Son Dakika Haberleri: İptal ve Gecikme Çoğaldı, Az Uçalım'a Hükümetten Ret

İptal ve Gecikme Çoğaldı, Az Uçalım'a Hükümetten Ret

7 gün önce

ALMANYA havayolları şirketi Lufthansa'nın uçuşlardaki gecikme ve iptalleri azaltmak amacıyla ülkenin en büyük dört havalimanındaki iniş ve kalkış sayısının sınırlandırılması önerisi, Alman hükümetinden kabul görmedi.

İptal ve Gecikme Çoğaldı, Az Uçalım'a Hükümetten Ret, System.String[]
ALMANYA havayolları şirketi Lufthansa'nın uçuşlardaki gecikme ve iptalleri azaltmak amacıyla ülkenin en büyük dört havalimanındaki iniş ve kalkış sayısının sınırlandırılması önerisi, Alman hükümetinden kabul görmedi.

Ulaştırma Bakanlığı, Lufthansa'nın gecikme ve iptallerin önlenmesi için Düsseldorf ve Berlin havalimanlarındaki iniş ve kalkışların sınırlandırılması, Münih ve Frankfurt havalimanlarında da havayolu şirketlerine iniş-kalkış amacıyla havalimanı altyapısını kullanmaları için tahsis edilen slot'ların belirli gün ve saatlerde azaltılması şeklindeki önerisini geri çevirdi.

BU YÖNTEM ÇARE DEĞİL

Muhalefetteki Hür Demokrat Parti'nin (FDP) soru önergesine bakanlık tarafından verilen yanıtta, "Artan hava trafiğinin son derece küçük bir bölümünü sınırlandıracak olması bakımından bu gibi ayarlamaların Alman hava sahasındaki sıkışıklıkları gidermeye uygun bir yöntem olmadığına" yer verildi.

Lufthansa tarafından yapılan açıklamada da "Kara ve hava altyapısı üzerindeki yükün kapasite sınırlarını genişletmek suretiyle daha da artırılmaması gerektiği" belirtildi. Yaz sezonunda gecikme ve iptallerin artmasının bu konuda önlem alınması gerektiğini gösterdiğine de Lufthansa'nın açıklamasında yer verildi.

Lufthansa Eylül ayında Ulaştırma Bakanlığı'ndan günlük iniş ve kalkışların süreli olarak sınırlandırılmasını talep etmişti. Havalimanı işletmeleri önemli bir gelir kaynağının azalmasına yol açacağı gerekçesiyle Lufthansa'nın önerisine karşı çıkmıştı.
Kaynak: Hürriyet
2019'da Uygulanacak! Kentsel Dönüşümde Kriterler Değişiyor Kenan Sofuoğlu'ndan "Spor Bakanı" Olacak İddialarına Net Yanıt: Erdoğan'dan Telefon Gelse de Kabul Etmeyeceğim

Yeni Düzenleme Geliyor! Araçları Çekme Görevi Polisten Alınacak Hendek Operasyonlarında Yaralanan Hakan Akbulut, Çocuklarına Bakmak İçin Çöpten Pet Şişe Topluyor