Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Demokrat Parti haberleri, Demokrat Parti son dakika, son dakika Demokrat Parti

Son Dakika Demokrat Parti Haberleri

Son dakika Demokrat Parti haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son demokrat parti haberleri anında burada.


 • 19:23 Volkswagen'in Xinjiang'daki fabrikasında zorla çalıştırma bulgusu yok

  Volkswagen'in Xinjiang'daki fabrikasında zorla çalıştırma bulgusu yok Volkswagen tarafından görevlendirilen dış denetçiler, Xinjiang'daki fabrikada işçilerin zorla çalıştırıldığına dair herhangi bir bulguya rastlamadı. Denetim sonucunda, işçiler arasında zorla çalıştırılmaya dair herhangi bir belirti veya kanıt bulunmadığı belirtildi.

 • 05.12.2023 05 Ara 22:53 İsrailli analist Nahum Barnea: "Kara operasyonları büyük olasılıkla Han Yunus'ta sona erecek"

  İsrailli analist Nahum Barnea: 'Kara operasyonları büyük olasılıkla Han Yunus'ta sona erecek' İsrailli siyasi analist Nahum Barnea, "İsrail'in Gazze Şeridi'nin kuzeyinde başlayan kara operasyonlarının büyük olasılıkla Gazze'nin güneyindeki Han Yunus şehrinde sona ereceğini" iddia etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:34 Karaman'da ambulans ile otomobil çarpıştı, 1 yaralı

  Karaman'da ambulans ile otomobil çarpıştı, 1 yaralı Karaman'da meydana gelen trafik kazasında ambulans ile otomobil çarpıştı. Kazada otomobilde bulunan bir kişi yaralandı. Yaralı, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 07:54 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: "Meral Hanım 'Ne Teklif Ediyorsunuz' Diye Sordu"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel: 'Meral Hanım 'Ne Teklif Ediyorsunuz' Diye Sordu' CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Antalya’daki CHP kampında basın mensupları ile yaptığı toplantıda, İYİ Parti ile işbirliği görüşmesine ilişkin “Meral Hanım bana ‘Ne teklif ediyorsunuz’ diye sordu, ben de ‘Kararınızı alırsanız, masa kuralım ve başına geçelim. İstanbul, Ankara’dan başlayarak,  11 büyükşehirden başlayarak, Türkiye’yi konuşalım’. Bunun dışında, böyle çok alçak bir şey vermem lazım ya da çok indirgenmiş bir şey söylemem lazım. İkisi de işbirliğinin önünü tıkayabilir. İYİ Parti’nin şöyle bir şeyi olabilir, ‘Şu, şu, şu gibi noktalarda ne diyorsunuz? Biz bunlara olumlu cevap verirseniz müzakere yaparız’ dese onu müzakere ederiz. Ama ne teklif ediyorsunuz dediklerinde, biz onlara çalışma masası teklif ettik. Çünkü her şey çok kolay değil. Sadece bir ilin seçiminden bahsediyorsak, bir teklif götürürüz. Sırf İstanbul ile ilgili bir teklif götürsem, iş çözülecek mi? Şu olsun, bu olmasın. Sonuçta teoride 81 il, 1271 ilçede konuşacağız” dedi.

 • 03.12.2023 03 Ara 22:13 Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal: "Namussuzlarla Kazanacaksak Kaybedelim Gitsin"

  Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal: 'Namussuzlarla Kazanacaksak Kaybedelim Gitsin' Demokrat Parti (DP) İzmir İl Kongresi’nde konuşan DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Şimdi bazıların yaptığı gibi ‘Biz demiştik, biz söylemiştik’ demiyoruz. Biz de çok şey söyledik. Bizim meselemiz bir mağlubiyetten kendi adımıza küçük zaferler çıkarmak değil. Konuşmaya gelinirse bizim de elimiz armut toplamıyor, biz de konuşuruz” dedi. Anayasa değişikliği tartışmaları için, “Tayyip Bey’in paşa gönlü istiyor diye aparatı olmayacaklarını” belirten Gültekin, “Namussuzlarla kazanacaksak, kaybedelim gitsin!” diyerek sözlerini tamamladı.

 • 03.12.2023 03 Ara 17:44 DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Demokrat Partinin güneşi İzmir'den doğmuştur

  DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Demokrat Partinin güneşi İzmir'den doğmuştur DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, İzmir İl Başkanlığı Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Demokrat Partinin güneşinin her zaman İzmir'den doğduğunu ve yine İzmir'den doğacağını belirtti. Uysal, Türkiye'nin içeriden ve dışarıdan istikametini kaybettiğini ve bir yol açma mecburiyetinde olduklarını ifade etti.

 • 03.12.2023 03 Ara 15:52 DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Türkiye bugünlere bir anda gelmedi

  DP Genel Başkanı Gültekin Uysal: Türkiye bugünlere bir anda gelmedi DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, İzmir İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bugünlere kolay gelmediğini ve milletin desteğinin yeterli olduğunu belirtti. Uysal, Türkiye'nin içinde bulunduğu zorlu dönemde yeni bir dünya kurulduğunu ve Türk milletinin hak ettiğini alması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, demokrasi ve hukukun önemine dikkat çekerek, iktidarın bu değerleri ötelemesinin kabul edilemez olduğunu ifade etti.

 • 02.12.2023 02 Ara 22:23 Edirne'de alkollü sürücünün karıştığı kaza: 1 yaralı

  Edirne'de alkollü sürücünün karıştığı kaza: 1 yaralı Edirne'nin Babademirtaş Mahallesi'nde alkollü sürücünün kullandığı otomobil, başka bir otomobille çarpıştı. Kazada 1 kişi yaralandı. Alkollü sürücü gözaltına alındı.

 • 01.12.2023 01 Ara 00:34 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İnsanımızın günlük hayatında yaşadığı sıkıntıları görmezden geliyor veya inkar ediyor değiliz"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İnsanımızın günlük hayatında yaşadığı sıkıntıları görmezden geliyor veya inkar ediyor değiliz' - Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İnsanımızın günlük hayatında yaşadığı sıkıntıları görmezden geliyor veya inkar ediyor değiliz" "Ekonomimizi enflasyon belasından kurtaracak programları uyguluyoruz" "Vizyona ayak...

 • 30.11.2023 30 Kas 14:48 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gayemiz, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 5 yıldır hizmetsizlik girdabında boğulan şehirlerimizi gerçek belediyecilikle...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Gayemiz, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 5 yıldır hizmetsizlik girdabında boğulan şehirlerimizi gerçek belediyecilikle... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gayemiz, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 5 yıldır hizmetsizlik girdabında boğulan şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tekrar buluşturmaktır"

 • 28.11.2023 28 Kas 16:06 DP Milletvekili: Hazine'ye ait mülklerin satışı köylülerin haklarını tehdit ediyor

  DP Milletvekili: Hazine'ye ait mülklerin satışı köylülerin haklarını tehdit ediyor DP İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, 40'ın üzerinde ilde, Hazine'ye ait mülklerin ihaleyle satışlarının köylülerin haklarını ve gıda güvenliğini tehdit ettiğini öne sürdü. Altıntaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Bütünşehir Yasası'yla Türkiye'nin köy varlığının önemli bir bölümünün yok edildiğini savundu.

 • 28.11.2023 28 Kas 14:38 Almanya Başbakanı Olaf Scholz, bütçe sıkıntılarına rağmen ekonomiyi modernleştirme ve Ukrayna'yı destekleme sözü verdi

  Almanya Başbakanı Olaf Scholz, bütçe sıkıntılarına rağmen ekonomiyi modernleştirme ve Ukrayna'yı destekleme sözü verdi Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkesinin gelecek yıl bütçesinde vatandaşlar ve şirketler için kemer sıkma kararları olacağını belirterek, bütçe sıkıntılarına rağmen ekonomiyi modernleştirme ve Ukrayna'yı destekleme sözü verdi. Scholz, enerji fiyatlarının beklenmedik bir şekilde artması durumunda karşı önlemleri hızlıca hayata geçirme sözü verdi. Almanya'nın Ukrayna'ya verdiği desteğin altını çizen Scholz, bütçe sıkıntılarına rağmen ülkesinin Kiev'e desteğini gelecek yıl ikiye katlayarak 8 milyar avroya çıkarma sözü verdi.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:39 Almanya, borçlanma limitlerini askıya alarak bütçe krizini aşmayı planlıyor

  Almanya, borçlanma limitlerini askıya alarak bütçe krizini aşmayı planlıyor Almanya'da Bakanlar Kurulu, Anayasa Mahkemesinin hükümetin kullanılmayan 60 milyar avroluk Kovid-19 fonunun yeniden tahsisinin yasal olmadığı kararından kaynaklanan bütçe krizini aşmak için borçlanma limitlerin geçici olarak askıya alacak 2023 ek bütçe taslağını kabul etti.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:25 DP Genel Başkanı Uysal: Dün olduğu gibi bugün de milletin vicdan hizasında duruyoruz

  DP Genel Başkanı Uysal: Dün olduğu gibi bugün de milletin vicdan hizasında duruyoruz DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Türk siyasi tarihinin en zor sınavını geride bıraktıklarını belirterek, milletin vicdan hizasında durduklarını söyledi. Uysal, hızla değişen dünyada milleti tarihin önümüze koyduğu vazifeyi yerine getirmek için mücadele ettiklerini ifade etti. Kongrede ise mevcut il başkanı Şerif Akıntürk yeniden başkan seçildi.

 • 25.11.2023 25 Kas 08:37 Milas-Bodrum Karayolunda Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Ağır Yaralı

  Milas-Bodrum Karayolunda Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Ağır Yaralı Milas-Bodrum karayolunun 17. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 2 kişi ağır yaralandı. Kazaya karışan sürücü kaçtı.

 • 25.11.2023 25 Kas 00:35 Muğla'da otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti

  Muğla'da otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti Muğla'nın Milas ilçesinde, yolun karşısına geçmeye çalıştığı sırada otomobilin çarptığı Ali Şahin (58) yaşamını yitirdi. Kazada otomobilde bulunan 2 kişi yaralandı. Kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 00:31 Muğla'da otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı

  Muğla'da otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı Muğla'nın Milas ilçesinde, Burhan A'nın kullandığı otomobil yolun karşısına geçmeye çalışan Ali Şahin'e çarptı. Kazada Ali Şahin hayatını kaybederken, sürücü ve otomobildeki bir kişi yaralandı.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:59 Çine Belediyesi, Atatürk'ün Sevdiği Türküler konseriyle anıldı

  Çine Belediyesi, Atatürk'ün Sevdiği Türküler konseriyle anıldı Çine Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen konserde, Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından Atatürk'ün sevdiği türküler seslendirildi. Vatandaşlar, duygusal dakikalar yaşanan konserde türkülere alkışlarla eşlik etti. Etkinlik için teşekkürler Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve Çine Belediye Başkanı'na iletilmiştir.

 • 23.11.2023 23 Kas 20:17 Almanya Maliye Bakanı, bütçe krizini hafifletmek için ek bütçe sunacak

  Almanya Maliye Bakanı, bütçe krizini hafifletmek için ek bütçe sunacak Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner, Anayasa Mahkemesinin Kovid-19 fonunun yeniden tahsisinin yasal olmadığına karar vermesi üzerine bütçe krizini hafifletmek amacıyla önümüzdeki hafta Kabineye 2023 için ek bütçe sunacağını açıkladı.

 • 23.11.2023 23 Kas 07:17 Aşırı sağcı lider Wilders'in seçim zaferi medyada nasıl yankı buldu?

  Aşırı sağcı lider Wilders'in seçim zaferi medyada nasıl yankı buldu? Hollanda’da Geert Wilders liderliğindeki göç ve İslam karşıtı aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin (PVV), resmi olmayan sonuçlara göre erken genel seçimi ezici bir üstünlükle kazanması, hem Hollanda hem de Avrupa medyasında geniş yer buldu.

 • 22.11.2023 22 Kas 12:46 Türklerin ABD'ye iltica süreci ve insan kaçakçılığı

  Türklerin ABD'ye iltica süreci ve insan kaçakçılığı Gezgin ve YouTuber Fatih Koparan, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy'a, Türklerin Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) nasıl iltica ettiğini anlattı. Koparan, Türkiye'de bulunan mafya gruplarının Meksika kartelleriyle iş birliği yaparak binlerce Türk'ün Meksika sınırından kaçak yollarla ABD'ye girdiğini öne sürdü. Koparan, Meksika sınırına giderek ABD'ye kaçak girişlerin belgeselini çekti ve bu kaçışın detaylarını İlay Aksoy'a aktardı. Giriş sürecini detaylandıran Koparan, Türkiye'den Meksika'ya gönderilen insanların Meksika sınırındaki bir kasabaya bırakıldığını ve oradan merdivenlerle Trump'ın yaptığı duvarı aşarak ABD'ye girdiğini belirtti. ABD polisi tarafından karşılanan Türkler, kabul edildikten sonra kamp yerine götürülüyor ve kefil olacak birisinin olup olmadığı soruluyor. Koparan ayrıca, vize alıp kaçanların da olduğunu ve bazı kişilerin iltica sürecinde boşanma veya farklı bir kimlik beyan etme gibi yolları denediğini ifade etti.

 • 22.11.2023 22 Kas 11:03 Kartal Belediyesi Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Etkinlikleri Düzenledi

  Kartal Belediyesi Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Etkinlikleri Düzenledi Kartal Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla anlamlı bir toplantı ve panel düzenledi. Yerel yönetimlerde kadınların temsil gücünü artırmayı hedefleyen 'Yerel Eşitlik Eylem Planı' toplantısı ve 'Yerelde Eşitlik İçin Mücadele Ediyoruz' paneli gerçekleştirildi. Toplantıya Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve birim müdürleri katıldı. Panelde ise konuşmacılar, yerelde eşitlik için yapılan çalışmaları ve uluslararası örnekleri paylaştılar.

 • 21.11.2023 21 Kas 10:28 Almanya, bakanlıkların ek harcama taahhütlerini dondurdu

  Almanya, bakanlıkların ek harcama taahhütlerini dondurdu Almanya Anayasa Mahkemesi'nin borç frenine ilişkin kararının ardından Alman koalisyon hükümeti, bütçe krizi nedeniyle tüm bakanlıkların gelecekteki harcama taahhütlerini geçici olarak dondurdu. Bakanlıkların mevcut yükümlülüklerine devam edilecek ancak yeni yükümlülüklere girilemeyecek. Almanya'nın 2024 bütçesini etkilemesi beklenen karar, vergi artışları ve harcamaların kısması gerektirebilir.

 • 20.11.2023 20 Kas 18:06 Isparta'da otomobil ile minibüs çarpıştı, araçlar refüje çıkarak durabildi

  Isparta'da otomobil ile minibüs çarpıştı, araçlar refüje çıkarak durabildi Isparta'nın Eğirdir ilçesinde meydana gelen kazada, bir otomobil ile minibüs çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle her iki araç da refüje çıkarak durabildi. Yaralananın olmadığı kazada araçlarda hasar meydana geldi. Kazayı gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi ve olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kazada zarar gören otomobil ve minibüs, çekici yardımıyla kaldırıldı.

 • 20.11.2023 20 Kas 07:15 Japonya'nın en büyük Budist örgütlerinden Soka Gakkai'nin kurucusu Ikeda Daisaku hayatını kaybetti

  Japonya'nın en büyük Budist örgütlerinden Soka Gakkai'nin kurucusu Ikeda Daisaku hayatını kaybetti Japonya'nın en büyük Budist örgütlerinden Soka Gakkai'nin Onursal Başkanı ve iktidar ortağı Komeito'nun kurucusu Ikeda Daisaku, 95 yaşında hayatını kaybetti. Ikeda, Budist öğretilerin yaygınlaştırılması için çabalayan Soka Gakkai'nin başkanlığını yapmış ve siyasi oluşum Komeito'yu kurmuştu. Japonya Başbakanı Kişida Fumio, Ikeda'nın barış, kültür ve eğitim çabalarıyla tarihte büyük bir iz bıraktığını belirtti.

 • 18.11.2023 18 Kas 22:04 Kara Para Aklama Soruşturmasında Tutuklanan Çiftin Avukatı Ahmet Gün'ün İfadesi Ortaya Çıktı

  Kara Para Aklama Soruşturmasında Tutuklanan Çiftin Avukatı Ahmet Gün'ün İfadesi Ortaya Çıktı Kara para aklama suçu kapsamında tutuklanan Dilan ve Engin Polat çiftinin avukatı Ahmet Gün'ün, etkin pişmanlıktan faydalanmak amacıyla savcılığa verdiği ifade detayları ortaya çıktı. Gün'ün ifadesinde, sahte firmaların varlığından Engin Polat'ın da haberdar olduğu belirtildi. Ayrıca, iptal edilen faturaların ardından kaynağı belirsiz yüklü miktarda para girişi olduğu ve bunun kara para aklama olabileceği şüphesi dile getirildi.

 • 18.11.2023 18 Kas 21:07 Polat Ailesi Soruşturmasında Ahmet Gün'ün İfadesi Ortaya Çıktı

  Polat Ailesi Soruşturmasında Ahmet Gün'ün İfadesi Ortaya Çıktı Polat ailesi soruşturması kapsamında tutuklanan ve etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyen Ahmet Gün'ün savcılık ifadesi ortaya çıktı. Gün, şirketlerin hesabına kaynağı belirsiz yüklü miktarda para girişi olduğunu ve bu paranın bahis ya da kara para aklama olabileceğini şüphelendiğini belirtti. Ayrıca, sahte fatura düzenlemek için kurulan firmaların varlığından ve iptal edilen faturaların ardından kaynağı belirsiz paraların sisteme sokulabileceğinden bahsetti.

 • 18.11.2023 18 Kas 20:21 Polat Ailesi Soruşturmasında Ahmet Gün'ün İfadesi Ortaya Çıktı

  Polat Ailesi Soruşturmasında Ahmet Gün'ün İfadesi Ortaya Çıktı Polat ailesi soruşturması kapsamında tutuklanan ve etkin pişmanlıktan faydalanmak isteyen Ahmet Gün'ün savcılık ifadesi ortaya çıktı. Gün, şirketlerin hesabına kaynağı belirsiz yüklü miktarda para girişi olduğunu ve bu paranın bahis ya da kara para aklama olabileceğini şüphelendiğini belirtti. Ayrıca, sahte fatura düzenlemek için kurulan firmaların varlığından ve iptal edilen faturaların ardından kaynağı belirsiz paraların sisteme sokulabileceğinden bahsetti.

 • 18.11.2023 18 Kas 08:48 Polat çiftinin avukatı itirafçı olup her şeyi anlattı! İnternet üzerinden yaptıkları satışlar bile gerçek dışıymış

  Polat çiftinin avukatı itirafçı olup her şeyi anlattı! İnternet üzerinden yaptıkları satışlar bile gerçek dışıymış Polat ailesine yapılan operasyonla tutuklanan ve etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen mali avukat Ahmet Gün, ifadesinde çiftin milyonlarca liralık dolgu fatura düzenlediğini, internet üzerinden yapılmış gibi görünen satışlarının da gerçek dışı olduğunu itiraf etti. Savcılığa 3 saat ifade veren Gün'ün anlattıkları yetersiz bulunduğu için etkin pişmanlıktan yararlanamadı.

 • 17.11.2023 17 Kas 21:50 Çiğli Belediye Başkanı Selim Utku Gümrükçü ve İş Kadını İlay Kaymakçıoğlu Dünyaevine Girdi

  Çiğli Belediye Başkanı Selim Utku Gümrükçü ve İş Kadını İlay Kaymakçıoğlu Dünyaevine Girdi Çiğli Belediye Başkanı Selim Utku Gümrükçü ve iş kadını İlay Kaymakçıoğlu'nun nikah töreni İzmir Arena'da gerçekleşti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, nikah şahitliğini yaparak 'Adeta Türkiye ittifakı' yorumunu yaptı.

 • 17.11.2023 17 Kas 15:40 İdris Tetik, kitaplarının satış gelirini Gazze'ye bağışlayacak

  İdris Tetik, kitaplarının satış gelirini Gazze'ye bağışlayacak İdris Tetik, Demokrat Parti Dönemi ve Türk Siyaseti (1946-1960) ile Aliya İzzetbegoviç'in Bilge Liderliği İslam Kültür ve Medeniyeti kitaplarının 1 yıllık satış geliri ve telif ücretini Gazze'ye bağışlayacağını duyurdu. Tetik, Türkiye'nin Gazze'deki insanlık dramına karşı adımlar attığını belirterek, kitaplarının gelirini Hayrat İnsani Yardım Derneği aracılığıyla Gazze halkına insani yardım olarak bağışlayacağını ifade etti.

 • 17.11.2023 17 Kas 15:19 Yazar İdris Tetik Kitaplarının Gelirini Gazze'ye Bağışlayacak

  Yazar İdris Tetik Kitaplarının Gelirini Gazze'ye Bağışlayacak Yazar İdris Tetik, yeni çıkardığı kitaplarının 1 yıllık satış gelirini ve telif ücretini Gazze'ye bağışlama kararı aldı. Kitaplar arasında Türk Siyaseti ve Aliya İzzetbegoviç'in Bilge Liderliği gibi eserler bulunuyor.

 • 16.11.2023 16 Kas 13:19 Lüksemburg'ta Yeni Hükümet Kuruldu

  Lüksemburg'ta Yeni Hükümet Kuruldu Lüksemburg'ta yapılan genel seçimden birinci çıkan Hristiyan Halk Partisi (CSV) ile Demokrat Parti (DP) hükümet kurmak üzere anlaştı. CSV lideri Luc Frieden başbakan olacak, DP lideri Xavier Bettel ise başbakan yardımcısı ve dışişleri bakanı olarak görev yapacak. Yarın yemin ederek göreve başlayacak olan yeni hükümet, Lüksemburg'un en zengin ülkesi olan Avrupa'nın en küçük ülkelerinden birini yönetecek.

 • 15.11.2023 15 Kas 17:12 Almanya Anayasa Mahkemesi, Kovid-19 kredisi için iklim fonu kararını iptal etti

  Almanya Anayasa Mahkemesi, Kovid-19 kredisi için iklim fonu kararını iptal etti Almanya Anayasa Mahkemesi, Alman hükümetinin Kovid-19 salgını döneminden kalma 60 milyar avroluk kullanılmamış krediyi iklim fonuna aktarma kararını anayasaya aykırı buldu. Mahkeme, bu kararın ülkenin borç frenindeki istisnaların ihlali olduğunu ilan etti. Kararın ardından Almanya Başbakanı Olaf Scholz, yatırımlar için alternatif fon yolları bulunması gerektiğini belirtti. Kararın Almanya'nın 2024 bütçesini etkilemesi ve hükümetin harcamaları kısması bekleniyor.

 • 15.11.2023 15 Kas 12:24 DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy: Anayasa'nın 42. Maddesi Değiştirilirse Tehlikelerle Karşı Karşıya Kalırız

  DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy: Anayasa'nın 42. Maddesi Değiştirilirse Tehlikelerle Karşı Karşıya Kalırız DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Anayasa'nın 42. maddesinin değiştirilmesi halinde Türkiye'yi bekleyen tehlikelere dikkat çekti. Aksoy, AKP'nin yerel seçim planının bu madde üzerinden inşa edilebileceğini vurguladı. Aksoy, 'AKP, neye göre oy isteyecek yabancılardan? 'Sizin için Anayasa'yı değiştiriyorum' diyecek. 'Sizi Anayasa'ya dahil ediyorum' diyecek. Ancak 42. maddenin değiştirilmesi, Türkiye'nin altına dinamit döşemektir' dedi.

 • 14.11.2023 14 Kas 18:39 Beypazarı Kaymakamı Siyasi Partilere Ziyarette Bulundu

  Beypazarı Kaymakamı Siyasi Partilere Ziyarette Bulundu Beypazarı Kaymakamı Vedat Yılmaz, ilçedeki siyasi partilere ziyarette bulundu. İlk olarak AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret eden Yılmaz, diğer partilerin ilçe başkanlıklarını da ziyaret etti.

 • 14.11.2023 14 Kas 17:36 DP Milletvekili Altıntaş: 2002'den bugüne uygulanan tarım politikaları başarılı olmadı

  DP Milletvekili Altıntaş: 2002'den bugüne uygulanan tarım politikaları başarılı olmadı Demokrat Parti (DP) İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, 2002'den bugüne uygulanan tarım politikalarının başarılı olmadığını savundu. Altıntaş, tarım politikalarının bilinmez içinde yürütüldüğünü ve her gelen yeni bakanın kafasına göre tarım politikası uyguladığını ileri sürdü. Çalışmayan emeklilere verilecek 5 bin lirayla ilgili olarak çiftçilerin en büyük darbeyi yediğini belirten Altıntaş, çiftçi ve esnaf örgütlerini üyelerinin hak ve menfaatlerini savunmadığı için kınadığını ifade etti. Ayrıca, uygulanan tarım politikası nedeniyle bu yıl ayda ortalama 100 milyon doların üzerinde gıda ürününün ithal edildiğini söyledi.

 • 13.11.2023 13 Kas 17:06 Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Edirnekapı'daki tarihi surlara Hamas'ın sözcüsü Khalil Abu Sheikho'nun afişinin asılmasının hukuki bir ihlal olduğunu belirtti

  Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Edirnekapı'daki tarihi surlara Hamas'ın sözcüsü Khalil Abu Sheikho'nun afişinin asılmasının hukuki bir ihlal olduğunu belirtti İlay Aksoy, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya, 'Surlara izinsiz girip Hamas Süzcüsü'nün pankartını asanlar hakkında soruşturma açacak mısınız' diye sordu. Aksoy, olayın güvenlik kameraları aracılığıyla tespit edilmesi ve sorumlular haklarında gerekli hukuki işlemlerin başlatılması çağrısında bulundu.

 • 11.11.2023 11 Kas 02:45 CHP Genel Başkanı Özel: "Milletvekili Dokunulmazlığı Başta Olmak Üzere Anayasa'ya Aykırı Her Bir Şeye Karşı; Başta Özgür Özel, CHP Grubu'nun Tamamı...

  CHP Genel Başkanı Özel: 'Milletvekili Dokunulmazlığı Başta Olmak Üzere Anayasa'ya Aykırı Her Bir Şeye Karşı; Başta Özgür Özel, CHP Grubu'nun Tamamı... CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Milletvekili dokunulmazlığı başta olmak üzere Anayasa’ya aykırı, Anayasa’nın arkasından dolanan, Anayasal süreçleri hızlandırarak aşacak ve demokrasiyi aşındıracak her bir şeye karşı; başta Özgür Özel ve CHP Grubu’nun tamamı bütün benlikleriyle, bütün güçleriyle bütün fizikleri ile karşı koyacaktır… Ama burada bir oyun var. Bu oyuna gelmeyiz. Bu konuda son derece hassas ve dikkatliyiz” dedi.

 • 10.11.2023 10 Kas 12:19 Türkiye'de Kanser Hastalarının Tedaviye Ulaşamama Sorunu

  Türkiye'de Kanser Hastalarının Tedaviye Ulaşamama Sorunu DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Türkiye'nin kanser haritasını çıkararak 41 ilde kanser hastalarının tedavi için gidebileceği bir hastane olmadığını vurguladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Gazze'deki kanser hastalarının Türkiye'ye nakli için çalışmaların başladığını açıkladı. Ancak Aksoy, Türkiye'de kanser hastalarının kendi bölgelerinde tedaviye ulaşamadığını ve bu durumun daha da mağduriyet yaratacağını belirterek Sağlık Bakanlığı'nın bu hatadan dönmesi gerektiğini söyledi.

 • 10.11.2023 10 Kas 08:55 CHP'nin TBMM'deki Yargıtay protestosuna 4 partiden destek ziyareti

  CHP'nin TBMM'deki Yargıtay protestosuna 4 partiden destek ziyareti Yargıtay'ın Can Atalay davasında Anayasa Mahkemesi üyelerine ilişkin hamlesi sonrasında CHP'li vekiller, TBMM'de eylem başlattı. Meclis Genel Kurulu'nu terk etmeme eyleminde bulunan CHP'nin Genel Kurul'da nöbetçi vekiller bırakarak protestoyu aralıksız sürdüreceği açıklanırken, adalet nöbetindeki 20 CHP'li milletvekiline TİP, HEDEP, Demokrat Parti ve EMEP'den destek ziyaretleri geldi.

 • 10.11.2023 10 Kas 07:28 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Anayasaya kafa tutmak anayasal suçtur

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Anayasaya kafa tutmak anayasal suçtur CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yargı ve AK Parti içindeki bir ekibin, MHP'den aldıkları cesaretle anayasaya kafa tuttuklarını belirterek, 'Anayasaya kafa tutmak anayasal suçtur. Anayasaya kafa tutmak darbe girişimidir, kalkışma girişimidir. Hepimizi bir arada tutan anayasayı yok kabul ederseniz bu ülkedeki kamu düzenini nasıl korursunuz?' dedi.

 • 10.11.2023 10 Kas 04:07 TBMM'de Angola ile Gümrük Anlaşması Onaylandı

  TBMM'de Angola ile Gümrük Anlaşması Onaylandı TBMM Genel Kurulu, Türkiye ile Angola arasında gümrük konularında karşılıklı idari yardım anlaşmasının onaylanmasını uygun buldu. CHP'li milletvekilleri ise Yargıtay'ın Can Atalay kararıyla ilgili hak ihlali kararına uyulmaması ve ihlal yönünde oy kullanan üyeler hakkında suç duyurusunda bulunulması kararı nedeniyle Genel Kurul'dan ayrılmadı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eylemi ikinci bir karara kadar kesintisiz sürdüreceklerini belirtti.

 • 10.11.2023 10 Kas 01:59 CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Anayasaya kafa tutmak anayasal suçtur

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel: Anayasaya kafa tutmak anayasal suçtur CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yargı ve AK Parti içindeki bir ekibin, MHP'den aldıkları cesaretle anayasaya kafa tuttuklarını belirterek, 'Anayasaya kafa tutmak anayasal suçtur. Anayasaya kafa tutmak darbe girişimidir, kalkışma girişimidir. Hepimizi bir arada tutan anayasayı yok kabul ederseniz bu ülkedeki kamu düzenini nasıl korursunuz?' dedi.

 • 10.11.2023 10 Kas 01:21 CHP, Yargıtay kararıyla ilgili Adalet Nöbeti başlattı

  CHP, Yargıtay kararıyla ilgili Adalet Nöbeti başlattı CHP'nin Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay kararıyla ilgili TBMM Genel Kurulu'nun kapalı olduğu saatlerde gerçekleştireceği 'Adalet Nöbeti' bu akşam başladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adalet Nöbeti'ndeki milletvekillerini ziyaret etti.

 • 10.11.2023 10 Kas 00:56 Özgür Özel: "Biz Bundan Sonraki Süreçte, Bu Darbe Girişimine Karşı Kim Direniyorsa, Kim Mücadele Ediyorsa Onların Yanında Olmaya Devam Edeceğiz"

  Özgür Özel: 'Biz Bundan Sonraki Süreçte, Bu Darbe Girişimine Karşı Kim Direniyorsa, Kim Mücadele Ediyorsa Onların Yanında Olmaya Devam Edeceğiz' CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi’nin tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında verdiği hak ihlali kararını tanımama ve hak ihlali yönünde karar veren AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması üzerine kapalı grup toplantısında alınan karar doğrultusunda TBMM Genel Kurulu’nu terk etmeyerek “Adalet Nöbeti”ne başlayan milletvekillerini ziyaret etti. Özel, “Biz bundan sonraki süreçte, bu darbe girişimine karşı kim direniyorsa, kim mücadele ediyorsa, kim ses yükseltiyorsa onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 • 10.11.2023 10 Kas 00:21 CHP'li vekiller Yargıtay'ın AYM hamlesine tepki olarak TBMM'de eylem başlattı

  CHP'li vekiller Yargıtay'ın AYM hamlesine tepki olarak TBMM'de eylem başlattı Yargıtay'ın Can Atalay davasında Anayasa Mahkemesi üyelerine ilişkin hamlesi sonrası CHP milletvekilleri, TBMM'de eylem başlattı. Eyleme katılan CHP lideri Özel, yaptığı açıklamada ''Yargı içinde bir klik Anayasa'ya kafa tutuyor. CHP grubu bu eylemi aralıksız sürdürecek.'' dedi.

 • 09.11.2023 09 Kas 23:27 CHP'li Milletvekilleri Genel Kurul'da Oturma Eylemi Başlattı

  CHP'li Milletvekilleri Genel Kurul'da Oturma Eylemi Başlattı Yargıtay'ın Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasını protesto eden CHP Grubu, TBMM Genel Kurulu'nda oturma eylemi başlattı. CHP'li 25 milletvekili ve DP'li Salih Uzun, salonu terk etmeyerek eyleme devam ediyor.

 • 09.11.2023 09 Kas 10:37 Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları Uluslararası Bakalorya Sistemini Uygulamaya Başladı

  Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları Uluslararası Bakalorya Sistemini Uygulamaya Başladı Türkiye'de çift dilde eğitim veren Cezeri Bilim ve Teknoloji Okulları, Uluslararası Bakalorya sistemini uygulamaya başladı. Okul, öğrencilere zenginleştirilmiş müfredatla eğitim vererek dünya vatandaşları yetiştirmeyi hedefliyor.

 • 08.11.2023 08 Kas 11:42 ABD Temsilciler Meclisi, Rashida Tlaib'i Gazze'deki ateşkes açıklamaları nedeniyle sansürledi

  ABD Temsilciler Meclisi, Rashida Tlaib'i Gazze'deki ateşkes açıklamaları nedeniyle sansürledi ABD Temsilciler Meclisi, Filistin kökenli Meclis Üyesi Rashida Tlaib'in Gazze'de ateşkes açıklamaları nedeniyle sansür kararı aldı. Karar, 234'e karşı 188 oyla kabul edildi. Tlaib'in '7 Ekim 2023'te Hamas'ın İsrail'e saldırısına ilişkin yalan söylemleri teşvik etme ve İsrail devletinin yıkılması çağrısında bulunma' söylemlerine son vermesi istendi. Tlaib ise karara savunma yaparak yanıt verdi.

Advertisement