Fkf ODTÜ'ye Sahip Çıktı - Son Dakika

Fkf ODTÜ'ye Sahip Çıktı

26.08.2013 14:00
Fkf ODTÜ'ye Sahip Çıktı, System.String[]

FKF ODTÜ, ODTÜ'den geçmesi planlanan yol ile ilgili bir açıklama yayınladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak ve ODTÜ arazisinden geçecek yola karşı çıkan akademisyenlerin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından hedef gösterilmesine bir tepki de Fikir Kulüpleri Federasyonu'ndan (FKF) geldi.

FKF'den yapılan yazılı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ODTÜ arazisi içerisinden geçirilmesi planlanan yola karşı çıkan akademisyenlere destek olunurken, Gezi protestolarının çıkış noktası olan doğaya vurgu yapıldı.

İşte, FKF tarafından yayınlanan ODTÜ açıklaması:

'"Yıllardır ODTÜ'yle derdi bitmeyen Melih Gökçek, şimdi de ODTÜ'den geçirmeye çalıştığı yola karşı çıkan hocalarımızdan Prof. Dr. Ali Gökmen ve Prof. Dr. İnci Gökmen'i hedef göstermiş. Görüyoruz ki Gökçek, ne Aralık'ta yaşananlardan, ne de Haziran Direnişi'nden ders almış. Hala ODTÜ'den rant için yol geçirebileceğini sanıyor, ağaç işaretletiyor, sonra da buna karşı mücadele verenleri hedef göstermeye kalkışıyor.

Büyükşehir belediye başkanlığına geldiği andan itibaren, şehir plancılığı anlayışından yoksun olarak, Ankara'nın her yanını alt-üst geçitlerle donatan, her yeni yapıyla Ankara trafiğini daha da karmaşık bir hale sokan Gökçek'in, Ankara'nın trafik sorununu çözmek için ODTÜ arazisinden yol geçireceğini söylemesi gülünçtür. On dokuz senedir bu görevde bulunmasına karşın, trafiği rahatlatmak adına bir metre metro hattı döşemekten aciz bir belediye başkanının; sorunun çözümü için, yüzlerce ağacın kesilmesine sebep verecek şekilde ODTÜ'yü işaret etmesi de tesadüf değildir. Melih Gökçek'in derdi üyesi olduğu AKP ile aynıdır: İlericilik adına, aydınlanma adına ülkede ne değer varsa onunla kavga etmek, ona verebildiği kadar zarar vermek.

Melih Gökçek'in bir türlü anlayamadığı şey ise bizce çok açık: ODTÜ'lü öğrenciler, mezunlar, akademisyenler, emekçiler; bu yolu ODTÜ'den geçirmeyecekler. Kendisini uyarıyoruz! Gezi Parkı'nda kesilen "üç-beş" ağacın, ODTÜ'de uyandırdığı etki gayet açıkken, ODTÜ ormanına dokunacak bir hamleden uzak durmalı ve bir kez daha hocalarımızı hedef gösterecek bir söylemde bulunmamalıdır!

Yüzlerce ODTÜ öğrencisinin yaşadığı 100. Yıl mahallesi sahipsiz değildir.

Gökçek'in kesmek isteği ODTÜ ormanı sahipsiz değildir.

ODTÜ'nün değerli akademisyenleri, hocalarımız sahipsiz değildir.'

Fkf ODTÜ'ye Sahip Çıktı

Kaynak: EgitimNerede.com

Son Dakika Eğitim Fkf ODTÜ'ye Sahip Çıktı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü