Son Dakika Haberleri: Foçalı Balıkçılara Yeni Yıl Uğurlu Geldi

Foçalı Balıkçılara Yeni Yıl Uğurlu Geldi

7 yıl önce

İzmir'in Foça İlçesi'nden yeni yılın ilk saatlerinde denize açılan 2 balıkçının ağlarına, yaklaşık 4 metre uzunluğunda kılıç kuyruk türü köpekbalığı takıldı.

Foçalı Balıkçılara Yeni Yıl Uğurlu Geldi, System.String[]
İzmir'in Foça İlçesi'nden yeni yılın ilk saatlerinde denize açılan 2 balıkçının ağlarına, yaklaşık 4 metre uzunluğunda kılıç kuyruk türü köpekbalığı takıldı.

Foçalı balıkçılar Harun Şifa (47) ve Metin Taç (33), yeni yılın ilk saatlerinde denize açılıp Uzunada açıkları Azaplar Kayalığı yakınlarına ağ attı. Kıyıya dönen iki balıkçı, saat 10.00 sıralarında, ağları kontrol etmek için denize açıldı. Ağı bıraktıları bölgeye giden Taç ve Şifa, toplamaya başladıklarında diğer balıkların yanında yaklaşık 4 metre uzuluğunda ve 150 kilogram ağırlığındaki köpekbalığıyla karşılaştı. Köpek balığını çekerken oldukça zorlandıklarını dile getiren 30 yıllık balıkçı Şifa, ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını söyledi. Köpekbalığını gördüğünde ürperdiğini belirten Şifa, "Arkadaşım Metin ile bir saatten fazla bir süre tekneye çekmeye çalıştık. Ağa yakalandıktan sonra geçen 5-6 saatlik sürede ölmüş olduğunu düşünüyoruz. Aksi takdirde yakalamamız ve tekneye almamız söz konusu bile olamazdı. Bu kılıç kuyruk dediğimiz bir köpek balığı türü. İnsanlara zarar vermediğini biliyoruz. Açık denizlerden, uluslararası çalışan büyük gemilerin peşine takılıp körfeze giriyorlar. Herkese piyangodan bir şeyler çıkar. Bizim şansımıza da bu düştü" dedi.

Foça'da sahile çıkarılan dev köpekbalığı, satılmak üzere İzmir Balık Hali'ne gönderildi. - İzmir/ Foçaİstanbullu Gelin'de Arabadaki Cinsel İlişki Sahnesi Sosyal Medyada Tepki Topladı Ziraat Bankasının Yüzde 0,98 Faizle Başlattığı Kampanya Sayesinde 500 Bin TL'lik Kredide 361 Bin TL Cepte Kalacak

Son Dakika! Irak'ın Verdiği Notaya Türkiye'den Tepki: Operasyonlara Devam Edilecek!