Son dakika Yüksek Seçim Kurulu haberleri, Yüksek Seçim Kurulu son dakika, son dakika Yüksek Seçim Kurulu

Son Dakika Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

Son dakika Yüksek Seçim Kurulu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son yüksek seçim kurulu haberleri anında burada.


 • Dün Dün 11:50 CHP'li Toprak'tan Erdoğan'ın Adaylık Tartışmasına Yorum: 'Yapay Tartışma. Siyasi Yasak Peşinde Değiliz' CHP'li Toprak'tan Erdoğan'ın Adaylık Tartışmasına Yorum: "Yapay Tartışma. Siyasi Yasak Peşinde Değiliz"

  CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden aday olup olmayacağı tartışmasına ilişkin “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez aday olabileceği iddiası, yapay bir tartışmadır. Biz buna girmeyiz. Hiç kimseye siyasi yasak peşinde değiliz. İktidar, yüksek yargıyı baskı ve kontrol altına alma senaryosunu uygulamaya hazırlanıyor” dedi.

 • 24.06.2022 24 Haz 17:38 Eğitim-İş: 'Ösym, Yks Görevlilerinin Eksik Yatan Ücretlerini Derhal Ödemeli' Eğitim-İş: "Ösym, Yks Görevlilerinin Eksik Yatan Ücretlerini Derhal Ödemeli"

  Eğitim-İş, ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YSK) görevli eğitim emekçilerinin ücretlerinin eksik ödenmesiyle ilgili “Konuya ilişkin acilen bir açıklama yapılmalı ve mağdur olan sınav görevlilerinin ücretleri derhal ödenmelidir” açıklaması yaptı.

 • 22.06.2022 22 Haz 12:42 Dodurga'da 13 yıl sonra 'başkanlık seçimi' heyecanı yaşanıyor Dodurga'da 13 yıl sonra "başkanlık seçimi" heyecanı yaşanıyor

  Yeniden belde statüsü kazanan Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga'da yaşayan vatandaşlar, 13 yılın ardından belediye başkanını seçmek için oy kullanacak.

 • 20.06.2022 20 Haz 15:08 Hüseyin Baş: Sanki Ülkede 20 Yıldır Başkaları Hüküm Sürüyor. Bir 20 Yıl Daha Yönetseniz Ne Yapacaksınız Hüseyin Baş: Sanki Ülkede 20 Yıldır Başkaları Hüküm Sürüyor. Bir 20 Yıl Daha Yönetseniz Ne Yapacaksınız

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, AKP iktidarını eleştirerek, “Sanki ülkede 20 yıldır başkaları hüküm sürüyor da bizden yetki isteyen bir muhalefet var ve bundan sonraki süreçte bir şeyleri değiştirecekler. 20 yıldır bu ülkeyi yönetiyorsunuz, bir 20 yıl daha yönetseniz ne yapacaksınız” dedi.

 • 20.06.2022 20 Haz 13:58 Babacan: 'Vatandaşımız 'Bu, Erdoğan'ın Artık Son Dönemi' Diyor' Babacan: "Vatandaşımız 'Bu, Erdoğan'ın Artık Son Dönemi' Diyor"

  Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Anayasa’da, kendisi seçime götürürse üçüncü kez aday olamıyor. Ancak Meclis seçime götürürse ve dönemi henüz tamamlanmadıysa üçüncü kez adaylığı söz konusu. Buna nihayetinde YSK karar verecek. Zaten vatandaşımız kararını vermiş durumda. Vatandaşımız ‘bu, Erdoğan’ın artık son dönemi’ diyor. AK Parti’nin kuruluş kurallarına göre zaten 2014-2015’te emekli olması gerekiyordu. Erdoğan, 2014-2015’te baştaki akitleşmeye uygun, bıraksaydı genel başkanlığı bugün Türkiye bu halde olmayacaktı. Kendisine de büyük zarar verdi, ülkeye de büyük zarar verdi, veriyor” dedi.

 • 20.06.2022 20 Haz 11:19 Dodurga'da 3 Temmuz'da Yapılacak Seçimde 'Yasakları İhlal' Tartışması. Adalet Partisi, AKP'yi İlçe Seçim Kuruluna Şikayet Etti Dodurga'da 3 Temmuz'da Yapılacak Seçimde 'Yasakları İhlal' Tartışması. Adalet Partisi, AKP'yi İlçe Seçim Kuruluna Şikayet Etti

  Yargı kararıyla 8 yıl sonra belde olmaya hak kazanan Çankırı Dodurga’da, 3 Temmuz’da yapılacak ve ‘2023 seçiminin provası’ olarak görülen belediye başkanlığı seçiminde, ‘seçim yasaklarını ihlal’ tartışması yaşanıyor. Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Burhan Cens, AKP’nin Türkiye Belediyeler Birliği’nin hibe ettiği iş makinelerini kendi adayının seçim kampanyasına dönüştürerek seçim yasaklarını ihlal ettiği gerekçesiyle Çankırı Orta İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu.

 • 19.06.2022 19 Haz 10:26 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk seçimi olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Türkiye 24 Haziran 2018'de sandık başına gitti.

 • 18.06.2022 18 Haz 15:53 Son dakika haber: Erzurum'da YKS sonrası bıçaklı kavga: 1 yaralı Son dakika haber: Erzurum'da YKS sonrası bıçaklı kavga: 1 yaralı

  Son dakika haberine göre Erzurum'un Yakutiye ilçesinde sabah girdikleri YSK sonrası bir çay ocağında oturan iki genç arasında çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi yaralandı.

 • 18.06.2022 18 Haz 15:07 Cemaat Vakıfları Seçim Yönetmeliği, 9 Yıl Sonra Çıktı. Cemaat Vakıfları Seçim Yönetmeliği, 9 Yıl Sonra Çıktı.

  HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, 9 yıl önce iptal edilen ve bugün Resmi Gazete'de yayımlanan "Cemaat Vakıfları Seçim Yönetmeliği"ni eleştirdi. Yönetmeliği "dayatma" olarak değerlendiren Paylan, "Bu vakıfların kötü yönetilmesinden kim, ne medet umuyor ben bunu anlamıyorum... Cemaat temsilcileri, kendi taleplerini yazılı olarak Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne ve Bakanlıklara sunmalarına rağmen saraydan yeniden bir dayatmaya uyandık. Bu dayatmaya pabuç bırakmayacağız. Demokratik bir seçim mücadelemiz devam edecek" dedi. Paylan, "Mesele, şu anda Cumhurbaşkanlığı Seçimi olacak, Yüksek Seçim Kurulu tamamen Cumhurbaşkanı tarafından belirlenirse ve sandıkların başında yalnızca Cumhurbaşkanı'nın belirlediği kişiler olursa o seçimin demokratik bir seçim olma olasılığı olur mu? Olamaz" diye konuştu.

 • 18.06.2022 18 Haz 11:40 Öğrenciler sınavda, veliler dışarda ter döktü Öğrenciler sınavda, veliler dışarda ter döktü

  Öğrenciler sınavda, veliler dışarda ter döktü Zonguldak'ta binlerce öğrenci YKS sınavı için ter döktü.

 • 18.06.2022 18 Haz 11:06 Kilis'te öğrencilerin YKS heyecanı Kilis'te öğrencilerin YKS heyecanı

  - Kilis'te öğrencilerin YKS heyecanı Suriye sınırında bulunan Kilis'te öğrenciler, Yükseköğretim Kurumları Sınavına girdi.

 • 16.06.2022 16 Haz 10:43 TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Sınav günü sokaklarda sükuneti sağlamalıyız' TESK Genel Başkanı Palandöken: "Sınav günü sokaklarda sükuneti sağlamalıyız"

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Lise öğrencilerinin hayallerindeki meslek hedeflerine ulaşması için bu hafta sonu girecekleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda başarılı olmasını diliyor, vatandaşlarımıza sınav esnasında okul çevrelerinde...

 • 14.06.2022 14 Haz 11:09 Aytuğ Atıcı: Kimse Şüphe Etmesin, Bu Seçim Mükemmel Olacak Aytuğ Atıcı: Kimse Şüphe Etmesin, Bu Seçim Mükemmel Olacak

  CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Aytuğ Atıcı, CHP’nin seçime en hazır parti olduğunu belirterek, "Kimse şüphe etmesin, bu seçim mükemmel bir şekilde olacak. Millet İttifakı olarak, açık ara bu seçimden galip çıkacağız. CHP de birinci parti olarak çıkacak" dedi.

 • 13.06.2022 13 Haz 18:24 Tunus'ta hakimlerin başlattığı greve destekler sürüyor Tunus'ta hakimlerin başlattığı greve destekler sürüyor

  Tunus Bağımsız Yüksek Seçim Kurulu Üyesi hakim Habib er-Rubai, Cumhurbaşkanı Kays Said'in 1 Haziran tarihli kararnamesine karşı çıkan hakimlerin 6 Haziran'da başlattığı greve destek için görevinden istifa etti.

 • 12.06.2022 12 Haz 21:39 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van'da gençlerle bir araya geldi: (3) Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van'da gençlerle bir araya geldi: (3)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tahıl koridoruna ilişkin, "Belki de önümüzdeki hafta içinde gerek Sayın Putin'le gerek Zelenskiy ile onlarla da görüşmeleri yapmak suretiyle ne gibi adımlar atarız bunları konuşacağız." dedi.

 • 12.06.2022 12 Haz 20:34 Erdoğan, 'Muhalefet neden aday çıkartamıyor?' sorusunu yanıtladı: Bunlar YSK seçimi ilan edene kadar adaylarını açıklayamazlar Erdoğan, "Muhalefet neden aday çıkartamıyor?" sorusunu yanıtladı: Bunlar YSK seçimi ilan edene kadar adaylarını açıklayamazlar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van'da gençlerle bir araya geldi. Erdoğan, bir gencin, "Muhalefet neden aday çıkaramıyor?" sorusuna "Hepsi birbirine pas atıyor. Fakat perde arkasında adaylık yarışını kendi içlerinde de yapıyorlar. Bunlar, Yüksek Seçim Kurulu seçimi ilan ettiği ana kadar adaylarını açıklayamazlar" yanıtını verdi.

 • 09.06.2022 09 Haz 18:08 Bakan Bozdağ: 'Stokçuluk ve fahiş fiyatta cezaların alt ve üst sınırı artırılıyor' Bakan Bozdağ: "Stokçuluk ve fahiş fiyatta cezaların alt ve üst sınırı artırılıyor"

  Bakan Bozdağ: "Stokçuluk ve fahiş fiyatta cezaların alt ve üst sınırı artırılıyor" Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: "Türkiye AHİM kararlarına yüzde 89,3 ile en yüksek oranda uyan ülke" Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Stokçuluk ve fahiş fiyatta cezaların alt ve üst sınırı artırılıyor" dedi.

 • 07.06.2022 07 Haz 10:45 İmamoğlu ceza alacak mı? İmamoğlu ceza alacak mı?

  -İmamoğlu'nun YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada kritik karar yarın.

 • 06.06.2022 06 Haz 15:31 Altı muhalefet partisinin seçim komisyon çalışması kamuoyuyla paylaşıldı Altı muhalefet partisinin seçim komisyon çalışması kamuoyuyla paylaşıldı

  Altı muhalefet partisinin seçim komisyonu çalışmasının ayrıntıları basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

 • 06.06.2022 06 Haz 14:55 Altılı Masa'nın Seçim Güvenliği Komisyonu, 'Seçim Güvenliği Mutabakatı'nı duyurdu Altılı Masa'nın Seçim Güvenliği Komisyonu, 'Seçim Güvenliği Mutabakatı'nı duyurdu

  Altılı Masa'nın Seçim Güvenliği Komisyonu, 'Seçim Güvenliği Mutabakatı'nı duyurdu CHP, İYİ Parti, DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi'nin oluşturduğu Altılı Masa'nın kurmaylarından oluşan Seçim Güvenliği Komisyonu, 'Seçim Güvenliği Mutabakatı'nı açıkladı.

 • 06.06.2022 06 Haz 13:48 Altı Siyasi Parti Genel Başkan Yardımcısından Oluşan Seçim Güvenliği Komisyonu Toplandı: 'İçişleri ve Adalet Bakanlarını Uyarıyoruz. Altı Siyasi Parti Genel Başkan Yardımcısından Oluşan Seçim Güvenliği Komisyonu Toplandı: "İçişleri ve Adalet Bakanlarını Uyarıyoruz.

  Altı siyasi parti genel başkan yardımcısından oluşan Seçim Güvenliği Komisyonu, Ankara’da toplandı. İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, “Görevlerini yasalarımıza ve hukuka uygun yapmaları için buradan, İçişleri ve Adalet bakanlarını uyarıyoruz. Seçimin yönetim ve güvenliğinden sorumlu olup devletin memurluğu vasfını layıkıyla yerine getiren şerefli ve adil kamu personelini takdir ediyor; kapı kulluğuna meraklı, kraldan çok kralcı sarayın memurlarını da uyarıyoruz. Milletimizin helal oylarıyla haramilerin düzenine son vereceğiz. Bunun için de vatandaşlarımızın bir tek oyunun dahi zayi olmasına asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

 • 05.06.2022 05 Haz 15:03 Milas Savranlı Mahallesi muhtarını seçiyor Milas Savranlı Mahallesi muhtarını seçiyor

  Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Savran Mahallesi'nde muhtarlık ara seçimi yapılıyor, 301 seçmen yeni muhtarını belirlemek üzere sandık başına gitti.

 • 05.06.2022 05 Haz 12:48 YSK Başkanı Akkaya: 'Sandıktan çıkacak sonucun kardeş Kazakistan'a hayırlı olmasını diliyorum' YSK Başkanı Akkaya: "Sandıktan çıkacak sonucun kardeş Kazakistan'a hayırlı olmasını diliyorum"

  NUR Türkiye Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Muharrem Akkaya, Kazakistan'da anayasa değişikliği için yapılan referandumdan çıkacak sonucun kardeş ülkeye hayırlı olmasını diledi.

 • 05.06.2022 05 Haz 11:06 Elazığ'da bir mahalle sandık başında gitti Elazığ'da bir mahalle sandık başında gitti

  - Elazığ'da bir mahalle sandık başında gitti Elazığ'da 9 ay önce cinayete kurban giden muhtarın mahallesinde yeniden sandık başına gidildi.

 • 04.06.2022 04 Haz 19:58 Tunus'ta, Anayasa referandumuna karşı düzenlenen protesto polis engeline takıldı Tunus'ta, Anayasa referandumuna karşı düzenlenen protesto polis engeline takıldı

  Tunus polisi, Cumhurbaşkanı Kays Said'in çağrısıyla 25 Temmuz'da yapılması planlanan Anayasa referandumuna tepki amacıyla başkentte düzenlenen gösteriye müdahale etti.

 • 02.06.2022 02 Haz 12:14 İçişleri Bakan Soylu'nun avukatı Kızılca'dan açıklama İçişleri Bakan Soylu'nun avukatı Kızılca'dan açıklama

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun avukatı Uğur Kızılca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun hakkındaki dava ve soruşturma dosyalarına konu suçlardan kurtulmak amacıyla siyasi tartışma ve baskı oluşturmaya yönelik eylemlerini takip ettiklerini, bu dava ve soruşturmaların...

 • 02.06.2022 02 Haz 11:04 Adalet Bakanı Bozdağ, gazetecilere gündemi değerlendirdi: (2) Adalet Bakanı Bozdağ, gazetecilere gündemi değerlendirdi: (2)

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, seçim güvenliği konusunda Türkiye'de hiçbir zaman sorun yaşanmadığını belirterek "Türkiye'nin en güvenli yaptığı işlerden birisi seçim işidir.

 • 02.06.2022 02 Haz 11:02 Eski YSK Başkanı Güven'e hakaret davasında beraat Eski YSK Başkanı Güven'e hakaret davasında beraat

  İZMİR'de, eski Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven'e sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan öğretim üyesi N.Ş. (58), açılan davada, hukuka uygun kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı gerekçesiyle beraat etti.

 • 02.06.2022 02 Haz 01:16 1 Haziran 2022 Haberleri 1 Haziran 2022 Haberleri

  1 Haziran 2022 Manşet Haberleri.

 • 01.06.2022 01 Haz 18:21 CHP'lilerden İmamoğlu'nun davasına ilişkin açıklama (2) CHP'lilerden İmamoğlu'nun davasına ilişkin açıklama (2)

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Peşinen şunu söyleyelim; feda edilecek bir tek Ekrem İmamoğlu'muz, bir tek Canan Kaftancıoğlu'muz, bir tek sıradan, yalın CHP'limiz yoktur.

 • 01.06.2022 01 Haz 18:10 İMAMOĞLU: BU TALİHSİZLİK BİZİ ÜZMÜŞTÜR İMAMOĞLU: BU TALİHSİZLİK BİZİ ÜZMÜŞTÜR

  İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bu süreçte hukukun bu şekilde bir mahkemeyi açıyor olması bile bir talihsizlik. Bu talihsizlik bizi üzmüştür" dedi.

 • 01.06.2022 01 Haz 17:20 Ekrem İmamoğlu: Önümüzdeki İlk Seçimde de Bu Kez İnşallah Onları Hıçkıra Hıçkıra Ağlatacağız Ekrem İmamoğlu: Önümüzdeki İlk Seçimde de Bu Kez İnşallah Onları Hıçkıra Hıçkıra Ağlatacağız

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 4 yıla kadar hapis ve siyasi yasak istemiyle yargılandığı davanın bugün yapılan duruşmasının ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “İstanbul’daki seçimi kaybedince neredeyse hüngür hüngür ağladım” sözlerini anımsatarak, “Tek ağlamalarının sebebi; buranın kendi malı, mülkü olduğu duygusuna kapıldılar. Şu anda benzer duyguları ne yazık ki bu ülkenin her sathında düşünüyorlar. Kendi malı, kendi mülkü olduğunu düşünüyorlar. Böyle bir hülyadalar. Tabii bu rüyadan uyanacaklar. Neyse alıştılar ağlamaya. Önümüzdeki ilk seçimde de bu kez inşallah onları hıçkıra hıçkıra ağlatacağız” dedi.

 • 01.06.2022 01 Haz 15:51 İmamoğlu'ndan Soylu'nun sözlerine gönderme: Alıştılar ağlamaya, önümüzdeki seçimde de inşallah onları hep birlikte hıçkıra hıçkıra ağlatacağız İmamoğlu'ndan Soylu'nun sözlerine gönderme: Alıştılar ağlamaya, önümüzdeki seçimde de inşallah onları hep birlikte hıçkıra hıçkıra ağlatacağız

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Anadolu Adliyesi'nde YSK üyelerine hakaret gerekçesiyle yargılandığı davanın ardından açıklamada bulundu. İçişleri Bakanı Soylu'nun sözlerine eleştiride bulunan İmamoğlu, "Kaybedince 'Hüngür hüngür ağladım' diyecek kadar hırslı aynı zamanda sulugöz birisiymiş onu anladık. Bir şehirde yerel yönetim sandıkla değişince neden hüngür hüngür ağlar? Alıştılar ağlamaya, önümüzdeki seçimde de inşallah onları hep birlikte hıçkıra hıçkıra ağlatacağız" dedi.

 • 01.06.2022 01 Haz 14:30 İBB Başkanı İmamoğlu'nun YSK üyelerine hakaret davasına devam edildi İBB Başkanı İmamoğlu'nun YSK üyelerine hakaret davasına devam edildi

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019'da yaptığı basın açıklamasında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada, avukatların sunduğu uzman raporunun incelenmesi için dosyanın savcılığa gönderilmesine karar verildi.

 • 01.06.2022 01 Haz 14:14 CHP Yöneticileri, Ekrem İmamoğlu'nun Yargılandığı Davanın Ardından Adliye Önünde Açıklama Yaptı: 'Sonlarının Geldiği Korkularından Belli' CHP Yöneticileri, Ekrem İmamoğlu'nun Yargılandığı Davanın Ardından Adliye Önünde Açıklama Yaptı: "Sonlarının Geldiği Korkularından Belli"

  CHP yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki ‘Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret’ davasının ertelenmesinin ardından adliyesi önünde açıklama yaptı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Bizi cezalara boğarak çalıştırmamaya çalışıyorlar. Kendi gündemlerini oluşturup vatandaşın derdini gündeme getirmemeye çalışıyorlar” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “Hiç kimsenin endişesi olmasın. İstanbul’u kazandık, ilk seçimde Türkiye’yi de kazanacağız. Saray iktidarı kaybedecek, 85 milyon kazanacak” diye konuştu. CHP Genel Başkanvekili Engin Altay da “Bu baskılar bizi daha çok bileyecek ve zafere daha çabuk taşıyacak” derken CHP Genel Başkanı Seyit Torun da “Sonlarının geldiği, korkularından belli. Artık adliyelerden medet umuyorlar. Biz, biliyoruz ki onlar korkuyorlar ve kaybedecekler” dedi.

 • 01.06.2022 01 Haz 13:32 İmamoğlu, Davayı Metro Şantiyesinde Değerlendirdi: 'Türkiye'de Böyle Bir Davanın Olması Gerçekten Utanç Verici' İmamoğlu, Davayı Metro Şantiyesinde Değerlendirdi: "Türkiye'de Böyle Bir Davanın Olması Gerçekten Utanç Verici"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıl 1 aya kadar hapis ve siyaset yasağı istemiyle yargılandığı dava için “Türkiye'de böyle bir davanın dahi olması yapılması, sürdürülmesi ve iddia makamının daha önce ortaya koyduğu cezayla ilgili tarif gerçekten utanç verici” dedi.

 • 01.06.2022 01 Haz 13:12 Ekrem İmamoğlu Hakkında, Siyaset Yasağı ve 4 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Açılan Dava Ertelendi Ekrem İmamoğlu Hakkında, Siyaset Yasağı ve 4 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Açılan Dava Ertelendi

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, “YSK Başkan ve üyelerine hakaret ettiği” iddiası ile açılan, 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası ve siyaset yasağı istenen dava 21 Eylül 2022 tarihine ertelendi.

 • 01.06.2022 01 Haz 12:34 İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, bugün görülecek hakaret davası ertelendi! İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, bugün görülecek hakaret davası ertelendi!

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart 2019 seçimlerinden sonra YSK üyelerine "ahmak" diyerek hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın bugün Kartal Anadolu Adliyesi'nde görülmesi beklenen duruşması başka bir tarihe ertelendi.

 • 01.06.2022 01 Haz 12:13 YSK üyelerine hakaretten yargılanan Ekrem İmamoğlu'nun davası ertelendi YSK üyelerine hakaretten yargılanan Ekrem İmamoğlu'nun davası ertelendi

  - YSK üyelerine hakaretten yargılanan Ekrem İmamoğlu'nun davası ertelendi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, 31 Mart seçimlerinin iptal edilmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıl 1 aya kadar hapsi ve 'siyasi yasak' uygulanması...

 • 01.06.2022 01 Haz 12:05 Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı davada karar bekleniyor Ekrem İmamoğlu'nun yargılandığı davada karar bekleniyor

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, 31 Mart seçimlerinin iptal edilmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında YSK başkanı ve üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davanın bugün karara bağlanması bekleniyor.

 • 01.06.2022 01 Haz 11:58 İMAMOĞLU'NUN YARGILANDIĞI DAVADA SAVCILIK YENİDEN MÜTALAA HAZIRLAYACAK İMAMOĞLU'NUN YARGILANDIĞI DAVADA SAVCILIK YENİDEN MÜTALAA HAZIRLAYACAK

  31 Mart 2019 seçimlerinin iptal edilmesinin ardından YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun karar çıkması beklenen duruşmasında sanık avukatı, mahkemeye YSK üyelerinin şikayetçi olmadığına dair dilekçe sundu.

 • 01.06.2022 01 Haz 10:47 Kosta Rika'da kamu sağlık sistemi 'fidye yazılımı' saldırısına uğradı Kosta Rika'da kamu sağlık sistemi "fidye yazılımı" saldırısına uğradı

  SAN Orta Amerika ülkesi Kosta Rika'da halk sağlık kurumu bilgisayar korsanlarının siber saldırısına uğradı.

 • 01.06.2022 01 Haz 00:15 Yavaş'tan İmamoğlu'na Destek: 'Yanındayım Ekrem İmamoğlu' Yavaş'tan İmamoğlu'na Destek: "Yanındayım Ekrem İmamoğlu"

  Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, hakkındaki davanın yarınki karar duruşmasından önce İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek mesajı yayınladı. Yavaş, “Gençlerimiz için, geleceğimiz için demokrasiyi yaşatma sorumluluğumuz var. İstanbul'un iradesine saygı, İstanbul'un adil yöneticilerine sevgi ile yanındayım Ekrem İmamoğlu” açıklamasını yaptı.

 • 31.05.2022 31 May 18:13 Prosedür gereği Silivri Cezaevi'ne gönderilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, tahliye edildi Prosedür gereği Silivri Cezaevi'ne gönderilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, tahliye edildi

  Hakkındaki 4 yıl 11 aylık hapis cezasının kesinleşmesinin ardından prosedür gereği Silivri Cezaevi'ne gönderilen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "denetimli serbestlik" kapsamında tahliye edildi. Basın açıklaması yapan Kaftancıoğlu, "Yarın Ekrem İmamoğlu'nun mahkemesi var. Hep birlikte orada olacağız." ifadesine yer verdi.

 • 31.05.2022 31 May 15:00 Ekrem İmamoğlu'na siyasi yasak gelebilir mi? Merakla yarınki karar duruşması bekleniyor Ekrem İmamoğlu'na siyasi yasak gelebilir mi? Merakla yarınki karar duruşması bekleniyor

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun YSK üyelerine 'ahmak' diyerek hakaret ettiği suçlamasıyla 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası ve siyasi yasak istemiyle yargılandığı dava yarın görülecek. Kartal Anadolu Adliyesi'ndeki davada İmamoğlu cephesinin savunmasından sonra mahkemenin karar vermesi bekleniyor.

 • 31.05.2022 31 May 01:16 30 Mayıs 2022 Haberleri 30 Mayıs 2022 Haberleri

  30 Mayıs 2022 Manşet Haberleri.

 • 30.05.2022 30 May 19:51 İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK Başkanı ve üyelerine hakaret suçlamasıyla yargılandığı davayla ilgili rapor hazırlattı: YSK'ya gönderme yoktur İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK Başkanı ve üyelerine hakaret suçlamasıyla yargılandığı davayla ilgili rapor hazırlattı: YSK'ya gönderme yoktur

  İBB Başkanı İmamoğlu'nun YSK Başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davaya 1 Haziran'da Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek. Diğer taraftan İmamoğlu'nun avukatı; dilbilimci, gösterge bilimci ve iletişimci uzmanlara rapor hazırlattı. Raporda, Soylu ve İmamoğlu arasında geçen diyaloğa işaret edilerek "İki siyasetçi arasında geçen tartışmada YSK'ya gönderme yoktur" ifadeleri kullanıldı.

 • 30.05.2022 30 May 17:18 CHP'li Salıcı'dan Sosyal Medya Düzenlemesine Tepki: Yasalaşırsa Cumhuriyet Tarihinin En Ağır Sansür ve Otosansürü Yaşanacak CHP'li Salıcı'dan Sosyal Medya Düzenlemesine Tepki: Yasalaşırsa Cumhuriyet Tarihinin En Ağır Sansür ve Otosansürü Yaşanacak

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, internet medyası ve sosyal medyaya yeni yaptırımlar öngören kanun teklifine tepki gösterdi. “Yasalaşırsa cumhuriyet tarihinin en ağır sansür ve otosansürü yaşanacak.” dedi. RTÜK’ün; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yayınlayan televizyon kanallarına ceza vermesi ile ilgili olarak da Salıcı, “Bu gerekçeyle, bu madde iktidar medyasına uygulanmış olsa muhtemelen hepsi kapısına kilit vurmak zorunda kalacak” dedi.

 • 30.05.2022 30 May 16:07 İbb: 'Dava Hukuki Değil Siyasidir, Amaç İmamoğlu'nu Siyasi Haklardan Mahrum Etmektir' İbb: "Dava Hukuki Değil Siyasidir, Amaç İmamoğlu'nu Siyasi Haklardan Mahrum Etmektir"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcı, hapis cezasının yanı sıra İmamoğlu hakkında Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) ‘siyasi yasak’ içeren 53. maddenin de uygulanmasını da istemişti. Davanın Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 1 Haziran’da yapılacak duruşmada karar çıkması bekleniyor. İBB'den yapılan açıklamada, "Ekrem İmamoğlu, kendisine hakaret eden bir siyasiye yine kendi sözleriyle cevap vermiştir. İmamoğlu’nun ne esas olarak ne de biçim olarak YSK üyelerini hedef alması söz konusu değildir. Dolayısıyla söz konusu dava, mesnetsiz bir davadır; hukuki değil, siyasi bir davadır” denildi.

 • 30.05.2022 30 May 15:00 İngiliz gazetesi The Guardian İmamoğlu'nu yazdı: Erdoğan'ın rakibi mi olacak yoksa 1 Haziran'da siyasetten men mi edilecek? İngiliz gazetesi The Guardian İmamoğlu'nu yazdı: Erdoğan'ın rakibi mi olacak yoksa 1 Haziran'da siyasetten men mi edilecek?

  İngiliz gazetesi The Guardian, İBB Başkanı İmamoğlu'nun YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davaya ilişkin olarak dikkat çeken bir haber yayınladı. Gazete, "İstanbul belediye başkanı, Erdoğan'ın rakibi mi olacak yoksa siyasetten men mi edilecek?" başlıklı haberinde YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan İmamoğlu'nun 1 Haziran'daki karar duruşmasının kritik öneme sahip olduğu vurgulandı.

 • 30.05.2022 30 May 08:51 Altı muhalefet partisi genel başkanından toplantısı sonrası ortak açıklama Altı muhalefet partisi genel başkanından toplantısı sonrası ortak açıklama

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun ev sahipliğinde bir araya gelen 6 muhalefet partisi genel başkanının ortak açıklamasında, "Altı siyasi parti olarak yol haritamızda belirlediğimiz şekilde, seçim sonuçları YSK tarafından ilan edilip kesinleşene kadar ortak çalışmaya ve iş...

 • 30.05.2022 30 May 08:01 6'lı masa toplantısı sonrası 10 maddelik 'ilkeler ve hedefler bildirgesi' çıktı 6'lı masa toplantısı sonrası 10 maddelik "ilkeler ve hedefler bildirgesi" çıktı

  7 saat 15 dakika süren CHP, DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi liderlerinin toplantısı sonrası 10 maddelik ilkeler ve hedefler bildirgesi yayımlandı.6 muhalefet lideri zirvenin ardından yaptıkları açıklamada, "Altı siyasi parti olarak yol haritamızda belirlediğimiz şekilde, seçim sonuçları YSK tarafından ilan edilip kesinleşene kadar ortak çalışmaya ve işbirliğine devam edeceğiz." denildi.

 • 30.05.2022 30 May 02:53 ANKARA-ALTI SİYASİ PARTİ LİDERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA SEÇİMLERİN ADİL VE ŞEFFAF GERÇEKLEŞMESİ İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALACAĞIZ ANKARA-ALTI SİYASİ PARTİ LİDERİNDEN ORTAK AÇIKLAMA SEÇİMLERİN ADİL VE ŞEFFAF GERÇEKLEŞMESİ İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALACAĞIZ

  GELECEK Partisi Genel Merkezi'nde düzenlenen çalışma yemeğinde bir araya gelen 6 muhalefet partisi lideri 7,5 saat süren toplantının ardından ortak açıklama yaptı.

 • 28.05.2022 28 May 17:56 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: 'Van'da İnsanlar Bir Seçim Bekliyor' Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: "Van'da İnsanlar Bir Seçim Bekliyor"

  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Bundan 3-5 yıl önceki sokak yok. İnsanların ekonomik sorunları hat safhaya gelmiş. Çiftçinin, ticaret yapan insanın, memurun, asgari ücretlinin geçim şartları oldukça zorlaşmış. Bu şartlarda biz sokağı gezdiğimizde Van’da da aynı şekilde görüyoruz, Van’da insanlar bir seçim bekliyor. Bu seçimde hem Millet İttifakı’nın hem CHP’nin bundan önce aldığı oy oranlarına göre çok daha yüksek bekliyoruz. Çünkü insanlar özellikle ekonomik sorunlarla baş başa kalmışlar” dedi.

 • 27.05.2022 27 May 16:39 RTÜK'ün Kılıçdaroğlu'nun Açıklamalarını Yayınlayan 4 Kanala Ceza Hazırlığına Siyasilerden Tepki RTÜK'ün Kılıçdaroğlu'nun Açıklamalarını Yayınlayan 4 Kanala Ceza Hazırlığına Siyasilerden Tepki

  RTÜK’ün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TÜRGEV ve Ensar üzerinden ABD'ye para aktarılmasıyla ilgili açıklamalarının yer aldığı videoyu eş zamanlı yayınlayan KRT TV, TELE 1 ve Halk TV hakkında dosya hazırlatması tepki çekti. CHP TBMM Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Biçare RTÜK yönetimine sesleniyorum: Korkmayın geliyor gelmekte olan!” dedi. CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, “Sansürcüler kaybedecek. Türkiye’yi sarayı yenip özgürleştireceğiz. Hodri meydan” ifadelerini kullandı.

 • 27.05.2022 27 May 11:51 İyi Parti'den Seçim Güvenliği Toplantısı. Şenol Sunat: 'Bu Seçim, Giderek Totaliterleşen Sistemden Kurtulmak İçin Bir Fırsattır' İyi Parti'den Seçim Güvenliği Toplantısı. Şenol Sunat: "Bu Seçim, Giderek Totaliterleşen Sistemden Kurtulmak İçin Bir Fırsattır"

  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, Diyarbakır’da yapılan seçim güvenliği toplantısında “Bu seçim, giderek totaliterleşen, adaletin ve liyakatin olmadığı, hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukukun hüküm sürdüğü Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nden kurtulup, demokrasimizin güçleneceği, denge ve denetim sisteminin temin edildiği ve milletin temsilcilerinin söz sahibi olduğu Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçmek için bir fırsattır” dedi.

 • 26.05.2022 26 May 00:58 Kılıçdaroğlu: 'Amerika'ya Yerleşecekler Herhalde, Öyle Anlaşılıyor' Kılıçdaroğlu: "Amerika'ya Yerleşecekler Herhalde, Öyle Anlaşılıyor"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Akşam sosyal medyada devleti soyanlardan bahsettim. Amerika’ya yerleşecekler herhalde, öyle anlaşılıyor yani. Buradan milyarlar gidiyor; 10 milyon dolar, 20 milyon dolar… Bütün bunların hepsini söyledim. İsim vermedim ama ‘Erdoğan açıklasın bunları’ dedim. ‘Efendim 15 Temmuz…’ ne ilgisi var 15 Temmuz ile” dedi. Kılıçdaroğlu, “‘Burası yanlıştır’ diyemiyor, kaçıyor. Kaçsın, yakalayacağım. Hiç meraklanmayın… Hiç kimsenin yanına kar kalmayacak, hepsinin burnundan fitil fitil getireceğim. Bakın, vakıf kuruyorlar, 35 katlı gökdelen yaptılar New York, Manhattan’da. Manhattan’ın özelliği şu: metrekaresinin kirası 10 bin dolar. Ben diyor öğrenci yurdu yapıyorum. Sen beni mi kandıracaksın? Öğrenci yurdu yapacaksan niye Amerika’da öğrenci yurdu yapıyorsun? Türkiye’de bir sürü çocuk var. Kızlar var yurt bulamıyorlar. Parayı oraya götürüyorsun. Ben de buna inanacağım, kendi dünyalarını yapıyor. Bakın Muhammed Ali Clay’in çiftliğini de satın aldılar. Çiftlikleri var, gökdelenleri var, binaları var. Başlarında yönetici kim? Beyefendinin çocukları, ben de buna inanacağım” diye konuştu.

 • 23.05.2022 23 May 23:08 İktidara yönelik eleştirileriyle dikkat çeken Bülent Arınç'tan hayat pahalılığı yorumu: Gördüğüm enflasyon TÜİK'e benzemiyor İktidara yönelik eleştirileriyle dikkat çeken Bülent Arınç'tan hayat pahalılığı yorumu: Gördüğüm enflasyon TÜİK'e benzemiyor

  İktidara yönelik eleştirileriyle dikkatleri üzerine çeken eski TBMM Başkanı Bülent Arınç bu kez de TÜİK'in enflasyon verileriyle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Hayat pahalılığın bütün kitleleri üzecek noktaya geldiğini ve çarşı pazara gittiğinde herkesin gidişattan sıkıntı ve endişe duyduğunu gördüğünü belirten Arınç, "Benim gördüğüm enflasyon TÜİK'e benzemiyor. Ben yaşadığımı söylerim" ifadelerini kullandı..

 • 21.05.2022 21 May 17:59 Anamur'da MHP'nin 'Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı' düzenlendi Anamur'da MHP'nin "Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı" düzenlendi

  Anamur ilçesinde MHP'nin "Adım Adım 2023, İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı" düzenledi.

 • 21.05.2022 21 May 15:46 Görme engelli vatandaşlar braille yazılı şablonla ilk oylarını kullandı Görme engelli vatandaşlar braille yazılı şablonla ilk oylarını kullandı

  - Görme engelli vatandaşlar braille yazılı şablonla ilk oylarını kullandı Bu sefer siyasi partiler değil meyveler oylandı Sandıklardan karpuz birinci çıktı Görme engelli seçmenlerin oyun gizliliği esasına uygun şekilde oy kullanabilmeleri için yasada gerekli değişiklik yapılmasıyla Kocaeli'de...

 • 21.05.2022 21 May 15:14 GÖRME ENGELLİLER İÇİN OY PUSULASI ŞABLONU GELİŞTİRİLDİ GÖRME ENGELLİLER İÇİN OY PUSULASI ŞABLONU GELİŞTİRİLDİ

  KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Beyazay Derneği arasında yapılan protokolle görme engellilerin yanında başka birisi olmadan oy kullanmasını sağlayan saydam şablon geliştirildi.

 • 21.05.2022 21 May 12:19 Sivas'ta YKS heyecanı erken yaşandı Sivas'ta YKS heyecanı erken yaşandı

  Sivas'ta YKS heyecanı erken yaşandı Sivas'ta ÖSYM Başkanlığı tarafından düzenlenecek YKS sınavı öncesi, öğrencilerin sınav heyecanını yenmeleri ve sınav tecrübesi kazanmaları için sınav provası gerçekleştirildi 10 bin 540 öğrencinin katıldığı gerçeğinden farksız provada öğrenciler hatalarını...

 • 20.05.2022 20 May 19:51 Hakaret davasında yeni gelişme! Bakan Soylu, Ekrem İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu Hakaret davasında yeni gelişme! Bakan Soylu, Ekrem İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 31 Mart seçimlerinin iptal edilmesinden sonra YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı dava devam ederken, bu sefer de İçişleri Bakanı Soylu, mahkemede kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

 • 17.05.2022 17 May 15:29 Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan'dan Yapıcıoğlu'na ziyaret Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan'dan Yapıcıoğlu'na ziyaret

  - Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan'dan Yapıcıoğlu'na ziyaret Erbakan: "Bu ziyaret içeriğinde herhangi bir ittifak görüşme olmadı" Yapıcıoğlu: "Bu görüşmemizin konusu ittifak değildi" Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya...

 • 14.05.2022 14 May 11:54 Son dakika haberleri | Hukukçular, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu kararını değerlendirdi Son dakika haberleri | Hukukçular, CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu kararını değerlendirdi

  Son dakika gündem haberi: Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki kararını yorumlayan hukukçular, Kaftancıoğlu'nun buna göre, seçme ve seçilme haklarını kullanamayacağı değerlendirmesinde bulundu.

 • 14.05.2022 14 May 10:18 Kosta Rika'da siber saldırılar nedeniyle 'acil durum' ilanı Kosta Rika'da siber saldırılar nedeniyle "acil durum" ilanı

  Orta Amerika ülkesi Kosta Rika'da devam eden siber saldırılar nedeniyle "acil durum" ilan edildi.

 • 13.05.2022 13 May 11:05 Ekrem İmamoğlu'ndan Yargıtay'ın 'Canan Kaftancıoğlu' Kararına Tepki: 'Milletimizin Vicdanında Karşılık Bulmayacak' Ekrem İmamoğlu'ndan Yargıtay'ın 'Canan Kaftancıoğlu' Kararına Tepki: "Milletimizin Vicdanında Karşılık Bulmayacak"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkındaki kararına, "En değerli yol arkadaşlarımızdan birisi olan Sayın Canan Kaftancıoğlu'na yapılan bu hukuksuz müdahale, onun siyasi yasaklı hale gelmesine dönük çabalar, milletimizin vicdanında asla karşılık bulmayacaktır ve milletimiz bunun farkındadır"

 • 13.05.2022 13 May 10:13 YSK başkanı ve üyelerine hakaretle yargılanıyordu: Canan Kaftancıoğlu'nun ardından sıradaki isim Ekrem İmamoğlu mu? YSK başkanı ve üyelerine hakaretle yargılanıyordu: Canan Kaftancıoğlu'nun ardından sıradaki isim Ekrem İmamoğlu mu?

  Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 3 ayrı suçtan aldığı 4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezasını onamasının ardından gözler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun devam eden dava sürecine çevrildi. İmamoğlu, YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı dava sonucunda akıllara, "İmamoğlu hakkında da siyasi yasak getirilecek mi?" sorusu geldi.

 • 11.05.2022 11 May 10:24 YSK, 3 partinin daha seçimlere katılabileceğini belirledi YSK, 3 partinin daha seçimlere katılabileceğini belirledi

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Memleket Partisi, Türkiye Değişim Partisi ile Adalet Partisinin de seçimlere katılma yeterliliği bulunduğunu belirledi.

 • 11.05.2022 11 May 01:16 YSK seçime girebilecek partileri duyurdu! Ümit Özdağ'ın genel başkanı olduğu Zafer Partisi listede yer almıyor YSK seçime girebilecek partileri duyurdu! Ümit Özdağ'ın genel başkanı olduğu Zafer Partisi listede yer almıyor

  Yüksek Seçim Kurulu seçime katılma yeterliliğine sahip partileri açıkladı. Seçime girme yeterliliğine sahip siyasi parti sayısı Adalet Partisi, Memleket Partisi ve Türkiye Değişim Partisi'nin eklenmesiyle 24'ten 27'ye yükseldi. Ümit Özdağ'ın Genel Başkanı olduğu Zafer Partisi, YSK'nın gerekliliklerini yerine getirmediği için listede bulunmuyor.

 • 11.05.2022 11 May 00:58 Ysk Kararı Resmi Gazete'de Yayınlandı: Seçimlere Girme Yeterliliğine Sahip Siyasi Parti Sayısı 24'ten 27'ye Çıktı Ysk Kararı Resmi Gazete'de Yayınlandı: Seçimlere Girme Yeterliliğine Sahip Siyasi Parti Sayısı 24'ten 27'ye Çıktı

  Resmî Gazete’de yayınlanan YSK kararına göre seçimlere girebilme koşullarını taşıyan siyasi parti sayısı 24’ten 27’ye çıktı. Adalet Partisi, Memleket Partisi ve Türkiye Değişim Partisi’nin seçime girme yeterliliğine sahip olduğuna karar verildi.

Advertisement