Son dakika Mehmet Yalçın haberleri, Mehmet Yalçın son dakika, son dakika Mehmet Yalçın

Son Dakika Mehmet Yalçın Haberleri

 • Kayseri Protokolü Berat Kandili Mesajları Yayımladı
  23 Şub Kayseri Protokolü Berat Kandili Mesajları Yayımladı

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Protokol üyeleri, Berat Kandili'nin önemine vurgu yaparak, bu mübarek gecede tövbe, dua ve bağışlanma dileklerini iletti.

 • Kayseri OSB'de Elektronik Belge Yönetim Sistemi Başarılı
  15 Şub Kayseri OSB'de Elektronik Belge Yönetim Sistemi Başarılı

  Kayseri Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürlüğü tarafından yaklaşık 1 yıl önce uygulamaya alınan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) sayesinde sanayicilere hızlı hizmet sunuldu. EBYS ile 8 bin 99 adet gelen evrak sisteme girildi, 2 bin adet dış evrak elektronik ortamda gönderildi. Toplamda 20 bin 397 adet evrak elektronik kayıt sistemiyle işlendi ve 21 bin 976 evrak elektronik ortamda dağıtılarak, doğaya ve ülke ekonomisine katkı sağlandı.

 • Kayseri OSB İtfaiyesi 2023 Faaliyetlerini Açıkladı
  17 Oca Kayseri OSB İtfaiyesi 2023 Faaliyetlerini Açıkladı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi İtfaiyesi'nin 2023 yılı faaliyetleri hakkında Başkan Mehmet Yalçın detayları paylaştı. İtfaiye, 41 fabrika yangınına müdahale ederken, toplamda 320 olaya müdahale etti. Ayrıca, deprem ve diğer acil durumlara da hızlı bir şekilde müdahale edildi.

 • Bartın'da Yol Kenarında Donarak Ölü Bulunan Şahsın Kimliği Belirlendi
  14 Oca Bartın'da Yol Kenarında Donarak Ölü Bulunan Şahsın Kimliği Belirlendi

  Bartın'ın Samanpazarı ve Ören köyleri arasındaki yolun kenarında bir erkek cesedi bulundu. İlk incelemede kesici alet ya da kurşun yarası tespit edilmeyen şahsın donarak öldüğü tahmin ediliyor. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Bartın'da Yol Kenarında Ölü Bulunan Kişi İçin Soğuktan Donma Şüphesi
  14 Oca Bartın'da Yol Kenarında Ölü Bulunan Kişi İçin Soğuktan Donma Şüphesi

  Bartın'da Mehmet Yalçın (65), yol kenarında ölü bulundu. Yalçın'ın dengesini kaybedip düştüğü, bayıldıktan sonra soğuktan donarak öldüğü üzerinde duruluyor. Vücudunda darp izi görülmeyen Yalçın'ın cenazesi, otopsi için Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın Regaib Kandili için mesaj yayınladı
  10 Oca Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın Regaib Kandili için mesaj yayınladı

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Regaib Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Yalçın, Regaib Kandili'nin önemine vurgu yaparak, bu gecenin manasına uygun olarak dua ve ibadetle geçirilmesini önerdi. Ayrıca, birlik, beraberlik ve kardeşlik hislerinin güçlendirilmesi gerektiğini belirtti ve tüm sanayicilere, hemşerilere, ülkeye ve İslam aleminine huzur ve mutluluk diledi.

 • Kahramanmaraş'ta deprem enkaz alanında yılbaşı sessizliği
  01 Oca Kahramanmaraş'ta deprem enkaz alanında yılbaşı sessizliği

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerde bin 400 kişinin hayatını kaybettiği Ebrar Sitesi çevresindeki enkaz alanında yılbaşı gecesi sessizlik hakim oldu. Depremzede Mehmet Yalçın, umutla girdikleri 2024 yılına buruk bir şekilde girdiklerini belirterek, yeni yılın bu bölgeye yeniden insan sesleri getirmesini umduklarını ifade etti.

 • Depremzede vatandaş, enkazlardan çıkarılan kedilere gözü gibi bakıyor
  16 Ara Depremzede vatandaş, enkazlardan çıkarılan kedilere gözü gibi bakıyor

  Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde yıkılan binaların enkazlarından çıkarılan 15 kedi, depremzede vatandaş tarafından besleniyor. Kedilere 'enkaz' ismi verilen bu kedilerin sahipleri henüz bulunamadı.

 • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti
  15 Ara Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, 'OSB'lerimiz üretim üssü olarak nitelendirilen ve haklı gururla paylaştığımız değerimizdir' dedi.

 • Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı: Asgari ücret zammının her iki tarafı da üzmemesini istiyoruz
  15 Ara Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı: Asgari ücret zammının her iki tarafı da üzmemesini istiyoruz

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, yapılacak olan asgari ücret zammının çalışan ve işverenleri de memnun etmesini istediklerini söyledi. Başkan Yalçın ayrıca, asgari ücret zamlarının yılda bir defa olmasını ve zam yapılırken bunun kısır döngü haline getirilmemesini istediklerini belirtti.

 • Şişli'de otomobille çarpışan motosikletin sürücüsü yaralandı
  14 Ara Şişli'de otomobille çarpışan motosikletin sürücüsü yaralandı

  Şişli'de meydana gelen trafik kazasında, motosiklet ile otomobil çarpıştı. Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü hastaneye kaldırıldı. Olay yerinde bulunan motosikletli kuryeler, sürücüyü otomobilin altından çıkardı. Kazaya tanık olan kuryeler, sürücülerden motosikletlilere daha duyarlı olmalarını istedi.

 • İstanbul'da otomobil motosiklete çarptı, sürücü yaralandı
  14 Ara İstanbul'da otomobil motosiklete çarptı, sürücü yaralandı

  İstanbul Şişli'de otomobilin direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü, yanından geçen motosikletliye çarptı. Çarpmanın etkisiyle motosiklet sürücüsü yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Kazayı görenlerin yardımıyla sürücü otomobilin altından çıkarıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Kayseri'de işsizlik oranı düşüş gösterdi
  11 Ara Kayseri'de işsizlik oranı düşüş gösterdi

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2023 yılı Ekim ayı işsizlik verilerine ilişkin değerlendirme yaptı. Yalçın, işsizlik oranının yüzde 8.5'e gerilemesinin sevindirici olduğunu belirterek, Türkiye ekonomisinin performansının işsizlik oranındaki düşüşe katkı sağladığını ve yeni iş kapılarının açılmaya devam ettiğini söyledi.

 • Kayseri OSB'de 9 firma OSBÜK OSB Yıldızları Araştırması'nda ödül aldı
  11 Ara Kayseri OSB'de 9 firma OSBÜK OSB Yıldızları Araştırması'nda ödül aldı

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, OSBÜK OSB Yıldızları Araştırması'nda sıralamaya giren 9 firmayı tebrik etti. Yalçın, Kayseri OSB'deki firmaların başarılarının diğer firmalara örnek olmasını temenni etti.

 • Kayseri OSB Başkanı ve yönetimi Ankara'da ziyaretlerde bulundu
  01 Ara Kayseri OSB Başkanı ve yönetimi Ankara'da ziyaretlerde bulundu

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi, Ankara'da AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir ve Kayseri milletvekillerini ziyaret etti. Ziyaretlerde Kayseri ekonomisi ve OSB'nin durumu hakkında bilgi paylaşıldı.

 • OSB Başkanı Yalçın: 'Ekonomimiz üst üste 13 çeyrekte büyüyerek önemli bir performans göstermiştir'
  30 Kas OSB Başkanı Yalçın: "Ekonomimiz üst üste 13 çeyrekte büyüyerek önemli bir performans göstermiştir"

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından kamuoyuyla paylaşılan, 2023 yılı üçüncü çeyrek büyüme rakamına ilişkin açıklamada bulundu.

 • Kayseri OSB Araç Filosunu Güçlendiriyor
  28 Kas Kayseri OSB Araç Filosunu Güçlendiriyor

  Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, bölge içerisinde faaliyet gösteren sanayicilere daha kaliteli hizmet vermek amacıyla araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Bölge müdürlüğü binası önünde düzenlenen törende, yeni katılan araçlar tanıtıldı. Araçlar arasında çöp toplama araçları, hizmet araçları, sepetli araç ve traktör bulunuyor. Araçların maliyeti yaklaşık olarak 9 milyon 700 bin TL'dir.

 • Kayseri OSB'de Atıksu Arıtma Çamurunun Yakılması İçin Fizibilite Çalışması Başlatıldı
  27 Kas Kayseri OSB'de Atıksu Arıtma Çamurunun Yakılması İçin Fizibilite Çalışması Başlatıldı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan atıksu arıtma tesisinden çıkan çamurun yakılarak bertaraf edilmesi ve enerji elde edilmesi için fizibilite çalışması başlatıldı. Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, çevresel etkileri en aza indirmek amacıyla çamurun yakılması yönteminin en uygun olduğunu belirtti ve tesisin kurulmasıyla çevresel zararların önüne geçileceğini ifade etti.

 • Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın'dan Öğretmenler Günü Mesajı
  23 Kas Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın'dan Öğretmenler Günü Mesajı

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yalçın, öğretmenlerin ülkeye hizmet eden bireyler olarak yetişmesinde önemli rol oynadığını vurgulayarak, tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

 • Kayseri OSB'ye yeni nizamiye tamamlandı
  21 Kas Kayseri OSB'ye yeni nizamiye tamamlandı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) giriş çıkışlarda denetimin artırılması amacıyla yapılan yeni nizamiye tamamlandı. OSB Başkanı Mehmet Yalçın, nizamiyenin sanayicilere hayırlı olmasını diledi. Ayrıca, Talas tramvay hattının günlük 15 bin yolcu taşıdığı ve Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun sağlık tesislerini ziyaret ettiği haberde yer aldı.

 • Kayseri OSB'ye yeni nizamiye projesi tamamlandı
  21 Kas Kayseri OSB'ye yeni nizamiye projesi tamamlandı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'ne giriş çıkışlarda denetimin artırılması ve güvenliğin üst seviye çıkarılması için hazırlanan yeni nizamiye projesinin ilki tamamlandı. Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, projenin ilk aşamasının tamamlandığını ve kısa sürede ikinci nizamiyenin temelinin atılacağını belirtti. Yeni nizamiyelerin plaka tanıma sistemi ve güvenlik kameralarıyla donatılacağı ve bölgemizdeki güvenliğin etkin şekilde sağlanacağı ifade edildi.

 • Kayseri OSB, kış mevsimi için hazırlıklarını tamamladı
  20 Kas Kayseri OSB, kış mevsimi için hazırlıklarını tamamladı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, bölgede yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçebilmek için tüm hazırlıkları tamamladıklarını açıkladı. Yalçın, kış şartlarına hazır olduklarını belirterek, sanayicilerin ve çalışanların mağduriyet yaşamaması için ekiplerin 7/24 görev başında olacağını kaydetti. Ayrıca, yolların bakımı ve tuzlama çalışmalarının da yapıldığı belirtildi.

 • Kayseri OSB Mesleki Eğitim Toplantısına Katıldı
  17 Kas Kayseri OSB Mesleki Eğitim Toplantısına Katıldı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Mehmet Yalçın, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin ve protokolün yer aldığı 'Mesleki Eğitim' konulu istişare toplantısına katıldı. Başkan Yalçın, Kayseri OSB olarak mesleki eğitime yönelik yaptıkları çalışmaları içeren raporu Milli Eğitim Bakanı'na sundu. Toplantıda, mesleki eğitimin gelişmesi için çabaların sürdürüleceği vurgulandı.

 • Kayseri Talas'ta üniversite öğrencilerine hizmet verecek e-spor merkezi kuruldu
  14 Kas Kayseri Talas'ta üniversite öğrencilerine hizmet verecek e-spor merkezi kuruldu

  Kayseri'de, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın önderliğinde Türkiye'nin ilk ve tek kadın e-spor merkezi kuruldu. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, "Dijital bağımlılıktan kurtarmak aynı zamanda milli ve yerli eğitimi desteklemek bizim ana hedefimiz. Burası Türkiye'nin ilk ve tek kadın spor merkezi. Aynı zamanda Türkiye'nin lisanslı e-spor merkezlerinden ilk üçünden birinde yer alıyor. Biz bu noktada gençlerimize hizmet etmekten onurluyuz." dedi.

 • Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Atatürk'ü Anma Mesajı Yayınladı
  09 Kas Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Atatürk'ü Anma Mesajı Yayınladı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yalçın, mesajında Atatürk'ü rahmet, minnet ve şükranla anarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusunun büyük eserini geliştirip koruma azminin tazelemesi gerektiğini vurguladı.

 • Şanlıurfa'da traktör kaza sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı
  05 Kas Şanlıurfa'da traktör kaza sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

  Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde meydana gelen traktör kazasında, traktör sulama kanalına devrildi. Kazada baba Mehmet Yalçın hayatını kaybederken, oğlu Ali Yalçın ise yaralandı. Olay yerine itfaiye, AFAD ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Traktör iş makinesi yardımıyla sudan çıkarıldı.

 • OSB Başkanı Yalçın: '12'nci Kalkınma Planı ekonomik dinamizmi artıracaktır'
  02 Kas OSB Başkanı Yalçın: "12'nci Kalkınma Planı ekonomik dinamizmi artıracaktır"

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Mehmet Yalçın, Cumhurbaşkanlığı kabinesince Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan ve yapılan görüşmeler sonrasında kabul edilen, 12'nci Kalkınma Planına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • Başkan Mehmet Yalçın Cumhuriyetin 100. Yılını Kutladı
  27 Eki Başkan Mehmet Yalçın Cumhuriyetin 100. Yılını Kutladı

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesi, Cumhuriyetin ilanı ile taçlanmıştır.

 • AK PARTİ'DEN 81 İLDE EŞ ZAMANLI FİLİSTİN AÇIKLAMASI
  12 Eki AK PARTİ'DEN 81 İLDE EŞ ZAMANLI FİLİSTİN AÇIKLAMASI

  AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı İsrail'in Filistinlilere yönelik düzenlediği saldırılar ve ablukaya ilişkin 81 il teşkilatında eş zamanlı basın açıklaması yaptı.

 • Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın'ın Babası Son Yolculuğuna Uğurlandı
  04 Eki Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın'ın Babası Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın'ın babası Mehmet Yalçın, yaşlılığa bağlı rahatsızlıklardan dolayı 82 yaşında hayatını kaybetti. Cenaze namazı Hulusi Akar Camii'nde kılındıktan sonra toprağa verildi.

 • Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın'ın Babası Hayatını Kaybetti
  04 Eki Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın'ın Babası Hayatını Kaybetti

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın'ın babası Hasan Yalçın, yaşlılığa bağlı rahatsızlıklardan dolayı 82 yaşında hayatını kaybetti. Cenaze namazı Hulusi Akar Camii'nde kılınacak.

 • Kayseri İhracatta Artış Sağlıyor
  29 Eyl Kayseri İhracatta Artış Sağlıyor

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye'nin Ağustos ayı dış ticaret rakamlarını değerlendirdi. Yalçın, Türkiye'nin ihracatının artması ve Kayseri'nin dış ticaret fazlası vermesinin sevindirici olduğunu belirtti. Ayrıca, daha fazla yatırım, üretim ve ihracat yapmanın önemine vurgu yaptı.

 • İSO 500'de Kayseri Firmalarının Başarısı
  26 Eyl İSO 500'de Kayseri Firmalarının Başarısı

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 listesinde 17 Kayserili firma yer aldı. Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, başarıyı değerlendirdi ve firmaları tebrik etti.

 • Kayseri OSB, genişleme alanı için arazi talebinde bulundu
  22 Eyl Kayseri OSB, genişleme alanı için arazi talebinde bulundu

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan ile birlikte genişleme alanı olarak tahsis talebinde bulunulan arazide inceleme yaptı. Yapılan inceleme sonrasında Başkan Yalçın, talep ettikleri arazinin konumu hakkında bilgi verdi ve Kayseri OSB'nin kullanımına açılmasıyla oluşabilecek sanayi parselleri hakkında bilgi paylaştı. Bakan Yardımcısı İnan da, arazinin Kayseri OSB sanayicisine kazandırılması ve Kayseri sanayisinin gelişimine katkı sağlanması için çaba göstereceklerini belirtti.

 • Kayseri OSB'de Yeni Ticari Merkez Projesi
  18 Eyl Kayseri OSB'de Yeni Ticari Merkez Projesi

  Kayseri OSB yönetimi, sanayicilerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeni ticari merkezlerin yapımı için proje hazırladı. Fevzi Mercan Camii önündeki alanda yapılacak olan ticari merkez, 3 katlı ve toplamda 37 dükkan ve 1 kafe içerecek şekilde tasarlandı. Proje, camiye saygı konulu bir mimariyle Fevzi Mercan Camii siluetine uygun olarak gerçekleştirilecek. Ayrıca, yaklaşık 1044 araç kapasiteli bir otopark ve yeşil alan düzenlemesi de projenin bir parçası olacak. Başkan Mehmet Yalçın, projenin tamamlanmasıyla bölgenin zengin bir cazibe merkezi haline geleceğini belirtti.

 • Kayseri'de düzenlenen KAPEX Fuarı büyük ilgi gördü
  17 Eyl Kayseri'de düzenlenen KAPEX Fuarı büyük ilgi gördü

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, KAPEX Kapı, Pencere ve Aksesuarları Fuarı'nın sona ermesinin ardından yaptığı açıklamada, fuarın oldukça başarılı geçtiğini ve yurt dışından gelen alım heyetlerinin ilgisinin memnuniyet verici olduğunu belirtti. Yalçın, Kayseri'yi fuarlar şehri yapmak için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti. Fuarın Kayseri'deki firmalar ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördüğünü vurgulayan Yalçın, Kayseri'nin mobilya ve çelik kapı sektörlerinde lider konumda olduğunu ve fuarın şehir için gurur verici olduğunu söyledi. Kayseri OSB Uluslararası Fuar Merkezi'nin gelecek yıllarda daha fazla fuara ev sahipliği yapacağını belirten Yalçın, şehre büyük katkılar sağlayacağını ifade etti.

 • Enkazlardan çıkarılan 'siyah beyaz' fotoğraflar sahiplerini bekliyor
  14 Eyl Enkazlardan çıkarılan 'siyah beyaz' fotoğraflar sahiplerini bekliyor

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen yıkıcı depremler sonrası enkaz altında kalan siyah beyaz fotoğraflar sahiplerini ve yakınlarını bekliyor. Deprem sonrası enkazlardan çıkarılan fotoğraf albümleri, Enkaz Kafe'de saklanıyor ve Mehmet Yalçın tarafından sahiplerine ulaştırılmak isteniyor. Yalçın, fotoğrafların manevi değerine dikkat çekerek, Kahramanmaraş halkını Enkaz Kafe'yi ziyaret etmeye davet ediyor.

 • Kayseri'de İşsizlik Oranı Yüzde 9,4'e Geriledi
  11 Eyl Kayseri'de İşsizlik Oranı Yüzde 9,4'e Geriledi

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, TÜİK tarafından açıklanan 2023 yılı Temmuz ayı işsizlik verilerini değerlendirdi. Yalçın, işsizlik oranının yüzde 9,4'e gerilemesinin sevindirici olduğunu belirtti ve Türkiye ekonomisinin dinamik bir performans sergilediğini vurguladı.

 • Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği'nden Engelli Vatandaşa Akülü Sandalye Hediye
  05 Eyl Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği'nden Engelli Vatandaşa Akülü Sandalye Hediye

  Manisa Gördesliler Kültür ve Dayanışma Derneği, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşa akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Dernek Başkanı Hasan Ertekin, engelli vatandaşlar için farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

 • Başkan Yalçın, 2023 yılı 2. çeyrek büyüme rakamı değerlendirdi
  31 Ağu Başkan Yalçın, 2023 yılı 2. çeyrek büyüme rakamı değerlendirdi

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından kamuoyuyla paylaşılan, 2023 yılı ikinci çeyrek büyüme rakamına ilişkin açıklamada bulundu.

 • Malatya'da deprem sonrası yıkım çalışmaları sürüyor
  30 Ağu Malatya'da deprem sonrası yıkım çalışmaları sürüyor

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkıma uğrayan Malatya'da ağır hasarlı binaların yıkım çalışmaları devam ediyor. Site sakinleri, yıkım işini alan firmayla yaşadıkları mağduriyeti paylaştı.

 • Kayseri OSB Başkanı Yalçın: 'Kayseri, sanayi tesisleri göçü için en rantabl merkezdir'
  30 Ağu Kayseri OSB Başkanı Yalçın: "Kayseri, sanayi tesisleri göçü için en rantabl merkezdir"

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun geçen günlerde medya mensupları ile buluşmasında yaptığı, 11 ilde yaşanan 6 Şubat depremlerinin sanayi tesisleri ve üretime olan olumsuz etkisi ile İstanbul'daki sanayi ağırlığının Anadolu'ya...

 • Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, İşsizlik Verilerini Değerlendirdi
  10 Ağu Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, İşsizlik Verilerini Değerlendirdi

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2023 yılı Haziran ayı işsizlik verilerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Yalçın, işsizlik oranındaki ufak artışın Türkiye ekonomisinin güçlü seyrini ve istihdamın dengeli seyrini gösterdiğini belirtti.

 • Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın: 'Boş duran binamızı hastane olarak kazandırmak istiyoruz'
  02 Ağu Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın: 'Boş duran binamızı hastane olarak kazandırmak istiyoruz'

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, organize sanayi bölgesinin nüfusunun 100 bine yaklaştığını ve bu nüfusa hizmet verecek bir hastane yapmayı planladıklarını söyledi. Yalçın, boş duran binayı hastane olarak düzenleyerek organize sanayi bölgesine kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, bu hastanenin çalışanların sağlık sorunlarını çözecek bir merkez haline geleceğini ifade etti.

 • Kayseri OSB'ye hastane yapılacak
  02 Ağu Kayseri OSB'ye hastane yapılacak

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, bölgenin nüfusunun 100 bine yaklaştığını ve bu nüfusa hizmet verecek bir hastane yapmayı planladıklarını açıkladı. Yalçın, boş duran bir binayı hastane olarak düzenleyerek organize sanayi bölgesine kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan'a destekleri için teşekkür etti ve binanın gerekli düzenlemelerinin yapılacağını ve sağlık personelinin gönderileceğini söyledi.

 • Kahramanmaraş'ta Enkaz Kafe: Depremde yıkılan binalardan toplanan eşyalar sergileniyor
  28 Tem Kahramanmaraş'ta Enkaz Kafe: Depremde yıkılan binalardan toplanan eşyalar sergileniyor

  Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde esnaf Mehmet Yalçın, 6 Şubat depremlerinin ardından yıkılan binaların enkazından topladığı eşyaları 'Enkaz Kafe' ismini verdiği alanda sergiliyor. Yalçın, depremle ilgili anıları kalıcı kılmak ve Kahramanmaraş için bir şeyler yapmak amacıyla bu alana eşyaları sergilemeye başladığını belirtti. Enkaz Kafe'ye gelen insanlar, eşyaların fotoğraflarını çekerek anılarını yaşatıyor ve acıları paylaşıyor.

 • Kayseri'de Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlandı
  23 Tem Kayseri'de Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlandı

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Yalçın, mesajında basının demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adım olduğunu vurgulayarak, basının toplumun haber alma özgürlüğünün dönüm noktası olduğunu belirtti. Ayrıca, basının doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatarak demokrasinin yerleşip güçlenmesine katkıda bulunduğunu ifade etti. Başkan Yalçın, Kayseri'de görev yapan basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.

 • Kayseri OSB'ye yeni nizamiye projesi
  13 Tem Kayseri OSB'ye yeni nizamiye projesi

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) giriş çıkışlarda denetimin ve güvenliğin artırılması amacıyla hazırlanan yeni nizamiye projesinde ilk temel atıldı. OSB Başkanı Mehmet Yalçın, kısa sürede 4 ana girişte estetik görünüme sahip ve işlevsel nizamiyeler oluşturulacağını bildirdi. Ayrıca, Talas Belediyesi tarafından satışa çıkarılan taşınmazlardan elde edilen kaynak, ilçedeki yatırım ve hizmetlerde kullanılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise Zümrüt Mahallesi Akmescit Bulvarı yol yapım çalışmalarını inceledi ve yolun maliyetinin yaklaşık 60 milyon TL olduğunu belirtti. Talas Belediyesi tarafından düzenlenen Mevlana Mahallesi Meydanı'nda ise son rötuşlar yapılıyor ve meydanın çiçeklendirme çalışmaları tamamlandı.

 • Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı 361'e yükseldi
  11 Tem Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı 361'e yükseldi

  Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı, 14 yaşındayken PKK'lı teröristler tarafından dağa kaçırılan kardeşi Melek Yalçın için Mersin'den gelen Mehmet Yalçın ile 361'e yükseldi. Terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019'da Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı önünde evlat nöbetine başladı. Bin 408 gündür sürdürülen nöbette bugüne kadar 42 aile, çocuklarına kavuştu. 1995'de 14 yaşındayken Hakkari'de kaçırılan kardeşi Melek Yalçın için eyleme katılan Mehmet Yalçın ile evlat nöbetindeki aile sayısı 361 oldu. Buraya gelen ailelerin çocuklarını kazandıklarını ifade eden Yalçın, 'Bundan dolayı biz de katıldık. İnşallah sesimizi duyururuz veya kendisi bizi görürse geri gelir. Onu kandırarak dağa kaçırdılar. Sabah uyandığımızda evde yoktu. Bu vesileyle inşallah geri döner' dedi. (DHA)

 • Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı 361'e yükseldi
  11 Tem Diyarbakır'da HDP binası önünde evlat nöbeti tutan ailelerin sayısı 361'e yükseldi

  Terör örgütü PKK tarafından çocukları kaçırılan ailelerin, Diyarbakır'da HDP İl Başkanlığı önünde sürdürdükleri evlat nöbetine katılan Mehmet Yalçın ile birlikte aile sayısı 361'e ulaştı. Mehmet Yalçın, 14 yaşındayken kaçırılan kardeşi Melek Yalçın için nöbete katıldığını ve umutlarını dile getirdi.

 • Yuvasından düşen leylek elektrik kesilerek yuvasına bırakıldı
  09 Tem Yuvasından düşen leylek elektrik kesilerek yuvasına bırakıldı

  Malatya'nın Arguvan ilçesinde elektrik direğinde bulunan yuvasında aşağı düşen yavru leylek kesilen elektrikler sonrasında yuvasına bırakıldı. Olayda yavru leylekle ilgilenen Mehmet Yalçın, leyleği Fırat Aksa Elektrik Dağıtım ekiplerine teslim etti ve ekiplere teşekkür etti.

 • Kayseri İhracat ve İthalat Rakamları Açıklandı
  04 Tem Kayseri İhracat ve İthalat Rakamları Açıklandı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, haziran ayı ihracat ve ithalat rakamlarını değerlendirdi. Yalçın, Türkiye'nin haziran ayı ihracatının önceki yıla göre düşüş gösterdiğini ve ithalatın da azaldığını belirtti. Yalçın, Türkiye'nin yeni ihracat kapıları bulması gerektiğini vurgulayarak, enerji, hammadde ve ara malı temini bakımından ithalatın yüksek olduğu ülkelere yönelik ihracat atağı yapılması gerektiğini ifade etti.

 • Kayseri OSB Teknik Koleji 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Töreni Düzenlendi
  16 Haz Kayseri OSB Teknik Koleji 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Töreni Düzenlendi

  Kayseri OSB Teknik Koleji bahçesinde düzenlenen törene, Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın ve Kayseri OSB Denetim Kurulu Üyesi Mustafa Gengeç, okul yönetimi, öğrenciler ve velileri katıldı. Başkan Yalçın, eğitimin gelişimin, kalkınmanın ve refah seviyesinin daha ileriye taşınabilmesinin en temel taşı olduğunu vurgulayarak, mesleki eğitimin önemine dikkat çekti. Tören mezuniyet kütüğüne okul birincilerinin isminin çakılması ve ödüllerin takdimi ile sona erdi.

 • Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın'dan Babalar Günü Mesajı
  16 Haz Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın'dan Babalar Günü Mesajı

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Babalar Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı. Başkan Yalçın, babaların sevgi, fedakarlık ve şartsız sevginin timsali olduğunu belirterek, tüm babaların bu özel gününü kutladı ve hayatta olmayan babalar için Yüce Allah'tan rahmet diledi.

 • Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Kabinesi'ne İlişkin Açıklama Yaptı
  04 Haz Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Kabinesi'ne İlişkin Açıklama Yaptı

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Kabinesi'ne ilişkin açıklamalarda bulundu. Yalçın, açıklanan kabine ile ilgili üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüme hedeflerine odaklanan Türk sanayicisine heyecan verdiğini belirtti. Ayrıca, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak Mehmet Özhaseki ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak da Mehmet Fatih Kacır isimlerinin görev almasını da ayrıca değerlendirdi.

 • Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirdi
  29 May Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirdi

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Mehmet Yalçın, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin 2. tur oylama sonuçlarını değerlendirdi. Başkan Yalçın, seçimin artık gündemden düşmesi gerektiğini belirterek, ekonomiye odaklanılması gerektiğini söyledi.

 • Antalya'da 15 dakikalık yağmur hayatı felç etti
  23 May Antalya'da 15 dakikalık yağmur hayatı felç etti

  Antalya'da 15 dakikalık yağmur hayatı felç etti Otomobillerin lastikleri suya gömüldü, vatandaşlar araca dolan suları bardakla dışarı boşalttı Marketini su basan Mehmet Yalçın: " Her seferinde 50 bin TL zararım oluyor" Antalya'da sabah saatlerinde yaklaşık 15 dakika etkili olan şiddetli yağmur...

 • Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın Anneler Günü Mesajı Yayımladı
  12 May Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın Anneler Günü Mesajı Yayımladı

  Başkan Yalçın, annelerin girişimcilik ruhu ile yatırım yapan çalışan üreten emeği ile ekonomimize katkı sağlayan nesillerin yetişmesinde büyük emekleri olduğunu belirterek Anneler Günü'nü kutladı.

 • Kayseri OSB 20. Mali Genel Kurulu: 150 milyon TL nakdi ve gayrinakdi varlık
  28 Nis Kayseri OSB 20. Mali Genel Kurulu: 150 milyon TL nakdi ve gayrinakdi varlık

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, 2018 yılından bu yana mali açıdan en iyi dönemlerini yaşadıklarını ve kasalarında 150 milyon TL nakdi ve gayrinakdi varlık bulunduğunu açıkladı. Kayseri OSB 20. Mali Genel Kurulu'nda 15 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı ve Vali Gökmen Çiçek de konuşmasında Kayseri'nin hayırsever bir şehir olduğunu vurguladı.

 • Boyabat'ta Ahşap Ev Yangını
  26 Nis Boyabat'ta Ahşap Ev Yangını

  Boyabat ilçesine bağlı Kayaboğazı köyünde çıkan yangında Mehmet Yalçın'a ait ahşap ev kullanılamaz hale geldi. Ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangın sonrası ev tamamen yandı ve yangın sırasında evde kimsenin bulunmadığı öğrenildi.

 • Başkan Yalçın'dan Ramazan Bayramı mesajı
  19 Nis Başkan Yalçın'dan Ramazan Bayramı mesajı

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 • Kayseri OSB Heyeti Adıyaman'da Vali Çiçek'le buluştu
  13 Nis Kayseri OSB Heyeti Adıyaman'da Vali Çiçek'le buluştu

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi ile MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer ve yönetiminden oluşan heyet, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in Koordinatör Vali olarak görev yaptığı Adıyaman'a ziyaret gerçekleştirdi.

 • Kayseri OSB Heyeti Adıyaman'da Vali Çiçek'le buluştu
  13 Nis Kayseri OSB Heyeti Adıyaman'da Vali Çiçek'le buluştu

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi ile MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer ve yönetiminden oluşan heyet, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in Koordinatör Vali olarak görev yaptığı Adıyaman'a ziyaret gerçekleştirdi.

 • Vali Vekili Esmer: 'Hasarlı binaların askı süreci başlayacak ve 1 ay içerisinde itirazları alacağız'
  11 Nis Vali Vekili Esmer: "Hasarlı binaların askı süreci başlayacak ve 1 ay içerisinde itirazları alacağız"

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından düzenlenen program ile sanayiciler bir araya geldi.

 • Başkan Yalçın: 'Kayseri sanayisi zorluklara rağmen ihracat sevdasını güçlendirmektedir'
  31 Mar Başkan Yalçın: "Kayseri sanayisi zorluklara rağmen ihracat sevdasını güçlendirmektedir"

  Kayseri OSB Başkan Mehmet Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Şubat ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.

 • Kayseri'den kısa kısa
  23 Mar Kayseri'den kısa kısa

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, TÜİK tarafından açıklanan 2022 yılı işsizlik rakamlarını değerlendirdi.

 • Kayserili mobilyacılar depremzedeler için battaniye ve uyku tulumu üretimine başladı
  09 Şub Kayserili mobilyacılar depremzedeler için battaniye ve uyku tulumu üretimine başladı

  Kayseri'de mobilya ve yatak üreticileri deprem bölgelerindeki insanlar için battaniye ve uyku tulumu üretimine başladı.

 • OSB Başkanı Yalçın sanayicilere depremzedeler için yardım çağrısında bulundu
  07 Şub OSB Başkanı Yalçın sanayicilere depremzedeler için yardım çağrısında bulundu

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, AFAD koordinasyonunda tüm sanayicileri deprem bölgesine yardımda bulunmaya davet etti.

 • Kayseri OSB'den 'arsa satışı' iddialarıyla ilgili açıklama
  23 Oca Kayseri OSB'den "arsa satışı" iddialarıyla ilgili açıklama

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın'ın göreve geldiği günden bu yana herhangi bir arsa tahsisi ya da satışı gerçekleştirmediği bildirildi.

 • Kayseri OSB itfaiyesi geçen yıl 382 olaya müdahale etti
  16 Oca Kayseri OSB itfaiyesi geçen yıl 382 olaya müdahale etti

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) itfaiyesi, 2022 yılında 382 olaya müdahale ettiKayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, yazılı açıklamasında, OSB'nin geçen yıl ki faaliyetlerine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

 • Yayladağı Belediye Başkanı Yalçın, AA'nın 'Yılın Fotoğrafları' oylamasına katıldı
  02 Oca Yayladağı Belediye Başkanı Yalçın, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

  Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasında tercih yaptı.

 • Başkan Yalçın Kayseri OSB'nin Taleplerini İletti
  20 Ara Başkan Yalçın Kayseri OSB'nin Taleplerini İletti

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, OSB sanayicisinin taleplerini içeren dosyayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'a takdim etti.

 • Kayseri OSB Meslek Yüksekokulu'nun kurulması için çalışmalara hız verildi
  14 Ara Kayseri OSB Meslek Yüksekokulu'nun kurulması için çalışmalara hız verildi

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Meslek Yüksekokulu'nun kurulması çalışmalarına hız verildi.

 • Yalçın'dan 'asgari ücret' yorumu: 'Hem işçilerimiz hem de sanayicilerimiz mağdur edilmemeli'
  12 Ara Yalçın'dan "asgari ücret" yorumu: "Hem işçilerimiz hem de sanayicilerimiz mağdur edilmemeli"

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, asgari ücretle ilgili olarak, "Hem işçilerimiz hem de sanayicilerimiz mağdur edilmemeli" dedi.

 • Kayseri OSB'den 2 milyon liralık alt yapı yatırımı
  07 Ara Kayseri OSB'den 2 milyon liralık alt yapı yatırımı

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) yağmur suyu tahliyesinde kapasite artırmak amacıyla 6 pompa satın alındı.

 • Başkan Yalçın: 'Öğretmenlerimiz önemli ve büyük bir görev üstleniyor'
  23 Kas Başkan Yalçın: "Öğretmenlerimiz önemli ve büyük bir görev üstleniyor"

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 • KAYMOS üye toplantısı yapıldı
  31 Eki KAYMOS üye toplantısı yapıldı

  Kayseri Mobilya Sanayicileri Derneği (KAYMOS) üye toplantısı gerçekleştirildi.

 • Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın'dan TOGG açıklaması
  30 Eki Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın'dan TOGG açıklaması

  Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu rüya projenin Cumhuriyet'in 99. yılında gerçekleşmesinin Türk sanayicisine heyecan ve güç katacağını açıkladı.

 • SULTANGAZİ'DE 175 BİN LİRA DEĞERİNDE CEKET ÇALAN ŞÜPHELİLER YAKALANDI
  07 Eyl SULTANGAZİ'DE 175 BİN LİRA DEĞERİNDE CEKET ÇALAN ŞÜPHELİLER YAKALANDI

  SULTANGAZİ'de tekstil atölyesinden 175 bin lira değerinde deri ceket çalan iki şüpheli yakalandı.

 • Büyükşehirin Kayseri OSB'ye Desteği Sürecek
  18 Ağu Büyükşehirin Kayseri OSB'ye Desteği Sürecek

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim ve Denetim Kurulu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Advertisement