Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza - Son Dakika

Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza

06.05.2021 02:19

Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza Vali Yunus Sezer, Covid-19 denetim noktalarını ziyaret etti Kırıkkale'de korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan gece yarısı denetimde, fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne 4 bin 50 lira idari para cezası kesildi.

Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza

Vali Yunus Sezer, Covid-19 denetim noktalarını ziyaret etti

KIRIKKALE - Kırıkkale'de korona virüs tedbirleri kapsamında yapılan gece yarısı denetimde, fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne 4 bin 50 lira idari para cezası kesildi.

Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Salgın Denetim Merkezi ekipleri, gün içerisinde kentin farklı noktalarında "şok denetim" uygulaması yaptı. Sokağa çıkma kısıtlaması ihlali edenlere yönelik 24 saat süreyle denetim yapan ekipler, araçları ve yayaları tek tek durdurdu. Kişilerin "HES kodu" ve "izin belgesi" kontrolünü gerçekleştirdi. Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde denetim yapan ekipler, özel bir şantiye firmasına ait minibüs durdurdu. Ekipler, 7 kişi taşıması gerektiği halde 14 yolcu taşıyan minibüs şoförüne 4 bin 150 lira para cezası kesti. Minibüsteki yolcuların bir kısmı indirildi. Gün boyunca yapılan denetimde ise 64 kişiye toplamda 260 bin lira idari para cezası uygulandı.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, uygulama noktalarını gezerek denetim faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. İstasyon, İmam-Hatip, Dispanser ve İtfaiye kavşaklarındaki görevli personellere de çalışmalarında kolaylıklar diledi.

"Bu büyük bir fedakarlık"

Yaklaşık 1 yıldır gece-gündüz demeden ekiplerin yoğun bir şekilde fedakarca çalıştığını belirten Sezer, şunları kaydetti:

"Tedbirlerin biraz daha yoğunlaştırılması gerekiyor. Hepimiz rahat ederiz vatandaşlarımızda rahat eder. Bizlerde sizlerde daha rahat edersiniz. Türkiye genelinde düşmeye başladı vaka sayıları. Bizde de azalma seyri var ama az sayıda. Onun için mümkün olduğu kadarıyla zaruri olmadığı müddetçe vatandaşlarımızı kısıtlamamız gerekiyor. Kuralları tam uygulamamız gerekiyor ki bayramdan sonra rahat edelim. Biliyorum çok yoğun çalışıyorsunuz. Gece-gündüz çalışıyorsunuz. Biz ne kadar teşekkür etsek sizlere azdır. Allah razı olsun. Yaklaşık 1 senedir bizim salgın denetim ekibimiz ve kolluk kuvvetlerimiz 7/24 görevi başında. Bu büyük bir fedakarlık."

Vali Sezer, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses ile birlikte yaptığı ziyaret sonrası taksici esnafıyla bir süre sohbet edip çay içti.

Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza
Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza
Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza
Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza
Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza
Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza
Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Fazla yolcu taşıyan minibüs şoförüne ceza - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Kemerköy Termik Santrali'ndeki alevler etkisini yitirdi! İlk incelemede ana ünitede hasar olmadığı tespit edildi 07:08 Son Dakika: Kemerköy Termik Santrali'ndeki alevler etkisini yitirdi! İlk incelemede ana ünitede hasar olmadığı tespit edildi Yangın bölgesindeki Şahan Gökbakar'dan provokatör uyarısı: Adamı gırtlaklıyordum 00:59 Yangın bölgesindeki Şahan Gökbakar'dan provokatör uyarısı: Adamı gırtlaklıyordum 7 kişinin katil zanlısı Mehmet Altun'un 6 günlük kaçış hikayesi! Bahçelerden elma çalıp, ağaç diplerinde uyumuş 00:16 7 kişinin katil zanlısı Mehmet Altun'un 6 günlük kaçış hikayesi! Bahçelerden elma çalıp, ağaç diplerinde uyumuş
Vitor Pereira yeni transfer Steven Caulker'ın üzerini çizdi! Takımdan ayrılması gündemde 22:47 Vitor Pereira yeni transfer Steven Caulker'ın üzerini çizdi! Takımdan ayrılması gündemde Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarında terör izi iddialarına yanıt: Tutuklananların ailelerinde PKK bağlantısı var 21:59 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan orman yangınlarında terör izi iddialarına yanıt: Tutuklananların ailelerinde PKK bağlantısı var Marmaris'teki evine alevlerin dayandığı Şahan Gökbakar'dan eşine duygusal sözler: Evimiz yanarsa hiç önemli değil 20:46 Marmaris'teki evine alevlerin dayandığı Şahan Gökbakar'dan eşine duygusal sözler: Evimiz yanarsa hiç önemli değil
YAŞ kararlarının dikkat çeken isimleri! Orhan Gürdal tümgeneralliğe yükseltilen astsubay kökenli ilk isim oldu 20:32 YAŞ kararlarının dikkat çeken isimleri! Orhan Gürdal tümgeneralliğe yükseltilen astsubay kökenli ilk isim oldu 7 kişiyi katleden Mehmet Altun'un annesi, ifadesinde her şeyi anlattı: 10 yıl önce bana hakaret etti 19:44 7 kişiyi katleden Mehmet Altun'un annesi, ifadesinde her şeyi anlattı: 10 yıl önce bana hakaret etti
Advertisement