Son Dakika Haberleri: HDP'den seçmenlerine: İstanbul'da sandığa gitmek, geçerli oy kullanmak şarttır

HDP'den seçmenlerine: İstanbul'da sandığa gitmek, geçerli oy kullanmak şarttır

2 ay önce

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, 23 Haziran İstanbul seçimlerine günler kala, seçmenlerine "İstanbul'da sandığa gitmek şarttır. Geçerli oy kullanmak şarttır. Sandığa sahip çıkmak şarttır" diye seslendi.

HDP Sözcüsü Günay Kubilay, parti genel merkezinde basın açıklamasında bulundu. Yüksek Seçim Kurulu'nun, AK Parti'nin talebi doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal etmesini 'sandık darbesi' olarak nitelendiren Kubilay, "23 Haziran seçimleri bir demokrasi referandurumuna dönmüştür" dedi. HDP'nin olağanüstü bir çaba içerisinde bulunduğunu kaydeden Kubilay, HDP'li seçmenlere, "İstanbul'da sandığa gitmek şarttır. Geçerli oy kullanmak şarttır. Sandığa sahip çıkmak şarttır" diye seslendi.

Ekonominin gidişatına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kubilay, "Krizi sopayla çözmek mümkün değil" dedi.

Günay Kubilay'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Bu krizi yasaklamalarla, sopayla çözmek mümkün değildir. Yabancı sermaye kaçmıştır, olanlar da kaçıp gidiyor. Haber yapana sopa gösterdikçe kimse kalmayacaktır. Cumhurbaşkanı ve hükûmet sussa konuşmasa döviz duracak göreceksiniz.

"SANDIKTAN DEMOKRASİ ÇIKMASI ÇABASINDAYIZ"

"İstanbul seçimlerine son derece stratejik değer verdiğimizi hepiniz biliyorsunuz. İstanbul seçimi sadece bir belediye başkanı seçimi olmanın ötesine geçmiştir. YSK eliyle gerçekleştirilen sandık darbesinden sonra artık darbe mi demokrasi mi ikilemi içerisinde bir demokrasi referandurumuna dönmüştür. HDP o sandıktan demokrasi çıkması için olağanüstü bir çaba içerisindedir.

"SANDIĞA GİTMEK ŞARTTIR"

"İstanbul'da sandığa gitmek şarttır. Geçerli oy kullanmak şarttır. Sandığa sahip çıkmak şarttır."

HDP'den seçmenlerine: İstanbul'da sandığa gitmek, geçerli oy kullanmak şarttır
Haber Yayın Tarihi: 14.06.2019 11:39 Spiker Nazlı Çelik'in şortlu fotoğrafları sosyal medyada tartışma yarattı Emekliyi usulsüz çalıştıran teşviği faiziyle geri ödeyecek Oyuncu Demet Özdemir, kırmızı mini eteğiyle kalça dansı yaptı