Son Dakika Haberleri: Hastanedeki Yangın

Hastanedeki Yangın

8 yıl önce

Dr.Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.İbrahim Yekeler, hastanede çıkan yangında yatan hasta ve refakatçilerle ilgili herhangi bir hayati tehlike söz konusu olmadığını belirterek, "Sadece önlem olarak duman kokusuna bağlı ana bina kronik ve cerrahi yoğun bakımda bulunan 15 hastamız kule bina yoğun bakımına nakledilmiştir" dedi.

Hastanedeki Yangın, System.String[]

Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Yekeler, hastanede çıkan yangında yatan hasta ve refakatçilerle ilgili herhangi bir hayati tehlike söz konusu olmadığını belirterek, "Sadece önlem olarak duman kokusuna bağlı ana bina kronik ve cerrahi yoğun bakımda bulunan 15 hastamız kule bina yoğun bakımına nakledilmiştir" dedi.


Yekeler, yaptığı yazılı açıklamada, hastanede saat 11.38'de Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) tarafından sağlanan elektrik sistemindeki muhtemel bir arıza nedeniyle kesinti yapıldığını, tekrar verilen akımın yüksek voltaja bağlı olarak ana bina anjiyo laboratuvarlarındaki bir cihazın kumanda panosuna giren kablosunda lokal bir yangın çıktığını bildirdi.


Yangın nedeniyle hastanede acilen gerekli önlemlerin alınarak itfaiye çağrıldığını ve itfaiye ekiplerinin olaya hemen müdahale edip yangının bulunduğu alanda söndürüldüğünü kaydeden Yekeler, şöyle devam etti:


"Bu alanın yatan hasta servislerinin ve yoğun bakımların dışında bir alanda olması nedeniyle hastalarımız açısından herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır. Bu anjiyo odasındaki yangına bağlı yoğun bir duman çıkışı olmuş havalandırma sistemleri ve pencereler açılarak bu dumanın dışarıya çıkışı sağlanmıştır. Olayla ilgili gerekli müdahale ve önlemler eksiksiz yerine getirilmiş, yangında yatan hasta ve refakatçilerle ilgili herhangi bir hayati tehlike söz konusu olmamıştır. Sadece önlem olarak duman kokusuna bağlı ana bina kronik ve cerrahi yoğun bakımda bulunan 15 hastamız kule bina yoğun bakımına nakledilmiştir."


- İSTANBUL

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 02:25 Kaynak: AABornozlu haliyle video çeken Şeyma Subaşı, frikik vermekten zor kurtuldu
Meraklı vatandaşlar, cesedi görmek için demirlere tırmandılar A Milli Takım İzlanda'da saatlerce beklerken, İzlanda Milli Takımı beklemeden İstanbul Havalimanı'ndan geçti