Son dakika Ankara Büyükşehir Belediyesi haberleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi son dakika, son dakika Ankara Büyükşehir Belediyesi

Son Dakika Ankara Büyükşehir Belediyesi Haberleri

 • Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, proje tanıtım toplantısına diğer siyasi partileri davet etti
  16:15 Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, proje tanıtım toplantısına diğer siyasi partileri davet etti

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok'un yarın yapılacak proje tanıtım toplantısına, DEM Parti hariç diğer tüm siyasi partilerin davet edildiği açıklandı. Ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve tüm ilçe belediye başkanlarına da davetiye gönderildi.

 • Mansur Yavaş: Seçime giderken artık kimse icraatlarıyla oy istemiyor
  15:13 Mansur Yavaş: Seçime giderken artık kimse icraatlarıyla oy istemiyor

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Şereflikoçhisar'da Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında konuştu. Yavaş, seçime giderken artık kimse icraatlarıyla oy istemediğini belirterek, Türkiye'nin bu duruma geldiğini söyledi. Yavaş, belediyenin emeklilerin sorunlarına seyirci kalmadığını ve desteklerini artıracaklarını ifade etti. Ayrıca, projelerinin kopyalandığını ve Ankara halkının parasını boşa harcamadıklarını vurguladı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi MESAM Üyelerine Yardımlar Yapıyor
  14:14 Ankara Büyükşehir Belediyesi MESAM Üyelerine Yardımlar Yapıyor

  Kısa adı MESAM olan Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği, 37. kuruluş yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğini Ankara’da düzenlenen gecede kutladı.

 • Mansur Yavaş: Emekliye Biz Destek Oluyoruz, Niye 31 Mart'tan Sonra Versenize
  14:10 Mansur Yavaş: Emekliye Biz Destek Oluyoruz, Niye 31 Mart'tan Sonra Versenize

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Evren'de Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışına katıldı. Yavaş, emekliye destek olunduğunu belirterek, hükümetin zam yapmadığını ve yerel seçimlerin bu duruma ikaz dönemi olduğunu söyledi.

 • Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Altınok, rakiplerini proje lansmanına davet etti
  14:02 Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Altınok, rakiplerini proje lansmanına davet etti

  31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Turgut Altınok, tüm rakiplerini proje lansman toplantısına davet etti. Lansmana katılması beklenen isimler arasında CHP'nin adayı Mansur Yavaş da bulunuyor. Sadece DEM Parti'nin adaylarına davet gönderilmedi.

 • Anafartalar Belediye Çarşısı'nda Yenileme Çalışmaları Tamamlandı
  12:02 Anafartalar Belediye Çarşısı'nda Yenileme Çalışmaları Tamamlandı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarının ardından Anafartalar Belediye Çarşısı, eski hareketli günlerine geri döndü. Çarşıya gelen vatandaşlar yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirdi.

 • DEVA Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Celal Mümtaz Akıncı ve Selin Karsak, ANKA Haber Ajansı'nı ziyaret etti
  10:27 DEVA Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Celal Mümtaz Akıncı ve Selin Karsak, ANKA Haber Ajansı'nı ziyaret etti

  Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Celal Mümtaz Akıncı, “Gençler için öğrenci yurtları çoğaltılması lazım, bugün öğrenci arkadaşlarımızın çektiği sıkıntının başında barınma sorunu geliyor. Onun dışında beslenme sorunu geliyor. Çünkü gerçekten son dönemde yaşanan hayat pahalılığı sebebiyle öğrenci arkadaşlarımızın yeteri derecede beslenemediklerinin farkındayız. DEVA Partisi olarak bu anlamda sosyal projeler geliştirip hatta onların boş zamanlarını da üretime katkı sağlamaları, okul dışındaki zamanlarında alınlarının teriyle ürettikleri ürünleri satarak kendilerine kaynak, harçlık sağlamaları için atölyeler kuracağız. Herkesin yüzünün güldüğü mutlu, huzurlu, derdine deva bulmuş bir Ankara tahayyül ediyorum" dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in konuşmasına katılacak
  09:00 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in konuşmasına katılacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Başkanı Pedro Sanchez'in açılış konuşmasını yapacağı Konsey'in "Herkes için Sürdürülebilir Kalkınmanın Sağlanması için Küresel Yönetişimde Reform Yapılması" başlıklı 1'inci oturumunda bir konuşma yapacak.

 • Görme engelliler, EGO otobüslerinde sesli anons sisteminin yeniden işlemeye başlamasını talep etti
  15:19 Görme engelliler, EGO otobüslerinde sesli anons sisteminin yeniden işlemeye başlamasını talep etti

  Ankara'da Altınokta Körler Derneği ve Türkiye Görme Engelliler Derneği gibi sivil toplum kuruluşları üyeleri, EGO otobüslerinde sesli anons sisteminin tekrar çalışmasını istedi. Altınokta Körler Derneği Ankara Şube Sekreteri Hasan Tatar, son 2 yıldır bu sistemin neredeyse hiçbir yerde çalışmadığını ve yetkililerin farklı gerekçeler sunduğunu belirtti. Görme engelliler, sorunun çözümü için şikayetlerde bulunduklarını ve sosyal medyada paylaşımlar yaptıklarını ifade etti.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, iki yeni metro hattı projesini tamamlayarak bakanlığa teslim etti
  15:18 Ankara Büyükşehir Belediyesi, iki yeni metro hattı projesini tamamlayarak bakanlığa teslim etti

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentteki trafik sıkışıklığını gidermek için Koru-Yaşamkent ve Koru-Bağlıca ile Keçiören Şehitler-Ovacık uzatma hatlarının projelerini Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına teslim etti. ABB Başkanı Mansur Yavaş, 51,33 kilometrelik yeni metro hatları için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

 • Ankara Kent Konseyi Başkanı: Yerel yönetici adaylarının mal varlıklarını açıklamalarını beklemek hakkımız
  14:03 Ankara Kent Konseyi Başkanı: Yerel yönetici adaylarının mal varlıklarını açıklamalarını beklemek hakkımız

  Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarının mal varlıklarını açıklamalarına destek verdiğini belirterek, tüm adayların aynı şeffaflığı göstermeleri gerektiğini söyledi.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, metro hatlarının projelerini tamamlayarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na teslim etti
  13:38 Ankara Büyükşehir Belediyesi, metro hatlarının projelerini tamamlayarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na teslim etti

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'in metro ağını genişletmek amacıyla Koru-Bağlıca ve Koru-Yaşamkent ile Keçiören Şehitler-Ovacık uzatma hatlarının projelerini tamamlayarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na teslim etti. Bu projelerin tamamlanmasıyla Ankara'ya toplamda 51,33 kilometrelik yeni metro hatları kazandırılmış olacak.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Güdül ilçesinde tarım ve hayvancılık desteklerini anlattı
  13:38 Ankara Büyükşehir Belediyesi Güdül ilçesinde tarım ve hayvancılık desteklerini anlattı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Güdül ilçesinde tarım, hayvancılık ve sulama faaliyetlerine yönelik verilen destekler ve yeni dönemde yapılacak projeler hakkında mahalle muhtarlarını ve vatandaşları bilgilendirdi. ABB Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, 5 yıllık süreçte Güdül'ün 53 mahallesine toplamda 5 milyon 343 bin 619 TL'lik yatırım yapıldığını kaydetti.

 • Ankara Kent Konseyi Başkanı Yerel Yönetici Adaylarının Mal Varlıklarını Açıklamalarını İstiyor
  12:48 Ankara Kent Konseyi Başkanı Yerel Yönetici Adaylarının Mal Varlıklarını Açıklamalarını İstiyor

  Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarının mal varlıklarını açıklamalarını desteklediğini belirtti. Yılmaz, kamu kaynaklarıyla kendi kazancını ayırt edemeyenlerin kent yönetiminin ahlakını inşa edemeyeceğini vurguladı.

 • Mansur Yavaş: Mal varlığını açıklaması güveni yeniden tesis eder
  22 Şub Mansur Yavaş: Mal varlığını açıklaması güveni yeniden tesis eder

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mal varlığını açıklamasının halkın siyasetçiye olan güvenini yeniden tesis etmek için önemli olduğunu belirtti.

 • ASKİ Spor Kulübü Avrupa Şampiyonluğuyla Başkan Yavaş'ı Ziyaret Etti
  22 Şub ASKİ Spor Kulübü Avrupa Şampiyonluğuyla Başkan Yavaş'ı Ziyaret Etti

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ Spor Kulübü'nün Avrupa Şampiyonası'ndan madalyalarla dönmesi üzerine sporcularıyla bir araya geldi. Başkan Yavaş, sporcuları tebrik ederek desteklerinin devam edeceğini belirtti.

 • İmamoğlu'ndan 'Mal varlığınızı açıklayacak mısınız?' sorusuna net yanıt: Seçim öncesinde açıklayacağım
  22 Şub İmamoğlu'ndan "Mal varlığınızı açıklayacak mısınız?" sorusuna net yanıt: Seçim öncesinde açıklayacağım

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu basın mensuplarının "Mal varlığınızı açıklayacak mısınız?" sorusuna "2014'te de, 2019'da da mal varlığımı açıklamıştım. Bu seçim öncesinde de mal varlığımı açıklayacağım" yanıtını verdi. Hatırlanacağı üzere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da dün mal varlığına ilişkin detayları paylaşmıştı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Hatay'ın kaderi muhalif seçmenlerin elinde
  22 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Hatay'ın kaderi muhalif seçmenlerin elinde

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay'da kararsız ve muhalif bir grup bulunduğunu belirterek, Hatay'ın kaderinin bu seçmenlerin elinde olduğunu söyledi. Özel ayrıca, belediye başkan adayının değişmesi yönünde taleplerin olduğunu ancak Lütfü Savaş'ın en iyi aday olduğunu belirtti.

 • ABB, AŞTİ'ye Güneş Enerji Santrali Kurdu
  22 Şub ABB, AŞTİ'ye Güneş Enerji Santrali Kurdu

  Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), AŞTİ'ye kurduğu Güneş Enerji Santrali (GES) ile enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 50'sini yenilenebilir enerji kaynağından karşılayacak.

 • Mansur Yavaş: Siyaset insanların zenginleşme aracı olmamalı
  22 Şub Mansur Yavaş: Siyaset insanların zenginleşme aracı olmamalı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, siyasetin insanların zenginleşme aracı olmaması gerektiğini vurgulayarak, gelirini ve giderlerini açıkladığını belirtti. Yavaş, rakiplerinin de mal varlıklarını açıklamasını beklediğini söyledi.

 • Ankara AŞTİ'ye güneş enerji panelleri yerleştirildi
  22 Şub Ankara AŞTİ'ye güneş enerji panelleri yerleştirildi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, enerji tasarrufu sağlamak amacıyla AŞTİ'ye güneş enerji panelleri yerleştirdi. AŞTİ çatısına kurulan Güneş Enerji Santrali, gün ışığını doğrudan elektriğe dönüştürerek AŞTİ'deki enerji tüketiminin yaklaşık yüzde 50'sini karşılayacak.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Balıkçılara Rehber Niteliğinde Kitap Hazırladı
  22 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi Balıkçılara Rehber Niteliğinde Kitap Hazırladı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentte balıkçılıkla uğraşan vatandaşlara yönelik rehber niteliği taşıyan bir kitap hazırladı. Kitapta, Ankara'nın göllerinde yetişen 35 balık türü ayrıntılı olarak anlatılıyor.

 • Mansur Yavaş: Halkın siyasetçiye olan güvenini başka türlü yeniden tesis etmemiz mümkün değil
  22 Şub Mansur Yavaş: Halkın siyasetçiye olan güvenini başka türlü yeniden tesis etmemiz mümkün değil

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mal varlığını açıklamasına ilişkin basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yavaş, mal varlığını aday olduğu 2009, 2014 ve 2019 yıllarında da açıkladığını belirterek, 'Geliri iyi olan gruplarla olmayanlar arasında aradaki fark çoğaldı. Biz bunu sosyal desteklerden anlıyoruz. Türkiye'deki bu dengesizliği ben yolsuzluğa bağlıyorum. Artık bu dönem bitmeli bir şekilde' diye konuştu.

 • Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül Altın Madalya Kazandı
  22 Şub Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Taha Akgül Altın Madalya Kazandı

  Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 125 kiloda altın madalya kazanan Taha Akgül, takım şampiyonluğundan dolayı da ayrı bir gurur yaşadıklarını söyledi. Akgül, Paris Yas Olimpiyatları için çalışmaya başlayacağını belirtti.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Avrupa şampiyonalarında madalya kazanan güreşçiler ve haltercileri kabul etti
  22 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Avrupa şampiyonalarında madalya kazanan güreşçiler ve haltercileri kabul etti

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Avrupa şampiyonalarında madalya kazanan güreşçiler ve haltercileri kabul etti. Yavaş, sporcuları tebrik ederek desteklerinin devam edeceğini belirtti. ASKİ Spor Kulübü Genel Koordinatörü Abdullah Çakmar ise başarıları için desteklerden dolayı teşekkür etti.

 • Özel: Seçilen belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak
  22 Şub Özel: Seçilen belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklamasına ilişkin bir soruya "Seçilen bütün belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak" karşılığını verdi.

 • Çankaya Belediyesi'ne ait gündüz bakım evinde eğitim gören çocuklar, Atatürk Orman Çiftliği Dijital Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret etti
  22 Şub Çankaya Belediyesi'ne ait gündüz bakım evinde eğitim gören çocuklar, Atatürk Orman Çiftliği Dijital Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret etti

  Çankaya Belediyesi'ne ait gündüz bakım evinde eğitim gören çocuklar, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Atatürk Orman Çiftliği Dijital Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret ederek, hayvanlar alemini dijital ortamda tanıma fırsatı buldu.

 • ABB'nin 5 yılda yapamadığı barınağı 45 günde tamamlayan Tanrıverdi, Cumhur İttifakı'nın 1 numaralı meclis üyesi oldu
  21 Şub ABB'nin 5 yılda yapamadığı barınağı 45 günde tamamlayan Tanrıverdi, Cumhur İttifakı'nın 1 numaralı meclis üyesi oldu

  Cumhur İttifakı, yaklaşan yerel seçimler için meclis üyesi aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti. Adaylar arasında dikkat çeken isimlerden biri de geçmiş dönemde Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Oğuz Kağan Tanrıverdi oldu. Tanrıverdi, Altındağ'da Cumhur İttifakı'nın 1 numaralı meclis üyesi adayı olarak gösterildi.

 • Mansur Yavaş ve eşi Nursen Yavaş'ın mal varlığı açıklandı
  21 Şub Mansur Yavaş ve eşi Nursen Yavaş'ın mal varlığı açıklandı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve eşi Nursen Yavaş, 2019 ve 2024 yılındaki mal varlıklarını açıkladı. Yavaş çiftinin sahip oldukları gayrimenkuller ve diğer varlıklar detaylı bir şekilde paylaşıldı.

 • CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı
  21 Şub CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin 31 Mart yerel seçimleri için aday gösterdiği isimler arasında yer alıyor. Yavaş, kendi adını taşıyan resmi sitesinde mal varlığını açıkladı. Ayrıca, seçim harcamalarının CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından karşılandığını belirterek diğer belediye başkan adaylarının da mal beyanlarını açıklaması gerektiğini vurguladı.

 • Mansur Yavaş: Herkes Şeffaf Olacak, Harcamalar Açıklanacak
  21 Şub Mansur Yavaş: Herkes Şeffaf Olacak, Harcamalar Açıklanacak

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Beypazarı'nda Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, belediye başkanlarının mal beyanlarını açıklaması ve seçim harcamalarının şeffaf bir şekilde internetten yayınlanması gerektiğini belirtti. Yavaş, Ankara'da yapılan açık ihalelerle çalmadan da çalışılabileceğini gösterdiklerini vurguladı. Ayrıca, Ankara'da yapılan altyapı çalışmaları ve su projeleri hakkında bilgi verdi.

 • ASKİ, İvedik Pompa İstasyonu'na güneş enerji santrali kuracak
  21 Şub ASKİ, İvedik Pompa İstasyonu'na güneş enerji santrali kuracak

  ASKİ Genel Müdürlüğü, İvedik Pompa İstasyonu çatısına güneş enerji santrali kurmak için ihaleye çıkıyor. İvedik Pompa İstasyonu'nun elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 65'i bu santral ile karşılanacak.

 • Mansur Yavaş, Beypazarı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi
  21 Şub Mansur Yavaş, Beypazarı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, partisinin Beypazarı Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Yavaş, açılışta yapılan çalışmaları belediyenin internet sitesinden paylaştıklarını belirtti. Ayrıca, Çamlıdere Barajı'ndan Ayaş, Güdül ve Beypazarı'na su verileceğini ve ilçelerin içme suyu sorununun çözüleceğini söyledi. Yavaş, çiftçilere destek olmak amacıyla Beypazarı ilçesine 2 havuç yıkama ve 2 havuç sökme makinesi vereceklerini de açıkladı.

 • Erzincan İliş'te Maden Ocağında Toprak Kayması
  21 Şub Erzincan İliş'te Maden Ocağında Toprak Kayması

  Erzincan İliş'te meydana gelen toprak kayması sonucu maden ocağında gelişmeler izleniyor.

 • Mansur Yavaş, seçim şarkısını sosyal medyada paylaştı
  20 Şub Mansur Yavaş, seçim şarkısını sosyal medyada paylaştı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim şarkısı ve klibini sosyal medya hesabından paylaştı. Yavaş, verdiği emaneti korumaya devam edeceğini belirtti.

 • İYİ Parti ABB Başkan adayı Yıldırım adaylık belgelerini il seçim kuruluna teslim etti
  20 Şub İYİ Parti ABB Başkan adayı Yıldırım adaylık belgelerini il seçim kuruluna teslim etti

  İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için adaylık belgelerini Ankara İl Seçim Kuruluna teslim etti.

 • AK Parti İl Başkanı Özcan, Cumhur İttifakı adaylarının listesini il seçim kuruluna teslim etti
  20 Şub AK Parti İl Başkanı Özcan, Cumhur İttifakı adaylarının listesini il seçim kuruluna teslim etti

  AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Cumhur İttifakı adaylarının listesini Ankara İl Seçim Kuruluna teslim etti.

 • İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım Adaylık Belgelerini Teslim Etti
  20 Şub İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Topel Yıldırım Adaylık Belgelerini Teslim Etti

  İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için adaylık belgelerini Ankara İl Seçim Kuruluna teslim etti. Yıldırım, açıklamalarında seçimlerin centilmence geçmesini ve Ankara'nın kazananı olmasını temenni etti.

 • AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için aday listelerini teslim etti
  20 Şub AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için aday listelerini teslim etti

  AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için partisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi ve 25 ilçesine ilişkin aday listelerini Ankara İl Seçim Kuruluna teslim etti.

 • AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Cumhur İttifakı aday listesini teslim etti
  20 Şub AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Cumhur İttifakı aday listesini teslim etti

  AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Cumhur İttifakı adaylarının listesini Ankara İl Seçim Kuruluna teslim etti.

 • Bağımsız Türkiye Partisi, Mansur Yavaş'ı Destekleyeceğini Açıkladı
  20 Şub Bağımsız Türkiye Partisi, Mansur Yavaş'ı Destekleyeceğini Açıkladı

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Ankara İl Başkanı Ahmet Burak Güven, 31 Mart'taki Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı destekleyeceklerini açıkladı. Güven, partisinin Ankara hariç Türkiye'nin tamamında kendi adaylarıyla seçime gireceğini belirtti ve Yavaş'ın iletişim, şeffaf yönetim anlayışı, Ankara'ya yapmış olduğu hizmetler ve herkesin başkanı olduğunu gösteren yaklaşımından dolayı destek kararı aldıklarını ifade etti.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Kalkınmaya 880 Milyon Lira Destek Verdi
  20 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Kalkınmaya 880 Milyon Lira Destek Verdi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kırsal kalkınmaya 5 yılda 880 milyon lira destekte bulunduklarını açıkladı. Yavaş, Ankara Kent Konseyi'nde kırsal kalkınma kooperatifleri, birlik ve derneklerin temsilcileriyle bir araya gelerek belediyenin ihtiyaçlarını Ankaralı üreticilerden karşıladıklarını belirtti. Yavaş, çiftçilerin üretimi bırakmaya başlaması nedeniyle kendi kendine yeten bir ülke olma özelliğini kaybettiklerini ve çiftçilerin tekrar üretmelerini sağlamak için önemli çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

 • Mansur Yavaş: 'Yeter Ki Ankara'nın Kırsalında Üretimlere Başlansın. Biz Sonuna Kadar Destek Olacağız'
  20 Şub Mansur Yavaş: "Yeter Ki Ankara'nın Kırsalında Üretimlere Başlansın. Biz Sonuna Kadar Destek Olacağız"

  Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Ankara’da faaliyet gösteren Tarım ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı üretici, kadın, sulama kooperatifi ve sulama birliklerinden 196 derneğin temsilcisi ile bir araya geldi. Yavaş, "Dünyada kendi kendine yeten ender ülkelerden birisiydik değil mi? Niye yurt dışından almak ihtiyacını hissettik? Niye kendi çiftçimizi desteklemiyoruz? Oysa Anayasa' da da yazıyor bütçenin belirli yüzdesinin çiftçiye destek olarak verileceği. Ama gerçeği şu; uğraşmayın diyorlar, yurt dışından getirip vatandaşa ucuz yedireceğiz diye düşünürken, yarın bir gün doğal gazda olduğu gibi petrolde olduğu gibi fiyatı onlar belirleyecek ve yarın çiftçi bulunmayacak... Geleceğin en büyük zenginliği gıda olacak. Petrolden daha önemli. Gıda olmadığı zaman ölürüz. En büyük zenginliğimiz ürettiğimiz gıdalar olacak...Yeter ki Ankara'nın kırsalında bu tür üretimlere başlansın, biz sonuna kadar destek olacağız” dedi.

 • Bağımsız Türkiye Partisi, Mansur Yavaş'ı destekleyecek
  20 Şub Bağımsız Türkiye Partisi, Mansur Yavaş'ı destekleyecek

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Ankara İl Başkanı Ahmet Burak Güven, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı destekleyeceklerini açıkladı.

 • Ankara'da Kadın Oyunları Festivali Başladı
  20 Şub Ankara'da Kadın Oyunları Festivali Başladı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin ve Avrupa'nın tek kadın temalı tiyatro festivaline ev sahipliği yapıyor. Festivalde, 22 Şubat Perşembe gününe kadar üç oyun daha sahnelenecek.

 • Başkent Gençlik Meclisi, 'Model Başkent' Simülasyonunu Gerçekleştirdi
  20 Şub Başkent Gençlik Meclisi, 'Model Başkent' Simülasyonunu Gerçekleştirdi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin gruplara göre dağılımını dikkate alarak gerçekleştirilen 'Model Başkent' simülasyonunda gençler, Ankara'da artan göçlerin neden olduğu sorunlara çözümler üretti. 4 farklı hayali siyasi partiyi temsil eden gençler, 10 farklı komisyonda bir araya gelerek raporlar hazırladı ve kararlar aldı.

 • Mansur Yavaş, Atılım Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu
  19 Şub Mansur Yavaş, Atılım Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Atılım Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Yerel idarelerin sorunları konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Yavaş, belediye başkanlarının yetkisi konusunda açıklamalarda bulundu.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: İhtiyaç olmayan hiçbir projeye beş kuruş para yatırmadım
  19 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: İhtiyaç olmayan hiçbir projeye beş kuruş para yatırmadım

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Atılım Üniversitesi İletişim Fakültesinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, belediyenin şeffaf bir şekilde ihaleler yaptığını ve ihtiyaç olmayan hiçbir projeye para harcamadıklarını belirtti. Yavaş, belediye başkanlarının asli görevlerinin kentin altyapısı, sağlıklı su ve toplu ulaşım gibi konular olduğunu vurgulayarak, gereksiz projelerin insanların ihtiyaçlarını göz ardı ettiğini ifade etti. Ayrıca Yavaş, yerel yönetimlerdeki yetki sorununa dikkat çekerek, belediye başkanlığının önemli bir makam olmaktan çıkarılması gerektiğini söyledi.

 • Mansur Yavaş: 'Halkın Vergisini İstediği Gibi Harcıyorlar.
  19 Şub Mansur Yavaş: "Halkın Vergisini İstediği Gibi Harcıyorlar.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Atılım Üniversitesi'nde düzenlenen "Yerel İdarelerin Sorunları" başlıklı açılış dersinde konuştu. Yavaş, "Halkın vergisini istediği gibi harcıyorlar. Makamlardan ayrılmayacaklarını sanıyorlar ve popülist davranışlara giriyorlar. Bütçenin daha iyi harcanması mümkün. Yerel yönetimler bütçesi maalesef istendiği kadar yeterli değil...Belediyenin önceliklerinin çok farklı olması lazım. Kentin altyapısıyla, toplu ulaşımla, sağlıklı suyla ilgilenmesi lazım. Her belediye başkanının bir çılgın projesi var. Çılgın projelerin çoğu da çöp proje. Bunun hesabını da soracak merci yok" dedi.

 • Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olan Serbest Güreş Milli Takımı Ankara'da coşkuyla karşılandı
  19 Şub Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon olan Serbest Güreş Milli Takımı Ankara'da coşkuyla karşılandı

  Romanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda takım halinde şampiyon olan Serbest Güreş Milli Takımı, Ankara'da büyük bir coşkuyla karşılandı. Milli takım, aldığı 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalyayla 31 yıl sonra Avrupa'nın zirvesine çıktı. Karşılama töreninde teknik direktör Abdullah Çakmar, gelecek hedeflerini ve Olimpiyatlar için çalışmalarını anlattı. Taha Akgül ise takım halinde Avrupa şampiyonluğu kupası sevincini yaşadığını belirterek, Olimpiyatlar için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Gümüş madalya alan Soner Demirtaş ise Paris Olimpiyat Oyunları'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini vurguladı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi BELPA Buz Pateni Tesisini 17 Mart'ta açacak
  19 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi BELPA Buz Pateni Tesisini 17 Mart'ta açacak

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, BELPA Buz Pateni Tesisinin 17 Mart'ta açılacağını duyurdu. Tesiste yapılan bakım, onarım ve tadilat çalışmalarının tamamlandığı belirtildi. Buz pateni pisti ve koruyucu paneller değiştirilirken, kondisyon salonları, soyunma odaları ve altyapı hatları da yenilendi. Tesisin kafeteryası, kütüphanesi ve sergi salonuyla başkentlilere hizmet vereceği ifade edildi.

 • Ankara'da BelPa Buz Pateni Tesisi Yenilendi
  19 Şub Ankara'da BelPa Buz Pateni Tesisi Yenilendi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan geri aldığı BelPa Buz Pateni Tesisi'nde yapılan çalışmaları tamamladı. Uluslararası standartlara uygun olarak yenilenen tesis, 17 Mart 2024 Pazar günü hizmete açılacak.

 • Ankara'da su taşkınlarına çözüm çalışması
  19 Şub Ankara'da su taşkınlarına çözüm çalışması

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Keçiören Belediyesi önünde yaşanan su taşkınlarını gidermek için çalışma başlattı. Çubuk Çayı ıslah çalışmaları sırasında tahrip edilen yağmur suyu hattının tekrar düzeltilmesiyle sorun çözüme kavuştu.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi Engelli Bireylerin EKPSS Ücretlerini Karşılıyor
  19 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi Engelli Bireylerin EKPSS Ücretlerini Karşılıyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan ailelerdeki engelli bireylerin Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ücretlerini karşılayacak.

 • Mansur Yavaş, MTP Genel Başkanı Ahmet Yılmaz'ı ziyaret etti
  18 Şub Mansur Yavaş, MTP Genel Başkanı Ahmet Yılmaz'ı ziyaret etti

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Milliyetçi Türkiye Partisi (MTP) Genel Başkanı Ahmet Yılmaz'ı ziyaret etti. Yavaş, ziyarette Ankara'nın geleceği hakkında sohbet ettiklerini belirtti.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Elmadağ Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı
  18 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Elmadağ Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Elmadağ'daki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Yavaş, açılışta yaptığı konuşmada, insan odaklı projelere önem verdiklerini ve Ankara'ya eşit hizmet sunduklarını vurguladı. Ayrıca, Elmadağ'da binlerce aile ve çiftçiye destek olduklarını belirtti. Yavaş, belediyenin icraatlarıyla vaatlerini yerine getirdiğini ve Ankaralıların kendilerini gördüğünü ifade etti.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 yeni metro projesi için çalışmalarını sürdürüyor
  18 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi, 4 yeni metro projesi için çalışmalarını sürdürüyor

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Dikimevi-Natoyolu Metro Hattı'nın yanı sıra projesi sıfırdan hazırlanan 4 farklı metro projesi için çalışmalarını sürdürüyor. M6 Çayyolu-Sincan, M2 Koru-Yaşamkent ve Koru-Bağlıca ile M4 Şehitler-Ovacık Uzatma Hatları ve M5 Kızılay-Dikmen Raylı Sistem Hattı projeleri hayata geçiriliyor.

 • Turgut Altınok: Ankara'nın ihmal edildiğini söyledi
  17 Şub Turgut Altınok: Ankara'nın ihmal edildiğini söyledi

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Kalecik'te vatandaşlarla buluşarak Ankara'da yapacakları projeleri anlattı. Altınok, fuar alanının tamamlanmasıyla Ankara'ya ekonomik katkı sağlanacağını belirtti. Ayrıca, yeni organize sanayi bölgeleri kuracaklarını ve yeşil alanlar oluşturarak şehri daha yaşanabilir hale getireceklerini söyledi. Altınok, Mansur Yavaş'ın vaatlerini yerine getirmediğini de vurguladı.

 • Turgut Altınok, Keçiören ve Mamak'ta Seçim Koordinasyon Merkezleri'nin Açılışını Yaptı
  17 Şub Turgut Altınok, Keçiören ve Mamak'ta Seçim Koordinasyon Merkezleri'nin Açılışını Yaptı

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Keçiören ve Mamak'ta Seçim Koordinasyon Merkezleri'nin açılışını gerçekleştirdi. Altınok, Keçiören'de kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatmayı ve trafik problemini çözmek için Fatih Köprüsü'nü 4 şeritli hale getirmeyi planladığını belirtti. Ayrıca Keçiören'deki trafik akışını rahatlatmak amacıyla Nuri Pamir, Sanatoryum ve Gün Sazak Caddelerini tek yönlü hale getirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Mamak'ta ise Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken konutları ivedilikle tamamlayacağını söyledi.

 • Mansur Yavaş: Başkent Kart'ı üç yıldır uyguluyorum, rakibim duymamış
  17 Şub Mansur Yavaş: Başkent Kart'ı üç yıldır uyguluyorum, rakibim duymamış

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Elmadağ Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında konuştu. Yavaş, rakibinin Başkent Kart vereceğini duymadığını belirterek, üç yıldır dağıttıkları Başkent Kart'ı icraat olarak sunduğunu söyledi. Yavaş, ayrıca Keçiören'de 50 bin aileye destek olduklarını ve yönettiği ilçede ihtiyaç sahibi aileleri bilmediğini ifade etti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Korkmayın, 31 Mart bizimdir, yarınlar bizimdir'
  17 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Korkmayın, 31 Mart bizimdir, yarınlar bizimdir'

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Pir Sultan Abdal Cemevi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'ye seslenerek, 31 Mart yerel seçimlerinde birlikte olunması halinde Cumhuriyet'e inanan, Atatürk devrimlerine inanan, Atatürk'le ve Cumhuriyet'in kurucu kadrolarıyla bir sorunu olmayan, onlara husumet değil, hayranlık duyan insanların kazanacağını söyledi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Korumaları ile Gazeteciler Arasında Arbede Yaşandı
  17 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Korumaları ile Gazeteciler Arasında Arbede Yaşandı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in korumaları ile gazeteciler arasında yaşanan arbede sonucunda Özel, kameramandan özür diledi. Ankara'nın Yenimahalle Belediyesi tarafından açılan Pir Sultan Abdal Kültür ve Cemevi'ne katılan Özel, Alevilere eşit haklar tanınması gerektiğini vurguladı. Özel ayrıca, Cumhur İttifakı'na karşı güçlü bir ittifak kurma çabalarının sonuçsuz kaldığını belirtti ve Türkiye ittifakının önemine değindi.

 • Mansur Yavaş, Tunalı Hilmi Caddesi'nde Esnaf ve Vatandaşla Buluştu
  17 Şub Mansur Yavaş, Tunalı Hilmi Caddesi'nde Esnaf ve Vatandaşla Buluştu

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Tunalı Hilmi Caddesi'nde esnaf ve vatandaşla buluşarak sohbet etti. Yavaş, bölgedeki dernek ve taksi durağı ziyaretlerinin ardından Kuğulu Park'ta taksici esnafıyla bir araya geldi.

 • Mansur Yavaş, alanda toplanan kalabalığa Erdoğan'la özdeşleşen cümle ile hitap etti
  17 Şub Mansur Yavaş, alanda toplanan kalabalığa Erdoğan'la özdeşleşen cümle ile hitap etti

  Seçim çalışmalarına devam eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın alanda hitap ettiği kalabalığa Cumhurbaşkanı Erdoğan'la özdeşleşen "Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız" cümlesiyle hitap etmesi dikkat çekti.

 • DEM Parti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  17 Şub DEM Parti, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde partisinin Ankara büyükşehir belediye başkan adayının Gültan Kışanak ve Öztürk Türkdoğan olduğunu bildirdi. Doğan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, DEM Parti'nin 8 büyükşehir, 5 il ve 367 ilçe belediye başkanlığı için adaylarını açıkladı.

 • DEM Parti'nin Ankara adayı Gültan Kışanak ve Öztürk Türkdoğan oldu
  17 Şub DEM Parti'nin Ankara adayı Gültan Kışanak ve Öztürk Türkdoğan oldu

  DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, partinin Ankara Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan adaylarının Gültan Kışanak ve Öztürk Türkdoğan olduğunu açıkladı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Zabıta Personel Alımları Tamamlandı
  17 Şub Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Zabıta Personel Alımları Tamamlandı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB), 100 itfaiye eri ve 120 zabıta memuru alımında mülakat süreci tamamlandı. Göreve yeni başlayan 220 personele, 'İlk Yardım' ile 'İş Sağlığı ve Güvenliği' temel eğitimi verildi.

 • Turgut Altınok, 'Keçiören Belediyesi'nde maaşlar ödenmedi' iddiasına cevap verdi
  17 Şub Turgut Altınok, "Keçiören Belediyesi'nde maaşlar ödenmedi" iddiasına cevap verdi

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Keçiören Belediyesi'nde maaşların ödenmediği iddialarını yalanladı. Altınok, ayrıca Keçiören Belediyesi'nde 'A Takımı' olarak adlandırılan bir grup personele özel imtiyaz tanındığı iddialarını da yalanladı. Altınok, Ankara'da baskı dönemi yaşandığını ve seçim öncesi ve sonrasında söylediklerinin tam tersini yapan bir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu savundu.

 • ASKİ Sporlu Güreşçiler Rıza Kayaalp ve Ali Cengiz Avrupa Şampiyonası'ndan Gümüş Madalya İle Döndü
  17 Şub ASKİ Sporlu Güreşçiler Rıza Kayaalp ve Ali Cengiz Avrupa Şampiyonası'ndan Gümüş Madalya İle Döndü

  Romanya'nın başkenti Bükreş'te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda ikinci olan ASKİ Sporlu milli güreşçiler Rıza Kayaalp ve Ali Cengiz, Esenboğa Havalimanı'nda coşkulu bir karşılama ile yurda döndü. Milli sporcular, yakınları, kulüp çalışanları ve sevenleri tarafından karşılandı.

 • Gelecek ve Saadet Partisi Ankara'da destekleyeceği ismi açıkladı
  17 Şub Gelecek ve Saadet Partisi Ankara'da destekleyeceği ismi açıkladı

  Gelecek Partisi ve Saadet Partisi, Ankara'da mevcut başkan Mansur Yavaş'ı destekleme kararı alırken, 5 ilde CHP, DEVA, İYİ Parti, Demokrat Parti ve AK Parti'nin adayını destekleyecek. Ayrıca, 2024 yerel seçimlerinde 4 ortak aday çıkaracaklarını açıkladılar. Gelecek Partisi, Düzce'de DEVA'yı, Ordu'da Demokrat Parti'yi, Tokat'ta İYİ Parti'yi, Mardin'de ise AK Parti'nin adayı Abdullah Erin'e destek vereceğini duyurdu.

 • Anka Haber Ajansı 17 Şubat 2024 Cumartesi Gündemi
  17 Şub Anka Haber Ajansı 17 Şubat 2024 Cumartesi Gündemi

  ANKA HABER AJANSI 17 ŞUBAT 2024 CUMARTESİ GÜNDEMİ

 • Akşener: 'Cengiz Topel Bey'i seçerseniz ne olur biliyor musunuz, Sayın Cumhurbaşkanı bugün bayram ikramiyesini 3 bine çıkardı, eğer işin tehlikede olduğunu görsün 10 bin liraya çıkarmazsa adımı değiştiririm'
  16 Şub Akşener: 'Cengiz Topel Bey'i seçerseniz ne olur biliyor musunuz, Sayın Cumhurbaşkanı bugün bayram ikramiyesini 3 bine çıkardı, eğer işin tehlikede olduğunu görsün 10 bin liraya çıkarmazsa adımı değiştiririm'

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Cengiz Topel Yıldırım ile birlikte Sincan esnafını ziyaret etti. Akşener, burada yaptığı konuşmada, emekli maaşlarının asgari ücret kadar olması gerektiğini belirterek, Cumhurbaşkanı'nın bayram ikramiyesini 10 bin liraya çıkarmaması durumunda adımını değiştireceğini söyledi. Akşener ayrıca, ziyaret sırasında vatandaşlarla sohbet etti ve onların sorunlarını dinledi.

 • Mansur Yavaş: 'Haymana'ya Minibüsle Geldim, Korumalarla Değil'
  16 Şub Mansur Yavaş: 'Haymana'ya Minibüsle Geldim, Korumalarla Değil'

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Haymana'da Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında konuştu. Yavaş, Haymana'ya gelirken korumalar ve konvoylarla değil, minibüsle geldiğini belirtti. Ayrıca, belediye başkanlarının oy vermezseniz hizmet gelmez şeklindeki söylemlerine karşı adaletli ve vicdanlı davranılması gerektiğini vurguladı.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Haymana Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı
  16 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Haymana Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerel seçim çalışmaları kapsamında Haymana'da bulunan 9. Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı. Yavaş, açılışta yaptığı konuşmada, çiftçilere yapılan desteklerden bahsetti ve Haymana'da gerçekleştirilen hizmetleri anlattı. Ayrıca, Ankara'da emeklilere ve ailelere yapılan destekler hakkında bilgi verdi.

 • Mansur Yavaş, Haymana'da Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını gerçekleştirdi
  16 Şub Mansur Yavaş, Haymana'da Seçim Koordinasyon Merkezi açılışını gerçekleştirdi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Haymana'da yapılan Seçim Koordinasyon Merkezi açılış törenine katıldı. Yavaş, törende Haymana için planlanan projeler hakkında bilgi vererek CHP'nin Haymana Belediye Başkan adayı Levent Koç için destek istedi. Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve CHP Gölbaşı Belediye Başkan adayı Yakup Odabaşı da katıldı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka: Şeffaflık ve hesap verebilirlik CHP'nin sosyal belediyecilik anlayışında çok değerlidir
  16 Şub CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka: Şeffaflık ve hesap verebilirlik CHP'nin sosyal belediyecilik anlayışında çok değerlidir

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Yozgat'ın Sorgun ilçesinde partisinin seçim koordinasyon merkezi açılışında yaptığı konuşmada, CHP'nin sosyal belediyecilik anlayışında şeffaflık ve hesap verebilirliğin önemine vurgu yaptı. Nazlıaka, Bahadın Belediye Başkanı adayı Meral Çıtak'ın da bu anlayışla hareket edeceğini belirtti ve belediyenin şeffaf ve hesap verebilir bir şekilde yönetileceğini söyledi. Ayrıca Nazlıaka, CHP'nin emeklilerin durumunu gözeterek mücadele ettiğini ve en düşük emekli maaşının en azından bir asgari ücret olmasını hedeflediğini ifade etti. Çiftçilik ve hayvancılıkla geçimini sağlayanların zor durumda olduğunu da aktaran Nazlıaka, CHP'nin bayrağını daha fazla seçim bölgesine dikmeyi hedeflediklerini ve kadın adayları özel olarak desteklediklerini belirtti.

 • Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Gıda Toplantıcıları İstişare Toplantısı'na katıldı
  16 Şub Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Gıda Toplantıcıları İstişare Toplantısı'na katıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Yenimahalle Belediye Başkanı adayı Fethi Yaşar'la birlikte Gıda Toptancıları İstişare Toplantısı'na katıldı. Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmada, hizmet etmeye geldiklerini ve vatandaşın parasını israf etmeden harcamaya çalıştıklarını vurguladı.

 • ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan seçimdeki rakibi Turgut Altınok'a 'çakarlı araç' göndermesi
  16 Şub ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan seçimdeki rakibi Turgut Altınok'a "çakarlı araç" göndermesi

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 31 Mart yerel seçimleri öncesi çakarlı araçlarla konvoy yapan rakibi Turgut Altınok'a göndermede bulundu. Yavaş, "Koruma ve çakarlı araçlarla gezmek gibi bir adetimiz yok. Bir minibüs, bir koruma ve bir şoförle her yere sade bir şekilde gittik. Şunu hissettirmek istedik; bizler seçilmiş insanlarız ama sizin iş yerinize aldığınız herhangi bir genel müdürden hiçbir farkımız yok" dedi.

 • Mansur Yavaş, Gıda Toptancıları İstişare Toplantısı'na katıldı
  16 Şub Mansur Yavaş, Gıda Toptancıları İstişare Toplantısı'na katıldı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Gıda Toptancıları İstişare Toplantısı'na katılarak Ankara'da yapılan hizmetleri ve yeşil alan projelerini anlattı.

 • Günlük Gelişmeler: Maden faciası, gemi arama kurtarma çalışmaları, Münih Güvenlik Konferansı ve daha fazlası
Advertisement