Son dakika Kumburgaz haberleri, Kumburgaz son dakika, son dakika Kumburgaz

Son Dakika Kumburgaz Haberleri

 • Büyükçekmece Belediyesi, Hayvan Yemi Balyalarını Çiftçilere Dağıttı
  15:51 Büyükçekmece Belediyesi, Hayvan Yemi Balyalarını Çiftçilere Dağıttı

  Büyükçekmece Belediyesi, 350 dönümlük arazilerinde yetiştirilen arpa, fiğ ve yulaftan oluşan hayvan yemi balyalarını yem girdi maliyetlerinden olumsuz etkilenen hayvan yetiştiriciliği yapan çiftçilere dağıttı.

 • Büyükçekmece Bahçelievler Muhtarlık Binası Açıldı
  21 Şub Büyükçekmece Bahçelievler Muhtarlık Binası Açıldı

  Büyükçekmece Belediyesi tarafından yapılan Bahçelievler muhtarlık binası törenle açıldı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, muhtarların demokrasinin eşiği olduğunu belirtti.

 • Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor
  16 Şub Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

  İstanbul depremine hazırlık çalışmaları çerçevesinde Büyükçekmece Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapıları yıkarak yenilemeye devam ediyor. Bugüne kadar 50 binden fazla konutun kentsel dönüşümü gerçekleştirildi.

 • Büyükçekmece Belediyesi İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor
  16 Şub Büyükçekmece Belediyesi İstanbul'da kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor

  İstanbul depremine hazırlık kapsamında Büyükçekmece Belediyesi, kentsel dönüşüm projesiyle riskli yapıları yıkıyor. Bugüne kadar 50 binden fazla konut yenilendi.

 • Alkollü kadın ağlayarak çöp konteynerine girmeye çalıştı
  13 Şub Alkollü kadın ağlayarak çöp konteynerine girmeye çalıştı

  Büyükçekmece'de alkollü olduğu iddia edilen bir kadın, yol kenarında ağladıktan sonra çöp konteynerine girmeye çalıştı. Yanındaki bir adamın yardımıyla ayakta kalan kadının bu anları cep telefonu kamerasına yansıdı. Olay, dün öğle saatlerinde Kumburgaz Mahallesi E-5 Yanyol mevkiinde meydana geldi.

 • Otizmli öğrenci, öğretmen tarafından sopayla dövüldü
  08 Şub Otizmli öğrenci, öğretmen tarafından sopayla dövüldü

  Büyükçekmece'de faaliyet gösteren otizm spor okuluna giden zihinsel engelli bir öğrencinin, öğretmeni tarafından sopayla darbedildiği iddia edildi. Anne şikayetçi olurken öğretmenin, hakkında açılan soruşturmanın ardından tutuklandığı belirtildi.

 • Büyükçekmece'de 64 daireli 49 yıllık binanın yıkımına başlandı
  24 Oca Büyükçekmece'de 64 daireli 49 yıllık binanın yıkımına başlandı

  Büyükçekmece Belediyesi, depreme hazırlık çalışmaları kapsamında 49 yıllık 8 bloklu 64 daireli sitenin yıkımına başladı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, imar planlarının çıkarılmaması durumunda Tepecik ve Kumburgaz bölgelerinde büyük zayiat yaşanacağını belirtti.

 • Büyükçekmece'de İnan Sitesi'nin yıkımı başladı
  24 Oca Büyükçekmece'de İnan Sitesi'nin yıkımı başladı

  Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm kapsamında deprem riski taşıdığı tespit edilen İnan Sitesi'nin yıkımı başladı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yıkımların yüzde 70'inin tamamlandığını ve vatandaşların canını ve malını kurtaracaklarını belirtti.

 • Prof. Dr. Naci Görür: Marmara Depremi'nde Sanayi Etkilenecek
  19 Ara Prof. Dr. Naci Görür: Marmara Depremi'nde Sanayi Etkilenecek

  İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, Gebze'de düzenlenen panelde, olası bir Marmara depreminde bölgedeki sanayi kuruluşlarının etkileneceğini belirtti. Görür, Marmara Bölgesi'nin Türkiye ekonomisi için önemini vurgulayarak, Gebze'nin depremde çökmemesi gerektiğini söyledi. Ayrıca, Marmara Denizi'ndeki Kuzey Anadolu Fayı'nın kırılması durumunda 7 büyüklüğünde deprem olabileceğini ifade etti.

 • Ünlü jeolog Üşümezsoy'dan ezber bozan açıklama: Şu an Türkiye'nin en güvenilir yerlerinden biri İstanbul'dur
  19 Ara Ünlü jeolog Üşümezsoy'dan ezber bozan açıklama: Şu an Türkiye'nin en güvenilir yerlerinden biri İstanbul'dur

  Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, Yalova'da meydana gelen ve İstanbul'da da hissedilen 4.1'lik deprem sonrası açıklamalarda bulundu. Üşümezsoy, ''Şu an Türkiye'nin en güvenilir yerlerinden biri İstanbul'dur'' dedi.

 • Büyükçekmece'de riskli 22 blokta kentsel dönüşüm çalışması başladı
  14 Ara Büyükçekmece'de riskli 22 blokta kentsel dönüşüm çalışması başladı

  Büyükçekmece'de deprem riski bulunan 22 bloklu 304 konutta kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Büyükçekmece Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar 50 binden fazla konut yenilendi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, halkın can ve mal güvenliğini sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

 • Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Marmara'da her an bir deprem olma potansiyeli var
  14 Ara Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Marmara'da her an bir deprem olma potansiyeli var

  Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm kapsamında 22 bloklu 370 konutta yıkım çalışmaları başladı.

 • Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başladı
  14 Ara Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başladı

  Büyükçekmece'de depremde yıkılma riski bulunan 22 bloklu 304 konutta kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. Büyükçekmece Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar 50 binden fazla konut yenilendi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, halkın can ve mal güvenliğini sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

 • Büyükçekmece D-100 Karayolu'nda motosiklet sürücüsü kaza yaptı
  11 Ara Büyükçekmece D-100 Karayolu'nda motosiklet sürücüsü kaza yaptı

  Büyükçekmece D-100 Karayolu'nda bir motosiklet sürücüsü, bariyerlere çarparak metrelerce sürüklendi. Kaza anı başka bir motosiklet sürücüsünün kask kamerasına yansıdı. Yaralanan sürücünün durumu iyi.

 • D-100 Karayolunda Motosiklet Kazası
  11 Ara D-100 Karayolunda Motosiklet Kazası

  İstanbul Büyükçekmece'de D-100 Karayolunda meydana gelen motosiklet kazasında sürücü bariyerlere çarparak yaralandı. Kaza anı kask kamerasına yansıdı.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı İBB Meclisi'ni eleştirdi
  11 Ara Büyükçekmece Belediye Başkanı İBB Meclisi'ni eleştirdi

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Tepecik bölgesine ait imar planlarının İBB Meclisi'nde görüşülmemesine isyan etti. Akgün, vatandaşlara verilen sözlerin tutulmadığını belirterek, planların bir an önce çıkartılmasını istedi.

 • Naci Görür'den uyarı: O ilçede 8 şiddetinde deprem bekliyoruz, evler zor ayakta kalır
  30 Kas Naci Görür'den uyarı: O ilçede 8 şiddetinde deprem bekliyoruz, evler zor ayakta kalır

  Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul'un Silivri ilçesiyle ilgili yaptığı açıklamada ''Silivri'de 8 şiddetinde deprem bekleniyor. 8 s¸iddetinde ki bir deprem ku¨c¸u¨k degˆildir. Eğer, yu¨ksek binalar yaparsanız, o binaların ara kesiti olan temelle zemin arasındaki ilis¸kiyi iyi sagˆlayamazsanız, iyi mu¨hendislik hizmeti vermezseniz iyi malzeme kullanmazsanız iyi planlama yapmazsanız Silivri'de evler zor ayakta kalır'' dedi.

 • Prof. Dr. Naci Görür: Marmara'da şu anda deprem olsa, yerle bir oluruz
  29 Kas Prof. Dr. Naci Görür: Marmara'da şu anda deprem olsa, yerle bir oluruz

  Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Marmara'da şu anda deprem olsa, yerle bir oluruz.

 • İstanbul'da Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri'de Su Kesintisi
  13 Kas İstanbul'da Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri'de Su Kesintisi

  İstanbul'da, deplase bağlantı ve iyileştirme çalışmaları nedeniyle Büyükçekmece, Çatalca ve Silivri'nin bazı mahallelerine yarın 09.00 ila 21.00 saatleri arasında su kesintisi yaşanacak.

 • Prof. Dr. Naci Görür: Asıl beka meselesi deprem
  08 Kas Prof. Dr. Naci Görür: Asıl beka meselesi deprem

  MARMARA Denizi'nde dün yaşanan depremi değerlendiren Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Marmara'da dün olan deprem bizim beklediğimiz Kuzey Anadolu Fayının(KAF) kuzey kolu üzerinde değil. Aksine KAF fayının güney kolu üzerinde oldu.

 • İSKİ, Bakım ve Onarım Çalışmaları Nedeniyle Büyükçekmece, Silivri ve Çatalca'da Su Kesintisi Uygulayacak
  18 Eki İSKİ, Bakım ve Onarım Çalışmaları Nedeniyle Büyükçekmece, Silivri ve Çatalca'da Su Kesintisi Uygulayacak

  İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Büyükçekmece, Silivri ve Çatalca'da yapılacak bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sebebiyle bu ilçelerde bazı mahallelere 14 saat süre ile su verilemeyeceğini bildirdi.

 • Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor
  03 Eki Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Devam Ediyor

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yapılan bina yıkımı sırasında açıklamalarda bulundu. Akgün, şu ana kadar 48 bin binayı yenilediklerini ve önlerinde yüzde 35'lik bir kısım kaldığını belirtti. 3 yıl içinde bu sorunu çözerek Büyükçekmece'de olası bir Marmara depreminde vatandaşların güvende olmasını sağlayacaklarını ifade etti. Akgün ayrıca, kentsel dönüşüm çalışmalarının Büyükçekmece'nin görünümünü değiştirdiğini ve yeni yapılan binaların Akdeniz mimarisine uygun olduğunu söyledi.

 • Deprem Bilimci Prof. Dr. Üşümezsoy: 'Marmara Depremi ile ilgili malumatlar çürütüldü, 7 üstü deprem olmayacak'
  03 Eki Deprem Bilimci Prof. Dr. Üşümezsoy: 'Marmara Depremi ile ilgili malumatlar çürütüldü, 7 üstü deprem olmayacak'

  Deprem Bilimci Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, Marmara Depremi ile ilgili yapılan tahminlerin çürütüldüğünü ve 7 ve üstü büyüklükte bir deprem olmayacağını belirtti. Üşümezsoy, yegane riskin Kumburgaz çukurunda olduğunu ve orada 6-6.5 büyüklüğünde bir deprem beklediğini ifade etti.

 • ''İstanbul'da 7,6 deprem bekliyoruz'' diyen Naci Görür, Kumburgaz ve Adalar faylarını işaret etti
  26 Eyl ''İstanbul'da 7,6 deprem bekliyoruz'' diyen Naci Görür, Kumburgaz ve Adalar faylarını işaret etti

  Olası İstanbul depremine ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, Marmara fayına bağlı kolların stres biriktirdiğini gözlemlediklerini söyledi. Görür, ''Bu fay kilitli ve stres biriktiriyor. Kumburgaz ya da Adalar fayının kırılmasını bekliyoruz. Kırılırsa oluşacak depremin büyüklüğü 7,2 ile 7,6 arasında. Demek ki İstanbul'da minimum 7,2'lik deprem bekliyoruz.'' dedi.

 • Arkadaşların motor turu acı bitti: 1 ölü
  10 Eyl Arkadaşların motor turu acı bitti: 1 ölü

  Kuzey Marmara Çatalca-Esenyurt istikametinde 3 motorlu arkadaşıyla tur atan Çağdaş Ateş, arkadaşına çarparak bariyerlere savrularak hayatını kaybetti. Ateş'in sosyal medya hesabında profiline yazdığı 'Sonunda ölüm var demişler, kasktan duymamışız' yazısı dikkat çekti.

 • Kazada kaskı başından çıkan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti
  10 Eyl Kazada kaskı başından çıkan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

  Kuzey Marmara Çatalca-Esenyurt istikametinde 3 arkadaşın motosikletleriyle çıktığı tur faciayla sonuçlandı. Arkadaşının motosikletine çarparak bariyerlere savrulan ve kaskı kafasından çıkan genç hayatını kaybetti.

 • İstanbul'da 29 Ağustos'ta Büyük Elektrik Kesintisi Gerçekleştirilecek
  29 Ağu İstanbul'da 29 Ağustos'ta Büyük Elektrik Kesintisi Gerçekleştirilecek

  Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) tarafından İstanbul'da 29 Ağustos Salı günü 21 ilçede planlı elektrik kesintisi yapılacağı duyuruldu. Elektrik hatları üzerinde yapılacak olan çalışmalar sebebiyle gerçekleştirilecek bu kesinti, İstanbul'un birçok bölgesini etkileyecek.

 • Şener Üşümezsoy, kimliği belirsiz 2 kişinin saldırısına uğradı
  25 Ağu Şener Üşümezsoy, kimliği belirsiz 2 kişinin saldırısına uğradı

  Deprembilimci Prof. Dr. Şener Üşümezsoy, Kadıköy'de kimliği belirsiz 2 kişinin saldırısına uğradı.

 • Kumburgaz semalarını yüzlerce leylek süsledi
  20 Ağu Kumburgaz semalarını yüzlerce leylek süsledi

  Büyükçekmece Kumburgaz semaları göç eden yüzlerce leyleklerle süslendi.

 • Büyükçekmece'de Trafik Kazası Sonrası Çıkan Tartışmada Silahlı Saldırı
  19 Ağu Büyükçekmece'de Trafik Kazası Sonrası Çıkan Tartışmada Silahlı Saldırı

  Büyükçekmece'de trafikte önündeki araca çarpan sürücü Caner Ünal, kaza tutanağı için araçların fotoğraflarının çekilmesini istememesi nedeniyle çıkan tartışmada Muhammet Ağırkan'a 14 el ateş etti. Olay, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

 • Büyükçekmece'de İtfaiye Su Takviye Vanası Patladı
  17 Ağu Büyükçekmece'de İtfaiye Su Takviye Vanası Patladı

  Büyükçekmece'de sokak arasında bulunan itfaiye su takviye vanası patladı ve yaklaşık 1 saat boyunca yüzlerce litre su boşa aktı. Sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde seyretmesiyle kente su sağlayan barajlarda ciddi oranda su azalması yaşandığı için su tasarrufuna karşı uyarılar yapılmaktadır. Kumburgaz'da ise henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı patlayan vananın tamiri ekipler tarafından yapılmıştır.

 • Prof. Dr. Hasan Sözbilir: Kuzey Anadolu Fayı'nın kırılması Kumburgaz Segmenti üzerinde olacak
  17 Ağu Prof. Dr. Hasan Sözbilir: Kuzey Anadolu Fayı'nın kırılması Kumburgaz Segmenti üzerinde olacak

  DEÜ Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Kuzey Anadolu Fayı'nın 1939 Erzincan Depremi'nden bu yana batıya doğru kırılarak stresini transfer ettiğini ve bundan sonraki kırılmanın Kumburgaz Segmenti üzerinde olacağının düşünüldüğünü belirtti. Sözbilir, Türkiye'nin jeolojik konumu itibarıyla deprem tehlikesi en yüksek ülkelerden biri olduğunu vurgulayarak, depreme hazırlık ve afet yönetimi konularında sürekli bir seferberlik yapılması gerektiğini ifade etti.

 • Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Devam Ediyor
  15 Ağu Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Devam Ediyor

  Büyükçekmece'de son 10 yılda 1052 bina yıkılırken, 138'i acil olmak üzere 3 bin binanın dönüştürülmesi hedefleniyor. Belediye, kentsel dönüşümle birlikte yeşil alan dokusunun korunması ve daha yaşanabilir yaşam alanlarının oluşturulması için çalışma yürütüyor. İlçede her hafta 5 ile 10 binanın yıkımı gerçekleştiriliyor ve 6306 Sayılı Kanun kapsamında riskli olan binaların yenilenmesi planlanıyor.

 • Büyükçekmece'de Denize Giren Kişi Boğularak Hayatını Kaybetti
  07 Ağu Büyükçekmece'de Denize Giren Kişi Boğularak Hayatını Kaybetti

  Büyükçekmece'de denize giren 58 yaşındaki Özgür Sönmez boğularak hayatını kaybetti. Sönmez'in çırpınmaya başlaması üzerine arkadaşları ve çevredeki vatandaşlar denize girerek kurtarma çalışması yaptı. Ancak yapılan müdahalelere rağmen Sönmez hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Prof. Dr. Naci Görür: İstanbul depremi 7,2 ila 7,6 büyüklüğünde olacak
  06 Ağu Prof. Dr. Naci Görür: İstanbul depremi 7,2 ila 7,6 büyüklüğünde olacak

  Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, olası İstanbul depreminin büyüklüğünü ve etkilerini açıkladı. Görür'e göre, deprem öncelikle Kumburgaz Fayı'nda olacak ve 7,2 ila 7,6 büyüklüğünde olacak. Bu deprem, 6 Şubat'taki depremden daha büyük zararlar verecek ve 2,5 milyon insan risk altında olacak. Görür, İstanbul'un depreme hazır olmadığını ve hükümet ile belediyenin işbirliği olmadan bu sorunun çözülemeyeceğini belirtti.

 • Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Eğitim Merkezleri'nden 2023 dönemi mezunlarına tören düzenlendi
  17 Tem Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Eğitim Merkezleri'nden 2023 dönemi mezunlarına tören düzenlendi

  Büyükçekmece Belediyesi Çocuk Eğitim Merkezleri'nde eğitimlerini tamamlayan minik öğrencilerin mezuniyet töreni Büyükçekmece Mimar Sinan Koleji'nde gerçekleşti. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, törende öğrencilere karnelerini takdim ederek başarılarının devamını diledi. Ayrıca, Başkan Akgün, ilçedeki çocuk eğitim merkezi sayısının 2024 yılında arttırılacağını açıkladı.

 • Fazla yolcu olduğu için taksimetre açmayıp ekstra para isteyen taksiciye ceza yazıldı
  16 Tem Fazla yolcu olduğu için taksimetre açmayıp ekstra para isteyen taksiciye ceza yazıldı

  İstanbul'da vatandaşlardan fazla yolcu olduğunu gerekçe göstererek taksimetre açmayıp ekstra para isteyen taksici, polis ekiplerince yakalanarak kendisine toplamda 4 bin 405 TL ceza yazıldı. R.K. isimli şoför, fazla yolcu olduğunu söyleyerek taksimetreyi açmayıp ekstra para talep etmiş ve pazarlık yapmıştı. Bugün, konu ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerince inceleme başlatıldı. Yapılan incelemeler sonrası sürücü R.K.'ye 4 bin 405 TL İdari Para Cezası uygulandı ve kullandığı ticari taksi trafikten men edildi.

 • BOSS4 İnşaat, 4 yeni projeyi hayata geçirecek
  12 Tem BOSS4 İnşaat, 4 yeni projeyi hayata geçirecek

  BOSS4 İnşaat, Maltepe, Zeytinburnu, Bahçeşehir ve Büyükçekmece Kumburgaz'da inşa edilecek dört yeni projeye başlayacağını duyurdu. Toplam yatırım tutarı 4 milyar TL olan bu projeler, salgın döneminde artan talepler doğrultusunda yatay mimari konseptinde şekillendirilecek. Şirket ayrıca devam eden projeleri arasında teslim aşamasına gelenlerin olduğunu da belirtti.

 • İstanbul'da Kurban Bayramı dönüşü trafik yoğunluğu yaşanmıyor
  02 Tem İstanbul'da Kurban Bayramı dönüşü trafik yoğunluğu yaşanmıyor

  İstanbul'da Kurban Bayramı tatilini il dışında geçirenlerin dönüşleri sürerken, kent genelinde ciddi bir trafik yoğunluğu gözlenmiyor. Silivri, Selimpaşa, Kumburgaz ve Büyükçekmece'den geçen D-100 kara yolunda trafik akıcı seyrediyor. Ankara'dan İstanbul'a geliş yönünde ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne kadar trafik yoğunluğu görülmüyor. Anadolu Otoyolu'nda Kurtköy kavşağından Sultanbeyli ayrımına kadar zaman zaman yoğunluk yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi CepTrafik uygulamasına göre, saat 21.40 itibarıyla kent genelindeki trafik yoğunluğu yüzde 20 olarak ölçüldü.

 • İstanbul'da Kurban Bayramı'nda Plajlara Yoğun İlgi
  01 Tem İstanbul'da Kurban Bayramı'nda Plajlara Yoğun İlgi

  Kurban Bayramı'nın son gününde İstanbul'da tatil geçirenler, sıcak havayı fırsat bilerek plajlara akın etti. Büyükçekmece'de plajlarda adım atacak yer kalmadı. İnsanlar bütçeleri uzak tatile yetmediği için sahil bölgelerini tercih etti. Kumburgaz'da oturanlar ise bahçelerinde uyuyan tatilcilerle karşılaştı.

 • İstanbul'da Kurban Bayramı tatilinde plajlar doldu taştı
  01 Tem İstanbul'da Kurban Bayramı tatilinde plajlar doldu taştı

  Kurban Bayramı'nın son gününde İstanbul'da tatil geçirenler, sıcak havayı fırsat bilerek plajlara akın etti. Büyükçekmece'de plajlarda adım atacak yer kalmadı. Tatili uzaklarda geçiremeyenler ise İstanbul'daki sahillere geldi. Kumburgaz sahilindeki yoğunluk, insanların bütçesi nedeniyle uzak tatile gidemediğini gösteriyor. Bayram boyunca plajlarda çadır kuranlar ve çocuklar denizin keyfini çıkardı. İstanbul'da yaşayanlar, yoğunluğa rağmen mutlu olduklarını belirtti.

 • İstanbul Çatalca'da Otomobil Kazası: 14 Yaralı
  23 Haz İstanbul Çatalca'da Otomobil Kazası: 14 Yaralı

  İstanbul Çatalca'da otomobilin ağaçlık alana devrilmesi sonucu 14 kişi hafif yaralandı. TEM Otoyolu Kumburgaz mevkisinde Edirne istikametinde seyreden sürücüsünün kimliği henüz öğrenilemeyen 34 MC 6423 plakalı otomobil ağaçlık alana devrildi. Aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 14 yaralı olay yerindeki ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı.

 • Çatalca'da Kontrolden Çıkan Araç Takla Attı: 14 Yaralı
  23 Haz Çatalca'da Kontrolden Çıkan Araç Takla Attı: 14 Yaralı

  TEM Otoyolu Kumburgaz istikametinde sürücüsünün kontrolünden çıkan araç yeşillik alana uçtu. Takla atan aracın içerisinde bulunan 14 kaçak göçmen yaralandı. Kaza sonrası yaralanan 14 kaçak göçmen yola savrulurken, sürücü olay yerinden kaçtı. Olay yerinde ilk müdahalelerin yapıldığı 14 yaralı çevre hastanelere götürüldü. Jandarma ekipleri kaza ile ilgili inceleme başlattı.

 • Boss4 İnşaat, Maltepe, Zeytinburnu, Bahçeşehir ve Kumburgaz'da yeni projelere başlayacak
  13 Haz Boss4 İnşaat, Maltepe, Zeytinburnu, Bahçeşehir ve Kumburgaz'da yeni projelere başlayacak

  Boss4 İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, 5 projeleri devam ederken Maltepe, Zeytinburnu, Bahçeşehir ve Kumburgaz'da yeni projelere başlayacaklarını ve bu projelerde 3 binden fazla konut ve villa inşa edeceklerini açıkladı. Akkuş, kentsel dönüşümün hızlandırılması için gayrimenkul mahkemeleri ve dönüşüme özel bir bakanlık kurulması gerektiğini belirtirken, uygun konut üretiminin devletin sağlayacağı arz ile gerçekleşebileceğini vurguladı.

 • Dünya Çevre Günü'nde Büyükçekmece'de tonlarca atık toplandı
  06 Haz Dünya Çevre Günü'nde Büyükçekmece'de tonlarca atık toplandı

  Büyükçekmece Belediyesi'nin Dünya Çevre Günü kapsamında gerçekleştirdiği farkındalık etkinliğine çevre dernekleri ve yüzlerce minik öğrenci katıldı. Büyükçekmece Gölü Tepecik Çamlık mevkiinde gerçekleştirilen etkinlikte çevre temizliği yapıldı ve tonlarca atık toplandı. Etkinliğe destek veren TEMA Vakfı ve İSTAÇ A.Ş. tarafından minik çevrecilere eğitim verildi. En fazla atık toplayan mahalle muhtarlıkları, site, işletme ve okullara ödülleri takdim edildi.

 • Büyükçekmece Belediyesi Dünya Çevre Günü'nde 'Hedef Sıfır Atık' etkinliği düzenledi
  06 Haz Büyükçekmece Belediyesi Dünya Çevre Günü'nde 'Hedef Sıfır Atık' etkinliği düzenledi

  Büyükçekmece Belediyesi, Dünya Çevre Günü kapsamında 'Hedef Sıfır Atık' sloganıyla gerçekleştirdiği farkındalık etkinliğine çevre dernekleri ve yüzlerce minik öğrenciye katıldı. Etkinlikte çevre temizliği yapıldı, ağaç fidesi dikildi ve en fazla atık toplayan mahalle muhtarlıkları, site, işletme ve okullara ödülleri takdim edildi. TEMA Vakfı ve İSTAÇ A.Ş. tarafından minik çevrecilere eğitim verildi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, en çok atık yağ, ambalaj ve atık pil toplayan çevre gönüllerine teşekkür plaketi takdim etti.

 • Büyükçekmece'de depreme dayanıksız 5 blok yıkıldı
  08 May Büyükçekmece'de depreme dayanıksız 5 blok yıkıldı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Büyükçekmece Belediyesi ekipleri gözetiminde, deprem güvenlik riski sıfır çıkan 5 bloktan oluşan 28 daire yıkıldı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini ve olası büyük depremde yıkılabilecek bütün binaları yıkıp vatandaşın canını kurtarmaya çalıştıklarını belirtti.

 • İstanbul'da helikopter destekli trafik denetimi
  23 Nis İstanbul'da helikopter destekli trafik denetimi

  İstanbul'da Ramazan Bayramının son gününde TEM Otoyolunda meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek için helikopter destekli trafik denetimi yapıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü koordinesinde Ramazan Bayramının son gününde il giriş ve çıkışlarında havadan helikopter destekli trafik denetimi gerçekleştirildi.

 • İstanbul'da Ramazan Bayramı son gününde helikopter destekli trafik denetimi yapıldı
  23 Nis İstanbul'da Ramazan Bayramı son gününde helikopter destekli trafik denetimi yapıldı

  Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü koordinesinde Ramazan Bayramının son gününde TEM Otoyolu Edirne istikameti Hadımköy Kumburgaz ve Mahmutbey Gişelerindeki yoğunluk ölçüldü. Denetimde Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri de hazır tutuldu.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün: '6 Şubat Depremleri Sonrasında Yeni Bir Rota Çizdik'
  10 Nis Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün: "6 Şubat Depremleri Sonrasında Yeni Bir Rota Çizdik"

  Büyükçekmece’de deprem riski taşıyan 11 katlı bina kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı. Belediye Başkanı Hasan Akgün, "6 Şubat sonrası kendimize yeni bir rota çizdik. 2023-2024 yılları içinde yıkılması gereken binaların tamamını yıkacağız" dedi.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün: '6 Şubat Depremleri Sonrasında Yeni Bir Rota Çizdik'
  10 Nis Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün: "6 Şubat Depremleri Sonrasında Yeni Bir Rota Çizdik"

  Büyükçekmece’de deprem riski taşıyan 11 katlı bina kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı. Belediye Başkanı Hasan Akgün, "6 Şubat sonrası kendimize yeni bir rota çizdik. 2023-2024 yılları içinde yıkılması gereken binaların tamamını yıkacağız" dedi.

 • İKİ ÜNİVERSİTEDEN İSTANBUL İÇİN YENİ TSUNAMİ SENARYOSU
  30 Mar İKİ ÜNİVERSİTEDEN İSTANBUL İÇİN YENİ TSUNAMİ SENARYOSU

  İSTANBUL'da olası bir depremin 7'nin üzerine gerçekleşebilmesi halinde 'çökme' ile gerçekleşecek tsunami senaryosu hazırlandı.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün'den İBB Meclisi'ne: Riskli bölgelerin imar planlarını onaylayın
  17 Mar Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün'den İBB Meclisi'ne: Riskli bölgelerin imar planlarını onaylayın

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, beklenen İstanbul depremi için zamanın daraldığına dikkat çekerek "Büyükçekmece'de riskli bölgelerin imar planlarını onaylayın.

 • Kara yollarında durum
  12 Mar Kara yollarında durum

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

 • Tahminleri tutan Naci Görür'den Marmara için ürküten sözler: İki fay birden kırılırsa 7.5, 7.6'yı bulabilir
  10 Mar Tahminleri tutan Naci Görür'den Marmara için ürküten sözler: İki fay birden kırılırsa 7.5, 7.6'yı bulabilir

  Daha önce Kahramanmaraş depremine ilişkin yaptığı nokta atışı tespitle adından söz ettiren Bilim Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, "Marmara'da deprem üretecek olan iki tane aktif fay kolu var. Marmara Denizi'nde beklenen deprem 7.2 ile 7.6 arasında değişecektir. Bütün senaryolar ve hazırlıklar 7.5 büyüklüğünde deprem için yapılıyor" dedi.

 • PROF. DR. NACİ GÖRÜR MARMARA'DA İKİ FAY BİRDEN KIRILIRSA 7.5, 7.6'YI BULABİLİR
  10 Mar PROF. DR. NACİ GÖRÜR MARMARA'DA İKİ FAY BİRDEN KIRILIRSA 7.5, 7.6'YI BULABİLİR

  Kayseri ve Sivas bölgelerindeki faylarda hareketlenme olabilirRojda ALTINTAŞ- Ömer HASAR İSTANBUL, (DHA)- BİLİM Akademisi Üyesi Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Marmara'da deprem üretecek olan iki tane aktif fay kolu var. Bunlardan biri Adalar kolu, yaklaşık 45 kilometre uzunluğunda.

 • İstanbul'da bir okulun çatısında çıkan yangın söndürüldü
  09 Mar İstanbul'da bir okulun çatısında çıkan yangın söndürüldü

  Büyükçekmece'de bir okulun çatısında çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürülürken öğrenciler tahliye edildi.

 • Tahminleri tutan Naci Görür 3 ilimize dikkat çekti: 7,2 ve 7,4 büyüklüğünde bir deprem bekliyoruz
  25 Şub Tahminleri tutan Naci Görür 3 ilimize dikkat çekti: 7,2 ve 7,4 büyüklüğünde bir deprem bekliyoruz

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından gözler fay hattı bölgelerinde yer alan diğer illerimize çevrildi. Prof. Dr. Naci Görür, "Yedisu Erzincan-Karlıova arası ve Karlıova-Bingöl Göynük arası. Yani 7,2 ve 7,4 büyüklüğünde bir deprem bekliyoruz. İzmir Körfez'de de büyük bir fay var. İzmir fayı ciddi bir fay ve 7 ve üzerinde bir deprem üretebilir." diyerek 3 kente dikkat çekti.

 • Kara yollarında durum
  25 Şub Kara yollarında durum

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

 • Kara yollarında durum
  25 Şub Kara yollarında durum

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

 • İstanbul'da riskli olduğu için tahliye kararı verilen okullar
  18 Şub İstanbul'da riskli olduğu için tahliye kararı verilen okullar

  İSTANBUL Valiliği il genelinde riskli olduğu değerlendirilen 93 okul ve eğitim kurumundaki öğrencilerin, başka okullara nakledileceğini açıkladı.

 • İstanbul'da riskli olduğu için tahliye kararı verilen okullar
  18 Şub İstanbul'da riskli olduğu için tahliye kararı verilen okullar

  İSTANBUL Valiliği il genelinde riskli olduğu değerlendirilen 93 okul ve eğitim kurumundaki öğrencilerin, başka okullara nakledileceğini açıkladı.

 • İstanbul'da deprem riski nedeniyle 93 okul tahliye ediliyor! İşte ilçe ilçe boşaltılacak kurumlar
  18 Şub İstanbul'da deprem riski nedeniyle 93 okul tahliye ediliyor! İşte ilçe ilçe boşaltılacak kurumlar

  İstanbul Valiliği, 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremler sonrası megakentteki bazı okullarla ilgili yeni bir karar aldı. Deprem riski nedeniyle 93 okulun tahliye edileceğini belirten Valilik, "20 Şubat 2023 Pazartesi Günü itibarıyla, riskli 93 okul ve eğitim kurumumuzdaki öğrencilerimiz, depreme güvenli okullara nakledilerek, eğitim öğretim görmeye devam edeceklerdir" açıklamasını yaptı. İşte ilçe ilçe boşatılacak okullar.

 • Nakledilecek okulların listesi açıklandı
  18 Şub Nakledilecek okulların listesi açıklandı

  20 Şubat 2023 Pazartesi günü itibariyle öğrencilerin nakledilecek okulların listesini açıkladı.

 • Nakledilecek okulların listesi açıklandı
  18 Şub Nakledilecek okulların listesi açıklandı

  20 Şubat 2023 Pazartesi günü itibariyle öğrencilerin nakledilecek okulların listesini açıkladı.

 • İbb Ekipleri 555 Noktada Kar Küreme ve Müdahale Araçlarıyla Bekleyecek
  05 Şub İbb Ekipleri 555 Noktada Kar Küreme ve Müdahale Araçlarıyla Bekleyecek

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), şiddetli karşı yağışında oluşabilecek olumsuzluklara karşı kar küreme ve müdahale araçlarıyla 555 noktada hazır.

 • Prof. Naci Görür'ün 'Kağıthane'de deprem yaşanmadı' paylaşımı kafaları karıştırdı
  05 Şub Prof. Naci Görür'ün "Kağıthane'de deprem yaşanmadı" paylaşımı kafaları karıştırdı

  İstanbul'da saat 03.15 sıralarında Kağıthane merkezli 3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Gece saatlerinde meydana gelen deprem özellikle sosyal medyada büyük ses getirirken, Prof. Dr. Naci Görür'ün "Kağıthane'de bir deprem yaşanmadı" paylaşımı ise büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. Vatandaşların kafasını karıştıran paylaşımdan dakikalar sonra yeni bir tweet atan Görür, deprem verisine ulaştığını söyleyip özür diledi.

 • Büyükçekmece'de 2022 yılında yapımına başlanan eğitim merkezi hizmete açıldı
  03 Şub Büyükçekmece'de 2022 yılında yapımına başlanan eğitim merkezi hizmete açıldı

  Büyükçekmece'de 2022 yılında yapımına başlanan Kumburgaz Ömer Ateş Çocuk Eğitim Merkezi hizmete girdi.

 • İstanbul'un 18 İlçesinde Bugün Elektrik Kesintisi Uygulanacak
  12 Oca İstanbul'un 18 İlçesinde Bugün Elektrik Kesintisi Uygulanacak

  Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), planlı bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Beşiktaş, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Sarıyer, Silivri, Şişli ve Sultangazi ilçelerinde bugün çeşitli saat aralıklarında elektrik kesintisi yapılacağını duyurdu.

 • Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Kapsamında Yıkılan Binanın Deniz Kumuyla Yapıldığı Ortaya Çıktı
  23 Ara Büyükçekmece'de Kentsel Dönüşüm Kapsamında Yıkılan Binanın Deniz Kumuyla Yapıldığı Ortaya Çıktı

  Büyükçekmece’de kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan binanın deniz kumuyla yapıldığı ortaya çıktı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, yıkılan binanın taşıyıcı kolonlarından aldığı beton örneklerini göstererek, “Deniz kabuklarını görüyorsunuz. Zaten betona baktığınız zaman içindeki çimento oranı da gözüküyor. Bunlar, binanın ana taşıyıcısından şimdi aldığımız betonlar. Denizin dibinde ne varsa hepsi içerisinde var. Bu bina ayakta kalamaz. Bu binanın içerisindeki insanlar ölür” dedi.

 • Büyükçekmece'de kentsel dönüşümü yapılan 32 yıllık binanın taşıyıcı kolonlarından deniz kabukları çıktı
  23 Ara Büyükçekmece'de kentsel dönüşümü yapılan 32 yıllık binanın taşıyıcı kolonlarından deniz kabukları çıktı

  Büyükçekmece'de kentsel dönüşümü yapılan 32 yıllık binanın taşıyıcı kolonlarından deniz kabukları çıktı Büyükçekmece Belediyesi'nin kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde yıkımı yapılan binanın kolonunda elle parçalanabilen...

 • Büyükçekmece'de villaya polis baskını
  23 Ara Büyükçekmece'de villaya polis baskını

  Büyükçekmece'de villaya polis baskını Silahların, uyuşturucunun ve çalıntı motosikletlerin çıktığı evdeki şahıs gözaltına alındı Büyükçekmece'de iki katlı bir villaya yapılan baskında 1 kişi gözaltına alınırken 5 adet tabanca, mermiler, av tüfeği ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

 • Büyükçekmece Belediyesi namağlup şampiyon
  19 Ara Büyükçekmece Belediyesi namağlup şampiyon

  Büyükçekmece Belediyesi Spor Kulübü U16 Takımı namağlup şampiyon oldu.

 • Büyükçekmece Belediye Meclisi Kasım ayı birinci oturumu yapıldı
  05 Ara Büyükçekmece Belediye Meclisi Kasım ayı birinci oturumu yapıldı

  Büyükçekmece Belediye Meclisi Kasım ayı birinci oturumu Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Başkanlığı'nda gerçekleştirildi.

 • BÜYÜKÇEKMECE'DE 5 ŞÜPHELİ JET SKİ ÇALDI
  10 Kas BÜYÜKÇEKMECE'DE 5 ŞÜPHELİ JET SKİ ÇALDI

  BÜYÜKÇEKMECE Kumburgaz Sahili'nde 5 şüpheli bir sitenin önündeki jet skiyi çaldı.

 • YEMEK ŞİRKETLERİNİ GERİDE BIRAKAN MESLEK LİSESİ; 9 AYDA 25,5 MİLYON CİRO YAPTI
  06 Kas YEMEK ŞİRKETLERİNİ GERİDE BIRAKAN MESLEK LİSESİ; 9 AYDA 25,5 MİLYON CİRO YAPTI

  Öğrenciler, asgari ücrete yakın kazanç sağlıyor.

 • İSTANBUL-D-100'DE LASTİĞİ PATLAYAN HAFRİYAT KAMYONU DEVRİLDİ
  24 Eki İSTANBUL-D-100'DE LASTİĞİ PATLAYAN HAFRİYAT KAMYONU DEVRİLDİ

  BÜYÜKÇEKMECE'de lastiği patlayan hafriyat kamyonu, şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerlere çarptı.

 • Büyükçekmece'de 3 gencin öldüğü yerde, liselilerden tehlikeli hareketler
  20 Eki Büyükçekmece'de 3 gencin öldüğü yerde, liselilerden tehlikeli hareketler

  Büyükçekmece'de 3 gencin öldüğü yerde, liselilerden tehlikeli hareketler Son sürat geçen araçların arasından karşıdan karşıya geçiyor bazıları ise otostop çekip evine gidiyor5'te otostop çekip, üst geçidi kullanmak yerine son sürat giden araçların arasında tehlikeli bir şekilde yolun...

 • Son Dakika | Büyükçekmece'de 3 gencin öldüğü yerde liselilerden tehlikeli hareketler
  20 Eki Son Dakika | Büyükçekmece'de 3 gencin öldüğü yerde liselilerden tehlikeli hareketler

  Son dakika haberlerine göre Büyükçekmece'de liseli öğrencilerin E-5'te otostop çekip, üst geçidi kullanmak yerine son sürat giden araçların arasında tehlikeli bir şekilde yolun karşısına geçmeleri saniye saniye görüntülendi.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün'den Büyükşehir Belediye Meclisine tepki
  08 Eki Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün'den Büyükşehir Belediye Meclisine tepki

  Büyükçekmece'de depreme hazırlık çerçevesinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Advertisement