(Havadan fotoğraflarla) - Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerine ev sahipliği yapan köşk satılıyor - Son Dakika

(Havadan fotoğraflarla) - Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerine ev sahipliği yapan köşk satılıyor

02.09.2020 14:20
(Havadan fotoğraflarla) - Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerine ev sahipliği yapan köşk satılıyor

YEŞİLÇAM'ın unutulmaz filmlerinden "Aile Şerefi", "Şark Bülbülü", "Zavallılar" gibi pek çok filme ev sahipliği yapan fabrikatör ve yazar Rauf Alanyalı'ya ait köşk satılıyor.

YEŞİLÇAM'ın  unutulmaz filmlerinden "Aile Şerefi", "Şark Bülbülü", "Zavallılar" gibi pek çok filme ev sahipliği yapan fabrikatör ve yazar Rauf Alanyalı'ya ait köşk satılıyor. 14 Eylül'de açık artırmayla satışı yapılacak  köşk için 19 milyon 322 bin 50 lira isteniyor.

AİLE ŞEREFİ, ŞARK BÜLBÜLÜ GİBİ FİLMLER BU KÖŞKTE ÇEKİLDİ

Başrollerinde Münir Özkul, Itır Esen, Adile Naşit gibi isimlerin yer aldığı "Aile Şerefi", Kemal Sunal'ın unutulmaz filmi "Şark Bülbülü" gibi pek çok filme set olan köşk satılıyor. 1997 yılında hayatını kaybeden fabrikatör ve yazar Rauf Alanyalı'ya ait köşk, o dönem pek çok sanatçıya ve filme ev sahipliği yaptı. Kaderine terk edilen köşkün ise eski halinden eser yok. Büyükçekmece Kumburgaz'da bulunan ve 6 bin 365 metrekare alana sahip  içinde büyük havuz, heykeller, meyve bahçeleri bulunan köşk, yıllar içinde bakımsızlıktan harabeye döndü.  Rauf Alanyalı tarafından yazılan "Özal Dönemi Yazıları", "Jale", "Çiftlikte Aşk" gibi eserleri, taslak öyküleri ve şirket evrakları tozlu raflarda kaderine terk edilmiş bir halde duruyor.

AÇIK ARTIRMA İLE SATILACAK KÖŞKE 19 MİLYON LİRA DEĞER BİÇİLDİ

18 yıldır köşkte bekçilik yapan Kenan Öztürk, "Burası nostalji, tarih kokuyor. Şark Bülbülü filminde Kemal Sunal'ın havuz sahnesi, Aile Şerefi filminde Oktay'ın vurulma sahnesi hepsi bu köşkte çekilmiş. Şark Bülbülü filminde Kemal Sunal'ın uyuduğu odadaki perdeler hala duruyor. Şimdi ise bu halde" dedi.

Köşk, 14 Eylül tarihinde Büyükçekmece 2. Sulh Hukuk Satış Memurluğu tarafından yapılacak açık artırma ile yeni sahibine kavuşacak. Köşk için  19 milyon 322 bin 50 lira değer biçildi.


- İstanbul
YORUMLAR
500
Sahte Kabadayı nerede çekildi, hangi ilde geçiyor? Sahte Kabadayı konusu ne, oyuncuları kimlerdir? Film ne zaman çıktı, hangi tarihte? Sahte Kabadayı nerede çekildi, hangi ilde geçiyor? Sahte Kabadayı konusu ne, oyuncuları kimlerdir? Film ne zaman çıktı, hangi tarihte? İSTANBUL-CÜNEYT ARKIN İÇİN KUR'AN-I KERİM OKUTULDU İSTANBUL-CÜNEYT ARKIN İÇİN KUR'AN-I KERİM OKUTULDU Usta oyuncu Cüneyt Arkın gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı Usta oyuncu Cüneyt Arkın gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel (Havadan fotoğraflarla) - Yeşilçam'ın unutulmaz filmlerine ev sahipliği yapan köşk satılıyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement