak ayı ihracatını gerçekleştirdi. Ocakta en fazla dış satım, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3 artış ve 1 milyar 171 milyon dolarla 'tedarik endüstrisi' ürün grubunda yapıldı. Almanya, en büyük pazar olarak öne çıktı.

 • Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu'nda Bandırmaspor maçına hazır
  05 Şub Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu'nda Bandırmaspor maçına hazır

  Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu'nda Bandırmaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını tamamladı. Abdülkerim Bardakcı saha çalışmalarına başlarken, Hakim Ziyech'in ayak bileği distorsiyonu tedavi edilmeye başlandı.

 • Hakim Ziyech'in sağlık durumuyla ilgili Galatasaray'dan açıklama
  05 Şub Hakim Ziyech'in sağlık durumuyla ilgili Galatasaray'dan açıklama

  Galatasaray, Faslı futbolcu Hakim Ziyech'in sol ayak bileğinde zorlanma ve kemik ödemi tespit edildiğini açıkladı. Ziyech'in tedavisine başlanmıştır.

 • TÜMOSAN Konyaspor, Bouly Junior Sambou ile sözleşme imzaladı
  04 Şub TÜMOSAN Konyaspor, Bouly Junior Sambou ile sözleşme imzaladı

  TÜMOSAN Konyaspor, forvet oyuncusu Bouly Junior Sambou'yla 2,5 yıllık sözleşme imzaladı. Konyaspor'un resmi sitesinde yapılan açıklamada, Sambou'nun 2,5 yıllık sözleşmeye imza attığı belirtildi. Senegalli oyuncunun, 2023-2024 sezonunda 23 resmi maçta forma giydiği kaydedildi.

 • Konyaspor, Senegalli forvet Bouly Junior Sambou ile sözleşme imzaladı
  04 Şub Konyaspor, Senegalli forvet Bouly Junior Sambou ile sözleşme imzaladı

  Konyaspor, Senegalli forvet Bouly Junior Sambou ile 2.5 yıllık sözleşme imzaladı. Sambou, Fas ekibi Wydad AC forması giydiği sezon 23 resmi maça çıktı. Yeşil-beyazlı ekipte 25 numaralı formayı giyecek.

 • Yukatel Adana Demirspor, Nabil Alioui'yi kadrosuna kattı
  02 Şub Yukatel Adana Demirspor, Nabil Alioui'yi kadrosuna kattı

  Trendyol Süper Lig ekiplerinden Yukatel Adana Demirspor, 24 yaşındaki sol kanat oyuncusu Nabil Alioui'yi kadrosuna kattı. Le Havre AC takımında forma giyen Alioui ile 3,5 yıllık sözleşme imzalandı. Ailemize hoş geldin diyor, başarılar diliyoruz.

 • Netanyahu'nun 4 aşamalı Gazze planı deşifre oldu! İşte ABD ile paylaştığı taslak metnin detayları
  31 Oca Netanyahu'nun 4 aşamalı Gazze planı deşifre oldu! İşte ABD ile paylaştığı taslak metnin detayları

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun 4 aydır kan gölüne çevirdiği Gazze Şeridi'nin geleceğiyle ilgili 4 aşamalı bir yol haritası taslağı hazırladığı ve bunu ABD ile paylaştığı öğrenildi. Taslak metinde Suudi Arabistan, Mısır, Fas, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'in katılımıyla kurulacak bir Arap koalisyonu ile işbirliği içinde Gazze Şeridi'nde Fetih ve Hamas'ın yer almadığı yeni bir Filistin yönetiminin oluşturulması gibi detaylar da yer alıyor.

 • Kayseri'de Aralık Ayı İhracat Rakamları Değerlendirildi
  31 Oca Kayseri'de Aralık Ayı İhracat Rakamları Değerlendirildi

  Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) yöneticileri, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan aralık ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Kayseri'de 308 milyon 759 bin dolar ihracat gerçekleştirildiği belirtilirken, en çok ihracat yapılan sektörün mobilya olduğu ve Almanya, Irak ve ABD'nin en çok ihracat yapılan ülkeler olduğu ifade edildi.

 • Kayseri, Aralık Ayında 308 Milyon Dolarlık İhracat Gerçekleştirdi
  31 Oca Kayseri, Aralık Ayında 308 Milyon Dolarlık İhracat Gerçekleştirdi

  Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Aralık Ayı İhracat Rakamlarını değerlendirdi. Başkan Gülsoy, Aralık ayında Kayseri'nin 308 milyon 759 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini, 2023 Ocak-Aralık dönemini ise 3 milyar 625 milyon dolar ihracat ile kapattığını belirtti. Gülsoy, ihracatın sektörler bazında analizini yaparak Avrupa'daki talep daralmasının ihracat performansını olumsuz etkilediğini vurguladı ve ihracatta niteliğe odaklanmanın önemine değindi.

 • Afrika Uluslar Kupası'nda Çeyrek Final Eşleşmeleri Belli Oldu
  31 Oca Afrika Uluslar Kupası'nda Çeyrek Final Eşleşmeleri Belli Oldu

  Afrika Uluslar Kupası'nda son 16 turu mücadeleleri tamamlandı. Çeyrek finalde Nijerya-Angola, Demokratik Kongo Cumhuriyeti-Gine, Mali-Fildişi Sahilleri ve Yeşil Burun Adaları-Güney Afrika Cumhuriyeti eşleşti. Süper Lig ve 1. Lig'den 8 futbolcu da çeyrek finalde yer alacak.

 • Suudi Arabistan'da düzenlenen Gimem Uluslararası Dağ Gösteri Sanatları Festivali
  27 Oca Suudi Arabistan'da düzenlenen Gimem Uluslararası Dağ Gösteri Sanatları Festivali

  Suudi Arabistan'da üçüncüsü düzenlenen Gimem Uluslararası Dağ Gösteri Sanatları Festivali'nde, yerel ve uluslararası topluluklar çeşitli performanslar sergiledi. Festival, uluslararası kültürel alışverişi teşvik etmeyi ve dağ performans sanatlarının zengin mirasını kutlamayı amaçlamaktadır. Çin, Japonya, İspanya, İtalya, Sudan, Ürdün, Lübnan, Fas, Irak, Yemen, Özbekistan gibi ülkelerden sanatçılar festivalde yer aldı. Suudi Arabistanlı sanatçılar da geleneksel danslarını sergiledi. Festival, Suudi Arabistan'ın ulusal kültür stratejisi çerçevesinde sahne sanatları sektörüne farkındalık yaratmayı hedeflemektedir.

 • Fransa'da şarap üreticilerinden protesto: Binlerce litre şarabı yola döktüler
  27 Oca Fransa'da şarap üreticilerinden protesto: Binlerce litre şarabı yola döktüler

  Fransa'da hükümetin tarım politikasını protesto eden çiftçiler, eylemlerini sürdürüyor. Yüzlerce Fransız şarap üreticisi, yurtdışından gelen ucuz alkollü içeceklere karşı hükümetin desteğini protesto etmek amacıyla İspanya sınırındaki otoyolu kapattı ve İspanya'dan şarap taşıyan beş tankere saldırdı. Kamyonların kapaklarını açan protestocular 90 bin şişeye eşdeğer kırmızı ve beyaz şarabı yol ortasına döktü.

 • Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Manisa'ya Ziyarette Bulundu
  26 Oca Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Manisa'ya Ziyarette Bulundu

  Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosu Mehdi Erramı ve beraberindeki heyet, Manisa'ya resmi ziyaret gerçekleştirdi. Başkonsolos Erramı, Vali Enver Ünlü ile ticaret, eğitim ve kültür konularını görüşerek dostluk vurgusu yaptı. Vali Ünlü ise Erramı'ya Manisa'ya özgü hediyeler verdi.

 • İstanbul-Bağcılar'da Fast Food İşletmelerine Yağ Denetimi
  25 Oca İstanbul-Bağcılar'da Fast Food İşletmelerine Yağ Denetimi

  Bağcılar'da özellikle fast food tarzı işletmelere yönelik yağ denetimi yapıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde kızartma yağları mercek altına alındı. Denetimlerin 39 ilçede 728 denetçi ile yapılacağı öğrenilirken, eşik değeri 25 ve üzeri olan kızartma yağlarına idari para cezası uygulanacak.

 • İstanbul Havalimanı, Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerine güvenlik eğitimi verecek
  25 Oca İstanbul Havalimanı, Orta Asya ve Orta Doğu ülkelerine güvenlik eğitimi verecek

  İstanbul Havalimanı, United States Transportation Security Administration (TSA) ile iş birliğini genişleterek, Özbekistan, Kazakistan, Yemen, Ürdün, Fas ve Kuveyt'ten 400'den fazla güvenlik görevlisine eğitim vermeyi planlıyor. Ayrıca, Mısır, Irak, Umman gibi ülkeler de dahil olmak üzere 10'dan fazla havalimanına da bu eğitimin verilmesi planlanıyor. İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgen, bu iş birliğinin İstanbul Havalimanı'nı dünya çapında bir eğitim merkezi olarak konumlandırdığını belirtti.

 • Fas Büyükelçisi, 2023'e damga vuran olayların fotoğraflarını oyladı
  23 Oca Fas Büyükelçisi, 2023'e damga vuran olayların fotoğraflarını oyladı

  Fas'ın Ankara Büyükelçisi Mohammed Ali Lazreq, Anadolu Ajansı'nın (AA) 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Lazreq, deprem ve Gazze gibi üzücü olayları anlatan fotoğraflara oy verirken, Türk halkının kadim ve çağdaş tarihlerine olan bağlılığından etkilendiğini belirtti. Ayrıca, yeşil enerjiye yönelme ve sporun sevincini temsil eden fotoğraflara da oy verdiğini ifade etti.

 • Çanakkale'de Fas uyruklu düzensiz göçmen hırsızlık suçundan tutuklandı
  22 Oca Çanakkale'de Fas uyruklu düzensiz göçmen hırsızlık suçundan tutuklandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bir iş hanındaki dükkandan yüksek seslerin çıkması üzerine polis çağrıldı. Dükkanda bulunan 6 düzensiz göçmen gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden Fas uyruklu Bilal Amin'in 2 ayrı hırsızlık suçundan arandığı belirlendi. Diğer şüpheliler ise Ayvacık Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edildi. Bilal Amin, sorgusunun ardından tutuklandı.

 • Apple, Rusya'da anti-tekel yasasını ihlal ettiği için 1,2 milyar ruble ceza ödedi
  22 Oca Apple, Rusya'da anti-tekel yasasını ihlal ettiği için 1,2 milyar ruble ceza ödedi

  Rusya Federal Anti-Tekel Servisi (FAS), Apple'ın anti-tekel mevzuatına aykırı davrandığını tespit etti ve şirkete 1,2 milyar ruble para cezası verildi. Apple, iOS uygulama geliştiricilerinin müşterilere yönelik kısıtlamalar getirdiği ve App Store dışındaki satın alma işlemleri için ödeme yapma olasılığı konusunda bilgilendirmelerin yasaklandığı gerekçesiyle cezayı ödedi.

 • Kütahya'da Fas Günü etkinliği düzenlendi
  22 Oca Kütahya'da Fas Günü etkinliği düzenlendi

  Kütahya'ya gelin gelen bir grup Faslı kadın, yöresel kıyafetleri ve ev eşyalarını sergiledikleri 'Fas Günü' etkinliğinde buluştu. Faslı kadınlar, ülkelerine ait müzikler eşliğinde dans ederek güzel bir gün geçirdi. Etkinliği organize eden Faslı Najat Yıldız, Faslı hemşerileriyle bir arada olmaktan mutlu olduklarını belirtti. Kütahya'ya gelin gelen Rhizlane Hanane Fidha ise etkinlik sayesinde memleket hasretini giderdiklerini söyledi.

 • Ultra maraton yüzücüsü Bengisu Avcı, Yeni Zelanda'da rekor denemesi için antrenman yapıyor
  21 Oca Ultra maraton yüzücüsü Bengisu Avcı, Yeni Zelanda'da rekor denemesi için antrenman yapıyor

  İngiltere ile Fransa arasındaki Manş Denizi'ni yüzerek en hızlı geçen Türk kadını olan ultra maraton yüzücüsü Bengisu Avcı, gelecek ay Yeni Zelanda'da yapılacak 'Cook Strait' rekor denemesi için Çanakkale Boğazı'nda antrenman yapıyor.

 • Hindistan Sivil Havacılık Bakanlığı, Afganistan'da düşen uçakla ilgili açıklama yaptı
  21 Oca Hindistan Sivil Havacılık Bakanlığı, Afganistan'da düşen uçakla ilgili açıklama yaptı

  Hindistan Sivil Havacılık Bakanlığı, Afganistan'ın Bedehşan bölgesinde düşen uçağın Fas tescilli küçük uçak olduğunu ve Hindistan'a bağlı tarifeli uçak olmadığını duyurdu. Daha fazla ayrıntı beklenmektedir.

 • Faslı 12 yaşındaki çocuk Kilimanjaro Dağı'nın zirvesine tırmandı
  21 Oca Faslı 12 yaşındaki çocuk Kilimanjaro Dağı'nın zirvesine tırmandı

  Faslı 12 yaşındaki Yusuf et-Tazi, Afrika kıtasının en yüksek dağı olan Tanzanya'daki Kilimanjaro Dağı'nın zirvesine tırmanmayı başardı. Tazi, elindeki Fas bayrağıyla, Kilimanjaro Dağı'nın zirvesinden yaptığı görüntülü paylaşımda, 'Kilimanjaro Dağı'na tırmanan en küçük Faslı Arap olarak tarihi bir başarı elde etmekten gurur duyuyorum' dedi. Tazi, bu başarının tüm Faslı gençlerin hayallerine ulaşması için bir ilham kaynağı olduğunu belirtti.

 • İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı: Türkiye ile İlişkileri Güçlendireceğiz
  18 Oca İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı: Türkiye ile İlişkileri Güçlendireceğiz

  İtalya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Antonio Tajani, Başbakan Giorgia Meloni'nin 20 Ocak'ta Türkiye'ye gerçekleştirmesi planlanan ziyareti öncesi DHA'ya özel açıklamalarda bulundu.

 • İstanbul'da DEAŞ ve HTŞ yanlısı 7 şüpheli yakalandı
  18 Oca İstanbul'da DEAŞ ve HTŞ yanlısı 7 şüpheli yakalandı

  Aşırı uç radikal terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen 'Kahramanlar-45' operasyonunun İstanbul ayağında DEAŞ ve Heyeti Tahrir Şam (HTŞ) yanlısı 8 şüpheliden 7'si gözaltına alındı. Operasyonlarda çok sayıda para da ele geçirildi ve şüpheliler terörizmin finansmanını sağlamakla suçlanıyor.

 • 11 ilde DEAŞ ve El Kaide'ye operasyon: 36 gözaltı
  18 Oca 11 ilde DEAŞ ve El Kaide'ye operasyon: 36 gözaltı

  Terör örgütü DEAŞ ve El Kaide'nin finans yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda, İstanbul'da gözaltına alınan 7 şüphelinin adreslerinde farklı ülkelere ait ve farklı miktarlarda döviz ele geçirildi. Operasyon kapsamında toplamda 36 şüpheli yakalandı.

 • Dakar Rallisi 33 sporcunun hayatına mal oldu
  16 Oca Dakar Rallisi 33 sporcunun hayatına mal oldu

  İspanyol motosikletçi Carles Falcon, Dakar Rallisi'nde hayatını kaybeden 33. sporcu oldu.

 • İHH Arama Kurtarma Ekipleri 2023 Yılında 231 Operasyona Katıldı
  16 Oca İHH Arama Kurtarma Ekipleri 2023 Yılında 231 Operasyona Katıldı

  İHH İnsani Yardım Vakfı Afet Yönetimi Başkanlığına bağlı arama kurtarma ekipleri, 2023 yılında Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinde meydana gelen doğal afetler sonrası yapılan 231 arama kurtarma operasyonuna aktif olarak katıldı. Ekipler, depremler, sel felaketi, orman yangını gibi birçok afet sonrasında arama kurtarma çalışmalarına destek verdi. Ayrıca, 2023 yılında yaklaşık 80 bin kişiye eğitim programları düzenlendi.

 • İHH Afet Yönetimi Başkanlığı'na bağlı ekipler 2023 yılında 231 arama kurtarma operasyonuna katıldı
  16 Oca İHH Afet Yönetimi Başkanlığı'na bağlı ekipler 2023 yılında 231 arama kurtarma operasyonuna katıldı

  İHH Afet Yönetimi Başkanlığı'na bağlı arama kurtarma ekipleri, 2023 yılında Türkiye'de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşanan doğal afetler sonrası yapılan arama kurtarma çalışmalarında aktif rol üstlendi. Ekipler, toplam 80 bine yakın kişinin katıldığı 867 eğitim programı, 864 toplantı, 42 tatbikat ve 292 sportif faaliyet düzenledi. Ayrıca, ekipler 3 bin 278 kişiyi enkazdan çıkardı ve 25 farklı alanda eğitimler düzenledi.

 • İHH Afet Yönetimi Başkanlığı'na bağlı ekipler 2023 yılında 231 arama kurtarma operasyonuna katıldı
  16 Oca İHH Afet Yönetimi Başkanlığı'na bağlı ekipler 2023 yılında 231 arama kurtarma operasyonuna katıldı

  İHH Afet Yönetimi Başkanlığı'na bağlı arama kurtarma ekipleri, 2023 yılında Türkiye'de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşanan doğal afetler sonrası yapılan arama kurtarma çalışmalarında aktif rol üstlendi. Ekipler, 231 operasyona katıldı ve toplamda 3 bin 278 kişiyi enkazdan çıkardı. Ayrıca, 80 bine yakın kişinin katıldığı eğitim programları, toplantılar, tatbikatlar ve sportif faaliyetler düzenlendi.

 • Sakarya Büyükşehir Belediyespor, ikinci yarı hazırlıklarına özel maçla devam etti
  15 Oca Sakarya Büyükşehir Belediyespor, ikinci yarı hazırlıklarına özel maçla devam etti

  Hentbol Erkekler Süper Ligi ekiplerinden Sakarya Büyükşehir Belediyespor, ikinci yarı hazırlıkları kapsamında Fas Milli Takımı ile yaptığı özel maçı 38-35 kazandı. Türkiye Kupası'nda Final-Four mücadelesi verecek olan Sakarya ekibi, ikinci yarıda ilk maçını 3 Şubat'ta Konya Büyükşehir Belediyespor ile oynayacak.

 • Sakarya Büyükşehir Hentbol Takımı Fas Milli Takımı'na galip geldi
  15 Oca Sakarya Büyükşehir Hentbol Takımı Fas Milli Takımı'na galip geldi

  Sakarya Büyükşehir Hentbol takımı, ikinci yarı öncesi hazırlıklarını sürdürdüğü Sakarya'da Fas Milli Takımı ile özel bir karşılaşma oynadı. Büyükşehir, karşılaşmadan 38-35 galip ayrılarak ikinci yarıya hazır bir şekilde gireceğini gösterdi.

 • Africa Eco Race Rallisi Pembe Göl'de Tamamlandı
  14 Oca Africa Eco Race Rallisi Pembe Göl'de Tamamlandı

  Monako'da başlayan Africa Eco Race Rallisi, Senegal'in sembollerinden Pembe Göl'de tamamlandı. İtalyan pilot Jacopo Cerutti motosiklet kategorisinde birinci olurken, Fransız Paulin Gautier ve Remi Boulanger araç kategorisinde lider oldu. Africa Eco Race, sürdürülebilirlik ve sıfır emisyon ilkesiyle 12 etap ve 6 bin kilometreden oluşan bir rallidir.

 • Ticaret Bakanlığı, İhracatta Hedef Ülkeler Listesini Güncelledi
  14 Oca Ticaret Bakanlığı, İhracatta Hedef Ülkeler Listesini Güncelledi

  Ticaret Bakanlığı, her yıl hazırladığı İhracatta Hedef Ülkeler Listesi'ni güncelledi. 2024 yılında firmaların yönlendirilebileceği hedef pazarlar listesinden İsrail ve Irak'ın çıkarıldığı görüldü. Listeye ise 9 yeni ülke eklendi.

 • Afrika Uluslar Kupası Yarın Başlıyor
  12 Oca Afrika Uluslar Kupası Yarın Başlıyor

  34. Afrika Uluslar Kupası, Fildişi Sahili'nin ev sahipliğinde yarın başlayacak. Turnuvada en fazla Mısır şampiyon olurken, en son da Senegal kupayı kazandı. Fildişi Sahili ile Gine Bissau arasındaki açılış maçı TSİ 23.00'te oynanacak. Turnuvada 24 takım 6 grupta mücadele edecek ve son 16 turuna kalanlar belirlenecek. Süper Lig ve 1. Lig'den toplamda 33 futbolcu turnuvada yer alacak.

 • Fenerbahçe, Leonardo Bonucci'yi kadrosuna katarak 188. yabancı futbolcusunu transfer etti
  12 Oca Fenerbahçe, Leonardo Bonucci'yi kadrosuna katarak 188. yabancı futbolcusunu transfer etti

  Fenerbahçe, Almanya'nın Union Berlin ekibinden Leonardo Bonucci'yi transfer ederek kulüp tarihindeki 188. yabancı futbolcusunu kadrosuna kattı. Bonucci, Fenerbahçe'nin devre arasındaki ilk transferi oldu ve kariyerinde 9. takımını seçti. Juventus ile büyük başarılar elde eden İtalyan savunmacı, sarı-lacivertli kulübün yabancı futbolcuları arasında yer aldı.

 • BŞEÜ Öğrencileri, Yılın Kareleri 2023 Oylamasına Katıldı
  09 Oca BŞEÜ Öğrencileri, Yılın Kareleri 2023 Oylamasına Katıldı

  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde eğitim gören öğrenciler, Anadolu Ajansı'nın (AA) düzenlediği 'Yılın Kareleri 2023' oylamasına katıldı. Kazakistan, Gabon ve Fas'tan gelen öğrenciler, farklı kategorilerde yer alan fotoğraflara oy vererek, AA çalışanlarını tebrik etti.

 • Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörü 2023'te 7 milyar 983 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi
  08 Oca Mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörü 2023'te 7 milyar 983 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi

  İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin açıklamasına göre, 2023 yılında mobilya, kağıt ve orman ürünleri sektörü 7 milyar 983 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Bu sektör, global ekonomideki zorluklara rağmen üretmeye devam etti ve aralık ayında 675 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi. İhracattan en yüksek payı Irak aldı, onu Birleşik Krallık, Almanya, Birleşik Devletler ve Libya takip etti.

 • 2024 Xiamen Maratonu'nda Etiyopyalı Atletler Birinci Oldu
  08 Oca 2024 Xiamen Maratonu'nda Etiyopyalı Atletler Birinci Oldu

  Çin'in Xiamen kentinde düzenlenen 2024 Xiamen Maratonu'nda erkeklerde Asefa Boki Kebebe, kadınlarda ise Bekelech Gudeta Borecha birinci oldu. Maratona yaklaşık 30.000 atlet katıldı.

 • Galatasaray, TÜMOSAN Konyaspor maçına eksik kadroyla çıktı
  07 Oca Galatasaray, TÜMOSAN Konyaspor maçına eksik kadroyla çıktı

  Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk, TÜMOSAN Konyaspor maçında zorunlu değişikliklere gitmek zorunda kaldı. Maçta genç oyunculara da şans verildi.

 • Adana Kurtuluş Yarı Maratonu'nda Kenyalı ve Bahreynli sporcular birinci oldu
  07 Oca Adana Kurtuluş Yarı Maratonu'nda Kenyalı ve Bahreynli sporcular birinci oldu

  Adana'da düzenlenen Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu'nda erkeklerde Kenyalı James Kipkogei Kipkoech, kadınlarda da Bahreynli Ruth Jebet birinci oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen maratona 1115 sporcu katıldı. Yarışın başlangıç işaretini Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar verdi. Yarış sonunda dereceye giren sporculara ödül ve madalya verildi.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş: İsrail'in uygulamaları insanlık cephesini harekete geçirdi
  07 Oca TBMM Başkanı Kurtulmuş: İsrail'in uygulamaları insanlık cephesini harekete geçirdi

  TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, İsrail'in uygulamaları sonucunda insanlık cephesinin kurulduğunu ve küresel vicdanın harekete geçtiğini belirtti. Kurtulmuş, Filistin davasının başarıya ulaşması ve adil bir barışın sağlanması için İslam dünyasının birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş: İsrail'in uygulamaları insanlık cephesini harekete geçirdi
  07 Oca TBMM Başkanı Kurtulmuş: İsrail'in uygulamaları insanlık cephesini harekete geçirdi

  TBMM Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 4. Uluslararası Model İslam İşbirliği Teşkilatı Liseler Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, İsrail'in uygulamaları sonucunda insanlık cephesinin kurulduğunu ve küresel vicdanın harekete geçtiğini belirtti. Kurtulmuş, Filistin davasının başarıya ulaşması için İslam dünyasının birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğini vurguladı.

 • Adana Kurtuluş Yarı Maratonu'nda birinciler Kenya'dan
  07 Oca Adana Kurtuluş Yarı Maratonu'nda birinciler Kenya'dan

  Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102'nci yıl dönümü anısına düzenlenen 14'üncü Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu'nda erkeklerde birincilik James Kipkogei Kipkoech (Kenya)'in, kadınlarda ise birincilik Ruth Jebet (Kenya)'in oldu. 10 kilometre Halk Koşusu'nda ise erkeklerde birincilik İbrahim Karateker'in, kadınlarda ise birincilik Şevval Özdoğan'ın oldu.

 • Haftanın tarihine bakış
  07 Oca Haftanın tarihine bakış

  Ömrünü Kıbrıs davasına adayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, tedavi gördüğü Yakındoğu Üniversitesi Hastanesinde, çoklu organ yetmezliği nedeniyle 13 Ocak 2012'de 88 yaşında vefat etti.

 • Galatasaray, Konyaspor ile 45. kez karşılaşacak
  06 Oca Galatasaray, Konyaspor ile 45. kez karşılaşacak

  Galatasaray, Trendyol Süper Lig'in 19. haftasında evinde Konyaspor ile karşılaşacak. Galatasaray, ligde 44 puanla ikinci sırada yer alırken, Konyaspor ise 18 puanla 16. sırada bulunuyor. İki takım daha önce 44 kez karşılaştı ve Galatasaray 31 kez galip geldi. Galatasaray, son 5 maçında yenilmedi ve ligde en az gol yiyen takım konumunda bulunuyor. Maçta Mauro Icardi, Sacha Boey, Lucas Torreira, Hakim Ziyech ve Cedric Bakambu forma giyemeyecek. Teknik direktörler Okan Buruk ve Hakan Keleş ise 5. kez rakip olacak.

 • Trabzon'da 2023 yılında 33 farklı ülkeden 188 yabancı uyruklu çiftin nikahı kıyıldı
  06 Oca Trabzon'da 2023 yılında 33 farklı ülkeden 188 yabancı uyruklu çiftin nikahı kıyıldı

  Trabzon'un merkez ilçesi Ortahisar'da bulunan Belediye Evlendirme Memurluğu'nda 2023 yılında Türk vatandaşı ve yabancı ülke uyruklu olmak üzere toplam 2 bin 12 çiftin nikahı kıyıldı. Yabancı uyruklu çiftlerin 4 kıtadan ve 33 farklı ülkeden olması dikkat çekti. Suriye uyruklular 30 çiftle en fazla temsil edilen ülke oldu.

 • Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü, 2023'e damga vuran olayların fotoğraflarını oyladı
  04 Oca Yunus Emre Enstitüsü Koordinatörü, 2023'e damga vuran olayların fotoğraflarını oyladı

  Fas'taki Rabat Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Koordinatörü Reha Ermumcu, Anadolu Ajansının (AA) gözünden 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğraf karelerini oyladı. Ermumcu, haber kategorisinde Bayraktar Akıncı İnsansız Hava Aracı (İHA) ile Süper Ay'ın görüntülendiği fotoğrafı tercih etti. Çevre ve yaşam kategorisinde ise Mescid-i Aksa'da Kadir Gecesi'nde namaz kılan binlerce kişinin fotoğrafını seçti. Gazze'deki saldırılar nedeniyle Filistinli çocuk ve Kudüs görsellerini tercih eden Ermumcu, savaşın bir an önce son bulmasını temenni etti.

 • Doğu Karadeniz'den 2023'te 1.4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildi
  04 Oca Doğu Karadeniz'den 2023'te 1.4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirildi

  Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane'den 2023 yılında toplamda 1 milyar 375 milyon 192 bin dolarlık ihracat yapıldı. Bu ihracatın büyük bir kısmını fındık sektörü oluştururken, yaş meyve sebze, su ürünleri ve hayvancılık mamulleri, maden ve metaller, kimyevi maddeler ve mamulleri gibi sektörler de önemli paya sahiptir. Doğu Karadeniz'den 140 ülkeye ihracat gerçekleştirilirken, Rusya Federasyonu, İtalya, Gürcistan, Almanya ve Çin Halk Cumhuriyeti en fazla ihracat yapılan ülkeler arasında yer almaktadır. Ayrıca Fas, İran, Finlandiya, Moğolistan ve Özbekistan gibi ülkelere ihracatta önemli artışlar yaşanmıştır.

 • Bakan Yerlikaya: Kırmızı bültenle aranan 56 kişi yakalandı
  03 Oca Bakan Yerlikaya: Kırmızı bültenle aranan 56 kişi yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Kafes-28' operasyonlarında, 18 ülke tarafından kırmızı bültenle aranan 56 kişinin yakalandığını duyurdu. Şüphelilerin suç örgütü üyeliği, uyuşturucu madde ticareti, kara para aklama, saldırı, kalpazanlık, soygun, dolandırıcılık, göçmen kaçakçılığı, adam öldürme, fuhuş, hırsızlık, kaçakçılık, rüşvet, yolsuzluk ve sahtecilik suçlarından arandığını belirten Yerlikaya, operasyonun devam edeceğini ve tüm suçluların adalet önüne çıkarılacağını söyledi.

 • İçişleri Bakanı: 'Kafes 28 Operasyonu' ile 18 ülkenin aranan 56 kişi yakalandı
  03 Oca İçişleri Bakanı: 'Kafes 28 Operasyonu' ile 18 ülkenin aranan 56 kişi yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Kafes 28 Operasyonu' ile 18 ülke tarafından haklarında Interpol'ün kırmızı bültenle arama kaydı bulunan 56 kişinin yakalandığını bildirdi. Operasyon, 11 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

 • Kafes-28 Operasyonunda 18 Ülke Tarafından Aranan 56 Kişi Yakalandı
  03 Oca Kafes-28 Operasyonunda 18 Ülke Tarafından Aranan 56 Kişi Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde düzenlenen 'Kafes-28' operasyonlarında, 18 ülke tarafından kırmızı bültenle aranan 56 kişinin yakalandığını duyurdu. Şüphelilerin suç örgütü üyeliği, uyuşturucu madde ticareti, kara para aklama gibi suçlardan arandığı belirtildi.

 • Kafes-28 Operasyonuyla 56 Şüpheli Yakalandı
  03 Oca Kafes-28 Operasyonuyla 56 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 11 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Kafes-28' operasyonuyla 18 ülke tarafından haklarında Interpol tarafından kırmızı bülten ve difüzyon mesajı ile arama kaydı bulunan 56 şüphelinin yakalandığını bildirdi. Operasyonda yakalanan şahısların suç örgütü üyeliği, uyuşturucu madde ticareti, kara para aklama, saldırı, kalpazanlık, soygun, dolandırıcılık, göçmen kaçakçılığı, adam öldürme, fuhuş, hırsızlık, kaçakçılık, rüşvet, yolsuzluk ve sahtecilik suçlarından arama kayıtları olduğu tespit edilmişti.

 • DEAŞ'lı teröristlerin kilise ve sinagog saldırısı hazırlığına dair keşif görüntüleri ortaya çıktı
  03 Oca DEAŞ'lı teröristlerin kilise ve sinagog saldırısı hazırlığına dair keşif görüntüleri ortaya çıktı

  MİT ve emniyet ekiplerinin düzenlediği operasyonla çökertilen DEAŞ'lı teröristlerin Türkiye'deki kilise ve sinagoglara saldırı hazırlığına dair keşif görüntüleri ortaya çıktı. Operasyon sonucunda 32 şüpheli yakalanırken, çökertilen hücre üyelerinin sorgusu tamamlandı ve adliyeye sevk edildi. Terör şüphelilerinin keşif ve gözetleme yaptıkları anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

 • 18 ülke tarafından kırmızı bültenle aranan 56 kişi Türkiye'de yakalandı
  03 Oca 18 ülke tarafından kırmızı bültenle aranan 56 kişi Türkiye'de yakalandı

  11 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen ''Kafes-28'' operasyonuyla 18 ülke tarafından kırmızı bültenle aranan 56 kişi yakalandı.

 • Hamas Lideri Salih el-Aruri'nin Suikast Sonrası Batı Şeria'da Gösteriler Düzenlendi
  03 Oca Hamas Lideri Salih el-Aruri'nin Suikast Sonrası Batı Şeria'da Gösteriler Düzenlendi

  Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri ve arkadaşlarının Beyrut'ta suikastla öldürülmesinin ardından İsrail işgali altındaki Batı Şeria'nın birçok bölgesinde gösteriler ve yürüyüşler yapıldı.

 • Denizli İhracatı 2023 Yılında Yüzde 9,1 Azalışla 3,2 Milyar Dolar Oldu
  02 Oca Denizli İhracatı 2023 Yılında Yüzde 9,1 Azalışla 3,2 Milyar Dolar Oldu

  Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, 2023 yılında Denizli'nin ihracatının yüzde 9,1 azalarak 3,2 milyar dolar olduğunu ve Türkiye genelinde 9. sıradaki yerini koruduğunu açıkladı. Ayrıca, Denizli'nin lider sektörünün tekstil-konfeksiyon olduğu belirtildi. İngiltere'nin ise Denizli'nin en büyük ihracat pazarı olduğu ve ihracatta azalma yaşandığı ifade edildi.

 • Samsunspor, Afrika Uluslar Kupası'na giden futbolcularından mahrum kalacak
  02 Oca Samsunspor, Afrika Uluslar Kupası'na giden futbolcularından mahrum kalacak

  FIFA tarafından transfer yasağı cezası alan Samsunspor, Afrika Uluslar Kupası'na giden 3 futbolcusundan en az 1 ay boyunca yararlanamayacak. Bu durum, takımın kadro derinliğini azaltırken, sakatlıkları bulunan diğer oyuncuların da takıma dönmesi için çaba sarf ediliyor.

 • Kütahya'da otomobil ile elektrikli bisiklet çarpıştı: Anne ve oğlu yaralandı
  01 Oca Kütahya'da otomobil ile elektrikli bisiklet çarpıştı: Anne ve oğlu yaralandı

  Kütahya'da meydana gelen kazada otomobil ile elektrikli bisiklet çarpıştı. Fas uyruklu anne ve oğlu yaralandı. Kazayı görenlerin ihbarıyla gelen sağlık ekipleri tarafından müdahale edilen anne ve oğlu hastaneye kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • Trap Atıcılık Milli Takımı Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na kota almak için hazırlanıyor
  01 Oca Trap Atıcılık Milli Takımı Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na kota almak için hazırlanıyor

  Trap Atıcılık Milli Takımı sporcuları, dünya kupaları ve Avrupa şampiyonasında başarılı olup Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'na kota almayı hedefliyor. Milli atıcılar, Adana'da yapılan hazırlık kampında antrenörleri Ali Emre Güray yönetiminde çalışmalara başladı. Antrenör Güray, takımın dünya ve Avrupa rekorları kırdığını ve birçok madalya kazandığını belirterek, Paris'te madalya kazanacaklarına inandığını söyledi. Milli atıcılar da olimpiyat madalyası kazanmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

 • İstanbul'a 2023'te 16 Milyon Yabancı Turist Geldi
  01 Oca İstanbul'a 2023'te 16 Milyon Yabancı Turist Geldi

  İstanbul'a 2023'ün ilk 11 ayında gelen yabancı turist sayısı, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artarak, 16 milyon 51 bin 324 oldu. İstanbul'a 2023'ün ocak-kasım döneminde 16 milyon 51 bin 324 yabancı turist geldi. Megakente, kasım ayında ise 1 milyon 288 bin 610 yabancı turist geldi. Turist sayısında Ruslar ilk sırada yer aldı.

Advertisement