Son dakika Yüksek Seçim Kurulu haberleri, Yüksek Seçim Kurulu son dakika, son dakika Yüksek Seçim Kurulu

Son Dakika Yüksek Seçim Kurulu Haberleri

Son dakika Yüksek Seçim Kurulu haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son yüksek seçim kurulu haberleri anında burada.


 • 07:59 Guatemala'da Seçilmiş Devlet Başkanı Arevalo Göreve İnanıyor Guatemala'da Seçilmiş Devlet Başkanı Arevalo Göreve İnanıyor

  Guatemala'da seçilmiş Devlet Başkanı Bernardo Arevalo, kazandıkları seçime gölge düşürülmesi için yapılan bütün girişimlere rağmen ülkenin devlet başkanı olacağına inandığını bildirdi. Arevalo, 14 Ocak'ta devlet başkanı olarak yemin edeceğini söyledi. Başsavcı Porras'a istifa çağrıları ise devam ediyor.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:51 Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2) Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin gerçek anlamda güçlendirilmiş bir parlamenter sisteme ihtiyacı var. Milletvekillerinin ve yasama organının güçlü olduğu, yürütme organının emrinde olmadığı; güçler ayrılığının sağlıklı bir şekilde uygulandığı bir sistemi öneriyoruz.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:48 Kemal Kılıçdaroğlu: 'Erdoğan Gerçek Anlamda Demokratik ve Sivil Bir Anayasa Filan İstemiyor. Onun Kafasında Başka Şeyler Var' Kemal Kılıçdaroğlu: "Erdoğan Gerçek Anlamda Demokratik ve Sivil Bir Anayasa Filan İstemiyor. Onun Kafasında Başka Şeyler Var"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni anayasa çağrısına mevcut Anayasa’nın maddelerini okuyarak ve TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ın tutukluluğuyla ilgili 83. maddeyi anımsatarak yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Erdoğan gerçek anlamda demokratik ve sivil bir anayasa filan istemiyor. Onun kafasında başka şeyler var. Burada yola çıkarak acaba biz muhalefeti ve milleti nasıl kandırırız arayışı içinde. Ama unutma biz diğer siyasal parti gibi senin önünde biat eden, koşulsuz davranan kişiler değiliz. Biz aklımızı, yeteneklerimizi kullanan, ülkemizi düşünen bir siyasi gelenekten geliyoruz. Biz MHP değiliz” dedi. Kılıçdaroğlu, Bilal Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik sözleriyle ilgili "Sen kimsin? Gücünü babandan alıyorsan, sen zaten adam değilsin" diye konuştu.

 • 03.10.2023 03 Eki 16:27 Kılıçdaroğlu: Hukuku katledenler, anayasa değişikliği için kapımıza gelmesin Kılıçdaroğlu: Hukuku katledenler, anayasa değişikliği için kapımıza gelmesin

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Can Atalay seçim öncesi gitti, YSK'ya başvurdu, savcılıktan iyi hal kağıdı aldı, başvurusunu yaptı.

 • 03.10.2023 03 Eki 07:23 Guatemala'da Savcıların Oylara El Koyma Teşebbüsü Protesto Edildi Guatemala'da Savcıların Oylara El Koyma Teşebbüsü Protesto Edildi

  Guatemala'da ağustos ayında yapılan başkanlık seçimlerinin oylarına el koyma teşebbüsü, yüzlerce kişi tarafından protesto edildi. Savcılık binasının önünde oturma eylemi düzenleyen Guatemalalılar, Başsavcı Consuelo Porras'a istifa çağrısında bulundu. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı gösterilerin olaysız devam ettiği ancak güvenlik güçlerinin yoğun önlemler aldığı bildirildi. Başsavcı Porras'ın istifa etmediği müddetçe eylemcilerin protestolarından vazgeçmeyeceği belirtildi.

 • 02.10.2023 02 Eki 15:28 Agit Seçim Gözlem Heyeti'nin Nihai Raporu Yayınlandı. Agit Seçim Gözlem Heyeti'nin Nihai Raporu Yayınlandı.

  Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Demokratik Kurumlar ve İnsan Hakları Bürosu’nun (DKİHB) 14-28 Mayıs seçimleri kapsamında görevlendirdiği Seçim Gözlem Heyeti’nin nihai raporunda; “Yasal çerçeve, demokratik seçimlerin yürütülmesi için elverişli bir yasal temel oluşturmamaktadır. Sıkıyönetim döneminde kabul edilen Anayasa, devletin korunmasına yönelik yasaklara odaklandığından ve bu haklara daha fazla sınırlamalar getiren mevzuata izin verdiğinden, demokratik seçimlerin temelini oluşturan oy kullanma hakkını ve örgütlenme, toplanma ve ifade özgürlüklerini yeterince güvence altına almamaktadır” değerlendirmesine yer verildi. Raporda ayrıca, “Depremden etkilenen yaklaşık 2 milyon seçmenin adres değişikliğini ve oy kullanmasını kolaylaştırmak için yetkililer tarafından yeterli önlem alınmadı. AGİT Seçim Gözlem Heyeti'nin çok sayıdaki siyasi parti ve sivil toplumdan muhatabı, adres değişiklikleri için daha uzun bir süre tanınması, ücretsiz ulaşım ya da diğer önlemlerin depremlerden etkilenenlerin oy kullanmasını kolaylaştırabileceğini öne sürmüştür” ifadeleri kullanıldı.

 • 02.10.2023 02 Eki 14:30 Sevda Erdan Kılıç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: 'Mevcut Anayasa'yı ve Yasaları Uygulamaya İmtina Edenlerle Oturup Yeni Anayasa Tartışması Yapmayız' Sevda Erdan Kılıç'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a: "Mevcut Anayasa'yı ve Yasaları Uygulamaya İmtina Edenlerle Oturup Yeni Anayasa Tartışması Yapmayız"

  CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Sevda Erdan Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni anayasa çağrısıyla ilgili “Mevcut Anayasa’yı ve yasaları uygulamaya imtina edenlerle oturup yeni anayasa tartışması yapamayız. İnsan hak ve hürriyetlerine dayanan, demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti niteliklerine sahip bir anayasa, ancak bir iktidar ve zihniyet değişiminden sonra söz konusu olabilecektir” dedi.

 • 02.10.2023 02 Eki 14:28 Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu'ndan Can Atalay Yorumu: ''Yasa Koyucu Gibi Hareket Etmiştir. Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu'ndan Can Atalay Yorumu: ""Yasa Koyucu Gibi Hareket Etmiştir.

  Anayasa profesörü ve eski CHP milletvekili İbrahim Kaboğlu, Yargıtay’ın TİP Hatay Milletvekili Can Atalay kararında yetki aşımı yaptığına dikkat çekerek, Yargıtay’ın kendisini yasa koyucu yerine koyduğunu açıkladı. Kaboğlu, “Yargıtay, Anayasa Mahkemesi’nin bu kararını ağır bir biçimde eleştirmekle yetinmemiş, adeta bir norm ihdas etme sürecine girmiştir. Yasa koyucu gibi hareket etmiştir. Anayasa Mahkemesi için öngörülen bu yasak, kanun koyucu gibi hareket edemez şeklinde Anayasamızın öngördüğü bu yasak aslında Yargıtay tarafından delinmiştir. Yargıtay kendisi kanun koyucuymuş gibi 14’üncü maddenin nasıl uygulanacağına dair bir tür norm ihdas etmiştir” dedi. Kaboğlu, Atalay’ın milletvekilliği içinse Anayasa Mahkemesi’nin kararının beklenmesi gerektiğine vurgu yaparak, TBMM’nin daha önceki hatalarını yapmaması gerektiğini söyledi.

 • 02.10.2023 02 Eki 13:37 YSK, yerel seçim için adres güncellemesi için yeni imkan tanıdı YSK, yerel seçim için adres güncellemesi için yeni imkan tanıdı

  CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yerel seçim için 1 Ekim 2023 tarihinden kurul tarafından ilan edilecek seçim takviminde belirlenecek askı süresinin başlangıç tarihine kadar adres güncellemesi yapılabileceği kararıyla ilgili olumlu bir gelişme olduğunu belirtti. YSK'nın yeni uygulamasına göre, 1 Ekim 2023 - 1 Ocak 2024 arasında adres değişikliği yapan seçmenler için askı sürecinde itiraz hakkı tanınacak ve adres değişikliği sonrası seçmenler oy kullanabilecek.

 • 01.10.2023 01 Eki 22:16 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni yasama yılının açılışında resepsiyon düzenledi TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, yeni yasama yılının açılışında resepsiyon düzenledi

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 28. Dönem 2. Yasama Yılı'nın açılışı dolayısıyla Meclis'te bir resepsiyon düzenledi. Resepsiyona çok sayıda bakan, milletvekili, büyükelçiler ve diğer önemli isimler katıldı.

 • 01.10.2023 01 Eki 18:51 2024 Yerel Seçim Tarihi Açıklandı 2024 Yerel Seçim Tarihi Açıklandı

  Türkiye'de her 5 yılda bir yapılan yerel seçimlerin 2024 yılında ne zaman yapılacağı belirsizliğini koruyordu. Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan Yüksek Seçim Kurulu Kararı ile bu konu da sonunda netliğe kavuştu. Yerel seçim tarihi 31 Mart 2024 olarak açıklandı. Seçimlerde Türkiye'nin 81 ilinin tamamında, 922 ilçenin tamamında, 30 büyükşehir belediyesinin tamamında ve 328 il belediyesinin tamamında seçim yapılacak.

 • 01.10.2023 01 Eki 03:01 2024 Yerel Seçimlerinde Seçmen Kütüğü Güncellemesi İçin Yeni Karar 2024 Yerel Seçimlerinde Seçmen Kütüğü Güncellemesi İçin Yeni Karar

  Yüksek Seçim Kurulu'nun kararına göre, 2024 yılında yapılacak yerel seçimler öncesi seçmen kütüğü güncellemeleri MERNİS'ten değil, ilçe seçim kurulları kararı ile yapılacak. Adres değişikliği yapmak isteyen seçmenlerin yeni adreslerini güncellemek için ilçe seçim kurullarına başvurması gerekmektedir. Başvuruları reddedilenlerin seçmen kaydı dondurulacak ve eski adreslerinde seçmen kaydı devam edecektir.

 • 01.10.2023 01 Eki 01:41 Resmi Gazete'de yayımlandı! Yerel seçimler 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak Resmi Gazete'de yayımlandı! Yerel seçimler 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak

  Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; yerel seçimler 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak.

 • 01.10.2023 01 Eki 01:38 Yerel Seçimler 31 Mart'ta Yapılacak Yerel Seçimler 31 Mart'ta Yapılacak

  Yüksek Seçim Kurulu kararına göre, mahalli idareler seçimi 2024 yılı Mart ayının son pazar günü olan 31 Mart'ta yapılacak.

 • 30.09.2023 30 Eyl 22:37 Guatemala'da Seçimlerin Oylarına El Koyma Girişimi Gerginliğe Neden Oldu Guatemala'da Seçimlerin Oylarına El Koyma Girişimi Gerginliğe Neden Oldu

  Guatemala'da yapılan başkanlık seçimlerinin oylarına el koymaya çalışan savcılar, Yüksek Seçim Kurulu üyeleri ve polis arasında gergin anlar yaşandı. Başsavcılar tarafından yapılan baskınlarda, seçim sandıklarının usulsüzce açıldığı iddiaları araştırılıyordu. Seçim Kurulu üyesi hakim Blanca Alfaro, polise sandıkların seçmenlerin iradesini temsil ettiğini söyleyerek müdahale etmelerini engellemeye çalıştı. Ancak yaşanan arbede sonucunda yere düştü. Seçilmiş Devlet Başkanı Bernardo Arevalo, sandıkların usulsüzce açıldığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesine dava başvurusunda bulunmuştu.

 • 30.09.2023 30 Eyl 18:30 Kılıçdaroğlu, Şanlıurfalılar'a Seslendi: 'Söz Veriyorum, Elektrik İçin Söz Verdim, Derslik İçin de Söz Veriyorum, Büyükşehir Belediye Başkanlığını... Kılıçdaroğlu, Şanlıurfalılar'a Seslendi: "Söz Veriyorum, Elektrik İçin Söz Verdim, Derslik İçin de Söz Veriyorum, Büyükşehir Belediye Başkanlığını...

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa'da Yerel Yönetimler Güneydoğu Anadolu Çalıştayı’nda, "Burada söz veriyorum, elektrik için söz verdik, bedava vereceğiz; derslik için de söz veriyorum, Büyükşehir Belediye Başkanlığını bize vereceksiniz, en geç 1 yıl içinde 5 bin dersliği Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim edeceğiz. Ya okul yapmak çok pahalı bir şey değil. Bakın Elazığ Depremi’nden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Elazığ’a bölgenin en modern okulunu yapıyor, yapıyoruz. Bize izin versinler. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz, Tekirdağ’ın bütün ilçelerine okul yaptı. Okul yapalım diyoruz izin vermiyorlar. Eğer Şanlıurfalı kardeşim evladının, oğlunun, kızının iyi bir eğitim almasını, iyi bir okula göndermek istiyorsa ve huzur içinde göndermek istiyorsa okul öncesi eğitimlerin kreşlerin en az 100 tane olmasını istiyorsa CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanı adayına oy verecek, beraber takip edeceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Amerika Birleşik Devletleri'nde yaptığı açıklamayı hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Bu devleti yöneten kişi ABD’ye gittikten sonra orada yaptığı açıklamayı şimdi okuyacağım. ‘Ülkemizde ana muhalefet partisi seçimi kazanırsak mültecileri göndereceğiz diye tehdit etti.’ Kendi ülkesinin ana muhalefet partisini, başka bir ülkenin politikacılarına şikayet ediyor. Şu çürümüşlüğe, densizliğe bakar mısınız. Evet göndereceğiz. İnsani koşullarda göndereceğiz. Sen getirdin biz göndereceğiz" sözleriyle tepki gösterdi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 23:06 Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Bodnar: 'Türkiye'nin katkılarını asla unutmayacağız' Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Bodnar: "Türkiye'nin katkılarını asla unutmayacağız"

  Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, "Rus saldırgana karşı mücadelemize Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kişisel katkılarını asla unutmayacağız. Türkiye'nin güçlü sesi BM'de, NATO'da, Kırım Platformu'nda ve diğer birçok uluslararası platformda duyulmaktadır.

 • 28.09.2023 28 Eyl 22:37 Zelenskiy'nin eşi, Emine Erdoğan'a Ukraynalı yetim çocuklar için yaptıklarından dolayı minnettar Zelenskiy'nin eşi, Emine Erdoğan'a Ukraynalı yetim çocuklar için yaptıklarından dolayı minnettar

  Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin eşi Olena Zelenska, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a Ukraynalı yetim çocuklar için yaptıklarından dolayı minnettar olduğunu söyledi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 20:55 Ukrayna'nın bağımsızlık günü Ankara'da kutlandı Ukrayna'nın bağımsızlık günü Ankara'da kutlandı

  UKRAYNA'nın bağımsızlığının 32'nci yıl dönümü Ankara'da düzenlenen resepsiyon ile kutlandı.

 • 28.09.2023 28 Eyl 19:20 Saadet Partisi Milletvekili Can Atalay'ın Tahliye Edilmemesine Tepki Saadet Partisi Milletvekili Can Atalay'ın Tahliye Edilmemesine Tepki

  Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Eskişehir'de tutuklu Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay'ın tahliye edilmemesine tepki gösterdi. Çalışkan, Atalay'ın cezaevinde olmasının TBMM'nin, anayasanın ve yasalarının tanınmaması anlamına geldiğini belirtti. Çalışkan ayrıca, Atalay'ın parlamentoya gelmesine izin verilmemesinin TBMM'yi tanımamak ve anayasayı, yasaları tanımamak anlamına geldiğini ifade etti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 17:40 CHP, seçmen listeleri başvurusunu zamanında yapmıştır CHP, seçmen listeleri başvurusunu zamanında yapmıştır

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Devrim Barış Çelik, CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu'na seçmen listelerine başvurusunu geç yaptığı ve listelerin partiye henüz ulaşmadığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Çelik, YSK'ya ilk başvurunun CHP tarafından yapıldığını ve bu konunun CHP'nin deneyimli ekibi ve YSK temsilcisi tarafından yakından takip edildiğini belirtti. Ayrıca, bu iddiaların CHP'nin kurumsal kimliğine zarar vermek ve seçmenlerin sandığa gitmemesini sağlamak amacıyla yayıldığını ifade etti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 13:52 Atakum'un Nüfusu 250 Bini Aştı Atakum'un Nüfusu 250 Bini Aştı

  Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Karadeniz Bölgesi’nin gözde kenti Atakum’un 250 bin nüfusa ulaştığını belirterek, “Atakum, sürdürülebilir gelişim modeliyle örnek oluyor” dedi.

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:32 Mahalli İdareler Genel Seçimi İçin Adres Değişikliği Başvuruları Başladı Mahalli İdareler Genel Seçimi İçin Adres Değişikliği Başvuruları Başladı

  31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için adres değişikliği yapmak isteyenlerin 1 Ekim'e kadar başvurmaları gerekiyor. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), seçmen listelerini Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden alacak ve seçmenlerin oy kullanabilmek için adres değişikliklerini e-Devlet uygulamasından veya nüfus müdürlüklerinden yapmaları gerekiyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen seçmenler için ise yeni tedbirler alınacak ve adres taşıma işlemleri kolaylaştırılacak.

 • 25.09.2023 25 Eyl 19:33 CHP Milletvekili Fethi Açıkel, adres bildirimi süresinin ertelenmesini istedi CHP Milletvekili Fethi Açıkel, adres bildirimi süresinin ertelenmesini istedi

  CHP İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, yerel seçimlerde oy kullanmak isteyen öğrencilerin adres bildirimi süresinin 1 Ekim 2023 olan son tarihinin 1 Kasım'a ertelenmesi çağrısında bulundu. Açıkel, bu takvimin gençlerin seçime katılımını azaltma riski taşıdığını belirterek, seçmenlere adres bildirimleri için 1 Kasım 2023 tarihine kadar izin verilmesi gerektiğini ve gerekiyorsa YSK'nın seçim takviminde değişiklik yapılması gerektiğini söyledi.

 • 25.09.2023 25 Eyl 19:16 Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, 2025 seçimlerinde aday olacağını açıkladı Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, 2025 seçimlerinde aday olacağını açıkladı

  Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, Sosyalizme Doğru Hareket (MAS) partisi içindeki bölünmelerle mücadele etmek için 2025 devlet başkanı seçimlerine aday olacağını duyurdu. Morales, Bolivya Devlet Başkanı Luis Arce ve Başkanı Yardımcısı David Choquehuanca'ya karşı demokratik bir savaş vereceğini belirterek, hala güçlü olduklarını ifade etti. Morales'in adaylığını duyurduğu MAS Ulusal Kongresi öncesinde parti içerisindeki ayrışmalar ve baskılar yaşanmıştı.

 • 24.09.2023 24 Eyl 13:36 Yerel seçim takvimi 1 Ocak'ta başlayacak Yerel seçim takvimi 1 Ocak'ta başlayacak

  Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, 31 Mart 2024 tarihinde yapılması planlanan 1 Ocak'ta başlayacağını söyledi. Yener, deprem bölgesi içinse ''Deprem bölgesindekiler için rahatça adres taşıma işlemlerinin gerçekleştirmesi konusunda kurul kararlarıyla bir yol haritası çizeceğiz'' dedi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 18:00 Ocak Partisi 1. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi Ocak Partisi 1. Olağan Kongresi Gerçekleştirildi

  Ocak Partisi Genel Başkanı Kadir Canpolat, 1. Olağan Kongre'de yaptığı konuşmada, yeni bir siyasi hareketin başladığını ve millete hakkıyla muamele edeceklerini belirtti. Kongrede tek liste ile seçime gidilerek Kadir Canpolat başkanlığa yeniden seçildi. Ocak Partisi, yerel seçimlerle birlikte milletvekili seçimlerinin birlikte yapılması için Yüksek Seçim Kurulu'na başvuruda bulunacak.

 • 22.09.2023 22 Eyl 20:23 YSK Personeline Yabancı Dil Eğitimi İndirimi YSK Personeline Yabancı Dil Eğitimi İndirimi

  YSK ile Ankara Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, YSK personeline ve ailelerine yüzde 40 indirimli yabancı dil eğitimi verileceği açıklandı. Protokol sayesinde YSK mensupları, Ankara Üniversitesi TÖMER'de genel ve özel amaçlı kurslarda dil öğrenme fırsatı elde edecekler.

 • 22.09.2023 22 Eyl 13:09 İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Cumhur İttifakı, baktığınızda et ve tırnak gibi bir ve beraber olmuş, birbirini masanın altında tekmelemeyen bir sistemi var. Biz ise iş birliği içinde rekabet dediğim bir kavram üzerinden yol yürünecekti biz de onu başaramadık.

 • 22.09.2023 22 Eyl 12:43 Akşener: 'Biz Artık Birbirimizle Rakibiz, Bu Defter Kapandı. Ak Parti ve CHP ile Rakibiz' Akşener: "Biz Artık Birbirimizle Rakibiz, Bu Defter Kapandı. Ak Parti ve CHP ile Rakibiz"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bilge Yılmaz, ‘geri dönmeyelim, masadan kalkalım’ diyen bir arkadaşımızdır. Biz artık birbirimizle rakibiz artık, bu defter kapandı. AK Parti ve CHP ile rakibiz. Bahçeli ara ara bizi davet eder ama MHP ile komşu olmayacağımızı söyledik. Kurmaylarının küfürleriyle karşılaştık” dedi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 23:31 CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre'den mühürsüz referandum açıklaması CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre'den mühürsüz referandum açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre, eski CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'ın iddiasıyla ilgili açıklama yaparak, mühürsüz referandumla ilgili her türlü hukuki girişimin CHP tarafından yapıldığını belirtti. Emre, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin başvuruyu reddettiğini ve mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılması kararının haklı olduğunu ifade etmediğini söyledi.

 • 20.09.2023 20 Eyl 11:02 Desteklediği adaya oy versinler diye önce işe aldı, sonra kovdu! Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem il disiplin kuruluna sevk edildi Desteklediği adaya oy versinler diye önce işe aldı, sonra kovdu! Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem il disiplin kuruluna sevk edildi

  Partisinin ilçe başkanlığı seçiminde desteklediği adaya oy versinler diye 39 kişiyi işe almak ve sonrasında da kovmakla suçlanan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CHP disiplin kuruluna sevk edildi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 17:13 Belediye Başkanı Hülya Erdem işe aldığı 39 kişiyi, desteklediği aday kazanamayınca işten çıkardı Belediye Başkanı Hülya Erdem işe aldığı 39 kişiyi, desteklediği aday kazanamayınca işten çıkardı

  Adana Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, ilçe başkanlığında desteklediği adaya oy versinler diye önce 39 kişiyi işe aldı. Erdem desteklediği aday seçimde başarısız olunca, 39 kişiyi tekrar işten çıkardı.

 • 19.09.2023 19 Eyl 10:59 YSK, 15 sözleşmeli bilişim uzmanı alacak YSK, 15 sözleşmeli bilişim uzmanı alacak

  Yüksek Seçim Kurulu (YSK), merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 15 sözleşmeli bilişim personeli alacağını duyurdu. Başvurular 22 Eylül'de başlayacak ve 3 Ekim'e kadar sürecektir. Sınav sonucunda güvenlik soruşturması uygun olmayan adaylarla sözleşme imzalanmayacaktır.

 • 18.09.2023 18 Eyl 20:46 Akşener, Edirne'de: Ne Erdoğan'ın Adayı Kaybetti Diye Sevineceğiz Ne Kılıçdaroğlu'nun Aday Gösterdiği Kişi Kaybeetti Diye Üzüleceğiz. Akşener, Edirne'de: Ne Erdoğan'ın Adayı Kaybetti Diye Sevineceğiz Ne Kılıçdaroğlu'nun Aday Gösterdiği Kişi Kaybeetti Diye Üzüleceğiz.

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trakya Bölgesi İstişare Toplantısı’nda; “Gördük ki kutuplaşma herkesin işine gelmiş, olan garibana oluyor. Biz ittifak sisteminden vazgeçtik. İttifak sistemini reddediyoruz. İttifak sistemiyle yol yürümeyeceğiz. Sadece bugün değil 2028’de de kendimiz gireceğiz.. Biz hür ve müstakil bir siyasi partiyiz. Bütün siyasi partilerin seçmenlerinden oy istiyoruz. Rekabet edeceğiz, yarışacağız. Ne sayın Erdoğan’ın adayı kaybetti diye sevineceğiz ne sayın Kılıçdaroğlu’nun aday gösterdiği kişi kaybetti diye üzüleceğiz. Biz kazandığımızda sevineceğiz biz kaybettiğimizde üzüleceğiz. İYİ Parti’nin yeniden kurulduğu günü 25 Ekim 2023’te inşallah arenada kutlayacağız ve seçim startını oradan vereceğiz” dedi.

 • 14.09.2023 14 Eyl 23:47 Tunus Cumhurbaşkanı, 2024 cumhurbaşkanlığı seçiminde yabancı gözlemcilere izin vermeyeceğini açıkladı Tunus Cumhurbaşkanı, 2024 cumhurbaşkanlığı seçiminde yabancı gözlemcilere izin vermeyeceğini açıkladı

  Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, 2024 cumhurbaşkanlığı seçiminde yabancı gözlemcilere izin verilmeyeceğini duyurdu. Yemin töreninde konuşan Said, yabancıların seçimi takip etmek için Tunus'a gelebileceğini ancak gözlemci olamayacaklarını belirtti. Said, gelecek seçimlerin temiz ve şeffaf bir ortamda yapılacağını vurguladı ve Fransa ve ABD gibi ülkelere teşekkür mesajı göndermek yerine Tunusluların şahitliğine ihtiyaçları olduğunu ifade etti. Bağımsız Yüksek Seçim Kurulu ise cumhurbaşkanlığı seçiminin 2024 sonbaharında yapılacağını duyurmuştu.

 • 14.09.2023 14 Eyl 21:02 CHP Genel Merkezi itiraz etmişti! YSK, CHP İstanbul Fatih İlçe Başkanlığı seçimini iptal etti CHP Genel Merkezi itiraz etmişti! YSK, CHP İstanbul Fatih İlçe Başkanlığı seçimini iptal etti

  CHP Genel Merkezi, CHP Fatih İlçe Başkanlığı kongresinde yapılan seçimin iptali istemiyle YSK'ye başvuruda bulundu. YSK, yapılan itirazı değerlendirerek ilçe başkanlığı seçimini iptal etti. Seçimin iptal edilme sebebi, CHP İstanbul İl Başkanlığının belirlediği tarihten farklı bir günde kongrenin yapılması oldu.

 • 14.09.2023 14 Eyl 12:43 Guatemala'da Seçilmiş Devlet Başkanı Görev Teslimini Erteliyor Guatemala'da Seçilmiş Devlet Başkanı Görev Teslimini Erteliyor

  Guatemala'da seçilmiş Devlet Başkanı Bernardo Arevalo, seçim sandıklarının usulsüzce açıldığı gerekçesiyle görev teslim alma sürecini ertelediğini açıkladı. Başsavcılık yetkilileri tarafından yapılan baskın sonucunda sandıkların açıldığını iddia eden Arevalo, gerekli şartlar sağlanana kadar görev teslimini askıya aldıklarını belirtti. Başsavcılık ise sandıkların izin alınmadan açıldığını ve hakim kararıyla bu işlemi gerçekleştirdiklerini ifade etti. ABD Dışişleri Bakanı'nın Yardımcısı Brian A. Nichols, Guatemala Başsavcılık Ofisi'nin faaliyetlerinin demokratik görev teslimine zarar verdiğini belirtti.

 • 12.09.2023 12 Eyl 18:33 TBMM Başkanı Kurtulmuş, YSK Başkanı Yener'i kabul etti TBMM Başkanı Kurtulmuş, YSK Başkanı Yener'i kabul etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener'i kabul etti.

 • 07.09.2023 07 Eyl 16:26 BES Üyeleri Adli Yılın Açılışı İçin Açıklama Yaptı BES Üyeleri Adli Yılın Açılışı İçin Açıklama Yaptı

  Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri adli yılın açılışı nedeniyle yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek için açıklama yaptı. BES Samsun Şube Başkanı Yılmaz Tuluk, Samsun Adliyesi yetkililerine seslenerek eşit haklar istediklerini belirtti.

 • 03.09.2023 03 Eyl 11:24 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Türk ordusu, 9 Eylül 1922'de İzmir'e girerek şehri düşman işgalinden kurtardı ve Lozan Barış Antlaşması'na uzanan süreç başladı.

 • 01.09.2023 01 Eyl 14:29 Gülizar Biçer Karaca: 'Türkiye'de Adalet Mekanizmasına Duyulan İnanç Sarsılmaktadır' Gülizar Biçer Karaca: "Türkiye'de Adalet Mekanizmasına Duyulan İnanç Sarsılmaktadır"

  TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, adli yılın başlamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Üstünlerin hukukuna değil, hukukun üstünlüğüne her şart ve koşulda inanan ve o doğrultuda görevlerini yürüten yargı mensuplarının varlığı, adalet duygusunun başat unsurudur. Adalete dair veriler göstermektedir ki, Türkiye’de adalet mekanizmasına duyulan inanç sarsılmaktadır. Bu durumu tersine çevirmek, toplumun ve bireylerin adalet duygusunu yeniden tesis edebilmek için kanun koyucu irade kadar, kanunları uygulayan iradenin, yani yargı erkinin de temel motivasyonu adaleti sağlamak olmalıdır" dedi.

 • 30.08.2023 30 Ağu 18:22 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Bando Gösterisiyle Kutladı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Bando Gösterisiyle Kutladı

  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği bando gösterisiyle bayram coşkusunu zirveye taşıdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, zaferin 101. yıldönümünü kutlama mutluluğunu dile getirdi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 16:33 Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bandosu Çalışanlara Mini Konser Verdi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bandosu Çalışanlara Mini Konser Verdi

  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bandosu, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası'nda belediye çalışanlarına sürpriz bir mini konser verdi. Konser, belediye çalışanları tarafından beğenildi ve uzun süre alkışlandı. Bandonun faaliyetleri 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda başlayacak.

 • 28.08.2023 28 Ağu 15:49 HSK'dan 'İmamoğlu' davası açıklaması: Ceza Dairesi Başkanı'nın kendi isteği ile görev yeri değişti HSK'dan "İmamoğlu" davası açıklaması: Ceza Dairesi Başkanı'nın kendi isteği ile görev yeri değişti

  Hakimler ve Savcılar Kurulu, YSK üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na verilen 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak kararının istinaf sürecine bakacak Bölge Adliye Mahkemesi heyetinin değiştirildiği yönündeki haberlere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada Bölge Adliye Mahkemesi 24. Ceza Dairesi Başkanı'nın kendi isteği ile, başkanı emekliliğe ayrılan Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi Başkanlığı'na atanma talebinde bulunduğu kaydedildi.

 • 27.08.2023 27 Ağu 10:13 Akşener: 'İki Arkadaşımızın Karşısına Aday Çıkarılacak, Çıkarılmayacak Konusu Günü Geldiğinde Bakılır; Ama Bizim Aday Gösterdiğimiz, Proje Üzerinden... Akşener: "İki Arkadaşımızın Karşısına Aday Çıkarılacak, Çıkarılmayacak Konusu Günü Geldiğinde Bakılır; Ama Bizim Aday Gösterdiğimiz, Proje Üzerinden...

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Afyonkarahisar programını takip eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akşener, “Bütün siyasi partilere, ayrı ayrı girmemiz açısından bir çağrıda bulundum. Ama nereye doğru gider, nereye evrilir onu bilmiyorum. Biz her yerde tek başına girecekmişiz gibi bir çalışma yapıyoruz. Ama bir şey daha söyledim: Yerelde teşkilatlar birbiriyle bir çalışma yapabilirler. Ona dair bugünden bir şey söylemek mümkün değil” dedi. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adaylıkları ile ilgili soru üzerine Akşener, “Bu iki arkadaşımızın karşısına aday çıkarılacak, çıkarılmayacak konusu günü geldiğinde bakılır; amma velakin çıkarıldığı takdirde de bizim aday gösterdiğimiz, proje üzerinden konuşacak” dedi. “İstanbul kaybedilirse, faturasının size çıkartılma ihtimali çok yüksek...” değerlendirmesine, “Çıkarsa çıksın” karşılığını verdi.

 • 25.08.2023 25 Ağu 03:22 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Muhalefet cenahında hemen her gün yeni bir skandal patlak veriyor' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Muhalefet cenahında hemen her gün yeni bir skandal patlak veriyor"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Muhalefet cenahında hemen her gün yeni bir skandal patlak veriyor" "Devletin en kritik birimlerini altın tepside sunan, toplam oyu yüzde 1 bile olmayanlara 38 vekil kaptıran CHP Genel Başkanı'nın bölücü örgütün siyasi uzantılarına neler vadettiğini bilmiyoruz"...

 • 24.08.2023 24 Ağu 14:47 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Devletin en kritik birimlerini altın tepside sunan, toplam oyu yüzde 1 bile olmayanlara 38 vekil kaptıran CHP... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Devletin en kritik birimlerini altın tepside sunan, toplam oyu yüzde 1 bile olmayanlara 38 vekil kaptıran CHP...

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Devletin en kritik birimlerini altın tepside sunan, toplam oyu yüzde 1 bile olmayanlara 38 vekil kaptıran CHP Genel Başkanı'nın bölücü örgütün siyasi uzantılarına neler vadettiğini bilmiyoruz.

 • 08.08.2023 08 Ağu 19:29 İspanya Yüksek Seçim Kurulu, PSOE'nin Madrid'deki geçersiz oyların yeniden sayılması talebini reddetti İspanya Yüksek Seçim Kurulu, PSOE'nin Madrid'deki geçersiz oyların yeniden sayılması talebini reddetti

  İspanya Yüksek Seçim Kurulu, geçen ay yapılan genel seçimlerde PSOE'nin Madrid'deki geçersiz oyların yeniden sayılması talebini reddetti. Kurul, usulsüzlük tespit edilmediğini belirtti ve PSOE'nin yaklaşık 30 bin geçersiz oyun yeniden sayılması teklifini reddetti. Bu durum, Madrid'de son vekil koltuğunun az bir oy farkla Halk Partisi'ne gitmesi ve PP'nin yurt dışındaki oylardan dolayı bir adet fazla koltuk elde etmesi nedeniyle ortaya çıkmıştı.

 • 03.08.2023 03 Ağu 12:53 Hakkari'deki Kurslar YKS Başarısına Katkı Sağlıyor Hakkari'deki Kurslar YKS Başarısına Katkı Sağlıyor

  Hakkari Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hakkari Belediyesi bünyesinde açılan kursların Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YSK), giren öğrencilerin başarısına katkı sağladığını belirtti. Gür, yapılan çalışmaların karşılığını almaya başladıklarını ifade etti. Halk Eğitimi Merkezi ve Hakkari Belediyesi işbirliğiyle yürütülen dershane çalışmasının etkili olduğunu vurgulayan Gür, bu yıl 127 öğrencinin ilk 30 bin içinde yer aldığını ve 37'sinin tıp fakültesine gidebilecek düzeyde başarı elde ettiğini söyledi. Öğrenciler de düzenli çalışmanın önemine vurgu yaparak, kurslardaki öğretmenlerin ve müdürün ilgisiyle başarıya ulaştıklarını belirttiler.

Advertisement