Son Dakika Haberleri: Gıda Zehirlenmesi Şüphesi

Gıda Zehirlenmesi Şüphesi

3 yıl önce

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Balıkçı tezgahlarından genel görüntüler.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Balıkçı tezgahlarından genel görüntüler.
Balık görüntüleri.
Balıkçı Ufuk Yavaş'ın röportaj görüntüsü.
Balıkçı Mehmet Yalçın'ın röportaj görüntüsü. Muğla'daki gıda zehirlenmesi şüphesi
Yatağan Kaymakamı Özkan:
"Ailenin o akşam yediği börülce konservesi ve balık yemeğinin numunelerinde yapılan analizlerde, gıda zehirlenmesine sebep olacak herhangi bir bulguya rastlanmadı"
Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, ilçede gıda zehirlenmesi şüphesiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 19 yaşındaki genç ile ilgili, "Ailenin o akşam yediği börülce konservesi ve balık yemeğinin numunelerinde yapılan analizlerde, gıda zehirlenmesine sebep olacak herhangi bir bulguya rastlanmadı" dedi.

Kaymakam Gökay Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 28 Ocak'ta İsmail ve Hümayun Öztemel çiftinin oğulları Batuhan Öztemel ile ablası Hurşide Öztemel'in gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldığını, 19 yaşındaki Batuhan Öztemel'in kurtarılamadığını hatırlattı.

Olayın ardından başlatılan soruşturma kapsamında, yetkililerin ailenin olay öncesinde yedikleri besinlerden numune alarak analize gönderdiğini belirten Özkan, "Ailenin o akşam yediği börülce konservesi ve balık yemeğinin numunelerinde yapılan analizlerde, gıda zehirlenmesine sebep olacak herhangi bir bulguya rastlanmadı. Batuhan'ın kesin ölüm nedeni ise otopsi raporlarının açıklanmasının ardından belli olacak. Bizlere bildirilen raporla vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla balık tüketebilir" diye konuştu.

- Satılmayan balıklar çöpe dökülüyor

Öte yandan, yaşanan olayın ardından ilçedeki balık satışları neredeyse durma noktasına geldi. Balıkçılar, satamadıkları balıkları çöpe döktü.

Yatağan'da 21 yıldır balık satışı yapan Ufuk Yavaş, Turgut Mahallesi'nde yaşanan olayın işlerini olumsuz etkilediğini söyledi. Yavaş, "İnsanlarımızda 'Zehirleniriz' diye tepki oluştu" dedi.

Balıkçı Mehmet Yalçın ise balıklarının günlük olduğunu belirterek, "Ölene Allah rahmet eylesin ama bunun balıkla alakası yok" diye konuştu.Halk Otobüsünde Yaşlılara Yer Veren Genci Darp Ettiler! O Anlar Anbean Kaydedildi Nusr-Et'in Kapalıçarşı'ya Astığı Tepki Çeken Tabela Belediye Tarafından İndirildi

İYİ Parti'nin Basın Toplantısında Skandal! Çıray'ın Gafını, Türkkan Düzeltti