Hastanedeki Yangın - Son Dakika

Hastanedeki Yangın

02.01.2012 14:25
Hastanedeki Yangın, System.String[]

Dr.Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.İbrahim Yekeler, hastanede çıkan yangında yatan hasta ve refakatçilerle ilgili herhangi bir hayati tehlike söz konusu olmadığını belirterek, "Sadece önlem olarak duman kokusuna bağlı ana bina kronik ve cerrahi yoğun bakımda bulunan 15 hastamız kule bina yoğun bakımına nakledilmiştir" dedi.

Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Yekeler, hastanede çıkan yangında yatan hasta ve refakatçilerle ilgili herhangi bir hayati tehlike söz konusu olmadığını belirterek, "Sadece önlem olarak duman kokusuna bağlı ana bina kronik ve cerrahi yoğun bakımda bulunan 15 hastamız kule bina yoğun bakımına nakledilmiştir" dedi.

Yekeler, yaptığı yazılı açıklamada, hastanede saat 11.38'de Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) tarafından sağlanan elektrik sistemindeki muhtemel bir arıza nedeniyle kesinti yapıldığını, tekrar verilen akımın yüksek voltaja bağlı olarak ana bina anjiyo laboratuvarlarındaki bir cihazın kumanda panosuna giren kablosunda lokal bir yangın çıktığını bildirdi.

Yangın nedeniyle hastanede acilen gerekli önlemlerin alınarak itfaiye çağrıldığını ve itfaiye ekiplerinin olaya hemen müdahale edip yangının bulunduğu alanda söndürüldüğünü kaydeden Yekeler, şöyle devam etti:

"Bu alanın yatan hasta servislerinin ve yoğun bakımların dışında bir alanda olması nedeniyle hastalarımız açısından herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır. Bu anjiyo odasındaki yangına bağlı yoğun bir duman çıkışı olmuş havalandırma sistemleri ve pencereler açılarak bu dumanın dışarıya çıkışı sağlanmıştır. Olayla ilgili gerekli müdahale ve önlemler eksiksiz yerine getirilmiş, yangında yatan hasta ve refakatçilerle ilgili herhangi bir hayati tehlike söz konusu olmamıştır. Sadece önlem olarak duman kokusuna bağlı ana bina kronik ve cerrahi yoğun bakımda bulunan 15 hastamız kule bina yoğun bakımına nakledilmiştir."

- İSTANBUL

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Hastanedeki Yangın - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Hekimoğlu Trabzon, Batuhan Karadeniz'in 3 gol attığı maçta Kayserispor'u eledi Eski takım arkadaşı, Maradona'nın Türkiye macerasını anlattı: İnanılmazdı İstanbul'da tedirgin eden görüntü! Cenazeler otobüsle taşındı Buket Aydın ve Emir Sarıgül bu kez kaçamadı! Aşıklar spor yaparken görüntülendi İstanbul'da laf attığı kadınlara bakarak mastürbasyon yapan sapık yakalandı Tartışmalı Astrazeneca-Oxford aşısıyla ilgili bomba itiraf: Hata yaptık Korona yasağını delen vatandaştan şaşırtan savunma: Adana'dan geldim, Adana'da yasak yok Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı