Haldun Dormen'le Müzikallere Selam - Son Dakika

Haldun Dormen'le Müzikallere Selam

08.05.2012 08:14
Haldun Dormen'le Müzikallere Selam, System.String[]

Haldun Dormen'den müzikal eğitimi alan öğrenciler 4 aylık bir çalışmanın ardından ilk gösterilerini gerçekleştirdi.

Ekoldrama Sanat Evi Genel Sanat Yönetmeni büyük usta Haldun Dormen'den müzikal eğitimi alan öğrenciler, Bahçeşehir Üniversitesi'nde düzenlenen gecede izleyenlere müzikallerin büyülü  dünyasında özel bir gezinti yaptırdı.

Büyük usta Haldun Dormen'den müzikal eğitimi alan öğrenciler 4 aylık bir çalışmanın ardından ilk gösterilerini gerçekleştirdi. Bahçeşehir Üniversitesi Fazıl Say salonunda gerçekleşen gecede konuklar, 1800'lü yıllardan günümüze pek çok önemli müzikal şarkısını canlı performans olarak,Şehir Tiyatroları Orkestra Şefi Hakan Elbir'in piyanosu eşliğinde dinleme imkanı buldular.

18.yüzyılın büyük  roman  yazarı Charles Dickens'in popüler yapıtı "OliverTwist'' ten esinlenerek İngiliz besteci ve şarkı yazarı "LionelBart" tarafından müzikal uyarlaması yapılmış "Oliver'' gecenin ilk eseri oldu. Daha sonra son yılların en populer müzikallerinden biri haline gelmiş olan ,efsanevi Fransız yazar Victor Hugo'nun büyük klasiği "Sefiller" adlı romanından aynı adla uyarlanmış müzikal yapıt seslendirildi.

Türkiye'nin çeşitli kentlerde sergilenmiş ve halen Ankara Devlet Tiyatrosunda kapalı gişe oynanan; Haldun Dormen'in yazdığı, Serpil Günseli'nin bestelediği "Kantocu" adlı müzikalinden çeşitli şarkılar son derece güzel teatral bir kurguyla sahnelendi.

Son olarak da, 1933 yılında sahneye konulan ve o yıllarda tam 63 kez oynanarak büyük başarı kazanan sonra da Haldun Dormen tarafından Gencay Gürün yönetmenliğinde Ekrem Reşit Rey'in yazdığı , Cemal Reşit Rey'in bestelediği  İstanbul Şehir Tiyatroları'nda 28 yıl kapalı gişe oynayarak bütün rekorları kıran,  halen oynanan ve ayakta alkışlanan Lüküs Hayat'tan birkaç parça seyirciler ile söylendi.

2011-2012 eğitim döneminde Haldun Dormen Ekoldrama Sanat Evi'nin Genel Sanat Yönetmeni Oldu…

Haldun Dormen'in Ekoldrama'nın Genel Sanat Yönetmenliğini üstlenmesiyle geleceğin oyuncuları, büyük bir ustanın deneyimleriyle buluşma imkanına kavuştu.

Gençleri sürekli olarak destekleyen, başarılı projelere imza atan tiyatro duayeni usta sanatçı Haldun Dormen, Genel Sanat Yönetmenliğinin yanı sıra Oyunculuk ve Müzikal tiyatro eğitimi dallarında Ekoldrama'da ders veriyor. Dört aylık eğitim süresince oyuncu adayları Haldun Dormen'den oyunculuk eğitimi alırken aynı zamanda seslendirme yönetmeni Murat Şenol'dan diksiyon, fonetik, ses, nefes eğitimi alıyorlar.

Eğitimin sonunda ise katılımcılar Haldun Dormen yönetmenliğinde oyun veya müzikallerini izleyiciyle paylaşma şansını elde ediyorlar.

Haldun Dormen'le Müzikallere Selam

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Haldun Dormen'le Müzikallere Selam - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe, Kayserispor'u konuk ediyor! Erol Bulut'tan yeni transfer sürprizi Çaykur Rizespor ile sözleşme imzalayan Sumudica'nın Galatasaray sözleri şaşırttı Deprem konutları teslim töreninde alandaki vatandaşların iç içe olması Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı rahatsız etti Son Dakika! İçişleri Bakanı Soylu'nun annesine hakaret eden şüpheli hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı maaş KAP'a bildirildi Dur durak bilmiyor! Ireland Baldwin kasığındaki dövmeyi göstermek için pijamasını aşağı indirdi Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı